Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość gość koniec lipca
karolcia to dla ciebie - Gdy dziecko zaczyna jeść mamine mleko, pojawiają się tzw. stolce przejściowe o różnym zabarwieniu, od zielonobrunatnych, przez zielono żółte po zupełnie żółte. W stolcach przejściowych mogą być widoczne pasemka śluzu i grudki niestrawionego pokarmu. Są one wodniste a często spienione. Wpływ na to ma duża fermentacja laktozy w jelicie grubym oraz zawartość w mleku matki siary, która rozluźnia kupkę. Stolce przejściowe wydalane są kilkukrotnie w ciągu doby. W ten sposób oczyszcza się przewód pokarmowy maluszka z resztek smółki. Dlatego tak ważne jest, aby w tym okresie jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi. Mogą być rzadkie - spokojnie. Ewelinka - a nie rozbudza ci sie w nocy? Natka - ciagniecie za uszko to znaczy, ze maluch jest spiacy. Czytalas Tracy Hpgg? Ja z corka przestudiowalam i bardzo mi pomogla ta ksiazka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
gosc koniec lipca nie czytalam ale podaj tutul to moze sie skusze:) o ile malutki mi pozwoli. Czasem ladnie zasnie na 3 godz a nastepnym razem usypia przy cycu-ja go do lozeczka i bek i tak 4-5 razy az sie w koncu uda, ale nie poddaje sie. Wczoraj pediatra kazala mi wyciagnac materac z jego lozeczka i polezec na nim troche zeby moj zapach przeszedl to moze wtedy chetniej bedzie spal- wyprobuje wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc koniec lipca dzieki niby mam juz dziecko ale zielona jestem nic nie pamietam 7 lat to jednak sporo czasu :-) moja dzis znowu mam dzien ze by cały czas przy cycku to spi ale tylko odkładam do łózeczka oczy szeroko otwarte a mam jeszcze takie pytanie jak poznac ze dziecko meczy kolka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia no moja jak ma kolki to taka. Niespokojna jest prezy się nóżkami strasznie kopie i rękami macha. Tak ma moja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko dzis w nocy pobilo rekord spania jak usneła o 22 tak dopiero obudziłam ja o 5 zeby ja nakarmic bo 7 godzin bez jedzenia w szpitalu kazali mi ja budzic w nocy co 4 godziny ale zawsze sama sie budzi na jedzonko a dzis taki czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to karolcia gratuluje bo moja to dzisiaj bije rekord niespania od godziny 8 do godziny 14 niespala tylko marudzila i przy cycu by tylko siedziała cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina w dzien jest gorzej tez by najchetniej siedziała na cycku ale o 14 dałam jej troche mleka w butelce i jak zasneła to spi do tej pory a ja mogłam isc ze starsza córcia na plac zabaw bo inaczej to zapomnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak tylko w nocy tez wojuje nieraz idzie spać o 23 a wstaje o pierwszej i nie SPI z 1,5 godziny. Nie wiem co się dzieje w szpitalu była to co 3 godziny w dzień i w nocy spala i się budziła na jedzenie w domu się wszystko zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikidzik
chodzi o tracy hogg: język niemowląt? ja właśnie czytam - zwykle na ławce w parku jak wyjdę na spacer. Mi nie wychodzi usypianie małej w łóżeczku, bo niestety cały czas męczy ją brzuszek. zasypia albo na rękach albo przy cycu - czyli tak jak TH nie poleca :D Jutro kupuję BioGaję, w poniedziałek idzie,y ponownie do lekarza po debridat, kurierem jedzie do nas SabSimplex. Niech jej coś pomoże :( tzn pomagają masaże brzuszka, ale na krótko - zrobi kupsko, puści bąka, a za chwilę zaczyna znowu produkować... niekończąca się opowieść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikidzik trzymam kciuki żeby wkoncu cos pomogło bo szkoda dziecka tyle sie meczy moja tez zasypia przy cycku bardzo rzadko sie zdaza zeby usneła sama w łóżeczku wogóle zaraz jak sie tylko obudzi to krzyczy i szuka cycka jakby ze trzy dni nie jadła mam nadzieje ze niedługo jej sie to zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikidzik my tez mamy problemy z brzuszkiem okropne jest jak mała się męczy ja podaje delikol i bobotic razem przed karmieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia2088
Witam wszyskich a co tak cicho na forum sie zrobiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia2088
Macie moze karuzele do łóżeczka jak tak to jakiej firmy? szukam czegos dla mojej kluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka 86
dziewczyny a jak tam wasze kg ciązowe??? Ja zaraz po porodzie ważyłam o 10 kg mniej, teraz waga mi stanęłą ( choć już ponad miesiąc), chciałabym zrzucić jeszcze 7 kg by mieć wagę jak sprzed ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olinka ja przytyłam 11 kg i ostatnio sie wazyłam to wage mam z przed ciązy ale brzuch mi troche został mam nadzieje ze jeszcze troche sie wciagnie bo to dopiero 3 tydzien po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam jeszcze 3,5 do wagi sprzed ciąży. Trochę w brzuchu jeszcze mi zostało i w udach. Jestem teraz na diecie i Malo co jem - bulki pszenne, dżem, gotowane lub pieczone mięso, kasze, ziemniaki, marchewkę, buraki, gotowane jabłka - wiec mam nadzieję, ze mi szybko spadnie. Idealnie my bylo, jakbym zjechała z 6kg. Zobaczymy. Chcialabym zacząć ćwiczyć po 20-30min codziennie, bo jestem juz 6tyg po porodzie, ale wieczorami padam :( macie siłę i czas na ćwiczenia? My pokonaliśmy kolki suszarką i usypianiem w wózku jak zaczyna się cyrk... Więc nie jestem przekonana, że są one na tle trawiennym. Jakby ją bolało to by nie zasnęła, a zasypia :D dzikidzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka 86
