Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość no white stuff

Dieta warzywno owocowa PRZEPISY

Polecane posty

Gość Salsa_on2
KAPUSTA MODRA Z JABLIKEM Poszatkowac modra kapuste, wrzucic do garka z nieduza iloscia wody. Dodac cebule pokrojona w piorka i jablka. Przyprawy: sol, pieprz, ziele angielskie, gozdziki (robia caly aromat!), listek laurowy. Po ugotowaniu dodac soku z cytryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salsa_on2
TABULE w postnej wersji: pomidory cebula pietruszka (nie zalowac) mieta (do posypania po wierzchu) sol, pieprz sok z cytryny Aromatyczna i orzezwiajaca salatka (w pelnej wersji z kuskus i oliwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salsa_on2
No white staff twoj przepis na kalafior jest intrygujacy i mam zamiar go w weekend wyprobowac. Mysle ze do powyzszej salatki ma szanse zastapic kuskus :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bejse
Szaszłyki cukinia, cebula,papryka, czosnek,oberżyna. wszystkie warzywa kroimy w talarki posypujemy ziołami prowansalskie, sól wszystkie składniki na patyczek i do piekarnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podaje przepisy na zdrowie, jednak dotyczą one okresu "zdrowego żywienia" nie postu!!!!! Ważne!!! Napój ame-kuzu, dla poszukujących nowych smaków • 1 łyżeczka kuzu* • 250 ml wody • ½ szklanki soku jabłkowego ( lub 1-2 łyżeczki słodu). Kuzu rozpuścić w 2-3 łyżeczkach wody. Resztę wody zagotować i do wrzącej wody dodać rozpuszczone kuzu. Mieszać, aż płyn stanie się przezroczysty. Na końcu dolać sok jabłkowy i pogotować ok.3-5 min. Napój relaksuje umysł i ciało, obniża gorączkę, pomaga przy problemach żołądkowo-jelitowych. *kuzu- bezzapachowa i pozbawiona smaku skrobia, która jest doskonałą alternatywą dla żelatyny czy skrobi ziemniaczanej. Skrobia w kuzu jest źródłem żelaza, wapnia i fosforu. W Chinach stosuje się kuzu przy grypie, gorączce, biegunce, nudnościach, bólach głowy, cukrzycy, alergii, nadciśnieniu, przeziębieniach i dolegliwościach żołądkowo-jelitowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuzu czekoladowe bio z truskawkami SKŁADNIKI • 2 łyżeczki kuzu bio • 2 łyżeczki ekologicznego kakao • słód zbożowy ryżowy bio (ilość wg uznania)lub miód • szklanka wody i nic więcej PRZYGOTOWANIE 1. W zimnej wodzie rozpuszczamy kuzu i kakao i podgrzewamy nieustannie mieszając. Gdy czekolada stężeje dosładzamy syropem słodowym bio wg uznania (my użyliśmy aż 5 łyżeczek 2. Przelewamy do filiżanki i pijemy jak gorącą czekoladę, lub polewamy nią truskawki. Można również maczać truskawki w czekoladzie z kuzu. Wypróbowane i smaczne, działa na jelita i żołądek. smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUPA KREM ZE SZPARAGOW I PORA 2 duze pory pokrojone w plasterki 1/2 duzej brukwi pokrojonej w kostke (mozna zastapic marchewka I pietruszka) 10-12 szparagow polamanych na mniejsze kawalki sol, pieprz, domowa vegeta do smaku ok 1 lyzeczki swiezego lub suszonego tymianku. Do garnka wrzucic pory, lekko poddusic, dodac brukiew lub warzywa zastepcze, zalac woda tak zeby przykryla warzywa, posolic I gotowac az warzywa beda prawie miekkie. Na ostatnie 5 min gotowania dodac szparagi. Jak szparagi beda miekkie, nalezy zupe zblendowac, dodac tymianek I doprawic do smaku. Robilam wczoraj na dzisiejszy lunchyk, wyszla super. W oryginalnym przpisie byly rowniez 2 ziemniaki ale zastapilam je brukwia bo lezala smetnie w lodowce :-) W zdrowym zywieniu pory mozna usmazyc na masle a do zupy na koniec dodac troche slodkiej smietanki jesli ktos lubi. W wersji luks na samym poczatku mozna dodac do zupy wkladke miesna - maly filet z kurczaka lub bekon. Wtedy zaczynamy od smazenia miesa a pozniej tak jak w przepisie. SMACZNEGO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwa wypróbowane przeze mnie przepisy na surówki z kapusty kiszonej: 1) Kapusta kiszona, pietruszka zielona i cebula czerwona (żeby ładnie wyglądało) Cebulę ważne, żeby zmacerować, czyli wcześniej nasolić obficie, żeby się zeszkliła i delikatnie puściła sok. Żeby to szybciej nastąpiło, można ją ugnieść :) Ja zawsze tak z cebulą robię, jak do kanapek jem to też wczesniej solę i bardzo to polecam, nie ma dzięki temu później "problemów trawiennych" a i przykry zapaszek z buzi szybciej się ulatnia hehe :D 2) Kapusta kiszona, czerwona papryka pokrojona w kostkę, szczypiorek Ładne, kolorowe i zdrowe :) Staram się zawsze łączyć kapustę kiszoną z naturalnymi antybiotykami (czosnek, cebula, szczypiorek), bo taka surówka jest zabójcza dla atakujących nas bakterii, wirusów itp. :) Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salsa_on2
