Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

GRUDNIÓWKI 2014

Polecane posty

Ja mieszkam w UK a moja bratowa tu rodziła już dwójkę dzieci i przy pierwszej ciąży widziała lekarza tylko dwa razy - na początku jak plamiła, a potem jak położna nie była pewna ułożenia dziecka. Przy drugiej ciąży nie widziła lekarza wcale. Pierwsza wizyta jest z położną około 8 tyg i nie na usg tylko na pogawędkę o ciąży. Trzeba przynieść siusiu i robią test, żeby się upewnić, a potem położna spędza godzinę z przyszłą mamą mówiąc jej co powinna jeść, jakie będzie mieć badania, co jest normalne a co nie. Około 12 tyg. ma sie pierwsze usg, ale nie z ginem tylko z technikiem specjalistą. Drugie usg około tygodnia 20 i określają wtedy płeć. Jeśli chodzi o krew to pobiera położna i wysyłają do laboratorium. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje to lekarza sie nie widzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska
dziewczyny ja jutro ide do lekarza nawet nie wiecie jak sie denerwuje! :) myslicie ze bedzie cos widac na usg? i jak w ogole wytglada taka pierwsza wizyta u ginekologa w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W 6 tygodniu juz powinno byc widac conajmniej pecherzyk ciazowy. A wizyta wyglada noralnie jak kazda inna, idziesz mowisz, ze robilas test i wyszedl pozytywny lekarz bierze cie na samolot bada pochwe i szyjke macicy pozniej na USG dopochwowe i szuka czy jest ciaza, jak jest to daje ci skierowania na pierwsze badania morfologie, mocz, rozyczke i toksoplazmoze. Przycodzisz za ok 3 tygodnie pozniej i wystawia ci karte coazy jak ciaza rozwija sie prawidlowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska
dziekuje za te informacje :) stresuje sie chyba bardziej niz przed pierwsza ogolnie wizyta u ginekologa. :) mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia31
Weronikamałopolska trzymam kciuki za jutro jak wrócisz daj znać co i jak. Jakos cicho tutaj dzisiaj! Gdzie sa te wszystkie dziewczyny co miały testować? Ja mam jutrcho dostać @ , mam nadzieje że nie przyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioleta1987
Witam :-) Co u zaciążonych? U mnie nadal cisza.. Ból piersi jest, doszła lekka zgaga i odbijanie :-) Mam nadzieje, że Kruszyna się rozwija. Jutro jadę na usg - mąż mnie namówił. Strasznie się boję, ale nie ominie mnie.. Minęło 22 dni od owulacji.. Chyba już powinno być coś widać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska
u mnie wszystko jest w porzadku nie mam praktycznie zadnych dolegliwosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioleta1987
Weronika a który masz tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska
wedlug kalkulatora w internecie 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioleta1987
u mnie według om 7 tydzień ale ze względu na pozna owulację będzie ok 6 tygodnia :) u lekarza bylas już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia2014
Witam przyszłe mamusie po długim czasie!;) dziewczyny ja już nie wytrzymałam i rodzicom i rodzeństwu powiedziałam o wszystkim w sobotę;) USG za półtorej tygodnia już nie mogę sie doczekać;) zaczynam 8 tydzień! pierwsza wizyta u lekarza mimo iż na maksymalnym stresie - wspaniała;) lekarz przeprowadził ze mną krótki wywiad odnośnie dolegliwości, zbadał dostałam skierowania na badania i polecenie aby odwiedzić go 30 kwietnia;) 29 natomiast idę założyć kartę ciąży.... maxim77 gratuluję! w takim razie jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji;) tyle o mnie a co tam u was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronikamalopolska trzymam kciuki za wizyte! Mam nadzieję, że zobaczysz już coś na usg! Odezwij się po powrocie! Tusia2014 ja też mam wizyte 30 kwietnia! Tylko ja zaczelam wczoraj 6 tydzień. A mam pytanie,czy ktoras z Was bierze duphaston lub luteine? Jak Wasze samopoczucie po nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaaaaaaaaaaaaaa
witam, ja nic nie biore oprócz kwasu foliowego. Przy kolejnej wizycie bede miala badanie krwi. Czy musze byc na czczo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioleta1987
