Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie lubie zdjec

Nie chce by goscie robili zdjecia telefonami

Polecane posty

Gość nie lubie zdjec

podczas slubu , czy "wypada" mi napisac w zaproszeniu czy wyjde na wariatke? Moze to dziwnie brzmi ale nie lubie zdjec i nie znosze jak ktos potem publikuje moje zdj po facebookach itd . Oczywiscie bedziemy miec fotografa ale nie chce by ludzie pstrykali ciagle. Wkurza mnie ze jak cos sie dzieje (slub, koncert, prezydent przemawia, tecza sie pojawila, mim robi sztuczki na rynku - cokolwiek!) to ludzie od razu lapią za telefon i kreca filmiki/robia zdjecia zamiast do podziwiam tu i teraz oczami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie czasy, taki trend nie wygrasz z tym, choć jest szansa że jak powiesz to przynajmniej nie wyskoczą ci z tabletami podczas przysięgi, a tak to zanim wyjdziesz z kościoła już wasz "film" będzie już na fb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz wlasnie mieć efekt odwrotny bo nie możesz zabronić tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie lubie zdjec
Zabronić nie moge, ale chyba moge poprosic.. Mysle, by napisac o tym w zaproszeniach.. że potem udostepnie gosciom zdjecia czy cos,ale zeby chociaz podczas ceremonii sie powstrzymali a potem podczas obiadu sobie porobia zdj. Sama nie wiem :O Wkurza mnie takie cos. Urzadzamy slub na okolo 30-40 osob, wiec nieduzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz napisac, że prosicie o nierobienie zdjęć podczas ceremonii. Ale już na weselu to trochę głupio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisz, że fotograf prosił, by żaden wujek i pociotek nie kręcił się pod ołtarzem ze swoją marną cyfrówka, bo mu to pracę zakłoca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczerze dziwna jestes, ale OK rozumiem natomiast , nie sadze ze to dobry pomysł aby takie rzeczy pisac w zaproszeniach po drugie swiadczy to o twoim braku pewnosci siebie i swojej wartosci brzydka jestes czy co ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też uważam, że to bez sensu pisać o tym w zaproszeniach. Zaproszenie to zaproszenie a nie regulamin. Lepiej będzie jeśli po prostu powiesz o tym swoim gościom, na spokojnie podczas wręczania zaproszeń albo już później. Jak wysyłasz zaproszenia pocztą to zawsze można przy potwierdzaniu wspomnieć, że prosisz o nie robienie zdjęć w kościele, że od tego będzie fotograf, że ksiądz nie życzy sobie, żeby ludzie w momencie przysięgi ganiali z telefonami czy aparatami. Ewentualnie, możesz poprosić księdza, żeby na mszy właśnie wspomniał o tym, że kościół to kościół, ślub to ślub i co w tym dniu jest najważniejsze a nie to, kto szybciej wrzuci fotkę na fb. U nas jest tak, że przy różnych okolicznościach np. śluby, komunie ksiądz zawsze mówi, że jest fotograf (wynajęty przez Młodych/rodziców/księdza) i prosi o to, żeby nie biegać po kościele i nie fotografować. Zresztą kościół jest stary i dosyć ciemny i telefonem porządnego zdjęcia nie zrobisz :P Więc ludzie już się nauczyli i potrafią się powstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja Cię całkowicie rozumiem, bo mnie też to irytuje i jak najbardziej masz prawo nie zgadzać się na fotografowanie. Skoro macie fotografa to pamiątki będą, a wy macie się dobrze bawić, a nie stresować i być pod atakiem fleszy. Powinnaś poinformować, ale może faktycznie jakoś pobocznie, a nie w zaproszeniu. I niczego się nie wstydź, że jesteś dziwna czy coś takiego. Jesteś jak najbardziej normalna, to ludzie, którzy dają się sfotografować z każdej strony nie szanując w ogóle swojej prywatności i godności są dziwni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z poprzedniczką totalnie. Niecierpię jak ktoś bez mojego pozwolenia robi mi zdjęcia, a później wrzuca je do neta. Szanujmy swoja prywatnośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też tego nie lubię ALE zaproszenie jest zaproszeniem na ślub i wesele a nie listą co można a czego nie można robić. Dużo ludzi się wypowiadało, że nawet wierszyki z prośbą o kasę/prezenty/wino są nie na miejscu. Ale abstrahując