Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Twarde imiona są ładniejsze

Polecane posty

Gość gość
ale wy guuupie :D. o czym tu dyskutować. jak się jakieś imie nie podoba, to go nie dajesz dziecku. a jak was tak bolą imiona innych, to wy macie problem, a nie ten kto ma takie imię. to wy tracicie czas na pierdzenie o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi nie podobają sie tylko zdrobnienia jak dla jakiś przygłupów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja bym syna nazwała Czarek..i co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cezary ok czarek tragedia jak do psa hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdrobnienie nie, to co z imionami zdrobnionymi "na stałe", jak Bianka, Inka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
imię ma brzmiec tak jak sie nada je w usc nie jakies durne zdrobnienia a imiona juz zdrobnione na stale sa ok tylko żeby rodzice ich jeszcze bardziej nie zdrabniali do widzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co powiecie na imię Edyta albo Aleksandra ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bianka jest zdrobnione na stałe? miała jakąś twardszą wersję? to jest po prostu miekkie imię, nad czym wy się w ogóle rozwodzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Blanka ładniejsza od Bianki, ma więcej gracji...ta Bianka to trochę jak pianka...to l nadaje tak jak ktoś wyżej pisał zwiewności, lekkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bianka ładniejsza, ma więcej gracji, Blanka to jest na zamku, poza tym wymawianie "bl" wygląda jak próba zwymiotowania - nie na darmo słowo ble zaczyna się podobnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znajoma ma córke aleksandre od małego mówili jej ola i teraz jak ktoś powie do niej Aleksandra jest obrażona masakra mogli jej dal w papierach np Ola Kowalska a nie Aleksandra po co zdrabniać pytam sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a Berenika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Berenika bardzo ładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipiko
dla dziewczynki ok niech sobie bedzie miekkie, ale Kamil? okropne! imie dla geja. Mikolaj? Daniel? Dawid? wszytsko gejowskie. Nie ma to ja porzadne, normalne, tradycyjne staropolskie imiona Jan, Stefan.. to jest meskie a nie robicie male pipki ze swoich synow nazywajac ich Emil...albo inny liliput ble!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
facet ma byc facetem a nie ciepłymi kluchami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gościa powyżej Bianka i Blanka wywodzi się od imienia Bibianna, tak samo jak Pola od Apolonii, tylko że teraz stała sie samodzielnym imienienem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imiona MODNE krzywda dla dziecka jak jest w klasie 5 Nikolek albo czterech Kamilków...Potem takie modne imiona szybko pospolicieją i uchodzą za passe . Jeszcze gorzej jak modne i dziwaczne -krzywda dla dziecka do końca życia .Kolejne to imiona obce-modne .Potem będzie że Nadia czy Lena to będzie "ruska"(prawdopodobnie za 15 lat będą te imiona obciachowe i wyśmiewane) a u Dawidka ludzie będą tropić wiadome pochodzenie i będzie sie musiał spotykać z natrętnymi pytaniami. Trochę jak z modnymi Jessicą czy Kevinem/Brajanem dziś choćby tu na forum kojarzonymi z patologią . Imiona KOMPONUJąCE sie z nazwiskiem .Nie podamy prawdziwych przykładów ale rodzice często tworzą przekomiczne dysonanse wybierając imię które WYBITNIE nie pasuje do nazwiska . Lub czasem w kompozycji z nim brzmi groteskowo . Imiona OSOBLIWE/UNIKATOWE . Może jeszcze u prawdziwych Potockich czy w rodzinie znanych artystów . Ale nie u przeciętnych ludzi . Dezyderiusz czy Delfina -darujcie sobie . Piętno na całe życie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najbardziej krzywdzace dla dzieci to nie sa imiona,tylko glupie matki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kamil ładne imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a Sandra to samodzielne imię od Aleksandry... no Nadia to już tragedia żeby dać tak córce ruskie imię bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tragedia,to twoja glupota.bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co zabolała cie moja opinia? twoj dzieciuch nosi ruskie imię ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie jezeli juz cos boli,to nie opinie innych..."takich" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_konkubina
z tego co widzę to imię Bibiana ma zupełnie inny rodowód niż Bianka, czy Blanka! to są samodzielnie imiona od dawna i odrębne od Bibiany, a że Bianka bywa zdrobnieniem to tylko dlatego, że ktoś nie miał pomysłu na inną jego formę, co za kity tu lecą, no;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola88999
o tak !!! Aleksandra to przepiękne imię! I mężczyźni też je uwielbiają! Wiem cos o tym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma na imię Dominika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam, Aleksandra pjeeeeeeeełkne! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bianka ładniejsza, ma więcej gracji, Blanka to jest na zamku, poza tym wymawianie "bl" wygląda jak próba zwymiotowania - nie na darmo słowo ble zaczyna się podobnieoczko.gif - Świetna konktuzja dla tego imienia, które nawet nie brzmi jak imię. Jest okropne, własnie takie "ble". Brawo! Szukałam właśnie takiego określenia, a nie potrafiłam wymyślić. Ale właśnie o to chodziło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
okej, są imiona juz dzis samodzielne, jak Pola od Apolonii ale od czego jest Bianka i Blanka? powiedzcie te imiona kilkanascie razy szybko i dojdziecie do wniosku, ze to twór, a nie imię takich przykładów jest wiecej, ale ten jest wybitnie wyrazisty, dobry jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×