Dzień dobry! Ja chyba nie wytrzymam i dziś będę miała usg, tylko muszę zadzwonić do lekarza, że pojawię się w szpitalu.. Denerwuję się ale ze względu na ciążę wysokiego ryzyka lepiej wcześniej zobaczyć.. Tusia - a jak się czujesz? Nie martw się, u mnie wszyscy też wiedzą. Musiałam powiedzieć, żeby mieć spokój i żeby nikt pretensji nie miał np że nie pomogę w sprzątaniu czy zakupach (mam chorych rodziców). Teraz rodzeństwo mnie musi wyręczyć :) ale wszyscy się cieszą i kibicują. .. Fotoaparatko - ja zażywam cały komplet leków: fraxiparine, duphaston 3 po 1 tabletce, luteine 2 razy po 2 dopochwowo, mocny kwas. Ale czuję się dobrze po tym.. W ogóle mało tych objawów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioleta1987
Andziu, ja już jestem po tych pierwszych badaniach i byłam rano na czczo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka89
aniusia, miałam w piątek testować, ale zrobię to już w czwartek. właściwie nie już tylko dopiero... ale myślę, że jeszcze wytrzymam te trzy dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc dziewczyny. Mi wychodzi 6 tc.. Test pozytywny, objawy są. @ zatrzymana. Z lekarzem czekam jeszcze dwa tygodnie. Pozdrawiam Was i trzymam kciuki, życząc zdrowia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipanka86
A to powyżej to ja napisalam. Jest to moja druga ciaza w niedlugim czasie wiec gdubyscie mialy jakieś pytania to smialo! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipanka86
A to powyżej to ja napisalam. Jest to moja druga ciaza w niedlugim czasie wiec gdubyscie mialy jakieś pytania to smialo! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska
czesc dziewczyny ja wlasnie wrocilam od lekarza i pierwsze co to od razu kafeteria to chyba jakies uzaleznienie! jestem po badaniu usg i wszystko rozwija sie idealnie, dostalam skierowania na badania krwi i mam przyjsc 25 kwietnia i zalozymy karte ciazy :) pozdrawiam was wszystkie ciezarowki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska
cos temat znika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia2014
fotoaparatka w takim razie czekamy wspólnie;) wioleta1987 - czuję sie ogólnie dobrze, największym moim problemem są strasznie bolące piersi;( i senność gdzie usiąde tam śpię, od czasu do czasu mnie mdli ale jest to do wytrzymania....i coś zanika mi apetyt.....Wiesz bałam się że to troszkę za wcześnie z kolei z drugiej strony to taka radosna nowina! no i tak jak piszesz usprawiedliwia pewne zachowania;)u mnie tak samo mogę liczyć na wsparcie rodziców i rodzeństwa;) gorzej z bratem i bratową mojego męża....no cóż każdy jest inny.... powodzenia na USG trzymam kciuki!!! Musi być dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weronikamalopolska cieszę się, że wszystko się ładnie rozwija. Oby tak dalej :) ... wioleta1987 ja zażywam duphaston 3x1 i nospe 2x1 i pod wieczór czuję się strasznie. W dzień jest w miarę, trochę mnie mdli, ale da się wytrzymać. Na koniec dnia wszystko się nasila. Daj znać jak tam po USG. ... witaj tulipanka86. U mnie też 6 tydzień. Jakie masz objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fotoaparatko, u mnie objawy bardzo klasyczne i o umiarkowanym nasileniu. Ciągnące bole ( a raczej pobolewania) brzucha, senność, slabosc, nudności, ale bez wymiotów. Ogólnie poki co - odpukac- czuje sie raczej dobrze, czego i wam życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaniusia31
Hej u mnie narazie cisza, @ nie ma :)ale ostatnio dostałam wieczorem więc cZekam! Myślę pozytywnie, brzuch mam strasznie wzdęty,zgage i duże bolace piersi! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaniusia31 trzymamy kciuki, i jesteśmy z tobą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia2014
ten gość powyżej to ja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska
aniusia31 ja rowniez trzymam kciuki za ciebie, daj koniecznie znac wieczorem jak tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka89
aniusia mnie się wydawało, że Ty w niedziele chciałaś testować. gubię się na forum mimo że rzadko i mało nas pisze... ;) ale na pewno ktoś wczoraj chciał robić test. a Ty kiedy planujesz? trzymam kciuki żeby z @ nadal była cisza tak jak u mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×