Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

wysokie rachunki za prąd co robic???

Polecane posty

Gość biznesman28
za tysiaka ci zrobie obniżenie rachunków o jakieś 50% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biznesman a w jaki sposb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dajcie jakieś rady jak obniżyć zużycie prądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznesman28
optymalizacja kosztuje :) dasz tysiaka to ci zrobie albo 50% rocznych oszczędności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A masz dwie taryfy czy jedna??? Przeciez takie decycje jak sie podejmuje, to najpierw sie chyba sprawdza co i jak, kto ci to doradział? Sama tak wymysliłaś, twój facet? Sa fora typu muratordom, czy inne, i na nich sa ceny w tabelkach, za rózne rodzaje ogrzewania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam jedną taryfe z mężem postanowiliśmy że tak będzie najlepiej spodziewaliśmy się większych rachunków za prąd ale nie o tyle w sklepie pracownik doradził nam że elektryczne ogrzewnaie jest porównywalne w cenie do gazowego a my nie bardzo chcieliśmy gazowe ze względu na bezpieczeństwo nie wiem co to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a macie mozliwosc, zeby ogrzewac tylko na taryfe nocna, i wziac licznik dwutaryfowy? bo tak sie z reguły robi, wtedy ten prac na taryfe nocna jest znaacznie nizszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ale to przecież na noc wyłączamy grzejniki jak idziemy spac a w dzień tylko chodzą więc po co mi taryfa nocna i ogrzewać w nocy a w dzień marznąć ?;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w nocy marzniecie? Taryfa nocna tez jest przez dwie godziny w dzien, miedzy 13 a 15, a w nocy miedzy 22 a 6 rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobito ludziska dają Ci rady aty ciągle nie nie to się zdecyduj...na siłę przedz to jakies rozwiązanie albo taryfę nocną wez tzn od bodajże 13do 15 i w nocy od 1 do 3 masz taniej ale niejestem pewna no i w tych godz.pierz gotuj itp choć na tym zaoszczędziszb:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
totalna ciapcia z ciebie autorko... jest taki cud jak internet, dostep do informacji... "p wyggolowałam ci porównanie cen energii: http://muratordom.pl/instalacje/ogrzewanie-paliwami-stalymi/koszt-ogrzewania-domu-weglem-i-drewnem-bedzie-drozej,28_9385.html masz w tableleczce porónanie, zobacz jak droga jest energia elektryczna, i jak ogormne róznice miedzy taryfa nocna a dzienna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznesman28
dokładnie to jest taryfa G12W co pisali wyżej oprócz nocy od 22 do 6 i 13-15 w dzień masz na niskiej taryfie soboty i niedziele i wszystkie dni wolne od pracy(święta) generalnie ok 1/3 dni jest na niższej taryfie + wszystkie noce i między 13-15 pozatym nie tylko liczy sie cena energii ale i przesył tutaj jest olbrzymia różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak masz jedna taryfe to prad kosztuje za 1kwh 0,59, kiedy masz dwie - noca jest to 0,33, a w dzien 0,68... nie słyszałam jeszcze, zeby ktos kto ma ogrzewanie na prad nie miał licznika dwutaryfowego.. choc i tak drewno opłaowe to koszt 0,17, a gaz 0, 28.... wegiel kamienny 0,16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biznesamn - ty chciałes od niej za porade zeby przejsc na dwie taryfy 1000 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznesman28
nawet nei wiesz jakie są jełopy :) ogólnie sprzedaje prąd do firm i w tym tygodniu jade do gościa za taką usługę biorę od niego 7 tyś :) bo zajmuje sie też optymalizacją jak sie nie opłaca sprzedawać albo ktoś ma umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli zarujesz na ludzkiej głupocie? Wystarczy isc do lokalnego operatorta i poprosic o przeliczenie w biurze, czy opłaca sie inna taryfa, pani zrobi to za darmo. Ja nie mam ogrzewania na prad, ale kiedys poprosiłam, i wyszło ze nawet bez tego ogrzewania opłaca mi sie taryfa nocna , bo jest roznica 30 zł.... 0czywiscie jak sie ogrzewa na prad, wtedy nalezy właczac to ogrzewanie tylko i wyłacznie na taryfe nocna, ale jak dom ciepły, to przeciez ogrzewanie nie chodzi chyba cała dobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznesman28
