Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość domowniczka23lata

ILO KOSZTUJE WAS UTRZYMANIE DOMU ???

Polecane posty

Gość przepłacacie
smerfetka woda 400 zł na 2 mies??? jestem w szoku.... telefon stacjonarny 100 zł?? w dzisiejszych czasach kiedy każdy ma komórkę tel. stacjonarny to niepotrzebny wydatek, w ciągu roku się uzbiera nie zła sumka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina886
tyle to na ja nawet za komorke nie place :/ i jak tu ludzie chca oszczedzac. Ja robie wszystko co sie da. A zaczelam od zmiany operatora energi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szewoja
Ja mam telefon i energię elektryczną od jednego operatora i na rachunki nie narzekam. Płacę mniej niż moi sąsiedzi którzy biorą prąd od naszego monopolisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NudaWpracy
Ja płace za prąd ok 250 zł/msc, woda 300 zł co 3 msc wiec wychodzi 100 zł/msc . Podatek 200 zł na cały rok . Do tego wiadomo telefony dochodzą ale to juz każdy sobie indywidualnie abonament może wybrać. Śmieci nawet nie pamietam ile dokładnie, chyba 30 zł co 2 msc . Dom ma 200 m i mieszkają w nim dwie rodziny, my i rodzice . Wiec wydatki należy dzielić jeszcze przez dwa, z tym ze ja robię wszystkie opłaty, rodzice za to kupują opał na zimę, nawet nie wiem ile na to wydają ale myśle ze korzystnie wychodzi im ten układ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie podobnie. Latem jest mniej bo odchodzi ogrzewanie. Ale i tak sporo, za 130m2 wychodzi ok 1700-2000zł z naprawdę wszystkim - woda, gaz, prąd, śmieci, TV-internet, ubezpieczenie domu, oplata za działkę. Nie liczę raty kredytu. Na szczescie teraz odpało mi ze 150 zł za ubezpieczenie, bo ostatnio mi się kończyło i znajoma poleciła biuro ubezpieczeniowe http://www.helios-ahu.pl/majatkowe.php i tam mi zaoferowali taki mix za mieszkanie i samochod taniej wyszło niz za kazde z osobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezbyt dużo, bo czynsz mam strasznie niski, woda w granicach normy, tak jak na 3 osobową rodzinę się w sumie płaci, gaz też w miarę, zakupy robię w wielkich hipermarketach typu Careffur więc oszczędzam a energię elektyczną zmienilam na Novum i też oszczędziłam sporo kaski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlugo jestes w Novum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, drewno a nie drzewo!!!! Drzewo rośnie w lesie a w piecu palicie drewnem!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja skorzystałem z oferty Novum, bo prowadzili system sprzedaży pakietowej. Miałem problem z ustaleniem sobie pakietu, bo dopiero poszedłem "na swoje", ale na podstawie moich rachunków pomogli mi ustalić miesięczne zużycie prądu i ułatwili mi wybór pakietu. No i ucieszyło mnie, że przy każdym pakiecie oferują 36 miesięcy gwarancji ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie to jest wielki plus, te 36 miesiecy gwarancji. I indywidulany pakiet dla kazdego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dom z pewnością warto mieć nawet jeśli opłaty są wyższe niż przy mieszkaniu....fajny blog dla oszczędnych www.finansedomowe.blog.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mam pojecia,wszystkie rachunki opłaca teściowa,a jest tego pewnie bo dom ma 500 m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkanie wlqsnowciowe 65m2w bloku Ogrzewanie 160 zl na mc Prad 100 zl/120zl mc Woda 60/70 zl mc Tv 15 zl Net 45zl Smieci 14 zl Podatek 120 zl rocznie Ubezpieczenie 300 zl rocznie Fundusz klatkowy 20 zl mc Tel 80 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość900
a ile płacicie za telefon stacjonarny? Od jakich operatorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość900
