Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
W Krakowie komisja poinformowała nas ze wyniki będą 20.sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi p prace opiekuna medycznego to tylko w szpitalach jest określony zakres obowiązków natomiast w dps,zol robi się wszystko czyli praca przy pacjencie sprzątanie,a nawet pomoc w kuchni czyli robienie kolacji mycie naczyń itp jednym słowem masakra i totalny wyzysk za nadawane grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyzysk za marne grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GOSC 11.39 - dokladnie tak jest jak napisalas z tym sprzataniem i robieniem kolacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego w dps,zol nie warto przynosić dyplom opiekuna medycznego bo My pracownicy nic nie zyskamy a pracodawca owszem,niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sami pozwalacie na to by pracodawca Was tak traktował więc nie szukajcie winnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośopiekunć
do gościa powyżej Tak jak już pisałem, ja się w takich miejscach nie zatrudniam, a więc nie pozwalam na takie traktowanie ze strony tych pracodawców. Ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety jeżeli nie ma zatrudnienia w szpitalach to pracuje się tam gdzie pracuje,lepiej pracować w zolu i mieć wypłatę niż siedzieć w domu i czekać aż zaczną zatrudniać w szpitalach a na to niestety trzeba jeszcze trochę poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2016
powiem tak; ja poszłam do szkoły ponieważ kocham ludzi starszych ,uwielbiam z nimi rozmawiać... zawsze to robiłam chociaż bez papierka. Te osoby które poszły do szkoły bo liczyły na większe pieniądze albo wypowiadają sie ,że za marne pieniądze nie będą tego robić , albo jak już to robią to sprzątają lub robią kolacje...przepraszam ale to chyba jakieś nieporozumienie. Pewnie ,że byłoby dobrze gdyby pieniądze były większe, żebyśmy byli doceniani za to co robimy ale niestety jedni doceniają inni nie.... Mnie to nie zraża będę to robiła za każde pieniądze, choćby sie to łączyło z jakimiś uniedogodnieniami... bo robie to dla ludzi którzy tej opieki potrzebują . .W klasie byly u mnie takie osoby dla których jedynym miernikiem w tej pracy były pieniądze a pozniej po praktykach zrezygnowały.... i cale szczęscie bo nie chciałabym z takimi osobami pracowac. Po prostu bałabym się ,że olewali by taka prace !!! więc proszę zastanowcie się co piszecie tutaj ... bo odnosze wrażenie ,że co niektórzy pomylili sie z zawodem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do goscia powyzej. Ja pracuje z osobami starszymi ponad 11 lat i jestem dobrym opiekunem ale nie pozwole przelozonym traktowac sie jak smiec bo albo pracuje w zawodzie albo jestem sprzataczka albo dietetyczka a nie 3 w 1,owszem mozna lubic to co sie robi ale trzeba sie szanowac a przede wszystkim godnie zarabiac. Wiec nie pisz bzdur ze nie zalezy Ci za ile bedziesz pracowac, bo albo masz duuuzo kasy albo nie masz swojej rodziny . Własnie przez taki tok myslenia jaki Ty masz pracodawcy nie beda nas doceniac .A opiekun medyczny to nie tylko praca z osobami straszymi daje wiele innych mozliwosci wiec to Ty chyba pomylilas zawody trzeba bylo wybrac opiekuna osob starszych i tam sie wypowiadac na forach jesli nie masz zielonego pojecia o opiekunie medycznym.PORAŻKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ków
Do gościa powyżej z 19:51 I to jest właśnie powiedziane jak trzeba. A tym co wolą marne grosze, bo nie mają potrzeby jeść i za co się utrzymywać to proponuję w ogóle wolontariat. Ja jestem opiekunem medycznym z powołania, na prawdę tak uważam. Ale jak większość osób chcę być doceniony za to co robię, czuć się potrzebny. Na własne życzenie traktować się jak przysłowiowa szmata nie dam. Jeśli inni tak chcą być traktowani, proszę bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny! :) Przecież ja nie napisałam ,że chcę być traktowana jak szmata.... . Tez jak każdy mam swoją godność ,tez chciałabym zarabiać jak to mówicie godnie .Pracuje w tym zawodzie od roku- w szpitalu. Na początku nie było łatwo ale wzajemne ustępstwa doprowadziły