od tego: lepiej i moim zdaniem grzeczniej będzie po prostu o tym powiedzieć. x Naprawdę, jeśli będzie się wszystkie informacje co chcemy, a czego nie chcemy będziemy umieszczać w zaproszeniu to za chwilę faktycznie będzie z tego regulamin. Możemy przecież napisać, że nie chcemy dzieci na weselu, nie chcemy robić zdjęć, prosimy nie przynosić kwiatów, dać tylko koperty i ubrać się/nie ubierać się na dany kolor... Podejrzewam, że każdej z nas by się odechciało iść na ślub/wesele widząc taką listę. X I wiem, że w tym przypadku chodzi tylko o jedną rzecz - nie robienie zdjęć. Ale podejrzewam, że i goście lepiej to przyjmą i autorce będzie łatwiej wyjaśnić wprost o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas goście nie robili zdjęć :) ale u nas była możliwość obejrzenia sobie w necie, na stronie fotografa, 3000 zrobionych na weselu zdjęć, każdy dostawał swój numerek upoważniający go do pobrania gratis 30 wybranych zdjęć. Oczywiście nie było tak, że nikt nie pstryknął sobie żadnej fotki w czasie przyjęcia...wiadomo, ale nie było tak jak na wielu ślubach, gdzie wszystkie komóry wycelowane w Młodych i obiadu zjeść nie można bo z aparatami włażą do talerza :p Co do zamieszczania zdjęć innych ludzi na portalach społecznościowych bez ich zgody to nikt normalny tego nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przesadzaj ze już wszyscy goście zleca się z komorkami i aparatami pod ołtarz by cie fotografować!!!!!! U nas na slubie jakos nikt nie podchodzil i nie platal się ani fotografowi ani kamerzyście pod nogami:) Jak była moja komunia to ks zaraz na początku powiedział,ze nie zyczy sobie robienia zdjęć i jaki był tego efekt?wlasnie odwrotny,bo każdy robil zdjęcia wlacznie z fotografem-ale wiesz wtedy były inne czasy. Jak idziemy z mezem na slub lub slub i wesele to rzadko widujemy by ktoś z gości skakal z komorka czy aparatem.Kochana jeśli masz fotografa to goście raczej domysla się ze chyba obdarujesz ich jakims zdjęciem. Aczkowliek można się rozczarować,bo młodzi tez potrafią i nie dac zadnego zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dziwne, że nie widzisz, bo ja widzę, że chociaż z aparatami nikt po kościele nie biega, ale kiedy młodzi wchodzą i wychodzą, albo pod kościołem...prawie każdy wyciąga komórkę albo aparat i pstryka :o baaaardzo głupio to wygląda na zdjęciach od fotografa, albo na filmie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak takie widoki sa ale goście pstrykają fotki z ławek a nie ze biegają pod ołtarz....do tej pory nie mielismy takiego widoku a już na bardzo wielu weselach byliśmy:) Dobry fotograf będzie umial wychwycić odpowiedni moment,by nie było widać gościa pstrykającego zdjęcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kinga kochanka franka - nie dziwie się że twoi goście nie robili zdjęć skoro na weselu miałaś zmasowany atack photo ziutex photography i ustrzelili wam 3 tys zdjeć :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie wyjdziesz na wariatkę! Gdybym dostała taki wpis w zaproszeniu lub zostałabym o to poproszona, uznałabym, że nie wszystko masz z głową tak jak potrzeba. Nawet jak jesteś szpetna i niefotogeniczna to wykaż się chociaż rozumem i dystansem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chciałam podobnie napisać,ale gość wyżej wyprzedził....ja tylko dodam,że gdybym takie zaproszenie dostała to kopertę zdecydowanie bym dała z niższą kwotą aniżeli było w planie.... Tym Pannom Młodym to już w tyłkach się całkiem przewraca.