Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LUTÓWKI 2015

Polecane posty

Gość Enka7
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :) Maałaamii trzymam kciuki żeby wszystko było w porządku ;) Wer26 moja ginekolog zabroniła mi profilaktycznie przez okres dwóch tygodni do momentu aż nie usłyszymy serduszka, na pierwszej wizycie niby wszystko było prawidłowo ale nie było jeszcze zarodka, to znaczy dokładnie zostało to określone tak "wygląda na to, że coś tam już jest" ;) Mówiła, że lepiej nie ryzykować i poczekać aż wszystko będzie na swoim miejscu. Strasznie źle sypiam a jak to wygląda u Was? Wieczorem brzuch robi mi się jak balon, biorę espumisan ale prawie w ogóle nie pomaga. Zupełnie nie jest to zależne od tego co jem :/ Do wizyty jeszcze 6 dni, mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Jjadasia, furagin mozna jak najbardziej brac,ale oczywiscie pokonsultacji z lekarzem. do tego wit.C bo zwieksza dzialanie. Polecam tez zurawine np. sok z zurawiny,ale taki apteczny, bo on jest wtedy na prawde z zurawiny. sklepowy bedzie zawieral moze 1-2% zurawiny. ja cala ciaze zlopalam sok zurawinowy, bo tez infekcje ukl.moczowego sie przyplatywaly. Enka, ja spie jak niemowlak. korzystam z mozliwosci spania jeszcze na brzuchu bo dlugo to nie potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sypiam ogólnie dobrze, poza tym, że wstaję na siku. Ostatnio jednak trochę się martwię bo jak już wam wcześniej pisałam pobolewa mnie tak jakby miednica, szczególnie z prawej strony i ból ten niestety nasila się wieczorem jak się kładę. Nie jest bardzo silny ale na pewno dokuczliwy. Nie mam pojęcia co to może być, mam nadzieję, że nic złego. Mi też już delikatnie widać brzuszek. Dziś weszłam w 10 tc. Enka a Ty w którym jesteś tygodniu, przepraszam Cię, ale nie pamiętam. Wpisz się Kochana do tabelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane :*:) Jak u Was samopoczucie....ja niewyspana, czuje sie jak mół bagienny :D Enka, tą No-spe spokojnie możesz brac, mnie też gin mówiła,żeby wziąc kiedy bedzie bolał brzuch. Mam jeszcze luteine i po niej jakoś przestało, wiec zrezygnowałam z No-spy. A te poduchy to rzeczywiście zaje*ista sprawa:) Chyba nabede :) Gdyby nie Wy, to nie miałam bym o niej bladego pojecia :) Co do spania...hhmm...dobrze, nie mam kłopotów. Prócz tego puchniecia o czym już wspominałam doszły teraz zaparcia..:( Jak nie urok to przemarsz wojska :D Idziemy dziś na wizyte, zobacze co tam u mojej fasolki syłchac :D Miłego dnia dziewczyny, może choc troche słońce wyjdzie, to i humor bedzie lepszy :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monison to Ty idziesz dziś tylko po zwolnienie czy będziesz miała też robione usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
Wer26 w 6 tygodniu, takie mam przeczucie, że załapie się jednak na początek marca. Do tabelki wpiszę się dopiero po kolejnej wizycie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer, ja chodze do pracy normalnie, nie mam zwolnienia,także pewnie USG zrobi :) Choc kiedy byłam 3 tygdnie temu też robiła..... Czytałam,że to ponc nie za dobrze kiedy tak czesto sie je robi....ale ile w tym prawdy....nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
Wer może Cię troszkę uspokoję ;) miewam podobne bóle, oprócz tego jakieś kłucia od czasu do czasu w całym brzuchu, bóle krzyża kiedy się kładę a wieczorem mam wrażenie, że w podbrzuszu wszystko mi się "rozchodzi". Troszkę czytałam i nie musi to oznaczać nic złego i na pewno też nie oznacza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkaesceee
