Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
gosc z 21 23 z jakiego wojewodztwa jestes? Ten ze sląska sciemniał bo napisał" dodatkowo byla pielengnacja stomii" a to by bylo juz kolejne zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Alikali myśle ze ściemnia! Pisze ze miała egzamin dziś przecież w niedziele raczej nie ma egzaminow!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wogole alkali nie brał udziału w naszej dyskusji.Uwazam ze jest to osoba ktora siedzi tu i sie nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Gosc z 21.53 jaką miałaś tresć zadania? Mycie klatki piersiowej, konczyn gornych i plecow, oklepywanie i zmiana koszuli czy to co pisze Alikali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćklara
Ja jestem z wielkopolski 30.01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
alkali!!!!!!ty wredusko! nikt nie pisał zadania w niedzielę!Sprawdziłam!Jest JEDNO zadanie na cała POLSKĘ,NIE DENERWUJCIE SIĘ LUDZISKA! :)///A TY ALKALI ..MIEJ SIĘ NA BACZNOSCI--wyjdzie ci to bokiem!..juz ja ci to wróżę,<)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Gośc dosia, popieram!!! Już pisałam nikt w niedziele nie pisze egzaminu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawału można dostać :( Pani Ania "oswojona" zadania ogarnięte a tu takie zamieszanie. Osiwieję chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Do goscia klara, ja też z Wielkopolski 28 stycznia czwartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego w niedzielę nikt nie zdaje, skąd to wiecie? W Warszawie w przyszłą niedzielę zdajemy. Egzaminy w naszej szkole przez trzy dni z rzędu, sobota, niedziela i poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
ale jeszcze niedzieli nikt nie miał.Spokojnie ludzie --P.Aniela będzie. Do bogna,, Tak jak piszesz kolejno algorytm ,będzie ok. Nas tylko uczyli ,ze rece myjemy w momencie szykowan ia zestawu i szykujemy parawan,okno to bez nich.Zakładamy rękawiczki 1-raz jak cokolwiek robimy z czynności przy pacjencie. Bogna kiedy piszesz? Ja 26 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Ja 28 jestem z Wielkopolski, napisz po egzaminie jak Ci poszło no i czy nie było jakiś niespodzianek, oki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Gosć dosia, ja 28 w czwartek, napisz po egzaminie jak Ci poszło, no i czy nie było jakiś niespodzianek, oki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
do bogna napewno napisze co tylko pamiętam!spoko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zach.pom. i nie tylko - odezwijcie się się co było na egz.praktycznym, ktoś tu pisze już po egzaminie - a co było nic - piszcie co było i nie fantazjujcie bo zawału tu dostaniemy... Jak zdajecie w poniedziałek to napiszcie co było (i jakie województwo) bo tu kociokwiku można dostać...zlitujcie się nad tymi co będą zdawać...dobro zawsze wraca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
ludzie--podpisujcie się nikami.łatwiej zwracać się do WAS.Ja z mazowieckiego --na pewno 26 napiszę ile się da! OSZOŁOMÓW wygadujących głupoty o treści egzam.prakt. tu nie chcemy! Przeciez można to szybko sprawdzić co i gdzie jest. Odwagi i pewności ludziska !Nie dajmy się "zwariować".Spokojnej nocy i trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klan29
ja własnie zdaje 14 lutego i to jest niedziela w woj podkarpackim ,z tego co jest wypisywane to ja musze siaśc i wszystkie czynnosci powtórzyc bo do lutego jeszcze sie z 3 razy zmieni zestaw i poto co ludziska wypisuja a karmienie przez sonde i zm.koszuli było czerwiec2015 i ktos tu sciemnia.ktos sie uaktywnia po swoim egz i pisze bzdury a jakos przed egz nie był ciekawy co ludzie podpowiadaja i jakie wskazóki daja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klan29
