Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 8cykl

PAŹDZIERNIK 2014

Polecane posty

Nie no pas a poduszka to są dwie różne rzeczy, tylko tak zaczęłysmy pisać o różncyh udogodnieniach przy życiu z dużym brzuchem:) Pas ciążowy to jest taki pas, który pomaga nosić brzuch-tak się go zakłada, że odciąża plecy, że nie jest ciężko z brzuchem jak już jest duży. Są też jeszcze takie pasy- ubrania, które można nosić tak jakby na getry i do zwykłej bluzki-taki pasek matariału zamiast takich pasów co są np przy spodnaich ciążowych-taki miałam w poprzedniej ciąży i dużo go nosiłam bo był całkiem ładny- ale to jeszcze jest cos innego niż ten pas o którym pisałyśmy przedtem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Ja tez wlasnie slyszalam ze przy duzym brzuchu sie przydaje...a rogala tez mam:-) takiego BIG :-) ale poki co podusia mi wstarcza... ja dzis spie na siedzaco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pasa ani rogala nie.miałam. Zamiast rogala zwijam sobie kołdrę i.tak.śpię :) Ja tez.dziś senna :( ale szybko dzień minął na nadrabianiu zaległości w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kagrosz o to super :) na prawdę polecam wszystkim te warsztaty :) świetni lekarze i dziecioszek dokładnie zbadany :) No i pieniążki zaoszczędzone :) Jak Wam mija dzień? :) Ja właśnie dziś zrobiłam sobie listę rzeczy do kupienia i chyba zaczniemy za niedługo kupować bo potem nie wyrobimy z pieniążkami jak przyjdzie wszystko odrazu kupić :) Wczoraj wracaliśmy z imienin i byłam kierowcą i od momentu jak ruszyliśmy to Nikoś wiercił w brzuc****ak nigdy :) i śmialiśmy się że się boi bo mama prowadzi ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziolinka :) moja dzidzia też lubi autkiem jeździć :) też się ożywia :) Ja właśnie wróciłam z pracy i padam na nos :( jeszcze zmokłam trochę :( i burza mnie złapała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Czesc Dziewczyny:-) nowy dzien-nowe mozliwosci! Na pomorzu pada przez co moje cisnienie jest tak niskie ze po sniadaniu wyladowalam w wyrku... Musze kupic sobie spodnie ciazowe bo wszystkie juz mam a ciasne :-) A jak u Was brzusie? Zmiana garderoby juz nastapila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie u mnie dzisiaj (przynajmniej jak narazie) słonecznie, chłopaków do szkoły odwiozłam i mam w planach zasiąść do maszyny i przerobic sobie jakies spodnie na brzuchowate :) (jesli mi moja praca planów nie popsuje) Agagula, ja mimo że na wadze nadal zero na plusie to brzuchol rośnie i spodnie wszystkie już nosze rozpięte, tylko pasek ratuje mnie przed ich spadaniem. Planuję jakieś spodnie, które lezały i czekały w szafie, że może kiedys schudnę do nich hahaha przerobić, wszywając im pas elastyczny, zobaczymy co z tego wyjdzie :) Koszulek trochę mam takich w które się jeszcze mieszcze, i sporo rzeczy w niskich cenach mozna znaleźć na gumtree i tablicy :) a jutro wybieram sie na badanie AFP, które obowiązkowo mam zrobić w 17tc - robiłyście takie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Kagrosz ja tez na wadze nic nie przytylam bo wszystko poszlo w brzuch:-) Spodnie tez na odpiety guzik:-) ale ciasno juz ewidentnie nam :-) Znalazlam fajne w super stanie tez z ogloszen, musze tylko odebrac :-) Jak dla mnie to takie ekscytujace :-) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na czym polegaja te badania? Ja takich nie miałam, ciesze się że zmienilam lekarza w ogóle bo tamten szybko szybko wszystko i nic nie tłumaczył , a teraz w końcu mi dali skierowanie na ta toksoplazmoze, różyczkę, glukoze, a tamten stwierdził że wystarczy mocz i krew... Ja właśnie wczoraj zamówiłam sobie spodnie materiałowe ciążowe i zobaczymy jak będa wyglądały jak je dostanę :) W ogóle jak oglądałam wczoraj ubrania ciążowe to kurcze ceny czasem są strasznie duże! Całe szczeście znalazłam sklep internetowy gdzie ceny mają w miarę:) A znacie może jakiś sklep internetowy gdzie są nie drogie takie ciuszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
A badan takich nie mialam. Wczoraj morfologia i jakies MCV czy cos podobnego... wizyta juz za tydzien :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala911
laudynka na drugiej wizycie mialam tylo cisnienie zmierzone i teno dzidki i tyle.poprezdnie badania mialam wszystkie,,perfect,, wiec juz kolejnych mi nie robila,szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