Cześć dziewczyny. Dawno nie pisałam. Kończę 10tc i czuję się fatalnie. W czwartek dostałam skierowanie do szpitala- niepowściągliwe wymioty ciężarnych, do którego udałam się w piątek. W sumie dostałam 4 kroplówki i wszystko było super, już nie wymiotowałam co godzinę, apetyt wrócił i dosłownie ożyłam. Wypisali mnie w poniedziałek. I co? O 21szej tego samego dnia znów się zaczęło. Co półtorej godz. Czy wy też macie jakiś problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monison
milkaesceee witaj :) Może powinnaś ponownie zgłosic sie do szpitala.... Wiesz, wszystkie wiemy,że wymioty w ciązy są normalne ale żeby aż tak....dojdzie do tego ( czego nie życze oczywiście ),że sie odwodnisz na maxa, starcisz gdzieś przytomnśc....po co ryzykowac. Jeśli jesteś w domu, leż jak najwiecej, śpij, pij dużo wody. Spróbuj sucharki zjesc.... Trzymaj sie ciepło:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wer26
Enka dziękuję za odpowiedź :* Uspokoiłam się trochę, poza tym staram się myśleć cały czas pozytywnie :) Ale będąc pierwszy raz w ciąży ciężko wyczuć czy coś jest dobrze czy może już nie. Monison widzisz to coś mi się pomieszało w takim razie za Ciebie też mocno trzymam kciuki i czekam na wieści po wizycie :) :* Co do ilości robionych usg w ciąży to też słyszałam tak jak Ty, ale czy tak jest nie wiem... :/ Mam wrażenie, że teraz lekarze częściej robią to usg. Milka ja bym zrobiła tak jak radzi Ci Monison... Wybrałabym się do szpitala, głównie dlatego, że na prawdę możesz się odwodnić a to jest niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asuss
hej:) ale czytania tutaj dzisiaj hehe:) Co do usg ja miałam w poprzedniej ciąży robione co wizytę,nie zaszkodziło to nikomu a ja byłam spokojniejsza. Co do bólów brzucha mnie bardziej pobolewa,jak nie idę do łazienki kiedy czuję,że chce mi się siku tylko "zatrzymam" bo cos jeszcze do zrobienia mam....i potem są efekty tego :/ Ogólnie jak nie zjem to mam non stop mdłości :/ i co chwilke jem ,a wiecie jak to w domu się siedzi to się chce jeść :P Kurcze chyba też kupie tego rogala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale czytaniaaaa :D Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty, ja mam za 12dni i nie mogę się doczekać. Przegięłam z noszeniem młodego i dziś mnie okropnie boli brzuch...nospa nie pomaga, ale leżę i mam nadzieję że za chwilę przejdzie. Mam nadzieję, że Wy się lepiej czujecie :) Ja mam nadal jadłowstręt, zmuszam się czasem żeby nie brać leków na pusty żołądek ale bywa ciężko. Chodzicie na basen? Bo miałam chęć iść popływać, ale jakieś mam obawy i nie wiem, a lekarz na urlopie więc nie odbierze bo pewnie się wygrzewa na jakiejś egzotycznej wyspie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
No i juz po wizycie.. Dowiedzialam sie, ze torbiel niestety caly czas rosnie dlatego tak okropnie boli, raczej sama sie nie wchlonie, chociaz jeszcze poczekamy na jakiekolwiek dzialania ale pewnie bedzie trzeba sie jej pozbyc. Dziecko rosnie, ale serduszko cos slabiutko bilo dostalam duphaston i za 3 tyg kolejna wizyta mnie czeka. Powiem szczerze, ze troszke sie zalamalam :/ ehh.. zobaczymy jak to bedzie, musze wierzyc, ze bedzie dobrze bo nic innego i tak nie zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjadasia
