Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jaki fotelik samochodowy

Polecane posty

Gość gość
raczej nie, chyba ze uzywany z pewnego zrodła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny wy chyba na kasie spicie skoro wszystkim wkrecacie te foteliki tylem do kierunku jazdy a te kosztuja bagatela ponad 1000 zł i samochod musi byc do takiego odpowiedni bo w jakis maly model sie nie zmiesci zastanowcie sie co wy w ogole piszecie rownie dobre sa te montowane przodem i nie za 100 zl ale juz powyzej 300 zl nowy fotelik z testami jest ok poczytajcie sobie glebiej na te tematy a nie tylko na fotelik.info bo tych co tam pisza juz prawie za bogow macie masakra jakas autorko wybierz fotelik jakiś od 300 zł i ciesz sie z jazdy z dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ty lepiej poczytaj bo bzdury piszesz: .www.osiemgwiazdek.blogspot.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wkrecajcie tej kobitki co zalozyla ten watek ktos juz tu wczesniej pisal na tym forum ze kazdy fotelik wypada tak samo w zderzeniu z predkoscia 80 km/h po co przeplacac????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli jak kogoś nie stać ( tak tak to też się zdarza ) tzn że lepiej dziecka do auta nie wkładać? To chyba lepiej kupić nowy nawet za te 300 zł niż nie mieć wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak stać kogoś na auto i jego ubezpieczenie to kupić dziecku fotelik za 1000-1500 zł na 4 lata też powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nieprawda że fotelik po 5 latach nadaje sie na śmietnik - to by nie produkowali fotelików uniwersalnych przecież, a produkują i pozytywnie przechodzą one testy wytrzymałości Sama sie zastanawiam czy takiego nie kupić bo to wydatek raz na kilka tal - mysle wstępnie o graco nautilus- jest od 9-36 kilo a kosztuje ok 500- 550zł więc nie tak znowu drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten nautilus z graco to swietny fotelik i w faktycznie dobrej cenie- wg mnie dobrze wybrałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agneś31
U nas w renault scenic bardzo dobrze się sprawuje fotelik Mammooth. Łatwo się go montuje, jest stosunkowo lekki i dziecko raczej samo nie powinno się wypiąć - co się zdarzało w przeszłości. Tutaj taki można kupić za niecałe 180 zł http://www.motointegrator.pl/szukaj/foteliki-samochodowe-5130501/ przy czym koszt dostawy jest za free :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeju, dołóż stówkę i kupisz już bezpiecznego i wygodnego Nautilusa co ci tu dziewczyny polecają 100zł to juz nie taki znowu majątek - ja kupiłam go za 520zł ale poszukaj, moze będzie gdzies taniej a fotelik uniwersalny, nie bedziesz musiała wydawav kasy na następny no i masz pewnosc że dziecko bezpieczne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wybrałem tani fotelik samochodowy www.jlbaltic.istore.pl bezpieczne i dobre jakosciowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak już tak patrzycie na ceny fotelikow to wiedzcie że cena nie zawsze równa się temu że bedziecie zadowolone i że fotelik lepszy od najlepszych. Bo ja kupiłam taki reklamowany i opisywany że dobry i porządny za 1200 - mial być uniwersalny niby już i jak dziecko mialo 5,5 roku mi sie w nim przestało mieścić ! A miałbyć do końca! I musiałam kupic drugo, wtedy już patrzylam na to żeby miał pozytywne wyniki w testach i nie zabił mnie cenowo - kupiłam własnie jak tu już ktoś pisał ten Graco Nautilus - on jest sporo wiekszy od tamtego i dziecko się mieści nadal a jeździ nim już rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koniecznie RWF (fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy). Są o wiele, wiele bezpieczniejsze. Ja mam Axkid Duofix (9-25 kg) i mogę polecić. W ogóle w tematyce fotelików polecam poczytać blog osiemgwiazdek. blogspot. com (usunąć spacje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I nie, nie śpię na kasie, a kupiłam fotelik za prawie 1800 zł. Po prostu mam wyobraźnię, bezpieczeństwo mojego dziecka jest dla mnie priorytetem, a ponadto sama miałam w życiu wypadek samochodowy i wiem, jak to jest. Jakie siły działają na człowieka, jaką rolę odgrywają pasy. Po obejrzeniu paru crash testów inny fotelik niż