To smutne...przeciez teraz wszystko sie w nas tak szybko zmienia. Te chwile sa dla nas takie wazne! Odliczamy dni do wiyty a tam co? Ja akurat narzekac nie moge bo mam duzo zdjec usg i bardzo cierpliwa gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja też nei wiem co to za badnia. Ja już noszę tak od 3 tygodni spodnie ciążowe bo jednak mi dużo wygodniej a poza tym ja pracuję i musze być elegancka ubrana i chodziłam najczęsciej w spodnicach dopasowanych to już dawno w nie nie wchodzę:P Nie mam wagi ale pewnie z 4 kg przytyłam a brzuch mi wystaje na tyle, że widać już dla postronnych że w ciaży jestem. Rzeczy ciażowe są mega drogie zresztą jak wszystko dla mam lub dla niemowlaków. Ja byłam w hmie i tam znalazłam takie fajne spodnie 5/6 czarne tylko były takie trochę białawe na kolanach-jakby uzywane i przetarte i mi się udało utargować zniżkę za to i w sumie kupiła spodnie za około 50 zł:P więc całkiem tanio jak na spodnei ciażowe. Mam jeszcze rurki z poprzedniej ciąży i kupiłam je na allegro. Ogólnie polecam kupować spodnie takie mega elastyczne bo ja np kupiłam w poprzedniej ciąży jeansy nib ciążowe ale później przez to, że jeans nie elastyczny tylko taki zwykły to mnie i tak cisnęły a te elastyczne to nosiłam do samego porodu (tyle, ze własnie teraz są rozciągnięte i jeszcze na mnie za duże). Teraz też kupiłam na allegro używaną spódnicę za 20 zł i tak zamierzam tą ciążę przetrwać. Szkoda mi pieniedzy na ciuchy które ponoszę pół roku, wolę po ciaży sobie kupić coś fajnego:) Ja w sumie dużo bardzo rzeczy i dla synka i ciazowych i teraz dla dzidzi na pewno też kupuję na allegro i często używane. Raz, że nie przepadam za chodzeniem po sklepach a dwa, że większy wybór jest i trzy, że jak uzywane to tańsze. A dla dzieci podobno zdrowsze bo już nie wydzielające różnych chemikaliów z siebie. Zresztą tak jest z łóżeczkami i pościelami, że lepiej kupić trochę wcześniej, rozlożyć, przeprać co się da i niech się wietrzy. U nas leje, ja nei poszłam do pracy a i tak praca mnie wkurzyła i mam zły humor z powodu pracowych rzeczy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
U mnie waga wreszcie w górę, jakieś 2kg niecałe, ale brzucha nie mam, ciuchów nie zmieniam. W poprzedniej ciąży kupiłam sobie spodnie ciążowe i to mi wystarczyło, chodziłam dłuuugo w "normalnych" ciuchach, potem w 8-9 mies, w legginsach i sukienkach odcinanych pod biustem. Teraz też raczej nic nie kupię, chyba że nagle mi brzuch wyskoczy i się w nic nie zmieszczę. ;) A no i biustonosze musiałam kupić, bo już nie wchodziłam w moje 75B. I dobrze, bo po ciąży (i karmieniu) został mi większy biust. Takiego badania nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez nie.przypominam sobie takiego badania. Ja dziś próbowałam się zdrzemnac ale nie bylo mi dane :( bo co przysnelam to telefon miałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Blankaa to Ty pewnie masz taką urodę, że całą ciążę masz nieduży brzuszek...ale Ci fajnie:) To Ci lżej i skóra się tak nie rozciąga. Ja zazdroszczę takim dziewczynom. A ile masz wzrostu? Stanik musiałam sobie kupić na samym początku ciąży bo mi piersi praktycznie od razu urosły, mam wrażenie, że tak gdzeis w 8tc. Ale to tak hormonlanie, mi nawet przed okresem już rosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaaa
MamaPiotrusia, no tak już chyba mam, czasem troszkę żałuję, że tak późno widać cokolwiek, ale ma to też dużo zalet. Ze skórą nie miałam faktycznie problemów. Mam 165 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po ciąży piersi miałam większe, nawet sporo ale to od mleka, za to jak skończyłam karmić to miałam mniejsze niestety niż przed zajściem w ciążę. Później w miarę wróciły do swoich pierwotnych kształtów ale to chyba tak po 1,5-2 latach, bo najpierw schudłam, piersi mi dziecko wyssało i dopiero jak potem przytyłam to wszystko wróciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to nie jesteś wysoka jakoś bardzo. Ja mam 160 a brzuch mi bardzo widać chociaż wcale nie tyje w tłuszcz-tylko brzuch mi widać. Zawsze się zastanawiam jak to jest właśnie, czym się różnią dziewczyny w budowie wewnętrznej, że niektórym rośnie duży brzuch a niektórym mały:) Może to sama macica u niektorych mocno sie powiększa a u innych mniej. Bo rozumiem, że dzieci rodzisz nie takie malutkie? Mój Piotruś miał 3600 więc całkiem spory jak na niedużą kobietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
