Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

wysokie rachunki za prąd co robic???

Polecane posty

Gość gość

po generalnym remoncie domu wyrzucilismy węglowy piec centralny gazowy piecyk do wody i kuchnie gazową z piekarnikiem gazowym i nie uzywalismy czajnika elektrycznego tylko takiego na gazową kuchnie a w zamian kupiliśmy nowoczesne wyokiej kalsy energetycznej grzejniki elektryczne w kazdym pokoju na scianie bojler elektryczny i plyte ceramiczną+piekarnik elektryczny i czajnik elektryczny jak przyszedł rachunek za prąd do myślałam że zawału dostane prawie 3000 zł za 2 mce czy to jest możliwe ja w najgorszych snach nie przypuszczałam że tyle za prąd będe miała co robic? do tej pory przy 6 osobach za prąd było 150 zł /2 mce i butla gazu na 10 dni za 55 zł no i węgiel gdzieś 600 -700 zł /miesiąc co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie no, kolejna głupia szmata co wygode chciała ale płąaić to już nie przykro mi , takie jest życie może i wcześniej miałaś taniej ale porównaj sobie wygode użytkowania urządzeń elektrycznych a gazowych czy węglowych , no niestety za wygode sie płąci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ej ja tu po wsparcie przyszłam a wy mnie dobijacie no dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Człowiek wchodzi na forum i zaraz w drugim poście od razu wyzwiska padają. Jak tak można kogoś na dzień dobry wyzywać. Po prostu samo chamstwo. Wstyd. A co do autorki to rzeczywiście bardzo wysoki rachunek. To za ogrzewanie za całą zimę na prąd tyle nie powinno wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ale bez przesady no przecież nikt normalny nie zamienił by pieca węglowego a grzejniki elektryczne i myślał że będzie taniej tak samo co do kuchni czy piecyka do wody , przeciez każdy nromalny wie że gaz jest tańszy od prądu i tylko ktoś kto hce żęby ładnie wyglądało to kupuje taką kcuhnie a nie do tego żeby na niej gotować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasturcja 123
oczywiscie ze to jest mozliwe, nawet wiadome było... Szkoda, ze nie zakupiłas nowego rozumu... lol Wiadomo, ze lepiej miec sprzet wysokiej klasy energ. niz niskiej, ale nigdy nie interesowałas sie cenami za energie? Najtańsze ogrzewanie jest na paliwa stałe, potem gaz, prad jest najdrozszy.... Jak sie ogrzewa mieszkanie czy dom na prad, to podstawa jest licznik dwutaryfowy i ogrzewanie tylko na tańsza taryfe nocna, ale to i tak cena bedzie zblizona do ogrzewania na gaz, czyli wyzsza niz np. paliwa stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznesman28
moge ci doradzić w sprawie prądu :) bo sie tym zajmuje i na tym znam co ty na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie za prąd mam za miesiące grudzień,stycze (koneic lsitopada zakończyliśmy remont) mam 2613,41zł a w grudniu za pażdziernik listopad (przed remontami) miałam 138,94 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biznesman a w jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznesman28
doradze co zmienić aby było taniej tylko musisz dać skan faktury bez danych osobowych sama tabelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prąd i gaz niejest dla dziedow, dla dziadow sa swieczki:-) a jak cie niestac to jedz do niemca se zarob O!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najwyżej moge c***isać wsyzstko bo nie dam rady teraz zeskanować bo mam zepsuty skaner to da rade tak czy koneicznie musisz mieć tom kopie >?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasturcja 123
A co do autorki to rzeczywiście bardzo wysoki rachunek. To za ogrzewanie za całą zimę na prąd tyle nie powinno wyjść. x x jakby mieszkała w dwupokojowym w bloku, a nei domu... jak na prad to i tak nie był wysoki. Ja mam ogrzewanie na gaz, tyle ze okna stare i dom nieocieplony, ogrzewamy ok. 130 metrów i czesto za dwa miesiace dostawaam tez powyzej 2 tys zł, raz przyszło np. 2600... Tyle ze ta zima ciepła, teraz mam mniej, ok. 1700 zl za dwa miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznesman28