w firmach jest nieco inaczej inne stawki itp. pozatym mało kto w firmie ma czas sie tym zająć, a tam jednak trzeba poobliczać i nikt nie będzie dostosowywał produkcji do taryfy poprostu to taryfe trzeba dobrać do produkcji :) pozatym w firmach jes ttaryf do wyboru 3 razy więcej niż domowych i są nieco inne także kto sie na tym nie zna to nie wie zwyczajnie odrazu widać idąc i rozmawiając na ten temat czy ktoś sie zna czy nie. Więc ja nie uważam, że żeruje na ludzkiej niewiedzy z reguły poprostu te firmy nic by z tym nie zrobiły, a ja i tak pieniądze biore za oszczędności klienta np. z 3 miesięcy biore jego faktury porównuje pokazuje mu, że zapłacił np. 6 tyś mniej i wystawiam mu za to fakture, a on ma korzyści przez wiele lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ile kosztuje zmiana taryfy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nwm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunsina
Po pierwsze sprawdzić instalacje, oraz urządzenia jakie u nas chodzą, czasami stare lodówki potrafią generować takie zużycie, że to szok. Druga sprawa to zmiana dostawy energii. Tani prąd ostatnio stał się modny, głównie ze względu na zmiany w przepisach i uwolnieniu rynku energii. Jak ktoś ma wysokie rachunki można spróbować się skontaktować z moim dostawcą http://energia-swietokrzyskie.pl/ i zapytać jakie warunki i koszt z Mwh byście poneśli. W zasadzie zmiana operatora zawsze się opłaca bo dostaje się na starcie niższą stawkę. (Oczywiście mówię o firmie o której wspomniałam i z która mam umowę za inne ręczyć nie mogę.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja skorzystałem z oferty Novum, bo prowadzili system sprzedaży pakietowej. Miałem problem z ustaleniem sobie pakietu, bo dopiero poszedłem "na swoje", ale na podstawie moich rachunków pomogli mi ustalić miesięczne zużycie prądu i ułatwili mi wybór pakietu. No i ucieszyło mnie, że przy każdym pakiecie oferują 36 miesięcy gwarancji ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może warto rozejrzeć się za innymi dostawcami prądu niż dotychczasowi? Są w internecie kalkulatory opłąt za prąd. Mi wyszło, że najlepsza będzie oferta od novum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niezły poziom wypowiedzi gratuluję. A co ci niby przeszkada w tej firmie - taka jak każda inna. Mama od nich prąd i nierozumiem nagonki na nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taszkat
Spokojnie spokojnie, nie ma się co denerwować,Novum to firma jak każda inna, jak komuś ich oferta pasuje i pozwala zaoszczędzić to niech bierze, jak nie to niech bierze od kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie tak. Zgadzam się w pełni. Warto rozważyć różne opcje. Novum jest jedną z nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jest bardzo dobrą opcją. Mogę dzięki nim zaoszczędzić naprawdę konkretną kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej zacząć od zmiany dostawcy prądu. Przejrzyjcie różne oferty na rynku. Mi najbardziej pasowało Novum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ło kulwa! Ja mam 1300zl na reke. Jak bym mial za prad ponad 2tys zaplacic i ciul wie ile za gaz + mieszkanie to zdycham z glodu. Od dzis siedze przy swiatle tylko od telewizora. A jak se bede chcial pojasnic w chalupie to swieczki z cmentarza se zalatwie. Niedam tym zlodziejom sie okradac:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmiana taryfy nic nie kosztuje.pisze sie podanie i przychodza i zakladaja nowy licznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×