upupup, jakie macie oferty telefonu stacjonarnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaw was czytam to zastanawiam się jak wy żyjecie? 50/msc za prąd ???? Po ciemku siedzicie? Opłaty z aśmieci 4,5? U nas jest opłata jednakowa dla wszystkich i taniej sie nie da! Płacimy 38/msc za segregowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym jak podajecie rachunki za wodę w domkach to piszcie czy to ze ściekami czy sama woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszty są duze. Na szczęście da sie na niektórych rzeczach zaoszczędzić. Pomijam juz wszelkie sprawy oświetleniowe, ale na głupich smieciahc można zaoszczędzić. Wystarczy założyć kompostownik (http://www.skatom.pl/) i zmniejsza to nawet o 50% wywóz smieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rachunki na mc: Woda - 200 Gaz-średnio 400(w sezonie grzewczym nawet 700 zł na mc) Prad- 300 Smieci- 40 Media - akurat mam wszystkie darmowe Kredyt 1700 zł mc Mamy 230 m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dom 350 m2 woda i ścieki 350 zł prąd 400 zł gaz w zimie 1100 zł nc+ 120 zł internet 50 zł śmieci 40 zł ubezpieczenie domu 500 zł/rok podatek 1900 zł/rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość jjnb
My narazie mieszkamy z rodzicami a rachunki mamy takie : prąd 200/msc, woda ze ściekami 300/3 msc, śmieci 63/3msc, podatek 32/3msc, internet 90/msc, telefony komórkowe 120/ msc i to chyba tyle. Wychodzi ok 550 zł miesięcznie opłat, dom dwupoziomowy 200 m. My robimy te opłaty, rodzice kupują węgiel na opał, wydają w sumie ok 2500 rocznie. Tak sie podzielilismy opłatami, każdy jest zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janbak007
Mam nowy dom 137m2 pow. użytkowej. Mieszkam w nim wraz z żona i 2 dzieci (4 osoby) równo rok więc mogę powiedzieć ile kosztuje mnie jego utrzymanie. A więc: energia elektryczna 120zł/mc woda 25zł/mc (nie płacę za śceki, ponieważ posiadam przydomową oczyszczalnie ścieków) odpady segregowane 24zł/mc podatek od domu i działki 450zł/rok internet 36zł/mc tv cyfrowa - bezpłatnie 24 kanały ubezpieczenie 500 zł/rok centralne ogrzewanie +ciepła woda 1400zł (drewno) gazu nie posiadam Aha najważniejsze . Jest jeszcze kredyt ok. 1100zł/mc. Zostało jeszcze tylko niespełna 22 lata. Ale powiem tak - warto było. Sprzedałem mieszkanie w bloku, w którym miesieczne koszty utrzymania oscylowały w granicy 700zł/mc (4osoby), wziąłem kredyt i mam swój własny kąt wśród zieleni 10 km od miasta. Z moich obliczeń wychodzi ok. 400 zł/mc+ kredyt 1100zł. Razem 1500zł. Wiadomo iż przy domu jest więcej pracy własnej (jak kto lubi) lub zleconej - koszenie trawnika, przygotowanie drzewa na opał, odśnieżanie, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dom 240 m Prąd 250 miesięcznie Woda 150 co dwa miesiące Śmieci 150 na kwartał Podatek ok.600 rocznie Ogrzewanie -eko groszek ok.2 -3ton na cala zimę +plus drewno ale to mamy za darmo. Internet +telefony +cyfrowy Polsat ok 250 miesięcznie I oczywiście rata kredytu jeszcze przez 17 lat 1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gaz(sezon grzewczy) 600zl/msc Prąd 100zl Śmieci 100zl Podatek gruntowy 800zl Dom 180m2 .ma 8 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dom zawsze będzie droższy w utrzymaniu niż mieszkanie! u mnie mieszka dwóch dorosłych i dwójka małych dzieci. mieszkam w bloku. mieszkanie własnościowe. 62m2 wszystkie rachunki i opłaty ( ogrzewanie śmieci woda przedszkole gaz prąd) wraz z kredytami 1400zł. msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dom 120m2 uzywamy tylko parteru. Gora troche grzana. Ja maz i 2latka. Gore zrobimy jak będzie drugie dziecko. Prad 115 msc Woda 80msc Śmieci 24msc Szambo zero Tv darmowa Internet 46zl Podatek za msc wyjdzie 30zl za dzialke i dom Ogrzewanie, mamy dom ocieplony super styropian szary o najlepszych parametrach jakie były 20cm. I na sezon grzewczy idzie 1,5 tony węgla plus drzewo za 200zl na rozpalke. W tym roku wydaliśmy 1100 za wszystko czyli mniej jak 200zl msc. W 500zl spokojnie się zamkniemy. Pewnie nie przekroczymy. Dla porównania moja mama płaci czynszu samego w mieszkaniu 580 zl za 59m2 plus tv Internet prad i inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
150m2 na dom i wszyskiego rodzaju oplaty idzie jedna pensja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi ostatnio udalo sie obnizyc comiesieczne rachunki poprzez zmiane dystrybutora energii elektrycznej i gazu na firme Axpo. Miesiecznie to kilka dyszek. A co wiecej, prad ktory sprzedaja jest ze zrodel odnawialnych, wiec wspomagam ekologie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×