gość z 09:50 a karmisz piersią czy nie? Ja karmię więc na razie wszystkie diety odpadają. Czytałąm gdzies ze jak się karmi piersią to kg spadają a u mnie nic. cholera jasna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia2088
Ja tez bym chciala zeby jeszcze kilka kilogramów mi spadlo. A powiedzcie czy wasze maluszki tez by tylko wisiały na cycku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karolcia - my mamy karuzelę SMIKI. Taka kolorową ze słoneczkiem pozytywką i małymi pluszakami. Olinka- tak, karmię tylko piersią i przez to karmienie jestem na razie na tak ubogiej diecie. Bo Malgosia sie całymi dniami wyprężała i wyginała, nie radziła sobie z gazami i lekarz zalecił mi dietę. No i pomogło, Mała musi mieć jakąś nietolerancję pokarmową. Niedługo zacznę wprowadzać nowe produkty, bo ta dieta to masakra jakaś. dzikidzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie mamusie a czy myślicie już nad organizacją chrzcin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taj, ale głównie myślę, a nic w tym kierunku nie robię :D chcielibyśmy ochrzcić Małgosię w drugiej połowie września. Po drodze mamy jeszcze 2tyg urlopu wiec trzeba brać się do roboty :))) nasze wieczorne niepokoje i płacze chyba raczej nie są z bólu brzucha - Małgosia uspokaja sie przy suszarce lub odkurzaczu i daje się uśpić w wózku. Jakby ją bolał brzuch to raczej by się tak prosto uśpić nie dala :D wczoraj nawet karmiłyśmy się przy odkurzaczu :D :D :D a i mamy mały sukces - zasypiamy w łóżeczku. Wystarczy 5min przy Małej posiedzieć, pogłaskać po główce i nosku, czasem ukoić smoczkiem, a czasem samej jej się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tak jak ja tez mysle o chrzcinach ale narazie nic z tym nie robie:-) tez mamy w planach pod koniec wrzesnia moje 3 tygodniowe dziecie spi 2 razy w dzien tylko a tak reszte by byla tylko na cycu.Ciekawe jak tam reszta dziewczyn natka i ewelina co tam u nich nic sie nie odzywaja, a dziewczyny dajecie swoim maluszkom smoczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narmtka2233
Hej dziewczyny ja mam z małym problemy brzuszkowe. Przedwczoraj plakal mi od 19 do 6 rano. Myślałam ze padnę, wczoraj dostal leki i o dziwo dziewczyny nie to dziecko. Wstaje,zje i znów śpi po 3,4godzinki. Ale żeby nie bylo tak fajnie to z powodu nieprzyzwyczajenia do tak długich przerw miedzy karmieniami mam nawal pokarmu. Niestety mam prawie 39 st gorączki i bol cyca wiec pewnie rozwija sie zapalenie. Poza tym wszystko w porządku. Czasem jestem mega zmęczona ale kocham tego małego czlowieczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
A i smoczek maly dostal jak miał tydzień. Tyle ze ten pierwszy z podluznym kształtem mu nie podpasowal i dopiero teraz taki ikragly jest przez niego uwielbiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ja sie zastanawiaw wlasnie czy nie kupic malej bo ciagle wisi na cycu i to nie tyle ze jest taka glodna tylko troche possie i spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My zaczęliśmy stosować od jakiegoś 4go tygodnia,życia, żeby jakoś wieczorem zasnęła (19-22 to jej godziny marudzenia i płaczu). Teraz dostaje też w ciągu dnia, bo ma silny odruch ssania, a ja nie za bardzo moge leżeć z nią i dawać jej cyca, bo ja pokarm zalewa. Poza tym trzeba też mieć chwile wolną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas sprawdzimy się smoczki aventu. Teraz ssie,również tomee tippii ortodontyczne jakieś (ciekawe ile w tym marketingu, acha ile faktycznie są ortodontyczne). natka - wspolczuje :( jakby mi Mała płakała 19-6 to bym chyba przez okno wyskoczyła. A jakie leki dostala ? Novi współczuję zapalenia :/ nie,wiem czy przykładanie kapusty coś jeszcze da, ale sprobuj może... Trzeba zbić liście, schłodzić i piersi obkładać. Działa przeciwzapalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
probiotyk biogaia, krople esputicon i delicol. Tyle,że martwią mnie jego kupy bo od 3 dni sa wsiakajace w pampersa, sa w normalnej ilosci i kolorze ale wodniste skoro calkiem wsiakaja i nie wiem co z tym czynic mam. Co do zapalenia to piers dalej boli ale tylko po nacisnieciu a temp spadla sama do 37 wiec sama nie wiem czy to zapalenie. Ostatnio maly mnie w nia kapnal i mam zgrubienie wiec moze to z tego bardziej, nie wiem. Powiem Wam, ze dzieci to mega radosc, ale ile stresu z tym jest czy ta kupa ok, czy to mu sie tylko ulalo czy wymioty, czy placze bo brzuszek boli czy po prostu marudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×