Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gospodyni123

Jakich towarow brakuje wam za granica?

Polecane posty

Gość gość
. Rosół to prastara zupa, długo gotowany bulion z mięsa i warzyw Co ty tworzysz?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z pewnością pieczarki dadzą taki sam smak jak prawd****i;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boze ludzie tak was czytam i stwierdzam, ze wy jestescie kompletnie niezaradne zyciowo. Dwie lewe rece macie do wszystkiego. Wszystko chcecie miec podane pod nos albo polski sklepik tuz za rogiem. Ogorki mozna ukisic, kapuste takze. Chleb mozna samemu upiec. Lepszy i zdrowszy, tanszy. Buraczki tarte albo cwikla tez mozna zrobic samemu. Kompoty tez samemu zrobic. Grzyby rosna w lesie, ale zeby je zebrac, trzeba ruszyc w sezonie wasze tluste, leniwe doopska i isc do lasu! I tak mieszkacie w Europie i wiekszosc tych produktow sa dostepne na wyciagniecie reki. Jakbyscie mieszkaly poza Europa, to chyba byscie z rozpaczy sie zaplakaly, przez wasza niezaradnosc. Co za glupie baby. Szok :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracuje w służbie zdrowia 48 godzin dyżury , kiedy mam po lesie latać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie będę kisila kapusty ani ogórków jak jem je raz na jakis czas, ponadto jeszcze mi nikt z madrali nie powiedział jak zrobic zakwas na żurek substytutem? Maki żytniej razowej u nas nie ma ( wholemeal rye flour)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
BTW koleżanka sąsiadka piecze chleb , którego nikt nie chce jeść :D ale jest bardzo dumna z siebie jaka to ona zaradna gospodyni jest:D Wynosze ten chleb w torebce i dozywiam nim zwierzątka , ale tez nie bardzo chcą jeść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, ale czego wy sie tak czepiacie? Przeciez nikt tu nie siedzi i nie placze, ze nie ma ogorkow. Nie miesci sie wam w glowkach, ze nawet, jesli ktos sam w domu kisi kapuste, i tak moze stwierdzic, ze mu brakuje w sklepiej porzadnej kiszonej kapusty jak w Polsce. To jest watek na forum, najmniej powazna rzecz na swiecie, ludzie na luzie rozmawiaja, a wy sie czujecie nie wiadomo ile lepsze, bo umiecie grzyba zerwac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo gość z 8.13 taka zaradna jest że głowa mała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozesz zrobic rosol bez miesa ktory bedzie smakowal tak samo jak ten miesny. mieso oprocz tluszczu nie dodaje walorow smakowych xxx akurat tak się składa, że to właśnie tłuszcz jest nośnikiem smaku i rosół bez mięsa nigdy nie będzie smakował tak samo jak ten z mięsem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"bo gość z 8.13 taka zaradna jest że głowa mała smiech.gif" Owszem, ta z 8:13 jest zaradna. Nie dość ze nie mieszkam w Europie to mam I kapuste kiszona, robie swojski chleb, pierogi, wlasny twarog I kompoty I maslanki. Wy macie tysiac więcej produktow dostepnych niz ja a I tak siedzicie na leniwych tylkach I narzekacie, ze nic nie ma. Szok jak mozna byc takim niedorobionym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"akurat tak się składa, że to właśnie tłuszcz jest nośnikiem smaku i rosół bez mięsa nigdy nie będzie smakował tak samo jak ten z mięsem" A co, tam gdzie mieszkasz mięsa tez nie maja? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a oscypki jak robisz? chodząca zaradności? przepis na kabanosy i własne, tradycyjne wedliny też by się przydał... że nie wspomnę o kasztankach! no dawaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no pewnie, że można samodzielnie ukisić kapustę, upiec chleb. Tylko po co jak mozna kupić? ja zamiast spędzać pół życia w kuchni wolę iśc do kina, na spacer z dzieckiem lub (o zgrozo!) posadzić swój leniwy tyłek na kanapie przed TV. Wesołych świąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty mądralo zaradna mądralo z 7.08 pochawal się jak robisz kabanosy drobiowe suche I udka wędzone bo mi tego brakuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w Finlandii. Brakuje mi polskiego chleba, twarogu, czereśni, kiełbasy, galaretek, natki pietruszki, ryb (u mnie są chyba tylko ze 4 rodzaje) i polskich truskawek (tutejsze są małe, wodniste i litr kosztuje ok 4euro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość highup
W UK na szczescie nie brakuje mi zadnych polskich produktow. Chleb kupuje w normalnych sklepach bo ten polski jest niedobry. To nie to samo co w Polsce prosto z pieca. Jesli mam ochote na pierogi, kapuste to ide to pierwszego polskiego/litewskiego sklepu i juz. Polskie jedzenie jem od czasu do czasu bo przeciez jest tyle innych dobrych rzeczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz sie zazdrosne jedze zlecialy ;) Nie robie ani kabanosow, ani oscypkow ani wedlin. Umiesz czytac? Wyraznie napisalam wyzej co robie sama w domu. Pytanie o udka wedzone pomine, bo skoro w ogole nie potrafisz gotowac, to moze lepiej idz zamieszkaj z mamusia, to bedziesz miec... wedzone udka - polskie, bo przeciez te zagraniczne sa feeee :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
leń śmierdzący skoro tego nie robisz i nieuk - bo nie potrafisz i zapewne żadnego rozumnego wniosku dla siebie nie wyciągniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wesołych Świat i smacznego wielkanocnego jajka wszystkim rodakom życzy rodaczka z Emiratów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak sise sklada ze mieszkam w UK i juz tylu osob pytalam i sama szukalam i jakos wedzonego kurczaka w sklepie nie znalazlam, wiec jak masz jakies namiary to chetnie wyslucham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wedzone udka sa w Niemczech, wszystko maja oprocz polskiej kielbasy, jedyne co, to nie maja botwinki, a ja uwielbiam zupe z botwinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wedzonego kurczaka kupuje w litewskim sklepie. Maja kilka rodzajow. Mieszkam w Londynie, a kupuje go w sieci sklepow Lithuanica (polecam ten sklep bo maja dobre litewskie i polskie produkty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale nie mówcie mi ze że w Anglii czy Irlandii są fajne truskawki czy czereśnie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_konkubina
wędzone udka kurczaka koleżanka czasem dopada w Tesco, a ja też gdzieś ostatnio widziałam, ale nie pamiętam gdzie - mógł to być Lidl, Asda albo Morrison

