Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ile godzin dziennie zajmuje wam sprzatanie

Polecane posty

Gość gość
jak kobieta nie pracuje zawodowo to czemu maz ma tez sprzatac? ona ma wtedy na to caly dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" nie czekam aż uzbiera sie cała sterta więc tak 3xdziennie po 5minut." pieprzenie:D naczynia zmywasz na biezaco po calej rodzinie (jak mniemam) i zajmuje ci to 5 min? to chyba masz w takim razie plyn na nich niesplukany i w sumie nie do konca domyte, jak zajmuje ci tyle czasu mycie np po obiedzie. upiekrzacie te swoje codzienne story zeby nie bylo ze z was takie kury domowe, co to im pol zycia zajmuja prace domowe. takie kity to wkrecajcie malym dzieciom, bo ja nie mieszkam np pod mostem tylko w normalnym mieszkaniu w miescie i widze jak wszystko w ekspresowym tempie sie kurzy, brudzi. z kuchni musialabym chyba w ogole nie korzystac zeby bylo czysto. moze i sprzatacie po 15 minutek dziennie ale porzadku nie macie na pewno. w to nie uwierze. w domu zawsze jest cos do umycia, odkurzenia, poukladania. ja nie mowie ze sprzatam 3 godz/24 ale nie mam tak czysto jak bym chciala. po prostu nie mam ochoty i sily zasuwac z mopem co chwile, ale przynajmniej nie pieprze ze w 3h/tydzien mam lux blysk i laboratoryjne warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobieta pracujaca w domu to sprzataczka miedzy innymi wiec to jej obowiazek by bylo czysto. jasne, ze wtedy maz palcem nie kiwnie, ja jakbym zywila jakas babe i dawala jej dach nad glowa to tez bym oczekiwala by sprzatala i by bylo czysciutko. Przeciez nikt za damro pasozyta trzymal nie bedzie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kto tu pieprzy, ze ma w domu błysk gościu z 15:01? Pytanie było ile dziennie sprzątamy, a nie czy mamy czysto :) A odpowiadając na pytanie o męża- otóż mój dłuzej pracuje niż ja, w związku z powyższym większość "prac domowych" wykonuję ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
godzin dziennie? TO jaki trzeba mieć bałagan, żeby sprzątać kilka godzin kazdego dnia? Do nas przychodzi raz w tygodniu pani z www.mbt-engineering.pl i sprząta cały dom od razu. Mamy zawsze porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny w weekend. Na bieżąco tylko zmywanie i mycie wanny przed kąpielą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam dom dopiero po remoncie i sprzątam go około 45 min /dziennie. Zamiatanie podlog ( na mokro 2x na tydzień) okna 1x na miesiąc , firanki 4x na rok. Kurze 1x/tydzień. Naczynia na bieżąco, blaty codziennie, tak samo pranie. Lazienka 2 x /tydz. Odkladam wszytsko na miejsce , dzieci sa uczone porządku i maja swoje obowiązki np. mycie luster w pokojach, i ogolnie sprzątnie po sobie. Mam czysto i wyrabiam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TezLubiePowedrowac
Ile godzin ??? Raz w tygodniu okna, codziennie mycie podlog ???? Musialabym na glowe upasc zeby tyle czasu na spratanie poswiecac :O sa w zyciu ciekawsze zajecia :) Posprzatanie mieszkania 50m zajmuje mi 3 godziny raz w tygodniu, jak podzielimy to na 2 osobt to w 2 godziny dom blyszczy. Ale ja okna myje dwa razy w roku :P (bo nikt mi po nich tlustymi paluchami nie maca) a podlogi raz na tydzien (bo nikt po domu w butach nie chodzi). Porzadek poinno sie utrzymywac na codzien, nie zostawiac sie po sobie syfu, rozwalonych ubran, papierow i zabawek, a za to sa odpowiedzialni wszyscy czlonkowie rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprzatam na biezaco to jest kilkanascie minut dziennie do pol godziny pewnie. Ostatnio z ciekawosci podliczylam ile zajmuje takie konkretne sprzatniecie mieszkania 70 m 2. A wiec z odlozeniem wszystkiego na miejsce,odkurzeniem,starciem kurzy z mebli,wstawieniem w miedzy czasie prania,umycie podlog i rozmowa tel z 2 osobami: niecale 2,5 h. Prace skonczylam o 15,zanim dotarlam do domu i cos zjadlam nyla 16. A po 18 juz jechalam w inne miejsce. No i nie mialam na glowie dziecka bo z tata bylo u babci a przy dziecku dluzej by to zajelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez sprzatam na bierzaco i czasu nie licze, jak sie jest systematycznym to nie trzeba spedzac godzin na sprzataniu domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wynajelam teraz firme sprzatajaca, bo mam dom (dosyc spory) no i juz sobie srednio radzę. zobaczymy jak będzie z tą firmą www.thomas.biz.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wowww
