Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LUTÓWKI 2015

Polecane posty

Gość wer26
Enka7 racja jak boli to znaczy, że nic złego. Moja koleżanka ma podobną dolegliwość, i chodzi to jedynie kontrolować co jakiś czas. Gruczołowatość piersi czy coś takiego :) a Teraz jak jesteś w ciąży tym bardziej piersi są obrzmiałe więc pewnie nie ma się co martwić. Pójdziesz do gin na wizytę to na pewno Cię zbada :) a apropo wizyty to kiedy ją masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jestem juz niebieska :) Monison, dzieki wielkie za mile slowa o moim blogu. W takim razie postaram sie czesciej pisac. myslalam o dodawaniu przepisow specjalnych dla ciezarnych (na podstawie doswiadczen z poprzedniej ciazy). moze macie tez inne pomysly? chetnie poslucham i wezme pod uwage. Kolezanka mi podsunela mi temat a propos radzenia sobie z przeziebieniem w ciazy, bo jak wiecie zadne leki nie wchodza w rachube. ja wlasnie zrobilam domowe lody (te z bloga) idealne na dzisiejszy upal. Monison co do puchniecia moze spoboj napar z korzenia pietruszki? i jak najmniej soli. najgorsze ze ona jest we wszystkim co jest chmicznie przetworzone, wiec jak masz czas staraj sie sama jak najwiecej gotowac unikajac gotowcow. Enka, moze to przez szalejace hormony na poczatku ciazy? nie wiem... najlepiej skonsultuj z lekarzem i bedziesz spokojna. zycze milego dnia. u mnie naliczniku 32 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wer26
Mary84 blog bardzo pomocny :) Ja mam niestety taki problem, że jak narazie pracuje codziennie od poniedziałku do piątku od 9 do 17 więc u mnie niestety trudno byłoby z pieczeniem chleba zwłaszcza czy na głowie jeszcze milion innych obowiązków i to jest najgorsze :) ale za niedługo czeka mnie duuuzo " wolnego " ;) Ale wam fajnie korzystajcie z upałów... Ja zmuszona do siedzenia w klimatyzacji do 17 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
Wer26 wizytę mam 15 lipca ;) Monison przepraszam, że wtrącę swoje trzy grosze do Twojej wagi ale uważam, że jest w porządku ;) Wiem, że wszystko zależy od tego jaką się ma sylwetkę, gdzie to się wszystko rozkłada ale mimo wszystko przy Twoim wzroście to nie jest absolutnie dużo. Jeżeli chodzi o puchnięcie to też mam ten problem, w sumie mam go odkąd pamiętam ;) Przestawiłam się na zieloną herbatę ( chociaż gdzieś czytałam, że nie jest wskazana w dużych ilościach w ciąży) i jest o niebo lepiej. Sól ograniczyłam do absolutnego minimum, właściwie kiedy ja robię coś do jedzenia to zazwyczaj w ogóle jej nie używam. Napar o którym wspomniała Mery84 też powinien być pomocny :) Co do piersi tak w ogóle to znacznie się powiększyły, cudownie by było gdyby ten proces trwał :D Też Wam życzę dziewczyny miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mery84 dzieki za pomysł z tym korzeniem pietruszki, wypróbuje napewno:) Co do soli, staram sie ograniczyc ale....wiadomo, tak mówiłaś jest wszedzie, niestety. Ale ciepło:) Nic tylko na zieloną trawke :) Dziewczyny wybieracie sie gdzieś na urlopy? My z meżem jedziemy na RODOS- Rodzinny Ogródek Działkowy Ogrodzony Siatką :D -czyli wakacje u teściwej :D Pozdrawiam cipeło bo gorąco to jest na dworze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka7, powiedz ile filiżanek wypijasz zielonej herbaty? Szczerze powiedziawszy nie bardzo za nią przepadam ale jeśli ma pomóc to czemu nie. I czy ma znaczenie czy bedzie w torebkach czy liściasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martolina
Ja po wizycie. Wedlug usg to 7 tydzien 4 dzien. Serce bije, wszystko ok z dzieckiem, ale mam na jajniku torbiel 4,5 cm i lekarz przepisal mi Duphaston , przez miesiac mam brac i torbiel POWINNA sie wchlonac. Martwie sie. Nastepna wizyte I Usg mam w 12 tyg 1 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martolina nie martw sie, też mam torbiel i to wieksza bo nim zaszłam w ciaze lekarz mi wykrł 5 na 6 cm wiec spora. Ale one czesto w czasie ciązy sie wchłaniają, a nawet jeśli nie to nie zagrażają ani Tobie ani maleństwu :) Głowa do góry !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monison pytasz o urlop. a wiec ja juz mialam - bylismy na Majorce i stamtad przywiazlam mojego 7tygodniowego bobasa :) wiec na razie urlopow niet. Wer, wiadomo jak jest z praca, malo czasu zostaje. ja teraz nie pracuje, ale jak pracowalam zawsze pieklam chleb w sobote lub niedziele i na caly tydzien wystarczal plus 2 chleby dla meza ze zwyklej maki. Martolina, trzymam kciuki zeby torbiel sie wchlonela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wer26