a ja mam 173cm i jestem raczej chudziną (tak mówi na mnie moja gin;)) i nic nie przytyłam a brzucho mi wyskoczył :) to chyba jakieś uwarunkowania genetyczne... ja to bym chciała żeby mi piersi się powiększyły :) na początku bolały, nabrzmiały i cisza... liczę na więcej ;) hihihi ja spodnie znalazłam używane za 15 zł w stanie idealnym - więc super... bluzek mam sporo "swoich" luźnych więc raczej wynoszę to co mam w swojej garderobie... u nas spodnie chodzą od 20 - 40zł na trojmiasto.pl albo olx.pl i raczej tego będę się trzymała bo faktycznie szkoda kasy na ten szybko uciekający czas bycia w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
No nie jestem wysoka. :) Mąż się śmieje, że teraz wyglądam jak Barbie, szczupła, a piersi bardzo duże. ;) Córka ważyła 3700g, więc mała nie była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o AFP to wyczytałam: "Oznaczenie poziomu AFP jest badaniem prenatalnym nieinwazyjnym. Zwiększone ilości alfafetoproteiny w surowicy krwi matki mogą wskazywać na uszkodzenia układu nerwowego u dziecka w postaci rozszczepu kręgosłupa albo bezmózgowia (brak całego mózgu lub jego części). Zaniżony poziom tej substancji może oznaczać występowanie zespołu Downa lub innej wady chromosomalnej. To badanie, w którym każda anomalia powinna być powodem do przeprowadzenia dodatkowych badań w celu potwierdzenia lub wykluczenia diagnozy. Z kolei wyniki mogą być uzależnione od przynależności do poszczególnych grup rasowych.Badanie AFP wykonuje się między 15. a 20tc", w poprzednich ciążach nie robiłam takiego badania i teraz też pytałam lekarza czy to ze względu na moje 35 lat każe mi to robić? to położna stwierdziła, że zalecają wszystkim ciężarnym. Robi się je z krwi, pytałam to koszt 31 zł takiego badania i wynik na drugi dzień. co do wagi to faktycznie stoję w miejscu ale pewnie wybuchnę potem z podwójną siłą :) ze starszym synem przytyłam 16 kilo a on ważył 4300, z młodszym 8 kilo na plusie a jego waga 4500, ja jestem niska 164 cm i u mnie brzuch jest już faktycznie widoczny, kasy mi szkoda na te mega drogie ciuchy ciążowe, więc kombinuje póki się da...w sumie to że brzuchol będziemy nosiły przez lato co też trochę ułatwi życie bo jednak łatwiej o luźniejsze ciuchy letnie niż zimowe ... no i nie będzie problemu z ubraniem japonek hahaha w porównaniu z kozakami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
A jeszcze dodam, że lekarz od początku do końca twierdził, że będzie mała, przed samym porodem ocenił ją na niecałe 3 kg. Zgodziłam się z tym, bo sama jestem drobna i brzuszek nieduży. No ale jak się okazuje nawet najlepszy lekarz z najlepszym sprzętem może się mylić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teskni ktos za mną? Jestem w szpitalu od soboty wieczór bo mnie z tej rozpaczy za psem brzuch rozbolał. Wychodzę w czwartek. Blee nudno tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Leo Teo, koniec ze stresem! :)Wychodź szybko ze szpitala i dbaj o siebie. Aha, przypomniało mi się, że któraś z Was proponowała wspólnego maila. Można założyć, ale jeśli chodzi o zdjęcia, to można też wrzucać na zapodaj.net. Ostatnio na forum pamiętam dzieliłyśmy się tak zdjęciami brzusiów, a potem bobasów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeoTeo szybciutko wracaj do zdrowia 🌻 Jak dla.mnie wymiana zdjęć jest ok ;) tylko trzeba coś.pomyśleć żeby nie uznawało ich za spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojjj LeoTeo! No coś Ty! Nie można się aż tak denerować, żeby w szpitalu lądować! Ale Wiem, ze trudno opanować stresy życia....trzymaj się i uspokój bo naprawdę niedobrze to dla dzidzi! Mam nadzieję, że wszystko dobrze z Tobą? No bo tak chyba bez powodu w szpitalu nie zatrzymują? Ja też mam stresy ale nie aż takie tylko związane z pracą. Dlatego zostałam w domu dzisiaj ale to nic nie zmienia, możenawet jest gorzej bo siedzę przed kompem i nawet nie mam siły się za obiad wziąć z tego wkurzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa bo właśnie widzę, że dzisiaj jest 13 no to wszystko jasne. Dzisiaj jest prawdziwy 13:/ Jak dla mnie wymiana zdjęć tez jak najbardziej, byle nie publiczna. Można też się na facebooku poznać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie chce utworzyć grupę na FB tylko muszę dodać chociaż jedną z was żeby grupa się utworzyła :) Która ma ochotę dołączyć ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodałam moją siostrę żeby utworzyć grupę :) Tutaj przesyłam linka jak macie ochotę sie dopisać :) www. face book. com /groups / 69967644008965 9/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×