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owoców prawdziwych polskich owoców :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudias
Zdecydowanie brakowało mi wędlin. Ale od kiedy znajoma poleciła mi sklep wedlinek.pl, który oferuje dostawy do większości (o ile nie wszystkich) krajów w Europie - już nie narzekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czas na reklamy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kawy inki grochu luskanego zoltego bialego sera (ale obejde sie) pierogow, zwlaszcza ruskich sernika w proszku budyniu i kisielu alkoholu (w Finlandii jest 2X drozszy, mimo iz pije sie duuuuuuzo-nie ja oczywiscie, Polacy nie pija, tylko na weselach i na Sylwka, wciskam to i kazdy w to wierzy) tanich i dobrych polskich kosmetykow tanszych i dobrej jakosci ladnych polskich ciuchow, butow i torebek duzego wybory tanszych ale lepszej jakosci lyzworolek sosow do makaronu Pudliszki czy kotlin ptasiego mleczka maku chrzanu A to czego mi brakuje jak jestem na wakacjch w PL niskotluszczowych kurczakow nietuczonych hormonami prawdziwego mleka niedrogich serkow homogenizowanych naprawde dobrych jogurtow dobrego zytniego i chrupkiego chleba porzadnych mrozonych warzyw dietetycznych batonikow zapraw do napoju bez cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i truskawek, drogie sa i za zimny klimat, za to jagod od cholery w lesie brzoskwin, krajowych moreli sa teraz jablka idaredy z PL, ale o dziwo, smakuja lepiej niz kupowane w polsce "truposzczaki", mysle ze albo a bardziej dojrzale albo na eksport daja lepsze zeby siary za granica nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×