Monison apropo zielonej herbaty nie wiem jak to jest ale mój gin jak byłam na pierwszej wizycie mówił mi czego mam nie jeść i nie pić i w tym wymienił zielona herbatę... To może się wstrzymajcie z nią na chwilę. A co do wczasów my mieliśmy jechać na Chorwację ale jak wiecie mój mąż został wydelegowaby na 3 miesiące wiec w tym roku również wybieram się na RODOS. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mery84 to tylko pozazdrościc :) Piekne wakacje ! :) Ja tak jak pisałam hehehe....do teściowej na wioske :) Ale zawsze to jakaś ucieczka od miejskiego zgeiłku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teoretycznie zielona hrbata jest lepszym wyborem od kawy bo nie zawiera kofeiny, ale z drugiej strony utrudnia wchlanienie kwasu foliowego wiec stad moze Wer Twoj gin odradza. moim zdaniem w pierwszym trymestrze bym sie wstrzymal bo wtedy kas foliowy jest najwazniejzy, a pozniej juz nie ma wiekszego znaczenia. ja pije Inke. Uwielbiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monison nas na urlop wyslac :) z Egiptu przywiezlismy 3 lata temu synka, a teraz.... zobaczymy. a najlepsze ze w Egipcie widzialam polskie bociany (byl listopad) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer26, mówisz,żeby sie wstrzymac z tą zieloną herbatą ? Hhmm...może racja, wypróbuje za to ten napar z pietruszki, może on choc troche złagodzi te obrzeki. W sumie za tydzień mam wizyte, zapytam moją gin :) No to nie ja jedna widze mam w tym roku wakacje na działce :) Ale jak to mówią zawsze to coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monison, moz tez siemie lniane. my uzywamy go na wszytsko. maz na przeziebienie, na jakies grypy zoladkowe, a synek uwielbia pic mimo glutowatej konsystencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wer26
Monison wstrzymaj się z zieloną herbatą do wizyty u lekarza :) i może warto skorzystać z pomysłów Mary84 :) dobrze, że mamy tu kogoś takiego bo to bardzo pomocne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natomini
Witam wszystkie przyszłe mamy:) Mi lekarka powiedziała, że mam złe hormony i na razie dziecka nie będzie... A tu niespodzianka! Pozdrawiam Was i życzę dużo zdrowia i spokojnej ciąży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mer84, Wer26 dziekuje dziewczyny za podpowiedzi :*:*:* No dziś to już obłed, nawet baleriny mnie uciskają w stopy.....:( A tu jeszcze 2 godziny w pracy i 40 min w autobusie w drodze do domu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natomini :) Gartulacje, widzisz, jak to mówią,życie zawsze znajdzie sposób :) I znalazło :) Witaj w gronie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wer26
Natomini gratuluję :) Monison po to jesteśmy tu żeby sobie razem radzić i się wspierać :) Dzień lenimy okropnie nawet na naszym forum tak spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
Martolina ja równiez mam torbiel ponad 6cm i nie do konca jest tak ze one sa nie grozne, sa.. owszem.. ale dopoki sie nie skrecaja dlatego trzeba je obserwowac. Ja wlasnie tydzien w szpitalu lezalam bo bardzo mnie brzuch bolal no ale tak jak juz ktos pisal one potrafia sie wchlonac takze musimy byc cierpliwe i dobrej mysli :) poza moimi wlasnie bolami brzucha to czuje sie dobrze i oby bylo tak jak najdluzej, apetytu jakos nie mam, wszystko mi nie smakuje, 9-tego mam wizyte, juz 8 tc jest, leci jakos mi szybko.. :) ale to dobrze nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) mi moja gin mówiła żebym nie piła zielonej herbaty, nie jadła tatara, sushi ale również mięsa z grilla i żebym uważała na pestki w czereśniach i wisniach nawet mówiła żebym lepiej z tych owoców zrezygnowała, a i żeby nie jeść surowych jajek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anii84 a mięsa z grilla to dlaczego ? Bo chciałam właśnie jutro zrobić grilla ... O reszcie to już wiem. Mój giń jest na urlopie , druga wizyta dopiero 14.07 ...nie wiem jak wytrzymam do tego czasu . Zaczęłam 9 tydzień ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wer26
