Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Goraczka 10 dni po szczepionce 6 w 1

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny czy to mozliwe zeby dopiero po tylu dniach wystapila goraczka? Synek dostal ostatnia dawke w zeszly wtorek i wszystko bylo ok az tu nagle dwie godziny temu obudzil sie z temperatura 39, 4 stopnie, dostal nurofen i goraczka szybko spadla. Raz juz goraczkowal po tej szczepionce ale dobe po podaniu. Nie ma innych objawow do wieczora byl wesoly i mial apetyt. Czy ktoras mama miala taka sytuacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możliwe, nam lekarka mówiła, że reakcja na szczepionkę może wystąpić w czasie do 2 tygodni (córa gorączkowała trochę 7 i 8 dnia po zaszczepieniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,to normalne i czesto spotykane.Nie masz cie co martwic.Wieczorem dziecko jest radosne i ma apetyt. Organizm walczy z zakazeniem organizmu,tzn ze jest silny.Jednak pilnuj dziecka i nawadniaj odpowiednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za odpowiedzi. Kamien z serca spadl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedlugi to objawy wyjad miesic po szczepieniu a tak wszystko na szczepionke zgonicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczepienia 6w1 i 5w1 powinny być wycofane. To zbyt wielkie obciążenie dla małego dziecka. Lepiej szczepić pojedynczo niż demonizować zastrzyki, lepiej niech dziecko popłacze w wyniku bólu iniekcyjnego, niż powikłań. I nie jestem przeciwniczką szczepień, raczej realistką, podobnie jest ze szczepieniem na polio w 6r.ż w całej Europie jest kontunuacja zabitym szczepem IPV ( ta szczepionka gdzie dziecko dostaje 2 pierwdze dawki w 1r.ż) nie niesie ryzyka zachorowania poszczepiennego, ale już w 6r.ż podaje się u nas OPV- zywy niebezpieczny szczep :O i po co pytam? Pod przykrywką troski o dziecko- by dziecko nie miało zastrzyka a douste krople, ale chyba lepiej narazić dziecko na ból ukłucia niż straszną chorobę jaką jest polio, ww Polsce od 1894r polio wystepuje tylko jako powikłanie poszczepienne właśnie po szczepionce zywej. Więc lepiej się zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wole 6w1 niz pojedynczya dpt gdzie jest rtec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tą rtęcią to się tylko osmieszyłaś kobieto, jak widać nie masz zielonego pojęcia o składnikach szczepionek heksawaletnych ale przcietnej niedomiformowanej matce wystarczy argument o tym że : dzidziuś dostanie 1 ukłucie" :) można i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurde też się zastanawiam: wczoraj miałam gorączkę 38.8 a w 1990 byłam szczepiona. Myślicie, że to od tego? KOBIETO GORĄCZKA MOŻE BYĆ SYMPTOMEM 10000 STANÓW CHOROBOWYCH! A tej spadkł kamień z serca bo jej ktoś na forum potwierdził że to po szczepieniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, przecietnie doinformowanej matce wystarczy przwczytac sklad 6w1 i sklad pojwdynczych szczepionek. Wygooglaj sobie ulotke i przeczytaj sklad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W wiekszosci cywilizowanych krajow dzieci szczepi sie Preparatami skojarzonymi. W polsce nie stac mz na wypakowanie 2x tyle za to samo szczepienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To Ty nie masz zielonego pojęcia. Poczytaj ilosciowy i jakosciowy skład szczepionki jednej i drugiej. Wtedy tu wróć i pouczaj. I przepros kochankę Franka! Nie znoszę gdy ktoś, kto nie ma racji poprawia innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Led do kogo to bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co nie zmienia faktu ze po szczepionce 6w1 jest więcej powikłań. Mojej znajomej po tym szczepieniu zmarło dziecko, było uczulone na któryś ze składników, nie wiedzieli na który wiec nie podali antidotum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja autorka pomimo wszystko pojechalismy do lekarza na dyzur.Osluchowo synek dobrze, gardlo i uszka czyste. Lekarka powiedziala ze raczej to nie jest goraczka wynikajaca ze szczepienia bo zbyt wysoka. Kazala obserwowac i dala nam skierowanie 3 dni wazne do szpitala gdyby cos bylo nie tak i zebysmy nie stali znow w kolejkach. Niestety jak to u nas sluzba zdrowia okazalo sie ze dziecko mialo ospe i nie odizolowano go od innych i po prostu swietnie moj syn i reszta dziec**przebywaly razem w poczekalni :( moge sie spodziewac niedlugo tego paskudztwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aii

W mojej ocenie przy dziecku takim najlepszym rozwiązaniem będzie termometr bezdotykowy. Wiadomo, że dziecko przy chorobie jest marudne, trudno będzie je przekonać do zmierzenia temperatury. U mnie zwykły termometr nie wchodził w grę i kupiliśmy nonContact, ogólnie jesteśmy zadowoleni. Mierzy temperaturę bardzo szybko więc nie ma z dzieckiem problemu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×