wow! serio sprzątacie tak CODZIENNIE?! skąd na to macie czas i chęci? My sprzątamy raz na 2 tygodnie (łazienka, kurze, etc) a i na to trudno nam znaleźć czas. Wtedy mąż sprząta łazienkę i myje podłogi, jak kuchnię, a dzieci resztę domu. Z codziennych rzeczy to ściele łózko + odkurzam i robię pranie ok. 1-2 na tydzień, dzieci mają śmieci i swoje pokoje, a mąż zmywarkę. Ktoś pisał o oknach, że myje raz w miesiącu!!I Dla mnie to kosmos, bo myjemy z mężem raz na 6 m-c!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziennie łącznie? tu coś przetrę tam coś zmyję, zmyję np. umywalkę po charaniu pastą :classic_cool: jakieś łącznie przez cały dzień 20-25 minut. a generalne porządki co tydzień - dwa bo ja wiem, godzinka? szuru buru podłogi, odkurzanie, ogarnięcie brodzika itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie umiem powiedzieć ile czasu dziennie czy tygodniowo mi zajmuje sprzątanie bo raczej na bieżaco sprzątam, a nie tak ze raz na tydzień ale porządnie. Na pewno sporo mniej czasu zajmuje mi sprzątanie odkąd kupiłam sobie taki odkurzacz centralny http://www.beam-djak.pl/. Dzieki temu kurz tak nie osiada na meblach i podłodze, a poza tym powietrze też jest lepsze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zwazywszy ze wychodze do pracy o 7 a przychodze okolo 18 18.30 ( maz przychodzi wczesniej ale gotuje nam obiad ) to razem tylko codziennie ogarniamy okolo godzinki wieczorem . Sprzatanie w soboty mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
godzin? Mi może z 10 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie nie zajmuje dużo czasu, staram się dość regularnie sprzątać, poza tym mam fajny odkurzacz z http://www.asc-pro.pl/ którym szybko się odkurza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takei typowe sprzatanie - dokładne odkurzanie, kurze, mycie łazienke i podłóg robię raz w tygodniu i zajmuje to ok 2,5h, plus czas jaki zajmuje przeszkadzanie mi moich dzieci;). A na co dzień poukładac porozwalane ciuchy, pościelić łóżka, ogarnąć kuchnię, pralke zmywarkę, zamieśc czy przelecieć odkurzaczem - 0,5 - 1 godzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marynkamaria
Moja mama ma obsesje na punkcie sprzatania, sprzata codziennie (!) kazde naczynie ladujace w zlewie musi byc od razu zmyte, pusta szklanka od razu odniesiona do zlewu...mieszkalam przez 18 w takiej psychozie i stwierdzilam, nigdy nie bede taka bo to niezdrowe ;) Ja sprzatam raz w tygodniu 3 h, na biezaco przecieram szafki i zmywam. Mam robota do odkurzania, bo tego nienawidze no i mamy duzo siersci na podlodze wiec puszczamy go pare razy w tyg. Działa bardzo spoko, polecam: http://kobot.tech/odkurzacze/. Nie wiem jak inne marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydowanie mniej czasu zajmuje mi sprzątanie niż siedzenie na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od kiedy mam odkurzacz wodny Rainbow www.odkurzaczrainbow.pl sprzątanie zajmuje mi mniej czasu bo już nie muszę ręcznie zbierać sierści psa. Odkurzacz radzi sobie z nią świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi ok. 20-30 min dziennie i w soboty 2-3 godziny. Bardzo lubię mieć porządek w swoim domu. Dodatkowo używam wysokiej jakości środki czystości by jak najdłużej chronić powierzchnie przed brudem. Środki najczęściej zamawiam z www.domowy.expert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiety, co na smród z sedesu po wyrzuceniu starych ryb i z odpływu w zlewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 min. Mieszkanie 55m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wychowałam się w domu trzypiętrowym i wiem, że duzo czasu zajmuje sprzątnięcie takiego molocha. Najgorsze sà schody. W mieszkaniu jest znacznie łatwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pół szkl. wody, 2 łyżki octu, łyżeczka sody. Zalej tym zlew i muszlę i poczekaj ok. pół godziny, zanim spłuczesz. Tylko uważaj przygotowując ten roztwór, bo bardzo się burzy, żeby Ci nie prysnęło na oko czy twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkanie 100m ok. pół godziny, ale nie mam małych, śmiecących dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kret do wc później domestos na 1godz zostawiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktos mieszka bez dzieci i zwierzat, do tego w pracy jest do 16 to i sprzatac moze raz na tydzien. Ale ja mam dwojke malych dzieci i dwa koty. Codzienne odkurzanie i starcie kurzy zajmuje 30 min. Codziennie tez mycie lazienki - 15 min. Zmywanie razem ok 20 min. Co drugi dzien mycie podlog -15 min. I tak to sie zbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×