Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
kochani damy rade nie jesteśmy z przypadku w tym zawodzie proste... podejdzcie jak do pacjenta czujcie się wyluzowani damy rade dzięki temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gościa z 19:46 było napisane, że pacjentka ( nie pamiętam teraz dokładnie) nie ma problemu z komunikacją ale nie podtrzymuje rozmowy. Wywnioskowałam z tego, że jest przygnębiona. Może mieć depresję czy coś. Napisałam, żeby zapewnić wsparcie psychologiczne. napiszcie przy gorączce, żeby stosować zmywanie przeciwgorączkowe wodą o temp. 38 stopni (dla tej temperatury którą pacjentka maczyli 38,8 taka powinna być temperatura obmywania) zapalenie płuc nie jest problemem. to jest choroba. Problemem jest plucie wydzieliną(oklepywanie, drenaż ułożeniowy itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie będę ściemniać, że było łatwo i przyjemnie. Był stres jak cholera ale.... atmosfera cudowna, komisja empatyczna do przesady, można było się wyluzować, spokojnie dwa razy pomyśleć, jeżeli nie zrzucicie fantoma i przeczytaliście to forum to wybaczcie ale jeżeli nie zdacie to znaczy, że wasz iloraz inteligencji nie pozwala wam pracować w tym zawodzie bo stanowicie zagrożenie dla chorych i tyle. Po prostu stojąc przy łóżku fantoma róbcie wszystko tak jakby to był żywy człowiek i stosujce zasady higieny(mycie rąk, odpowiednia segregacja ) i empatii to wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ręce myjemy dodatkowo tylko wtedy gdy o czymś zapomnimy i musimy wrócić do magazynu. Jesli wszystko idzie dobrze to myjemy po zamknięciu okna, ustawieniu parawanu. Możemy podejść do pacjenta, przedstawić się, powiedzieć w jakim celu się przyszło, uzyskać zgodę i dopiero umyć ręce i iśc do magazynu. Potem drugi raz myjemy po zakończeniu czynności i porządkach w brudowniku. Nie kombinujcie, aż 4 razy nie ma przymusu myć rąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aga tak nas uczyli ale chyba wszystkie wiemy,że przede wszystkim musimy robić tak jak nas uczyli. Dzisiaj bardzo dobrze zdałam egzamin. Aga, dzięki wielkie bardzo się do tego dołożyłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo się cieszę, że dobrze Ci poszło. Już nie raz wspominałam by robić wszystko tak jak nas uczono, zwłaszcza, że w szkołach uczą różnie i z różnych podręczników. Z fantomem te z można sobie poradzić. Wiem, że dziwne jest to gadanie do niego ale najlepiej się wyłączyć psychicznie i robić wszystko tak jak z normalnym pacjentem, tak jak to napisałaś. Wtedy na luzie idzie wszystko elegancko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aga podziwiam Cię za zaangażowanie mimo, że już nie musisz. Ja siedzę dzisiaj i dzielę się wrażeniami bo świętuję zdanie egzaminu i ogłupiałam ze szczęścia, że mam jutro wolny dzień. Już to napisałam wcześniej ale naprawdę zrobiłaś tu taki kawał dobrej roboty, że hej. Nie wiem kim jesteś ale dzięki takim ludziom jak TY chce się żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To od razu mowią,że zdane ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mówią ale to się czuje i wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zdaję dzisiaj o godz.16,00 egzamin, z tych wszystkich odpowiedzi nie wywnioskowałam co dokładnie ja mam przy pacjencie zrobić /raczej się domyślam/.może ktoś dokładnie pamięta jakie są zalecenia dla opiekuna ,czy tylko mycie i zmiana koszuli i czy też oklepywanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia
Witajcie, mam jeszcze kilka pytań: 1.w zadaniu jest polecenie umycia kl.piersiowej i pleców, a w podręcznikach mowa jest o kl. piersiowej i brzuchu oraz plecach i pośladkach. moje wątpliwości dotyczą zakresu wymaganych czynności, czy brzuch i posladków to nadgorliwość, obowiązek czy nie zrozumienie zadania? 2. W algorytmach jest też mowa o nacieraniu spirytusem lub kremem pielęgnacyjnym, czy tu też należy to wykonać? 3. spotkałam się z róznym czasem na wykonanie zadania, jak to wyglada w praktyce? W naszej szkole będę zdawała jako jedna z pierwszych, więc chciałabym być przygotowana na wszystkie ewentualności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, czas powiedzą Ci na egzaminie. Komisja zapoznaje Was z regulaminem egzaminacyjnym. Trzeba zrobić tylko to o co proszą w zadaniu i tyle wystarczy, czynności ponad plan nie są oceniane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas1975
Hej gość Ania Napisz co było do mycia i co do wypisania :)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asystent osoby niepełnosprawnej ktoś cos wie oczywiście chodzi o praktykę ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćDOROTA
