Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
ianach czy możesz napisać jak wykonywałaś wszystko po kolei nescafe@opoczta.pl już nie wiem czy jedna taca czy dwie i co robimy z miską nerkowatą po odpluciu. Ze stresu nawet swój adres pomyliłam. Sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kilka stron wstecz jest dokładny opis co robić pokolei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtu
egzamin jest naprawdę łatwy, jest baaardzo duzo czasu...wlaściwie to mam niedosyt, tyle nauki, a tu takie podstawowe i proste rzeczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miske nerkowata jednorazowa wyrzucasz do czerwonego worka na odpady medyczne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gośćtu. Napisz coś wiecej jeśli możesz na temat egzaminu. Na co zwrócić mamy uwagę? Czy wyciagalas poduszki przy myciu pacjentki, czy kladlas ją na płasko? Czy wymieniłeś wodę w misce do mycia pleców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angie15
Nie trzeba wymieniać wody do mycia pleców. Oklepywałyśmy pacjentkę na boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angie15
Wyciągałyśmy tylko jaśka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtu
jaśka zabrac , bo wtedy pani Ania jest stabilniejsza na boku/się manekin nie przewraca na twarz, gdy jest na boku//plasko nie klasc po ma przecież nadcisnienie i jej uderzy do głowy......wody nie zmieniać, myjkę zmienic do pleców tak samo jak ręcznik zresztą,,,rękawiczki można zmienic do oklepu...mówic do kobiety,itd..itp...:)dziewczyno spoko, wszystkie zdacie, tylko sie nie spinajcie i zaciągajcie barierki coby Anka nie spadła i pamietajcie o ergonomii pracy:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przed egzaminem jak miałam zajęcia to też tylko jaśka wyciągałyśmy albo wszystkie poduchy i podnosiłyśmy łóżko, poszewki były śliskie i fantom nam 'zjeżdżał', tak samo jak miska nerkowata podstawiona przy oklepywaniu pod usta pacjentki nie sadzałyśmy pacjentki po oklepywaniu ze względu na gorączkę i ból głowy,aby nie pojawiły się czasem zawroty głowy co do dezynfekcji - nauczycielka mówiła nam, abyśmy tacę z miską nerkowatą i miską po wylaniu wody zostawiły w brudowniku, ponieważ powinno się je zanurzyć w roztworze z płynem dezynfekcyjnym ja mam takie info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fantom się nie przewróci jezeli się go odpowiednio ułoży. Barierkę oczywiście wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość tu. Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny pomocy czy znacie kogoś kto zdawał egzamin z opiekunki środowiskowej, bo nigdzie żadnych informacji nie mogę wyszukać, proszę o jakieś info:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
DO Angie 15 pyt 1 Działania opiekuna dotyczące naszej pacjentki odnosimy do analogicznych problemów zdrowotnych? tj. np.wysoka temp-mycie spoconej klatki piersiowej oraz kończyn w celu obniżenia temp.i poprawienia komfortu psych .pacjentki?..Jak je wypisać prawidłowo? Czy w ten sposób należy pisać? Angie 15 -Mam problemy z odróżnieniem słowem "działania opiekuńcze do słowa "zabiegi pielęgnacyjne"..:( pyt 2. do Was dziewczyny ,które już zdały: czy mierzenie ciśn ,co 4 godz to dla nas jakaś konkretne polecenie do zaakcentowania ? Aga 23034,, a Ty jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli w zadaniu nie ma polecenia: zmierz ciśnienie i zapisz parametry w karcie" to nie robimy tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
do Aga 23034 tak właśnie myślałam z tym mierz .ciśnienia.tyle ,ze jest to "problem" pacjentki--to analogicznie jakie działania podejmujemy?Napisabym o decyzji pomiaru zleconej przez lekarza i kropka. A co ad. części problemów?-(od zawsze problemy i działania są dla mnie b.podobne i kłócą mi się z rzeczywistoscią na moim oddziale )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
problemem jest nadciśnienie, działaniem- sprawdzanie ciśnienia co 4 godziny, zlecone przez lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
problem to to co wynika z dolegliwości pacjentki, działania natomiast wynikają z tych problemów- to co musimy zrobić by zaradzić problemom. Niesamodzielna, więc musimy za nią zrobić poszczególne zabiegi typu mycie, przebranie się. Te zabiegi to jest działanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
do Aga 23034..no oczywiście napisałam nie tak jak chciałam powiedzieć-To ZABIEGI i DZIAŁANIA są dla mnie podobne..sorka..a nie problemy i działania. Co do problemu -spocona p. Anna-mycie jest zabiegiem,działaniem-,,napisałabym działaniem. Aguś--a ty kiedy zdajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gośćdosia śledzę cały czas ale tam cisza 6 komentarzy,więc pomyślałam ze może któraś z Was ma kogoś znajomego.Szkoda:( Pozdrawiam i życzę samych pozytywnych wyników:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
DO gość OPIEKUNKA ŚRODOWISKOWA znalazłam takie info..oby był ten okład,bo tak się na niego nastawiłam,że w sumie nawet nic innego sobie nie przypominałam :D dzięki za życzenie powodzenia,mam nadzieję,że nie będzie najgorzej! Jak wrócę wieczorem,to dam znać,czy potwierdziły się nasze spekulacje i jakie punkty były do opracowania z projektu...:) pozdrawiam! [ Dodano: Pon 12 Sty, 2015 16:51 ] No i miałyśmy rację ;) Był okład rozgrzewający, trzeba go było wykonać na grzbiecie dłoni ;) Jeśli chodzi o projekt, to był plan pracy i trzeba było wypisać cele i działania ;) była tabelka podzielona na cele i działania i trzeba było uzupełnić ;) A co do danych,to pacjentką była pani chora na cukrzycę typu II,ale jako że zaniedbywała branie leków,to lekarz zalecił jej też branie insuliny, miała dużą nadwagę powyżej 29 BMI i nadciśnienie tętnicze. Lekarz zalecił jej robić okłady rozgrzewające. To takie najważniejsze dane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
do Opiekunka środowiskowa,,,,to z tamtego roku ,,niestety..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze jedno pytanko najpierw myje rece, klatke, plecy i posladki a w jakim czasie zakladam pizame po umyciu klatki czy juz po umyciu posladków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
do gośc po umyciu klatki i pośladków ,spirytusik do oklepywania salic .i oklepuję i koszulka czysta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja zdaje w poniedzalek prosilabym o info ktorzy zdawali na meila agniesia2708@interia.pl z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wielkie dzięki za fatyge gośćdosia:) może jeszcze ktoś na tamtej stronie dopisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia ja już dawno mam egzaminy za sobą, zdawałam w czerwcu, ale od dwóch lat siedzę w temacie opiekuna medycznego a z 8 lat pracuję w opiece długoterminowej , paliatywnej. Kilka lat temu zrobiłam też ratownika medycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
do aga 23034 wielkie serce dla agi-ukłon- "chapeau bas"za ciągłą pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziefczęta:):) małe pytanko,czy klatkę piersiową też oklepywałyście? Bo mi powiedziano żebym nie zapomniała o oklepaniu klatki piersiowej.Z góry dzięki za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×