maałaamii____22_____12.02.2015r_______??? Wer26______26______04.02.2015______??? Mery84_____29______20.02.2015______??? synek 3 lata anii84______30______02.02.2015______??? Monison_____27______02.02.2015______??? assus_______25______21.02.2015______??? synek 2 latkausmiech.gif jjadasia_____24______22.02.2015______ ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane:) Nie było mnie tutaj kilka dni, mdłości mnie wykańczają!! Jednego dnia musiałam zwolnić się wcześniej z pracy bo nie byłam w stanie wysiedzieć przed komputerem i przez to musiałam też powiedzieć o ciąży mojej szefowej. Więc mam już tą rozmowę za sobą:) Nie jem już prawie nic, co najwyżej śniadanie, nawet jak pije wodę to mnie mdli, na chwile obecną mam już 3 kg mniej!! maałaamii nawet nie wiem co napisać, musisz być silna i walczyć o dzieciątko, trzymam kciuki z całego serca żeby wszystko się ułożyło i kolejne miesiące były mniej burzowe!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick________wiek_____termin porodu____płeć dziecka Maałaamii____22_____12.02.2015r_______??? Wer26______26______04.02.2015______??? Mery84_____29______20.02.2015______??? synek 3 lata anii84______30______02.02.2015______??? Monison_____27______02.02.2015______??? assus_______25______21.02.2015______??? synek 2 latka jjadasia_____24______22.02.2015______ ??? Luna1982___32_______21.02.2015______???Córeczka 1,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małami, wierzę że będzie dobrze, musisz być dobrej myśli! Wiem,że to nie są dobre informacje ale wiara czyni cuda :* Nick________wiek_____termin porodu____płeć dziecka Maałaamii____22_____12.02.2015r_______??? Wer26______26______04.02.2015______??? Mery84_____29______20.02.2015______??? synek 3 lata anii84______30______02.02.2015______??? Monison_____27______02.02.2015______??? assus_______25______21.02.2015______??? synek 2 latka jjadasia_____24______22.02.2015______ ??? Luna1982___32_______21.02.2015______???Córeczka 1,5 roku ninina______26_______02.02.2015______???Synek 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mery84
Wer, Enka a Was czemu na liscie nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wer26
Asuss z tym bólem brzucha jak wstrzymam siku też tak mam, ale w pracy bywa rożnie , choć nie jest to jakieś bardzo dokuczliwe ;) Nina nie mam jeszcze dziesiątka to nie wiem jak to jest, ale może w takim razie oszczędzaj się z tym noszeniem, bo to takie nie pokojące jednak, albo staraj się jak najwiecej w wolnych chwilach wypoczywać. A co do basenu to słyszałam, że jak najbardziej wskazane i sama mam zamiar się wybrać . MałaMi Kochanie , prawdę mówiąc trochę niepokojące wieści przyniosłaś z tej wizyty. Jednak skoro bije serduszko to znaczy, że jest dobrze :). Ja biorę duphaston prawie od początku i bardzo dobrze się po nim czuje 2 razy dziennie. Myślę, że jeśli działoby się coś naprawdę złego to lekarz kazałby Ci przyjść na pewno wcześniej. Zastanawia mnie tylko w jaki sposób chcą usunąć tą torbiel w tej sytuacji ? Dbaj o siebie , całym sercem jestem z Tobą i wierze, że Twój dzidziuś jest silny !! Też tak musisz myśleć i na pewno wszystko będzie dobrze :*** Dobranoc dziewczyny !!!! P.S. Monison czekam na wieści od Ciebie !!! Co Ty nas w takiej niepewności trzymasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enka7
