Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Andzik u mnie było tak samo a nie miałaś mało progesteronu badałaś poziom .Co powiedział lekarz prowadzący .Kiedy będziesz miała wyniki histopatologiczne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Moncia wu\ynik dopiero za tyg. i wtedy tez wizyta u gina. bedziemy tez wtedy gadac co dalej. pati czekamy na wieci;}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_83
MamaOla, Gratulacje córeczek :) Andzik, przykro mi bardzo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy moglaby któraś z Was napisac cos więcej o twardnieniu brzucha? Zastanawiam sie czy bym poznała, ze jest za twardy a nawet mi sie wydaje jakby wlasnie byl twardszy:-( A moze poprostu urosl troche i mam takie wrazenie? Z drugiej strony jak sie najem to tez jest twardszy;-) Czy towarzyszą temu inne objawy i czy mozna sobie jakos pomoc? Skad mam wiedzieć kiedy z tym sie udac do lekarza? Będę wdzieczna za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_83
Ja odczuwałam twardzieli brzucha jako dyskomfort. Nawet po położeniu się na wznak i lekkim ugieciu nóg był twardy. Najbardziej odczuwalne było popołudniu. Ja akurat brałam magnez w dużej ilości i potas, ale to lekarz dopasować mi dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisi_75
Twardnienie brzucha czuć, po prostu jest twardy i to raczej dziwne uczucie. Mi lekarz kazał, jeśli dodatkowo nie ma bólu brzucha, łyknąc 2 magnezy, pić dużo wody i leżeć lub wygodnie siedzieć, aż przejdzie. Dziewczyny mega mnie plecy bolą, już nie wiem co robić. Brzuch jeszcze nie taki duży, połowa ciąży. Co to będzie dalej to się boje. Robicie coś co pomaga na kręgosłup? Ma któraś problemy? Plecy i ramiona mnie bolą jakbym grypę miała, okropieństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny u mnie tez zaczely sie od trzech dni bole plecow tak w pasie a Do dopiero 23 tc. Jesli Chodzi o twardnienie Brzucha to ja mam prawie caly Czas twardy gorzej popoludniu i Wieczorem Dr mowi ze wszystko ok i mam sie oszczedzac. A od trzech dni czuje jak by mi ktos Do Brzucha wlozyl balon i napompowal Tel mi sie Chodzi ciezko duszno :( tak.jak by Po bokach takie dziwne uczucie nie wiem moze znow Brzuch rosnie i dzieciaki tz i stad to wszystko. A u was jak miala ktoras tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszek też jestem w bliźniaczej ciąży, zaczynam 19tc powiedz jak u Ciebie jest z wagą??? Dużo przytyłaś? Mi taż bardzo twardnieje brzuch, tak jak pisałaś najgorzej jest po południu i wieczorem ,muszę się wtedy połozyć i odpocząć, martwię się tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaOla ja przytyłam w sumie 16 kg (tyle na plusie było dzień przed cc). twardnienia brzucha miałam od 18 tyg. Lekarz kazał mi dużo leżeć (to moja pierwsza ciąża wiec mogłam ) oraz brać magnez i potas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W 18tc miałam +3kg ale teraz jakbym przytyła a moja waga pokazuje różnie, muszę ją wywalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W się przez pierwsze 3 m to ja nawet schudłam 2 kg przez nudności ale potem ruszyłam z wagą. Przyznam się ze starałam się nie objadac za dwoje bo to nie o to chodzi a i tak po cc okazało się ze mi 5 kg zostało bo chłopcy nie byli duzi także całą ciąża plus zgromadzona woda to było z 11 kg reszta to co przytyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w 24tc. Krzyż (odpukac) mnie nie boli, ale w dole dosyc czesto, czasem zarywa wrecz a wczoraj to naprawde mocno, dzis wzielam nospe jednak nie wiem czy ona pomogła, choc czuje sie lepiej. Mi chyba tez juz coraz ciężej się robi;-) choć duzego brzuszka nie mam. Tez wydaje mi sie, ze czasem twardnieje mi brzuch-to podobno skurcze Braxtona czy kogos tam ale niegroźne-tak wyczytałam w necie ale nie rozmawialam o tym z lekarzembi nie wiem czy to bardzo szkodzi. A jakie wspaniale uczucie czuc maluszka jak fika....:-D uwielbiam to, a daje niezle hehe. Ja mam male schizy co do jedzenia- jak sama smaze mielone, rybe itp to podgladam, rozdrabniam, a dzis zjadlam jajo na miekko i tez stresa dorwalam, ze białko za malo bylo sciete...eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisi_75