No white stuff do twojego przepisu na krem z pora doskonale rowniez pasuje brokul lub kalafior jako alternatywa dla szparagow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUPA KREM Z PAPRYKI 1 cebula pokrojona w kostke 2 zabki czosnku przecisniete przez praske 2-3 czerwone papryki pokrojone w kostke 1 puszka pomidorow 1 lyzeczka slodkiej papryki sol, pieprz, domowa vegeta Cebule I czosnek poddusic, dodac papryke I posolic. Jak papryka zmieknie, dodac pomidory I gotowac ok pol godzinki az wszystkie smaki dobrze sie zmieszaja. Zblendowac I doprawic przyprawami do smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Catalin
Ja zaczne od sokow Moj absolutny numer jeden to szpinak, cytryna, jablko, natka Ogorek (lub burak), marchew, seler naciowy, jablko Marchew, grapefruit Pomidor, cytryna, marchew, seler naciowy Rano po obudzeniu napoj imbirowy Wieczorem pokroic drobno ok 2 cm swiezego korzenia imbiru zalac woda ok pol szklanki przykryc i zostawic na noc, rano dodac ok 100 ml goracej wody i sok z cytryny wg upodobania, pic pol godziny przed sniadaniem. Na stronie weganizm.com i innych tego typu mozna znalezc przepisy pasujace do diety w-o jak witarianska zupa pomidorowa pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melania333
Catalina,ten szpinak i cytrynę przepuszczasz przez sokowirówkę czy blendujesz?Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bejse
UWAGA !!! przepis na zdrowe żywienie .....można go też użyc na WO tylko bez pesto i oleju Przepis na oberżynę (bakłażan) z piekarnika 1 duża oberżyna 2 duże pomidory 1 mała puszeczka przecieru pomidorowego ząbek czosnku trochę oleju sól oregano pesto Pokroić oberżynę na grube, okrągłe plastry (ok. 1 cm), ułożyć je na blaszce, polać plastry olejem za pomocą łyżki, posmarować grubo przecierem pomidorowym wymieszanym z rozgniecionym czosnkiem. Na każdy z plastrów położyć gruby plaster pomidora (ok. 1 cm), posypać oregano, posolić i na każdy plaster pomidora umieścić kleks pesto. Gotowe. Teraz piec przez ok. pół godziny w piekarniku w temperaturze 220 ˚C. Piekarnik możecie już na samym początku przygotowania włączyć, żeby był dobrze rozgrzany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melania333
Przepis na jabłuszka z cynamonem(znaleziony na forum) Doskonały na bóle brzucha,błyskawiczne ciepłe sniadanie,deser. Jabłka obieramy i kroimy na talarki dowolnej grubości(ja na około 1cm). Układamy na rozgrzanej patelni do smażenia beztłuszczowego i przykrywamy.Odwracamy i posypujemy cynamonem.Prazymy do żądanej miękkości.Danie banalnie proste,szybkie no i cudny zapach w kuchni ! Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salsa_on2
Bejse, twoj przepis to rewelacja! Ja do koncentratu z czosnkiem dodalam jeszcze troche platkow chilli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czatnej jablkowy, na diecie w-o robi u mnie za deser , ale uwaga jest na ostro, nie bede podawac proporcji bo to kazdy musi sobie dobrac wg wlasnego smaku jablka dusimy z cebula z sokiem z grapefruit ja uzywam czerwonego (w oryginale pomaranczy) i chilli. Kiedy jablka zmiekna dodajemy pieprz cayenne i imbir. Jeszcze troche poddusic i gotowe. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja koleżanka jeśli chodzi o zupę zbytnio się nie wysila, kupuje mrożoną zupę prezydencką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