Anii84 a mięsa z grilla to dlaczego ? Bo chciałam właśnie jutro zrobić grilla ... O reszcie to już wiem. Mój giń jest na urlopie , druga wizyta dopiero 14.07 ...nie wiem jak wytrzymam do tego czasu . Zaczęłam 9 tydzień ehh... Już bym chciała znów widzieć serduszko i upewnić sie, że wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
Wspominałam, że zielona herbata nie jest wskazana w dużych ilościach już w poprzednim poście ;) Oczywiście moja szanowna ginekolog mnie o tym nie poinformowała i wiem z innego źródła . W ogóle żadnych zaleceń, jedynie to żeby nie współżyć przez najbliższe dwa tygodnie. Ja piłam tej herbaty bardzo dużo, sypanej do 5,7 dużych kubków dziennie. Nie miałam apetytu i tylko piłam wodę na przemian z tą właśnie herbatą. W ogóle nie wiedząc, że w końcu nam się udało byłam na dwóch weselach, mam mocną głowę ... wypiłam tyle wódki, że głowa mała. Po ostatnim jako jedyna z setki osób miałam grypę, brałam modafen i robiłam sobie te saszetki do rozpuszczania. Dopiero wtedy pomyślałam, że skoro nie chorowałam dobre dwa lata to może coś jest na rzeczy. No i faktycznie było. Wychodzi na to, że strasznie wyrodna ze mnie matka skoro od początku robię wszystko nie tak :D Mam nadzieję, że mimo to wszystko będzie w porządku. Herbatę już ograniczyłam, na razie nie odczuwam skutków odstawienia. Dzisiaj spacerowałam po mieście dobre 3 godziny i nic, zero spuchniętych stóp czy palców. Teraz też zresztą, będzie mi ciężko bez tej herbaty, mam wrażenie, że ona mnie jakoś "filtrowała", woda powinna działać podobnie, niestety nie działa. Ginekolog przełożyła mi wizytę na 16 lipca, dokładnie na godzinę 19... Zwariuję do tego czasu :( Nie wiem czy powinnam się oszczędzać, czy mogę nosić bratanicę na rękach, trawnik mam do skoszenia. Właściwie przy domu ciągle jest coś do zrobienia. Przydałoby się żeby jednak mąż był w domu, będę chyba namawiać go na powrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asuss
hej:) Martolina- Więc jednak jak liczyłam zaczyna się 8 tc :) ja tez mam torbiel (4cm) na jajniku a dokładnie torbiel ciałka żółtego i też się strasznie wystraszyłam tym .. ale biorę duphaston 2x i 3x folik dziennie. Ponoć leki będę brać gdzieś do 16tc . Mam się nie przemęczać i nie dźwigać (mam 12kg. synka..) Toriel jak pisałyście ma się wchłonąć sam...Moja mama w ciąży ze mną też miała i też sie jej wchłonął sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wer26
Anii84 dzięki za linki, coś w tym jest . Jednak na TVN 24 pisało rownież o smazonym i pieczonym ....Niech mi jeszcze raz ktoś powie, że ciąża to nie choroba to prasknę śmiechem ... Może kiedyś tak było kiedy ludzie żyli inaczej. Teraz w dobie naszej techniki, chemii i badań okazuje się, że najlepiej żebyśmy faszerowały się progesteronem i jadły warzywa i mięso gotowane lub na parze i to nie wszystkie. I tu pojawia się pytanie ...mianowicie czy zawierzyć nowoczesnym badaniom i trzymać ścisłą dzietę czy wystrzegać się tego co kategorycznie nie wolno i przyjąć zasadę nie popadania w paranoję ? Co o tym myślicie ? To moja pierwsza ciąża i czuję się mocno skołowana ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer26 ja tez sie nad tym zastanawiam :) ale uważam ze wszystko z umiarem :) zrezygnowalam np. z gazowanych napojów, chipsów, mniej jem smazonego - ale nie unikam zupełnie, ja np. bardzo lubie mięso, warzywa z pary i często takie jem. Przed ciąża bardzo rzadko jadłam słodycze, teraz czasem mam ochotę na czekoladę czy batonik i sobie nie żałuje, czasem kupuje batoniki zbożowe a poza tym jem dużo owoców. Nie dajmy sie zwariowac ale z drugiej strony tych podstawowych zasad nie jedzenia np. surowego mięsa itd lepiej przestrzegać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wer26
Ja też zrezygnowałam z gazowanego :) Zdażyło mi się zjeść chipsy bo lubię....muszę to ograniczyć. Słodyczy nie jadam, nigdy nie lubiłam słodyczy i tak jak narazie pozostało. Jak już to jakieś ciastko zbożowe, ale czekolada to już w ogóle. Jednak jestem mięsiara ,więc karkóweczki itd. Mmmniam ... Tak więc na to też muszę zacząć uważać. Najgorsze początki później jakoś to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×