Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

scarlett.

Dzieci z końca 2008 roku posyłacie dziecko do szkoły w tym roku

Polecane posty

Gość gość
Ja ma córkę z września 2008r i posyłam ją do 1klasy. Może gdyby w szkole do której ma chodzić córka była zerówka to zastanowiłabym sie nad zapisaniem jej tam ale zostawiać kolejny rok w przedszkolu z dziećmi o rok młodszymi według mnie nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój syn ur 8 grudnia 2007 pójdzie do szkoły za rok mając lat 7 i 8mcy, mógłby iść teraz ale ma zbyt duże problemy emocjonalne i został odroczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja nie mam wyjscia, bo moje dziecko jest z maja. a tez moglabym robic raban ze miedzy mala a jaakims dzieckiem z sierpnia jest tylko 3 miesiace roznicy. ale nie robie tego, za moich czasow caly rocznik rozpoczynal nauke, niezaleznie czy byly dzieci urodzone na poczatku czy na koncu roku. Ale u nas rodzice sie strasznie bulwersuja. Jest taka matka, ktora ma corke z grudnia i moze zadecydowac, ale stwierdzila, ze "moja Dagunia urodzila sie pod koniec roku, boje sie ja poslac, bo miedzy nia a dziecmi urodzonymi np. w styczniu jest przepasc". Do tego u nas trzeba zdecydowac w lutym, a indywidualne opinie o dzieciach wychowawczyni wystawi dopiero w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie mam wyboru, a tez nie poslalabym tak szybko. W szkole juz jest siedzenie w lawkach, trzeba sluchac, nie ma zabaw. Za moich czasow tylko nieliczne 6-latki szly do pierwszej klasy-wtedy byly uwazane za ponadprzecietne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny nie szalejcie z tym posyłaniem zauważcie jak mało dzieci z poprzednich lat poszło w wieku 6 lat do 1 klasy znam przypadki dzieci zagrożonych "niezdaniem"do drugiej nauczyciele dyrekcja przepycha takie dzieci na siłę ale co będzie w dalszych klasach jeżeli dziecko nie ogarnia materiału z 1klasy bedzie sfrustrowane i będzię uważało się za gorsze głupie po co to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violkaxfasolka
ja również nie posyłam wcześniej,nie ma się co spieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violkaxfasolka
U dzieci moich kolezanek ktore wczesniej poslaly do 1szej klasy problemy z nauka pojawialy sie w 3 klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostra poszła do 1 klasy jako 7 latek, ale kompletnie nie dojrzały emocjonalnie. To były lata 90-te i nikt nie słuchał mojej mamy by zostawić ją jeszcze rok w zerówce, nawet psycholog pukała się w głowę, co moja mama od niej chce. Skutkiem tego jest to, że moja siostra wspomina podstawówkę jako koszmar i sama twierdzi, że powinna rok później pójść do szkoły, bo sobie nie radziła. Dopiero w liceum dogoniła rówieśników emocjonalnie i okazało się, że jest jedną z najlepszych uczennic. Nie ma co na siłę przyspieszać bo tylko dla rozgarniętych dzieci wyjdzie to na dobre w przyszłości, a takie dzieci co jeszcze niedorosły mogą mieć problem na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinien być wybór potwierdzony opiniami specjalistów czy dziecko się nadaje lub nie, bo w obecnym systemie nie ma znaczenia czy jest to granicą 6 czy 7 lat zawsze będą dzieci z początku i końca roku i nie jest powiedziane że grudniowe dziecko będzie gorsze od styczniowego ale jest to prawdopodobne, mój jest ze stycznia i radzi sobie dobrze, nie jakiś rewelacyjnie ale jak go porównam z koleżanką którą ma z grudnia to jest przepaść ona nie dość że młodsza prawie rok to jeszcze nierozgarnięta, jak przychodzi to bawi się i dogaduje z młodszym synem 3latekiem a 6 latek jest poza jej zasięgiem zupełnie, teoretycznie mają we wrześniu iść do 1 klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też nei posyłam ktoś tu napisał że na całym świecie dzieci idą jako 6 -latki i jest super. To ja c***owiem że w Finlandii szkoła zaczyna się od 7 lat i jest tam najwyższy poziom nauczania na świecie a jego wyniki są spektakularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sish
ja posyłam dziecko, ale udało mi się znaleźć wyjście z sytuacji. tzn. ono samo się znalazło, bo okazało się, że z przedszkola, do którego syn chodził wysączkowała podstawówka. o to, to http://www.szkolapromyk.szczecin.pl. więc on w sposób naturalny pójdzie do pierwszej klasy ze swoimi kolegami i koleżankami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21.01.14 19:05 wiem że to stary wpis, ale musiałam napisać gościu twoja siostra miała siedem lat i wtedy normalnie idzoe się do pierwszej klasy a nie jakaś ułomna osoba jako ośmiolatka iść do pierwszej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja trafiłam na bardzo fajną pierwszą klasę. tzn. mój syn trafił. dodam że w szkole panstwowej. przerwy wyznacza nauczyciel, lekcje mają być tak ustawione, żeby nigdy nie było za dużo na raz w ciągu dnia. klasa jest przystosowana dla maluchow, meble wybierała rada rodzicielska, padło na takie bodajże www.tamer.com.pl .oprócz tego są szafki w sali (oh yes), więc odpada dźwiganie książek. także jak się chce, to można. szkoda że zazwyczaj jednak nikomu w tych szkołach się nie chce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syn z września 2008 i zostaje w zerowce szkolnej. Oparlam się na opinii wychowawczyni i psychologa szkolnego. Poza tym syn dość sporo zajęć opuścil ze wzgledu na chorobę. Rozmawialam z rodzicami dzieci, które chodzily 2 lata do zerowki i nie żalu ją decyzji, bo dzieci emocjonalnie dojrzaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam córkę z grudnia 2008 i idzie do pierwszej klasy od września. w zerówce sobie radzi świetnie i jestem w stanie ocenić, czy jest gotowa na szkołę, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka w tym roku też idzie do szkoły podstawowej tu http://www.maturamiedzynarodowa.pl/ DO tej pory bardzo dobrze sobie radziła. Moim zdaniem najwazniejsze jest wybranie dobrej szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×