W 24 tyg. jestem i jak na razie +2kg, ale to przez zgage, no nie mam ochoty za bardzo jeść, bo po jedzeniu zaraz ten kwas w ustach, no i mało słodyczy jem bo po nich to mega zgaga. No i przed ciążą chudzinką nie byłam, a podobno im się jest grubszym, tym mniej w ciąży powinno się przytyć. Kręgosłup od tygodnia mnie łupie, a kość ogonowa to już z miesiąc. Brzuch też wieczorem jak balon mi się robi i jest twardszy niż w dzień. Także chyba taki urok tego etapu ciąży, coraz gorzej, a to dopiero połowa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sisi tylko 2kg? Ja teraz ok 5 i tez nie uwazam zeby to bylo duzo. Ja ciagle mam wrazenie, ze poprostu sie najadlam i z tad ten brzuszek;-) Czasem ciezko mi uwiezyc w to szczescie:-) Twoj maluszek tez czesto i duzo bryka w brzuszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki :) Ale mam dziś przyjemny dzionek :) Córcia w przedszkolu, popijam kawkę, relaksuję się i wreszcie kompletuję wyprawkę dla Bliźniaczek :D Nie ma nic przyjemniejszego :) Zamówiłam już prawie wszystko :) x gościu a w którym tyg jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka 8408
cześć Mamuśki:) jaką szczepionkę skojarzoną kupiłyście na pierwsze szczepienie po 6 tygodniu dla maluszka. Moj pediatra wypisał mi 4 rożne recepty i mam sama którąś wybrac i podzwonić po aptekach gdzie taniej. Zdecydowałyście się na szczepionkę przeciw rotawirusom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama Ola jestem w 24tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisi_75
Gość, No jakoś wyszło, że na razie tylko 2kg, ale ja w 2-gim miesiącu schudłam 2 kg, zamiast cos przybrać. MamaOla No to tempo narzuciłaś z wyprawką. Ja na razie robie zwiad u świeżo upieczonych mam co kupic i jakiej firmy najlepiej. Jak stanęłam w sklepie przy smoczkach to zwariowałam, taki wybór. A co dopiero wózki, nosidełka i łóżeczka. To moje pierwsze dzieciątko, także nie mam bladego pojęcia co do czego i na co :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sisi, ja tez nie mam pojęcia co trzeba dla dzieciątka i to mnie przeraża troszkę, nawet za bardzo nie mam kogo popytać. Może znajdę na necie jakąś fajna stronę co będzie wszystko ładnie rozpisane bo troche martwi, ze taka zielona jestem;-) i nie wiem jak sie dzidzia opiekować. Musze zacząć kompletowac rzeczy bo jeszcze nie mam nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_83
Ja tez nie wiedziałm co i jak z wyprawką, znalazłam na stronie multimama całą listę wuprawkową pod bliźniaki i na tym się opierałam. Choć wiadomo były życzy które u mnie się nie sprawdziły np. Pożyczyłem od przyjaciółki piękny becik usztywniany i drugi kupiłam. .. a chłopcy byli tak mali ze po zapakowaniu ich w takie cudo czubka głowy nie było widać ;) buciki poszły do szafy a moja mama na szybko kupowała takie rożki bez usztywniane (chyba nawet w rosmamie) i te zdały egzamin. Do tego np kocyk z minki był super a takie z dłuższym włosem się elektryzowały strasznie. Laktator miałam elektryczny i to był strzał w dziesiątkę. .. ale równie dobrze nie będzie potrzebny ( oby) i wtedy wystarczy zwykły ręczny. A co do smoczków u nas chłopaki "polubili" lovi ale takie dostali na patologii wiec się od razu "zasmoczkowali". Jak macie pytania, wątpliwości to piszcie zawsze coś podpowiemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co mnie jeszcze potem zdziwiło to rozmiar ubranek, np teraz moje chłopaki noszą 74 ze smyka ale lidlowe body nadal rozmiar 62/68. Na początek dla mnie najlepszy był zestaw body plus pajac a najlepiej żeby pajac miał "niedrapki" w rękawie i ważne żeby rozpoznanie było w kroku a nie tylko z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisi ja już mam jedno dziecko więc wiem co mi się przyda, co mam a czego mi brakuje :) I wolę mieć wszystko przygotowane wcześniej, trzeba poprać, poprasować, poukładać a ciążę bliźniaczą zakończymy szybciej, a i na ostatnim badaniu wyszło ,że mam łożysko przodujące więc istnieje ryzyko ,że w szpitalu pojawię się jeszcze szybciej. Na koniec lipca pakuję torbę Też polecam body +pajac, tylko takie ciuszki kupuję, kaftan i śpiochy dla mnie