prośba dla wszystkich którzy juz zdaja w styczniu piszcie co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdaje 29 01 wiec napewno napisze.Jestem z Wielkopolski.A co do Alikal to ja tego nika znam tylko nie moge teraz przypomiec sobie.Czasami bierze udział w dyskusjach na forum, i tylko robi tam zamieszanie.Tak sonde mialam w czerwcu 2015 na egzaminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
goscbogna jak tylko zdasz to chociaz napisz co bylo ,tez jestem z wielkopolski z Poznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Eve
Egzamin praktyczny mam już za sobą. Treść zadania była już tu podana, ale jak Wam się nie chce szukać to podaje jeszcze raz: Pani Anna Zdrojewska lat 63 przebywa trzecią dobę na oddziale wewnętrznym. Przyjęta z zapaleniem płuc i nadciśnieniem. Kaszle, odpluwa ropną wydzielinę. Ma gorączkę 38,8 boli ją głowa. Ciśnienie 160/90 . Jest osłabiona. Chętnie nawiązuje rozmowę, ale niechętnie ją podtrzymuje. Na prawym przedramieniu ma wenflon. Jest tabela do wypełnienia po lewej problemy a po prawej piszemy działania opiekuna. np. gorączka-okłady, kontrola temperatury, podawanie leków na zlecenie lekarza itp. W drugiej tabelce trzeba jedynie wpisać godzinę obok czynności które się wykonało i postawić parafkę Należy umyć klatkę piersiową, kończyny górne, plecy. Natrzeć plecy spirytusem salicylowym i oklepać. Podstawić miskę nerkowatą pod buzie w trakcie oklepywania. Zmienić koszule na czystą. Koszulę należy ściągać od strony zdrowej, a ubierać od ręki z opatrunkiem-pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w niedziele 24,01 zdawał Kraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alikali
Dobra, żartowałam :) Poprostu chciałam dac mała nauczkę, żebyście nie byli za pewni i mieli wiedzę również z innych czynnosci. Bo tak jak Was podczytuje to niektórzy zadają takie pytania, że zastanawiam się czy oni byli choć na jednych zajęciach. Pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnn
Zdawałam egzamin w sobotę i wpisywaliśmy nr zadania 01 a jeśli chodzi o temat to było mycie klatki piersiowej , kończyn górnych i pleców. Zmiana koszuli nocnej. W zadaniu nie było nic napisane o nacieraniu i oklepywaniu ,ale zrobiłam to ponieważ pacjentka ma zapalenie płuc i jest leżącą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam ja mam jutro egamin nikt tego ie pisal ....ale ja dam do tego zadania waciki gazowe oraz wazeline poinewaz pacjentce trzeba zapewnic odpowiednia wilgotnosc powietrza i ma goraczke to moga jej wysychac usta wiec po oklepywaniu i odksztuszaniu sie pacjentki wytre jej delikatnie usta wacikami nasaczonymi czysta woda a potem nawilze jej usta wazelina...mozliwe ze bedzie to w kluczu...ale nie mam pewnosci- to nie bedzie zaden blad jezeli to wykonam ale a plus dla mnie.pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnn
Dziewczyny nie ma się co denerwować i dokładać sobie zabiegów na egzaminie. Egzamin jest prosty do wykonania i na tym się trzeba skupić, a nie wymyślać. Ja nie zrobiłam nic więcej , a dokładnie to co było w zadaniu i wiem że dobrze zrobiłam. Powodzenia tym które jeszcze nie zdawały i naprawdę nie wymyslajcie, bo efekt może okazać się inny od zamierzonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy bylo w karcie pacjenta ze nawilylam usta albo cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnn
Nie, nic takiego w karcie pacjenta nie było. Zanim przystapisz do zadania masz już wgląd do karty pacjenta, więc spokojnie, nie ma się co nakręcać niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
Alkali----zmykaj stąd!!Nie do wiary ,ze potraktowałaś TO ja żart! Chciałabyś,żeby ktoś Ci w głowie nawywracał na sekundę przed egzaminem!??..zmykaj stąd mądralo!!!..i to ma być Opiekun..phi phi,,jak najdalej od nas!SPADÓWA :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdosia
do gość Eve---kłaniam się,!,pięknie ujęte zadanie!Dzięki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×