montowany tyłem w ogóle już nie wchodził w grę. Ale uwierzcie mi, mam w nosie, jak inni wożą swoje dzieci. Ale skoro ktoś pyta, to znaczy że szuka i może chce naprawdę dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie dzieci w autach. Oszczędnym proponuję obejrzenie paru crash testów tanich fotelików. I test wyobraźni: Rozpędźcie się powiedzmy do tych 40 km/h i ostro, naprawdę ostro zahamujcie. Zobaczcie, jak wami rzuci do przodu, jak wam głowa odskoczy. A teraz wyobraźcie sobie takie dziecko ok roku, które ma o wiele słabszą szyję i o wiele cięższą głowę w stosunku do reszty ciała. I wyobraźcie sobie, że taka sama siła zadziałałaby na jego szyję. A potem pomyślcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale takich do 36 jak Nautilus np to nie ma tyłem do kierunku jazdy, prawda? wszystkie sa przodem jak czytałam no i kwestia czy dziecko nie będzie bardzo marudzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do kasy, to proponuję odłożyć pieniądze, jakie dziecko dostanie przy okazji chrzcin i później roczku. Na pewno coś wpadnie. I już będzie na porządny fotelik. A najtańszy RWF można już kupić poniżej 1000 zł ( Maxi Cosi, więc bez rewelacji, ale lepszy najgorszy RWF niż najlepszy FWF).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I naprawdę wsadzisz swojego maluszka poniżej roku w fotelik dostosowany do 36 kg dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś chce tyłem do kierunku jazdy fotelik to nie nautilus bo jego montuje sie tylko przodem. No ale jak na tym nie zalezy to on się nadaje jak najbardziej od 9 kilo tak jak jest przeznaczony. Przecież zeby 36 kilowe dziecko weszło do takiego fotelika uniwersalnego to trzeba go odpowiednio dostosować a więc powiększyć i wyjąc wkładkę dla małych dzieci którą posiada w komplecie. Nautilus taką ma. Bo uniwersalne foteliki na tym polegaja - są dostosowane rozmiarowo do dziecka z najmniejszego przedziału wagowego dla jakiego są kierowane- w przypadku nautilusa to 9 kilo , a żeby jeżdziło w nich większe dziecko trzeba je dostosować poprzez podniesienie zagłówka do góry żeby dopasowac do wysokości główki, naciągnięcia pasów na odpowiednią długośc no i wyjecia tej wkładki ktora zmniejsza głębokość i szerokość siedziska w pierwszym etapie. Nie ma więc problemu żeby 9 kilowe dziecko w nim jeździło bo jest do tego odpowiednio przystosowany. Nautilis to super fotelik i jak najbardziej się nadaje i dla dziecka 9 kilowego i do 36 ( moje ma 25 i spokojnie się mieści)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też kupiliśmy dla naszego synka jako kolejny fotelik typu RWF (ale z możliwością przewożenia tyłem, a pozniej ew. przodem, ale chciałabym tyłem jak najdłużej). Droga impreza - 1500 zł. Koleżanka mnie wyśmiała i powiedziała, że to nic nie daje, że dziecko przewozi się tyłem i że to naciąganie ludzi na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie na foteliki tyłem do kierunku jazdy nawróciła moja przyjaciółka, która często bywa w Szwecji. Tam taki sposób przewożenia dzieci jest obowiązkiem prawnym i nikt się już temu nie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tych uniwersalnych fotelików chciałabym kupić ten nowy Graco Milestone. Czytałam o nim dobre opinie na necie, rośnie wraz z dzieckiem , od urodzenie po 36 kg- czyli już wystarczy do konca. No powiem szczerze podoba mi się taka oszczędnośc. Jeden fotelik zamiast trzech i to bezpieczny, wytrzymały, praktyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od jakiegoś czasu jeździmy z dzieckiem samochodem i fotelik kupowaliśmy Sander od Lionelo (tu go można obejrzeć: http://lionelo.com/product_category/foteliki-samochodowe). Super wygodna konstrukcja, idealnie dopasowany fotelik do budowy ciała dziecka, sensownie zrobione pasy tak żeby się ta ochrona równomiernie rozkładała na całe ciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelaewela9
Sprawdźcie sobie koniecznie foteliki oferowane na tej stronie https://ewozki.eu/pl/c/Foteliki-Maxi-Cosi/235 . Nie da się ukryć, że wybór jest tam naprawdę spory. Mają wiele ciekawych rozwiązań dopasowanych przede wszystkim do potrzeb maluchów i ich wygody. Są one bezpieczne i funkcjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×