beznadzieja ,bo kaftanik się podwijał i plecki odkryte, chyba ,że śpiochy na body z dł. rękawem. Na razie zamówiłam ciuszki dla dziewczyn, koszule dla siebie do karmienia, kosmetyki dla dzieci kupię w listopadzie, zamówiłam, pościel, kocyki, butelki, ręczniki, pieluszki a takie większe rzeczy jak np.leżaczek to kupę jak dziewczyny będą miały ze dwa miesiące na początku się nie przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlasnie o takie podpowiedzi mi chodzi;-) Kaska a Ty jesteś teraz w ciazy? Przepraszam, ale nie kojarze. Bo blizniakow masz:-D Podziwiam, bo przy jednym jest spoooro do ogarnięcia;-) Chciałam Was jeszcze zapytac o ruchy dziecka, mianowicie chodzi mi o to, ze czasem czuje takie łubudubu w brzuszku, takie szybkie nagłe ruchy-macie tak moze? Mam wrażenie jakby to byly ruchy nerwowe, ale ja wtedy jestem spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość, Nie mam tylko bliźniaki, chłopaki mają dopiero 8 m skończone. Z 6 zarodków rozwinęły się tylko 4 z czego jeden ładny mi podali i się podzielił jak u MamaOla a pozostałe 3 niedotrwaly do zamrożenia także dzięki temu że mam bliźniaki jednojajowe to mam dwójkę dzieci i o więcej walczyć juz nie będziemy. Mamaola to rzeczywiście przy twoim typie ciąży wcześniej musisz wyprawkę skompletować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvia83
Hey wszyskim :) Na początku wszystkie Was serdecznie pozdrawiamy z Oskarkiem :) Wczoraj skończyliśmy 2 m-ce, nawet nie wiem kiedy to zlecialo. Maly a moze wcale nie taki maly ma prawie 6kg (waga urodzeniowa 3kg) ubranka nosimy większość na 62 ale body ze smyka i swiat dziecka na 68 tez juz dobre. Na noce nie narzekam, w zależności jak w dzień maly śpi, jesli jest marudny i spi malo to w nocy potrafi do6h spac bez pobudki. Jestesmy na piersi caly czas.niunio ładnie przybiera. Pierwsze szczepionki juz za nami, my szczepilismy 6w1 plus rota wirus. Jak czytam o wazej wadze gdzie tyjecie 2-5kg na tym etapie to mi się buzia udmiecha, tylko pozazdrościć :) Ja na razie zgubiłam 16kg jeszcze 13 mi zostało gdybym miała wrocic do wagi z przed ciąży, ale 9 jak zejdzie to będzie dla mnie ok ;) Co do wyprawki, to warto kilka mniec mniejszych ubranek.ja nie miałem praktycznie w szpitalu w co ubierać bo kupowałem na 62 a maly się urodził 57cm i bylo wszystko o wiele za duże . mąż dokupowal. Laktatora nie kupowalam na początku, pozyczylam od bratowej bo to spory koszt a nie wiadomo czy się przyda.zawsze maz tez moze kupic w trakcie pobytu w szpitalu albo po wyjściu nawet. Smoczek kupilam Nuk i tego od początku maly pociaga czasem przy zasypianiu. Lezaczki.bujaczki itp to tez później bo na razie sa za male dzidzie do takich atrakcji. Kosmetykow uzywam emolium. Pieluchy pampers na poczatku premium teraz juz te zwykle zielone. Co do wozka nie polecam xlander move.mimo ze jestesmy w miescie to bez amortyzacji kiepski komfort.maly czyje kazdy dolek czy dtudzienke na chodniku :/Oskar od początku spi w kolysce (bardzo nam sluzy i jesteśmy mega z niej zadowoleni) sypialni z nami.lozeczka praktycznie nie uzywamy jeszcze.ciekawe jak będzie jak wyrosnie z kolyski :) Wszyscy mówią, że to czysty tatus ;) Blondynek nasz mały. Dokładnie za miesiąc planujemy chrzciny, właśnie dzis poprosiliśmy wszystkich gosci. Chyba na tyle o nas, buziaki dla wszystkich mamusiek i waszych pociech 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylwia:-) jak milo poczytac:-) gratulacje wielkie, fajnie, ze sie odezwalas i podzielilas swoim doświadczeniem dwumiesiecznym;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiak33
Hej dziewczyny! My już szczepienia mamy za sobą. Szczepiłam 6w1 i pneumokoki. Na razie odpuściłam rotawirusy ale mój szwagier lekarz kazał szczepić na wszystko więc chyba zdecydujemy się na resztę. Wczoraj ochrzciliśmy Maję. Przespała msze i nawet polewanie wodą jej nie za bardzo przeszkadzało. Co do pieluch to używamy rozmiar 3 wszystkie jakie akurat mamy pampersy białe i zielone i dade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaOla Oo wow duze jesteście juz :) Super, dziewczyny mają chyba spore pole do popisu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×