Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość roksanaaa202020

Jakie studia wybrać? Jaka praca? Zarobki? Zatrudnienie?

Polecane posty

Gość roksanaaa202020

Witam, pisze w tym roku mature. Zdaje rozszerzoną biologię i chemię, swoje szanse obstawiam na ok. 60%. Nie wiem na jakie studia isć dalej? Nie ukrywam iz jednym z ważniejszych czynników dla mnie, są wysokie zarobki. Myślałam o inżynierii materiałowej, lub inż. chemicznej i procesowej. Lecz co dalej? Dodam iż chciałabym pracować w swoim rodzinnym miasteczku. Woj. wielkopolskie, zagłębie stolarskie, meblowe, ok 80km od Wrocławia. Co mogą robić ludzie po takich studiach o jakich napisałam i ile zarabiają? Może jakies inne propozycje dla dziewczyny po biol-chemie? Prosze o porady, to dla mnie bardzo ważne! nie wiem jakiego wyboru dokonać aby był trafny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim pamiętaj o tym, że to, co dzisiaj zaczniesz studiować za 5 lat może już być nierentowne. Chodzi oczywiście o znalezienie pracy konkretnie po jakichś studiach - w swoim zawodzie. Jeśli jedynym kryterium są pieniądze to nie ma żadnego złotego środka jeśli chodzi o studiowanie rentownego kierunku - tu ciągle są zmiany. Bardzo popularne były swego czasu studia interdyscyplinarne, zobacz, czy miałabyś szansę dostać się na takie, to na pewno zwiększy Twoje szanse na rynku pracy. Ponad to radzę też, już w czasie studiów, pomyśleć o jakichś stażach, żebyś nie miała później 'suchego" dyplomu, tylko również jakieś umiejętności. Coś, czym z czym mogłabyś konkurować na rynku pracy. Możesz też zajrzeć na blog.tomastest.eu, jest tam dużo artykułów prognozowych dot. rynku pracy, może to Ci nasunie jakiś fajny pomysł na siebie. Życzę udanych wyborów i powodzenia :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roksana2020202
A co myslicie o inż. materiałowej? Moze lepsza inż chemiczna i procesowa? Prosze o rady !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna 25lat
jeśli chodzi Ci tylko o pieniądze, to zostan prostytutką imie masz ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna 25lat
ja tez nie wiedziałam co studiować, mature zdałam na ponad 80% wybrałam technologie zywnosci i rzuciłam wyjechałam za granice, dobrze zarabiałam i dopiero po dwóch latach odkryłam co chce robić- mam wlasną firme, dobrze zarabiam i robie to co lubie a pieniądze naprawdę nie sa najważniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roksana2020202
Wypraszam sobie tego typu komentarze. Prosze o komentarze osób wiedzących cos na temat inż materiałowej lub chemicznej i procesowej? Gdzie możliwa i jaka praca? Jakie zarobki ? Który kierunek lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O inż.materiałowej znajdziesz na elektroda.pl tylko wpisz w wyszukiwarce. A o inż. proc. i chem. jest duży wątek na forum gazeta.pl. Oba odnoszą się do pracy po takich studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestes ze Swarzedza albo Wrzesni? Ja rowniez z wielkopolskiego. :) Tez chcialam isc na inzynierie materialowa... Ale techniki dentystyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×