Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

dlaczego się mówi że na pierwsze dziecko jest za późno

Polecane posty

Gość gość

Np gdy kobieta jest po trzydziestce często słyszę, że na pierwsze dziecko jest już późno. Więc pytam się Was, może ktoś wie, jaka różnica między pierwsze dziecko a któreś z kolei? No bo gdy ta kobieta po 30 chce mieć np 3 dziecko, to raczej czegoś takiego się nie mówi? Co to za różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest różnica bo każda ciąża adaptuje niejako organizm do kolejnej. 30 to może nie jest jeszcze za pózno, ale 38-38 już tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w lipcu skończę 29 lat a nie planujemy jeszcze nie wiem kiedy będziemy bo kasy nam brakuje strasznie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak na pierwsze jest za późno to może niech zacznie od drugiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzdura,jak rodzice sa zdrowi,to dziecko po trzydziestce jest w sam raz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też uważam, że to głupie. za późno, to może być tylko w tym sensie, że z wiekiem spada płodność i jak ktoś się ocknie po 40-tce, to może nie zaciążyć, ale to już jej sprawa. no i co oznacza PIERWSZE dziecko w dzisiejszych czasach?- jakby kobieta miała mieć docelowo siódemkę..- a przecież każdy ma jedno maks dwójkę i liczniejsze rodziny, to już ewenement..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie słyszałam tego nigdy ,natomiast uważam że wieku 30 lat mieć troje dzieci to już dużo ( nie bliźniaków ani trojaczków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2x
ja uważam, że sporo po 30-stce to za późno na jakąkolwiek ciąże. termin drugiego porodu mam 3 tygodnie po 30. urodzinach i uważam, że to ostatni dzownek, żeby w miarę bezpiecznie przejść przez ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamo 2x to musisz byc w strasznym stanie , skoro dla ciebie 30 lat to ostatni dzwonek :) A trumne juz kupilas ? Testament spisany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę, że chodzi o to, że jeśli 1. dziecko rodzi się po 30stce, to kolejne będą ok. 40stki. no chyba, że kolejnych już nie będzie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AndromedaA
Nigdy ludziom nie dogodzisz, najwyższa pora przestać przejmować się ich gadaniem, zawsze będą wiedzieć co jest dla Ciebie lepsze i najchętniej ułożyliby Ci cały harmonogram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 36 lat i dwuletnie zdrowe dziecko. Ciąża bez komplikacji. Przybyła ok 9 kg. Zero rozstepow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przytylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2x
pierwsza ciaze znosilam super - urodzilam majac 27 lat. w rodzinie mam kobiety, ktore rodzily zdrowo po 30-stce lub po 40-stce, wszystkie narzekaja na to, ze ciaza to horror, do tego wszystkie mialy cc, bo jakos im nie poszlo sn. nie chcialabym byc stara matka. a o moja kondycje sie nie martw - jest bardzo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem, kto mowi. W dzisiejszych czasach to norma,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam lat 40. Mieszkam w Irlandii postanowiliśmy się starać z mężem o dziecko w związku z tym że mieliśmy dużo wątpliwości że za późno że będzie coś nie tak poszliśmy do lekarza . Po wysłuchaniu naszych wątpliwości lekarz tylko się zaśmiał i powiedział: Może w Polsce jest takie myślenie taki stereotyp że kobieta 40 letnia nie może wręcz jest to nie wskazane żeby rodziła dzieci . Bardzo dużo matek w Irlandii jest po 40 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2x
a, zapomnialam dodac, ze to oczywiscie moje zdanie i tyczy sie mnie. mam gdzies, kiedy inne rodza, moga i po 50tce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba wasze babki z końskiej wulki tak mowią :) obudźcie się, witamy w Europie XXI wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanka mojej teściowej ma 7 dzieci,ostatnie urodziła przed 50 tką. Wszystkie zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu z 21:44, ja mieszkam w niemczech, tu tez jest sporo matek po 40stce. no i??? jak je widze to wiekszsc ma malo energii i blizej im do babc niz matek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To twoja subiektywna opinia :) Rozumiem , ze sama jestes babcia , że sie tak identyfikujesz ? Na zasadzie jak robie prawo jazdy to same Llki widze, jak jestem w ciązy to brzuchatki. czyli ty masz mało energii I blizej ci do babci :P Chyba tak skoro kobieta po 30 , matka po 30 to dla ciebie babcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu 21 52 ona napisała po 40stce a nie po 30stce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pisałam o matkach po 40stce, a nie po 30stce. uwazam, ze biologia wyznacza najlepszy czas na rodzenie dziecka. skoro po 35 rz wzrasta ryzyko wad, to trzewo myslaca kobieta nie powinna rodzic juz po tym wieku. dla dobra wlasnego i dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja widzę że mamy po 40 roku życia są przeszczęśliwe pełne energii i są mamami przez duże M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie sa takie super te stare matki? bo w polsce nie, w niemczech tez nie, to moze ja w nie tych krajach bywam co trzeba ;). matki po 40stce sa super - te, ktore maja juz odchowane dzieci, bo urodzily je do 30stki lub tuz po ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu 21 57 zauważyłaś? A ja z opowieści znajomych słyszałam narzekania, że za późno się zdecydowały na dziecko, nie mają juz tyle energii, siły i pomysłów na zabawy z dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg mnie najlepszy wiek na dzieci to 25-35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak za pozno na pierwsze, wiec zaczynamy rodzic od trzeciego dziecka a pierwsze zostawic na sam koniec:P G-Ile ma Pani lat? M-33 G- ktoreto dziecko, chyba nie pierwsze, bo to juz za pozno. M- nie to trzecie, tylko urodzi sie jako pierwsze G- wtf?? M- :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja tubylcza sasiadka pierwsze dziecko urodziła w wieku 40 lat, drugie 42 , obaj chłopcy zdrowi :) Druga tubylcza sąsiadka jest po 40 ma dwóch synów w wieku 9 I 5 lat, a mąz ma 50.. On to nie był za stary na ojca ? :P Zza płota - ostatnie dziecko w wieku 45 lat, paliła cala ciąże z piwkiem tez ja widzialam.. córka bez wad :P Zrozumcie, ze kazdy ma inny pomysł na zycie, a umieszczanie swojej personalnej, subiektywnej opinii ( do której macie prawo ! |) jako prawdy objawionej , jedynej I slusznej.. jest po prostu załosne, bo świadczy o waszych horyzontach.. tj. " w d***e byłes , g***o widziales ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×