Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martablond

Starania o dziecko wiosna 2014

Polecane posty

Gość gość
Witamina D podnosi płodność Parom, które bezskutecznie starają się o dziecko często poleca się wyjazd na wakacje. Relaks, romantyczna aura, odcięcie od codziennej rutyny z pewnością robią swoje, ale okazuje się, że za tą radą kryje się coś jeszcze, choć dopiero teraz zostało to naukowo udowodnione. Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Graz odkryli, że słońce zwiększa prawdopodobieństwo poczęcia poprzez równoważenie poziomu żeńskich hormonów płciowych i zwiększanie liczebności plemników w męskim nasieniu. Kluczem do zagadki jest witamina D, którą organizm wytwarza pod wpływem promieni słonecznych, a której niedobory odkryto u par zgłaszających chęć spróbowania zapłodnienia in vitro. Dowiedziono również, że w okresie zimowym kobiety owulują mniej regularnie, a jajeczko ma mniejsze szanse zagnieżdżenia się w macicy, co może być bezpośrednio związane z niedoborem światła i zmniejszoną produkcją witaminy D.Oznacza to, że zanim podejmiemy decyzję o kosztownym leczeniu, powinniśmy dać sobie jeszcze jedną szanse i wyjechać na słoneczne wakacje. I nie są to bynajmniej rady wyssane z palca, lecz opinie zarówno autorów badania, jak i ekspertów zdrowia. Zita Westing, czołowa ekspertka ds. płodności, mówi: „Świadome uzupełnianie poziomu witaminy D staje się niezwykle istotne ze względu na to, że coraz więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach. Niedobory grożą otyłością, zaburzeniami immunologicznymi i ginekologicznymi, a równowaga organizmu jest podstawą warunkującą naturalne poczęcie. Przeprowadzone testy wykazały, że ponad 70 proc. pacjentów cierpi na niedobór "słonecznej witaminy” (należy jednak wziąć pod uwagę, że badania przeprowadzono w nierozpieszczanej przez pogodę Anglii). Choć dobrym źródłem witaminy D są tłuste ryby morskie, jaja i wątroba, około 80 proc. niezbędnych zasobów pozyskujemy na skutek procesów chemicznych zachodzących pod wpływem promieni UVB przedostających się przez skórę. Jeśli od kilku miesięcy bezskutecznie staracie się o dziecko, spróbujcie najpierw naturalnego lekarstwa, ewentualnie suplementu witaminy po konsultacji z lekarzem. Miejmy nadzieję, że to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1984
dziewczyny nie pisze z wami ale prosze o porade w miare mozliwosci ofkors. otoz dzis jest moj 13 dc przy cyklach 27-28 dni i dzis wyszedl pozytywnie test owulacyjny robile te testy pierszy raz i moje pytanie durne jest.... bo kiedy wspolzyc najlepiej .. dzis ? jutro? pojutrze? czy i dzis i jutro i pojutrze aha ostatnio seks byl wczoraj dwa razy rano i wieczorem czyli 12 dnia czytalam zeby sie przed owulacja wstrzymac. prawda to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elua
Nie zastanawiaj się tylko współżyj jeśli macie na to ochotę. Z myślenia tylko o tym na pewno nic dobrego nie wyjdzie. A w ciąże można zajść współżyjąc juz ok 4-5 dni przed owulacją bo tyle żyją plemniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wlasnie o to chodzi ze my chcemy i lubimy czesto praktycznie codziennie lub kilka razy dziennie ale czytalam ze przy staraniach nie jest to wskazane chodzi o jakosc spermy ze lepiej co 2 dni a przed owulacja najlepiej sie wstrzymac kilka dni no i zglupialam ... w necie jest tyle roznych opinii oszalec mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poroniłam własnie z tego powodu. Niedobór wit D. Teraz ją suplementuję VITRUM D3 1 tabl dziennie / 2000 j.m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