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dobry fotograf będzie umial wychwycić odpowiedni moment,by nie było widać gościa pstrykającego zdjęcia" x Niekoniecznie. Jeśli załóżmy kościół jest mały, ciasny i w dodatku w czasie przysięgi jakiś wujek z ciocią oraz kuzynka otoczą ze swoimi super wypaśnymi aparacikami parę młodą, to i najlepszy fotograf polegnie. To dlatego wielu fotografów w umowach z PM ma zapis, że nie ponosi odpowiedzialności za zachowanie się gości w czasie ślubu czy na weselu. Jeśli wynajęliście profesjonalnego fotografa, to wypadałoby uprzedzić gości i rodzinę, żeby nie przeszkadzała mu w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po własnym ślubie wylądowałam na facebooku kuzynki. Na zdjęciu jadłam rosół i z łyżki wyleciała mi nitka makaronu. Fotka podpisana: na ślubie kuzynki. Więc nie piszcie, że nikt normalny fotek nie pstryka, bo nie zapraszałam ludzi po uprzedniej konsultacji psychiatrycznej, a ta kuzynka, to 12-letnia córka mojej chrzestnej.:-P Zostaniesz źle odebrana i niezrozumiana, a wręcz lekko się ośmieszysz prosząc, żeby nie robiono zdjęć, bo nie. Ewentualnie wspomnij, że ksiądz sobie tego nie życzy, że pozwala tylko fotografowi. A przed facebookiem i innymi portalami nie uciekniesz po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem jedno autorko tematu - dziwne jest to co chcesz wymagać od gości. Teraz każdy pstryka zdjęcia i kręci filmiki bo ma taką możliwość (coraz lepsze aparaty w komórkach), bo tel ma pod ręką, bo chce dla siebie uwiecznić te miłe chwile (a nie potem prosić się tygodniami o zdjęcia czy film ze ślubu i wesela). Postępu i tego co się z tym wiąże nie zatrzymasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chociaż autorko masz całkowitą rację, raczej z tym nie wygrasz. Jedyne co możesz zrobic, to zrezygnować z tej hucpy, jaką jest wesele i ograniczyc się do świętowania w gronie najbliższych. Ale wrzucanie na fb cudzych zdjęc bez pozwolenia to zwykłe chamstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z wypowiedzia z godz 15.46 młodzi po weselu mimo wcześniejszych obietnic nawet jednego zdjecia nie dadza czy wysla,wiec nic dziwnego,ze goście sami robia zdjęcia niż potem maja się prosić. My jak mielismy prawie 2 lata temu wesele to daliśmy każdej rodzinie i znajomym pamiątkowe zdjecie z podziękowaniem,poprostu uwazalismy to za słuszne.Rok po nas kuzynostwo się chajtalo i tak do dziś nie widzieliśmy ani zdjęć ani filmu co jest nam troszkę przykro,ale dobrze ze miałam ze sobą aparat i tym sposobem mam choć te jedna fotke pamiatkowa.A jest nam przykro,bo większość rodziny i osob widziało i zdjęcia i film...a już nie wspomnę,ze kilka razy widzieliśmy się a głupio tak się domagać....coz to swiadczy o ich kulturze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz napisać w zaproszeniu że robienie zdjeć w kościele jest zabronione,niestety po mszy gdy goscie wyjdą z kościoła na pewno bedą robic zdjęcia,na sali też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ale wrzucanie na fb cudzych zdjęc bez pozwolenia to zwykłe chamstwo" - i chyba nie do końca legalne...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z 16.28 - a może oni właśnie wolą, żeby ich poprosić, bo nie chcą wyjść na takich co wszystkich atakują zdjęciami i filmem ze ślubu. Nie każdy lubi takie rzeczy oglądać, więc może wychodzą z założenia, że jeśli ktoś chce to poprosi. Szczególnie jeśli nie jesteście jakąś super bliską rodziną. My np. jak dostaniemy film z wesela to często gęsto nawet go nie oglądamy, bo nie lubimy i tyle. I ja strasznie nie lubię gdy ktoś od wejścia od razu postawia mi pod nos album albo sadza przed telewizorem i każe oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość z 9.28 Własnie o to chodzi ze jestemy super bliska rodzina,mamy bardzo dobre relacje,spotykamy się.Nawet z dwa razy zapytaliśmy o film i zdjęcia to obylo się bez echa....i jak pisałam wyżej było nam przykro,ze reszta rodziny widziala a my nie i za cholerę nie możemy pojac dlaczego,koperta nie była slaba,zamiast kwiatow mieli wino tak jak prosili....na weselu bawiliśmy się super....coz widocznie maja taki kaprys....szkoda,by my jak dawaliśmy zdjęcia to i również pamietalismy o nich....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boże, jakie to smutne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wzruszyła mnie wasza histeria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
własne zdjecia mozna wrzucać gdzie się chce,zauważcie że fotografowie nie pytają o zdanie które zdjecia mogą wsadzić na swoją stronkę ,tylko wsadzają ,bo ten kto robi zdjecia jest ich właścicielem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×