żadna zmiana zrób fote danych o zużyciu telefonem i wrzuć albo wyślij mi na maila mati_1986.1986@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zacznij od czajnika elektrycznego .To jest najwiekszy zzeracz prądu .Potem dobre żarówki energooszczedne / drogie ale i tak sie opłaci./ Wyłaczaj kompy tv na noc z sieci .Rob reczne przepierki codziennie .Ja w ten sposob obnizyłam zuzycie o ok 20 % .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwne..Sadzilam,ze kazdy wie,ze prad to drogi sport.Ja rozumiem piec weglowy..Jest duzo roboty,mialam.Ale tez plusy-ciagle cieplusio.Teraz mam gaz,pracy z tym zadnej,wygoda,ale..Kaloryfery szybko robia sie chlodne i nie mam takiego komfortu cieplnego jak dawniej.Za to mam ciepla wode,nie ma problemu z gazem butlowym do kuchenki,nie boje sie,ze mi ogien zgasnie,nie rozpalam,nie ma popiolu,brudu,wnoszenia wegla.Ale prad..Cos Ty zrobila kochana..Duzy blad..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
was to chyba p******* ze ja mam prac w ręcach wy jestescie nei powazni przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja już miałam dosyć cały czas schodzić do piwnicy i dokłądać do pieca i czły czas i wstawać palić tylko każdy jak mu zimno to sobie włanczał do gniazdka i spokuj to samo z piecykiem tyle sie slyszy o tym że czad sie ualtnia ludzie sie zatruwają a co do kuchni gotuje sie teraz dużo szybciej i czysciutkie garnki pod spodem kuchnie sie szybko myje byłam bardzo z tego wszystkiego zadowolona aż do piątku jak za światło przyszło a woda na kawe herbate to moment a piekarnik bajka termoobieg równo sie piecze a w gazowym często zokalce zjednej strony surowe z drugie spalone w porównaniu do tego co było kiedyś ja już nie chciałam mieć gazu w domu a teraz to sama nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w domku letniskowym mam wszystko na prąd i latem jak spędzamy często dni wolne i weekendy zimą rzadziej a za prąd zawsze jest tam 400-500 zł/kwartał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny latwo poweidzieć wróć do gazu jak grzejniki są przymocowane bojler jest zamontowany po podłączany (do gazowego trzeabyło by znowu rurki pzerabiać i sciane rozwalac_ a ja mam dosc tych remontów już a piekarnika nie hce gazowego bo tu sie normalnie piecze a tam nie mogłam nic upiec i przyzwyczailam sie do czajnika woda 1 min i juz jest a na gazie prawie 10 min ale tyle kasy za prąd ludzie co aj mam teraz zrobić kupienie tych sprzętó to też dży wydatek spłacamy za to raty i co teraz nie mam peiniedzy zeby kupowac teraz wszystko na agz od nowa i gazu ziemnego nie mam zostaje tylko butla o to tez problem bo 10 dni i msuze tahac do wymiany a mam dosc kopcenia sie w piecu zresztą teraz już kupilismyplytki miałbyć tam pokój gdzie był peic keidyś ja nie wiem co robic teść kazał dzownić po elektryka bo licznik moze źle chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie takie proste bo te grzejniki i wsyzstkie rurki ze ścian powyrzucane są na złom chyba już teść wywiózł trzebabyło by znowu rurki montować w ścianach i grzejniki inne i piec jeszcze ze 3 tyś nie ja nie wróce do tego co było prosze o inne rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznesman28
chciałem ci dać rady, ale zlałaś faktury ni ma więc co ci tu doradzić mogę poprostu wyłącz korki i siedz w ciemnościach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale co ty mi hcesz doradzać na tej fkaturze nic nie pisze co ja mam do k***y nędzy robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co masz robic? co to w ogole za pytanie? chcesz wygody k***a to plac za ten prad po 3 kafle za dwa miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznesman28
a co ja ci bede tłumaczyć jak cie stać to płać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale ludzie litosci skąd ja mogłam wiedzieć żę tyle kasy przyjdzie płacic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale to nie wiedzialas ze jak wszystko bedziesz miala na prad to bedziesz musiala za to placic? nie wiedzialas ze prad kosztuje? jestes po prostu tepa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ej nie obrażaj mnie tutaj to co byście zrobili na moim miejscu slucham jak takie mondre jestescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no teraz nic innego ci nie pozostaje jak ograniczać używanie prądu. mniej grzać prac piec itp swoją drogą naprawdę nie wiedziałas że ci rachunki podskocza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale co my Ci mamy niby poradzic?Kazdy wie,ze prad to ogromny koszt.Jak nie wie,to przed podjeciem takiej decyzji pyta fachowcow,szuka w necie opinii.A co my mamy zrobic,zaplacic,zrobic remont?Bo cudotworcow to tu raczej brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×