Mery mnie nie ma bo nie mam jeszcze terminu, na usg byłam w 5 tygodniu, po kolejnej wizycie się dopiszę ;) Maałaamii musi być dobrze, innej opcji nie ma. Mocno trzymam kciuki. U mnie dzisiaj nerwowo, złe przeczucia mam co do kolejnego usg. Wszystko przez to, że się naczytałam i nasłuchałam od znajomych o poronieniach zatrzymanych. Pewnie każda ciąża to różne stresy ale taka pierwsza, długo wyczekiwana... ciężko jest momentami. Dodatkowo dzisiaj rozmawiałam z moją mamą, chciałam się wyżalić na męża. Od słowa do słowa mama też rzuciła tekstem, że boi się kolejnego usg, podobno ja chodzę taka zdołowana i tak mało jem i beznadziejne rzeczy no a to sam początek najważniejszy. Jakoś do środy przeżyje ale sama środa będzie się dłużyć w nieskończoność bo dopiero na 19 mam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka to też jest moja pierwsza ciąża i bardzo się boję, ale staram się nie myśleć o tym !! Jeśli Ty nie będziesz wierzyć w Twojego dzidziusia to kto ma wierzyć ?? Zacznij go kochać i uwierz, że jest silny i będzie dobrze ! Mama to czasem potrafi pocieszyć człowieka ....Ja mam taką przyjaciółkę , której jak mówię, że zaczynam się martwić bo nie mam objawów czy coś to od razu dostaje od niej ochrzan ! Ty też powinnaś i weź się w garść w końcu !! Zacznij oglądać przyjemne programy o dzieciach czy coś a nie czytać durnoty w internecie ! Bedzie dobrze, tylko uwierz w to , że tak może być a nie chodzisz załamana mimo iż nic Ci się złego nie dzieje. Na pewno na następnej wizycie musisz powiedzieć lekarzowi o swoi złym samopoczuciu, bo to bardzo ważne. Jest jeszcze coś takiego jak depresja ciążowa... Znajdź sobie zajęcie, które Cię cieszy i staraj sie robić to często. Trzymam kciuki za Ciebie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane :* Małamii :* Serce bije, to najważniejsze! Masz leki, wypoczywaj, leż i myśl pozytywnie ! :) Wiem,że to chlernie trudne ale wszystkie ściskamy suty za Ciebie i Maluszka :):* Też wczoraj byłam na wizycie, u mnie z kolei fasola szalała, bez przerwy sie ruszała, rece w ruchu, nogi tak samo:) Nawet nie sądziłam,że tak wcześnie bedzie to widac. Ma prawie 6 cm....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monison powiem Ci, że aż mi się łezka zakręciła jak przeczytałam Twoją wiadomość :* Też bym chciała zobaczyć już mojego maluszka :)) ale jeszcze parę dni. Super się cieszę :)) Miłego dnia dziewczyny :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer kochana, nie odpisałam już wczoraj bo mam remont w mieszkaniu i taki majdan,że głowa boli:) Teraz w pracy siedze to mam możliwośc pisania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enka każda z nas ma obawy, ja tak jak już kiedyś pisałam nie czytam o jakiś złych sytuacjach na internecie. We wtorek mam wizytę i też cały czas myślę czy wszystko będzie w porządku i mimo że gdzieś tam jakas niepewność sie pojawia to staram sie myśleć pozytywnie. To będzie moje pierwsze, wyczekane dziecko i wszystko musi być dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, musi być dobrze :) Monison, super wieści, oby każda z nas miała takie "raporty" po wizycie :) Ja czekam na mamę i wyruszam do fryzjera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninina każda bedzie miała takie wiadomści !! :) Nie ma innej opcji :) Ja w to wierze :) Wer.... widok rzeczywiście....niesamowity....:) Kiedy masz wizyte ? Aha pamietajcie,żeby upmniec sie o zdjecie maluszka z USG..... Ja w tej całej euforii tak sie zakreciłam,że zapomniałam i moja gin chyba też bo mi nie dała. A szkoda bo to wzruszające zobaczyc swoje dziecko już na tym etapie, poza tym to miła pamiatka na przyszłośc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×