polecam zielone szejki: * 60 % owoców (banany, gruszki, jabłka, kiwi, truskawki, pomarańcza, cytryna, jagoda itp) * 40 % zieleniny (natka pietruszki, zielone liście sałaty, szpinak, mięta, pokrzywa, kapusta włoska, brokuł itp.) * 1-2 szkl. wody mineralnej * wszystko dajemy do blendera i miksujemy - pić przed posiłkiem 2 - 3 x dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PASTA Z KALAFIORA - znaleziony ale jeszcze nie probowany 1 maly kalafior 2-3 zabki czosnku 1 srednia cebula 2 male ogorki kiszone starte na tarce sol, pieprz, majeranek ew szczypiorek I natka Kalafiora podzielic na mniejsze czesci, zawinac w folie z calymi zabkami czosnku I upiec. Po upieczeniu wystudzic I zblendowac. Cebulke udusic, dodac do kalafiora, Dodac przyprawy, ziola I odcisnietego ogorka I wymieszac. Generalnie pasta jest do chleba ale ja lubie jesc pasty na lodkach ze swiezej papryki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salsa_on2
Przepis na ZZ, pyszna pasta z baklazana. 2 baklazany przekroic i upiec w piekarniku. Wybrac miazsz, dodac 2 lyzki tahini, lyzke oliwy, przecisniety przez praske zabek czosnku, szczypte kuminu i zmiksowac na gladko. Rewelacja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bejse
Zupa pomidorowa na OW 2 marchewki 1 pietruszka 1/4 sporego selera spory kawałek pora oraz kawałek dyni piżmowej Wszystko pokroić w kawałki i ugotowac ( mniej wiecej 2 l wody) jak warzywa beda miękkie dodac puszkę z pomidorami .... zagotowac , doprawić i zbędować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bejse
Chciałam Wam powiedziec,że w/w przeis mozna zastosowac jako sos do spagetti .... ale juz na ZZ oczywiście wszystko gotujemy w mniejszej ilości wody i musimy zastosowac inne zioła :) smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bejse
Moja córka powiedziała ,że jestem mistrzem w gotowaniu zup. Bardzo lubie zupy i dlatego je gotuj*****aza dla róznych zup na ZŻ 2 marchewki 1 pietruszka 1/2 slera około 10cm pora bardzo drobno pokrojonego. dodajemy np: brokuła, pieczarki, groszek zielony itp i możemy zrobić zupę - krem ( do warzywnych możemy dodać ziemniaki ) albo dodajemy np: soczewice, groch, fasole. Po ugotowaniu wyjmujemy warzywa i je miksujemy one bardzo fajnie zagęszczaja zupę. ( do tych produktów nie dodajemy ziemniaków ) Dozwolone jest dodanie łyżeczki masła lub smietany sojowej. ( łyżeczka smietany sojowej ma 17 kcal a masła 37 kcal) I wtedy miksujemy tylko warzywa . Zupy gotowane są na samej wodzie więc nie sa kaloryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepsze to sa po propstu salatki no na spokojnie :) www.youtube.com/watch?v=glVAzwRFphs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bejse
Własny KEFIR - ZŻ Na początek potrzebne jest mleko pasteryzowane ( Nie UHT ) i małą kwaśną śmietanę. Mleko przegotować i ostudzić. Do ostudzonego mleka wlewamy śmietanę. ( ja nie mam kamionki to zostawiam w garnku metalowym, ma być ciemno i ciepło ). Na drugi dzień sprawdzamy , czy juz skawśniało. ( gdy robimy pierwszy raz to trwa dłużej , czasami dwa dni i niekoniecznie jest dobre) Gdy juz dobrze skawśnieje odlewamy szklankę na następny raz. Gdy zrobimy kolejny raz to mleko szybciej kiśnie z dnia na dzień. Gdy nie chcemy bardzo kwasnego KEFIRU to wkładamy do lodówki i proces kiśnięcia jest zatrzymany. KEFIR jest bardzo dobry do zrobienia swojego jogurtu. Wystarczy zmiksować jakieś owoce( najlepiej sezonowe) i dolewamy naszego kefirku...... pycholotka bez konserwantów !!!! SMACZNEGO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melania333
Przepis na deser w zdrowym żywieniu(z.ż) autorstwa Jamiego Oliviera (chyba tez stosuje o-w:)) Gdy najdzie nas ochota na słodycze to podaję błyskawiczny przepis na lody owocowe "niskokaloryczne". Do zamrazarki włożyc pucharki, łyzkę do lodów do gorącej wody. Do malaksera wsypac zamrożone owoce 500 gr(truskawki,banany i itp.) dodać 250 ml naturalnego jogurtu, łyżkę miodu lub innego słodzika i zmiksowac .Natychmiast wykładać do pucharków.To jest jednak deser a więc tylko okazjonalnie ! Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melania333
Zdrowe odzywianie, etap po poście o-w.Domowa szynka, super prosta i błyskawiczna.Wypróbowałam bo nie wierzyłam,ze tak szybko można ją zrobić.Zwiększyłam czas gotowania do 6 minut i wyszła mi bardziej sucha taka jak schab a powinna być rózowa.Trzeba sie jednak trzymac przepisu.Polecam i dokładny przepis(filmik): http://www.talerzpokus.tv/przepis/szynka_gotowana_-_domowa_wedlina.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×