Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość no white stuff

Dieta warzywno owocowa PRZEPISY

Polecane posty

Gość Oho81
Dnia 5.02.2015 o 19:55, Melania333 napisał:

DOMOWA GRANOLA Przepis z bloga Kasi poniewaz linka nie przepuszcza spam spróbuję wkleic: Składniki 1 kg płatków owsianych górskich 1 średnie jabłko 1 średni dojrzały banan 2 łyżki siemienia lnianego 2 łyżki słonecznika 4 łyżki oleju rzepakowego 10 łyżek jagód goji Dodałam też 2 łyżki mojej galaretki porzeczkowej, jeśli zrobiliście go latem to dodajcie, jeśli nie można dodać zwykły dżem porzeczkowy lub całkiem go pominąć inne ulubione dodatki Przygotowanie Do miski wsypujemy płatki, drobno ścieramy jabłko, dojrzałego banana rozgniatamy widelcem, dodajemy do płatków razem z siemieniem, słonecznikiem, olejem i galaretką przeczkową. Wszystko dobrze mieszamy i przesypujemy na dużą blachę. Granolę pieczemy przez ok 20 minut w 180 *C po 10 minutach należy co chwilę ją mieszać, bo przypieka się nierównomiernie. Najbardziej spiekają się boki, dlatego co kilka minut wyciągajcie blachę i drewnianą łyżką przemieszajcie płatki. Gotowa granola powinna mieć złoty kolor. Po wyciągnięciu z piekarnika dodajemy do granoli jagody goji, studzimy i przechowujemy w słoikach. Dzięki temu, że dodałam banana i jabłko nie potrzeba dodawać cukru. Jeśli mimo wszystko jesteś przyzwyczajona/y do sklepowej, przesłodzonej granoli, przed włożeniem do piekarnika spróbuj czy jest dla Ciebie dość słodka 🙂 Do granoli można dodać wszystkie swoje ulubione dodatki, ja przeważnie piekę podstawową wersję z 2 kg rozsypuje gotową po kilku słoikach, do każdego dodając inne dodatki. Rodzynki, morele, śliwki, daktyle itp suszone owoce najlepiej dodać po upieczeniu, a orzechy, migdały, nasiona można dodać do płatków, aby się uprażyły, dzięki czemu nabiorą intensywniejszego smaku.

A to co znowu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×