Jolu wszystkiego najlepszego:) spełnienia wszystkich marzeń:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosiu, bardzo Ci dziękuję! Tobie również wszystkiego, co najlepsze :) obyś zrealizowała wszystkie swoje plany i dążenia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolcia życzę przede wszystkim upragnionych 2 kreseczek i obyś w przyszłym roku 1.06 spędzała tuląc w ramionach maleństwo :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiu życzę równiez wszystkiego co najlepsze :) przede wszystkim maleństwa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elua
Ja też Wam życzę wszystkiego dobrego z okazji urodzin, przede wszystkim powiększenia rodziny :) Ja dziś regeneruje siły bo miałam wczoraj babski wieczór i dochodze do siebie :D ale czasem się trzeba zresetować jak to mówią :) Mała mnie to bardzo dziwi że lekarze nie zlecają bad. poziomu wit. D skoro jest tak ważna. Mój gin na szczęście jest na bieżąco i mi o tym powiedział, ale nie słyszałam żeby kobiety planujące/w ciąży robiły takie badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
Dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiak888
Ja również dołączam się do życzeń- Martusia, Jola- Wszystkiego wszystkiego dobrego, spełnienia marzeń - zwłaszcza tego jednego największego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elua dokładnie. mnie dopiero oświeciła moje endokrynolog. Było juz za późno niestety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elua
Hej! Jak samopoczucie w poniedziek dziewczeta?ja bylam na badanich a w srode do lekarza, nie moge sie doczekac wynikow Malami jak tam u Ciebie bo Ty masz termin @ na dzis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Na początek przeprosiny- przez cały weekend próbowałam wejść na kafe z telefonu, ale cały czas mnie wywalało. Nie wiem co się dzieje, albo jakiś błąd kafe albo coś jest nie tak z moim tel. Więc spóźnione STO LAT dla Joli i Gosi :) Żyjcie długo, zdrowo i szczęśliwie dziewczyny! Jak Wam minął weekend? Ja w sobotę na szybko, dentysta, kuchnia (było ciacho z truskawkami i kompot z rabarbaru, jak zaplanowałam) :P, wieczorem goście, wczoraj za to spałam do 13:30 :) i o 22 już padłam. Czeka mnie ciężki tydzień w pracy, więc chyba organizm się na zapas nawypoczywał. Życzę Wam miłego dnia a nawet tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
Dzień dobry:) dziękuje za życzenia:) mi mąż wczoraj zorganizował małe przyjęcie w gronie rodziny :) Eulalia a jutro masz usg prenatalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
No wszystko widać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala1407
u mnie w tym cyklu chyba nici ... nie dośc że okres skąpy (raz był raz go nie było w ciągu dnia nawet) to jeszcze dopadło mnie choróbsko - grypsko chyba ...niby dopiero jestem przed owu ale czuje ze nici z tego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NaImięMiEulalia
Mała- nie możesz zakładać, że się nie uda. Co to ma być za podejście! Może akurat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamówiłam sobie przez internet trening z Chodakowską wzmacniający plecy i brzuch przed ciążą ... coś musze porobić zeby sobie głowy staraniami nie zaprzątać ... zmieniłam też dietę, przerzucam się całkowicie na zdrowe produkty, zero orzeszków solonych (które lubię do piwka, piwko) no i cała reszta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NaImięMiEulalia
12 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to gratuluję Ci serdecznie :) Ja bym byla juz w 24 ... eeeh. Z okazji mojej egzystencji domowej z powodu grypy zakupiłam dzisiaj na allegro tester owulacyjny afrodyta i mężowi po pracy kazałam leciec do apteki po wiesiołek. Czy któraś stosuje tester owulacyjny afrodyta? Jakie macie odczucia? Czy któras stosuje wiesiołek? Pomaga na śluz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NaImięMiEulalia
U mnie NA SZCZĘŚCIE wszystko w porządku, z drżeniem serca czekam na koniec 1 trymestru, żeby symbolicznie odetchnąć. Chociaż wiadomo, że spokojnym nie można być do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×