mam pyt. ajkie działania opiekuna mogą obniżyć podwyższone tętno pacjentki,wynikajace z goraczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Prosba do osob ktore juz zdawaly. Czy mógłby ktos zrobic taki odreczny tysunek jak wyglada w tym roku ta karta indywidualna pacjenta oraz ta karta co do problemow i celow? Niewiem czy jeszcze sa jakies karty do wypelnienia? Prosba zeby zrobic taki odreczny rysunek i przysłac mi na maila podaje maila bogna1968@o2.pl. Z góry dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczynki pytanko mam takie z tego co wiem trzeba wypisać materiały i środki potrzebne do wykonania zadania. Reczniki i koszule pisze sie w materiałach i środkach czy w sprzecie bo ani tu ani tu mi nie pasuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyłączam się do prośby gośćbogna o rysunek kart 90125@vp.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin234
Witam mam w styczniu egzamin praktyczny z Opiekuna Medycznego wie może. Ktoś z was jakie będzie zadanie z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Marcin, cofnij się ze 12 stron do tyłu na forum i poczytaj po kolei. Wszystko jest dokładnie napisane na każdej poprzedniej stronie, każdy kto jest po egzaminie opisuje też przebieg egzaminu i wrażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam proszę o informacje o egzaminie praktycznym z opiekuna medycznego na emaila marcin-niedzielski@o2.pl bardzo proszę i z góry dziękuję jezeli można to proszę o treść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadnych środków i materiałów się nie wpisuje. Jest tabela problemy-działanie opiekuna. Oraz w tabeli jedynie zaznaczyć godzinę w której się daną czynność wykonało i zrobić parawkę. Już nie wymyślajcie i nie mieszajcie ludziom w głowach. Zadanie do wykonania to -umycie klatki piersiowej, rąk i pleców. Nasmarowanie pleców spirytusem salicylowym, oklepanie, zmiana koszuli i wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi mi właśnie o tą tabelkę. Co jest problemem - czy choroba. Czy w działaniach opisujemy co chcemy przez nie osiągnąć ? 90125@vp.pl please. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gościa z 3:46 do pisania są tylko dwie tabelki na oddzielnych kartkach: 1. Kartka papieru A4, na której narysowana jest tabelka. Z lewej strony jest napisane: problemy pacjentki(wpisujesz po kolei:pluje wydzieliną, ma gorączkę, nadciśnienie, poci się obficie, nie podtrzymuje rozmowy, jest osłabiona). Z prawej strony jest napisane: działania, które powinien podjąć opiekun. I po kolei przy każdym problemie wypisujesz co trzeba zrobić, żeby zminimalizować problem chorej. np. przy nadciśnieniu można napisać: monitorować i dokumentować ciśnienie, regularnie podawać leki na nadciśnienie zapisane przez lekarza, monitorować mikroklimat sali. Wogóle zasada jest taka, żeby przy każdym problemie wypisać jak najwięcej działań mimo, że już przy poprzednich problemach taką czynność wymieniliśmy. monitorować mikroklimat sali najlepiej wypisać przy wszystkich problemach bo niewłaściwy mikroklimat pogarsza wszystkie z wymienionych problemów. Kartka druga to indywidualna karta pacjentki. wypełniamy: mycie piersi, mycie kończyn górnych, mycie pleców(uwaga jest też pozycja mycie pleców i krocza-nie zaznaczać tego!!!), oklepywanie pleców i zmiana bielizny. Pamiętajcie, żeby godzinę wpisać po kolei tak jak wymieniono w opisie. Nie można napisać, że piersi myliśmy póżniej niż plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, moja pigułka mowila tak rozebrac , umyc klatke , konczyny górne,zalozyc koszule ale tak tylko zeby piersi gołe nie byly bo na siedzaco nam pacjentce umyc plecy i oklepac wtedy koszule naciagnac do konca, i jak tu wpisac ze kuedy koszule zalozylam, przed oklepywaniem? W ogóle to rece kazala myc po uszykowaniu zestawu, bylismy jej pierwszym rocznikiem porazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A egzamin mam we wtorek i nie wiem najprostszych rzeczy, raz mowila ze jak sie po cos wraca to trzeba sie rozebrac z fartucha a raz ze to przeciez to samo pomieszczenie,a po skonczeniu to przy lozku sciagam rekawiczki i fartuch a przy stanowisku zakladam drugie i dopiero segreguje smieci , i myje nerke miske i dezynfekuje? Prosba do tych co zdawali i wiedza ze zdali o kolejność wszystkich czynnosci, kiedy co nawet skrótami,prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćklara
Witajcie Napiszcie proszę czy pacjentce plecy myjemy i oklepujemy na leżąco tzn pacjentka na boku czy w pozycji siedzącej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plecy myjemy na leżąco a oklepywać można na leżąco i na siedząco. To jest obojętne. Dobrze widziane jest poprosić pacjentkę, po oklepaniu, żeby odksztusiła flegmę. Podkładamy jej miseczkę nerkowatą wyłożoną listkiem ręcznika papierowego pod buzię i wycieramy kolejnym listkiem i od razu papier do czerwonego worka. Ja tak zrobiłam i widziałam, że się spodobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×