Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gośćdosia
do gość 26..Jesli to będzie to na pewno spirytus salicylowy do oklepywania pleców ,,no chyba ,ze pacjent z okładem ciepłym (?)A kiedy pierwsza tura prakt>?Słyszałam ,ze 18.01 ..:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kas75
Hej Gość 26 Czy dostalyscie juz wykaz na egzamin praktyczny :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
Kas75 ..o jakim wykazie mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas75
Do okładu ciepłego nie daje się spirytusu 90% . gosc26 kiedy masz egzamin praktyczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
tak oczywiście 90% spir. to zbyt za dużo!dla ciepłego 75%.Ja mam prakt.25.01,,Kto wcześniej?Macie jeszcze jakieś pomysły na praktyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas75
Na egzaminie przeważnie sa dwie czynności do wykonania w tym przypadku moze być zmiana koszuli oraz mycie pleców i posladkow :) a ten spirytus 90% oraz nerka ktora tez mnie zastanawia dla zmylenia :) niewiem tak myśle , termometrem moze trzeba zmierzyć temp. wody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas75
Dosia książke też posiadam , polecam sa tam testy teoretyczne i praktyczne zadania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
kas 75...Myślisz ,ze ten spir, 90 to dla zmyłki,,chyba tak.A jeśli plecy i kl.piersiowa to dwa reczniki i dwie myjki jednorazowe,tak?Masz rację ks,"zielona" z tymi testami jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość bogna
Witaj Ianah! To ja teź poproszę te algorytmy. Jakby co teoretyczny 14, praktyczny 28 stycznia bogna1968@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas75
Dosia Dwa ręczniki jeden podkładamy pod plecy i pośladki , drugim ręcznikiem wycieramy. Dwie myjki jedna do mycia pleców, a druga do mycia pośladków . (Zawsze do mycia pośladków i krocza jest oddzielna myjka) Termometr prawdopodobnie do zmierzenia wody tak mysle :) Spirytus salicylowy do natarcia pleców i pośladków :) Nerka oraz spirytus 90% niewiem . Choć nerka moze do wyrzucenia myjki bo napewno beda jednorazowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula2343
hej czy ktoś ma egzamin praktyczny przed 15 stycznia??? napewno bedzie mycie 2 czesci ciala , zmiana pizamy , oklepywanie, a ten spirytus 90% jest dla zmyłki. a wiecie co moze być w czśc***isemnej?? prosze o wsparcie. ala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po myciu plecow i posladkow osuszamy je nastepnie wcieramy spirytus i oklepujemy. Tak jest w algorytmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
kas 75 nas ucza tak jak w Szwałkiewicz tj,str 847 i 848 Plecy i część pośladkowa bez krocza myjemy 1 myjką (jeśli jednorazowa wrzucamy do worka czer, (med. odpady)na podłożonym wzdłuż reczniku i nim wycieramy plecy i czesc pośladkową.Czesc gorna to: twarz szyja klatka piersiowa i ręce i :drugi recznik i druga myjka,Częsc dolna to brzuch,plecy z pośladkami i kończyny dolne.jednorazowe myjki wyrzucamy do czerw,worka na odpady med. Krocze --ze zmianą wody . Jak myślicie ,ze które części ciała będą na prakt egzaminie?? A może gorna część i dolna? hmm.. kas 75 co tam "wróbelki ćwierkają " u Was na ten temat? dosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas75
Dosiu U nas jeszcze nie ćwierkają moze jutro :) My w szkole uczymy sie z ksiazki "Opiekun medyczny w praktyce " i "Opiekun medyczny osob niepełnosprawnych i niesamodzielnych" oraz z algorytmów pielęgniarskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas75
Dosia Może faktycznie oprócz pleców i pośladków bedzie jeszcze mycie kończyn górnych lub dolnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teoretyczny wszyscy mają 14 stycznia w całej Polsce na wszystkich kierunkach. Praktyczny mam 22 więc proszę piszcie co było, co wiecie cokolwiek :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angie15
Też podejrzewam, że będzie mycie kończyn górnych i pleców bo po co 2 myjki? Ja będę wiedziała coś więcej pewnie 15 - dam znać jak się czegoś dowiem. Mam prośbę do gościa1990 aby dała znać co było bo wygląda na to, że masz najwcześniej praktyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość bogna
Hej! Skąd wiecie źe będą potrzebne 2 myjki i źe będzie mycie jakiś części ciała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj miałam egzamin praktyczny (mazowieckie ). Była toaleta jamy ustnej,zmiana koszuli nocnej i oklepywanie pleców :) pamiętajcie o gotowości do zadania . Jest to bardzo ważne ponieważ są za to punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość bogna
Do gość26, Hej! Skąd wiesz ze taki jest zestaw na praktyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość bogna
Poważnie wczoraj miałaś praktyczny i był taki zestaw? To znaczy źe teoretyczny teź juz miałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w lecie 2015 od maja zaczęły się praktyczne egzaminy, a 22 czerwca pisaliśmy test pisemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
jak to ???najpierw praktyczny miałaś --a potem teoria?eee..cos tu się nie zgadza.Wszyscy w Polsce piszą 14 stycznia test teoretyczny tylko praktyczne są w innym terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do kas 75 Jak już cokolwiek usłyszysz?zaćwierkaj nam :) :)Czekamy.My ćwiczymy na konsult,mycie górnych części ciała ,i dolnych i zmiane koszuli albo części bielizny pościelowej np.jaśka. Tak ,macie rację.Trzeba przeczytać uważnie kiedy należy zgłosić przez podniesienie ręki -gotowość wykonania zadania. boooooooooze..już się styresuję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość bogna
Hej! Ale z tego co wiem kaźdy ma po 2 lub 3 zadania, a na egzaminie są 3 manekiny na 3 łóźkach i tamte 2 osoby mają inne zadania tak? Dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszyscy maja takie samo zadanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Genia
W naszej szkole są 2 fantomy(manekiny to masz w sklepie),2 łóżka z tego.Jest jedno zadanie takie samo wszyscy mają w danym dniu na pewno. Musisz rozłożyć parawan i tak nie widzisz co ktoś robi przy drugim łóżku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość bogna
Acha to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej czy ktos wie co bedzie w praktycznym do napisania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy wszyscy mamy egzamin elektroniczny 14 stycznia a moze ktoś ma wsześniej?? proszę o wsparcie.... egzamin praktyczny 16 stycznia .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×