do całkiem dobrej współpracy... chociaż są niekiedy zgrzyty a i niekiedy robię to co należy do obowiązków innych i korona z głowy mi jakoś nie spada. Nikt nigdy nie traktował mnie żle poczynając od lekarzy po pielęgniarki. Jest takie przysłowie " Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz" Ja wykonuje swoje obowiązki mysle ze dobrze ale jak mam okazje pomagam i pielegniarką w tym czym oczywiscie mogę ...one robią to samo. Co do pieniedzy- mam rodzinę :D . ale podkreślam i zdania nie zmienię - wykonuje ta pracę za najniższą krajową ,chciałabym oczywiście miec więcej ale akurat jak na razie nie mam. Bez względu czy bede dostawała tą czy wyzszą ;) i tak bede pracowała w tym zawodzie bo po prostu to kocham i tyle moje kolezanki po fachu :D :D Porazka ? w czym? ,że mam dobrą atmosfere w pracy,że umiałam sobie ułożyc dobrze wzajemną wspólpracę i relację? a... ,że takie pieniądze? ;) :D pozdrawiam serdecznie . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a... zapomniałabym o najważniejszym. Jestem zdziwiona tylko wypowiedziami tych osob które własnie co zdały egzamin czekaja na wyniki a juz sie wypowiadają ,że za takie marne pieniądze to one robic nie będą... a co myslały ,że zarobią ile?Nie wiedziały ,że akurat ten zawód nie jest dobrze płatny? pomijam juz pytanie co nimi kierowało przy wyborze zawodu...I to dla mnie jest PORAŻKA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ków
Może ustalmy jedno i tutaj chyba wszyscy się zgodzą, że PORAŻKĄ tak na prawdę był wybór tego zawodu nie mając świadomości o zarobkach i charakterze pracy jak i odrobiny powołania. Reszta, tak jak zostało już napisane, czyli jak sobie pościelisz tak się wyśpisz i po prostu niech każdy robi to co lubi/kocha robić i na takich warunkach, na jakie sam się godzi. Zatem życzę osobom które wybrały ten zawód po prostu spełnienia zawodowego i abyśmy z czasem (oby jak najszybciej) byli lepiej wynagradzani i bardziej doceniani. Mam nadzieję, że my również sami dla siebie nie będziemy wrogami a wręcz przeciwnie, sami sobie bądźmy także pomocni. Pozdrawiam. tegoroczny OM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwazam ze Stare polskie przyslowie jak sobie poscielesz... jest nie adekwatne do tego zawodu a co do powolania w tym i innych zawodach to mozna porozmawiać z osobami z wieloletnim stazem a nie zaczynających kariere opiekuna.pozdrawiam op.med

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ków
A ja uważam inaczej. To powiedzenie odzwierciedla trochę to, na jakie warunki zatrudnienia sami się godzimy i jak pozwalamy sibie traktować i jaki zawód wybieramy na własne życzenie. I jeszcze jedno, to że ktoś w tym roku zdawał egzamin państwowy nie oznacza, że dopiero zaczyna się opiekować ludźmi starszymi/niesamodzielnymi/chorymi. Mam 10-cioletnią praktykę, zatem możesz śmiało mnie pytać o to, co wynika z mojego doświadczenia (dps-y, zol-e, hospicja (w tym dziecięce)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam darmowy kierunek w szkole Policealnej Plus Edukacja- Opiekun medyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasami a nawet czesto nie mamy wyboru w tym zawodzie na lepsze warunki zwlaszcza pracujac w prywatnych zol a nie ma tez ludzi niezastapionych w dpsach szpitalach najnizsza krajowa wiec nie ma zabardzo wyboru poki co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rasalgul
Złe mamuśki (2016) dostępny już do pobrania oraz online >>>http://d8x.pl/r/C1xzle-mamuski-2016 >>>http://d8x.pl/r/C1xzle-mamuski-2016 >>>http://d8x.pl/r/C1xzle-mamuski-2016 Opowieść o przykładnych matkach, które postanawiają zerwać się ze smyczy. Młoda i piękna matka cudownego synka, żona wspaniałego męża, po prostu perfekcyjna pani domu. To oficjalny wizerunek Amy Mitchell. W rzeczywistości przepracowana i wykończona monotonią matczynych obowiązków Amy ma już dość bycia chodzącym ideałem. Pod wpływem wyzwolonych przyjaciółek, wkurzona przez leniwego męża egoistę porzuca gary i pieluchy, a kuchenny fartuch zamienia na seksowną kieckę. I rusza w miasto, by znów poczuć, że żyje! Zakręcone na lokówkę obłudne kury domowe ze szkolnej rady rodziców gotują się z oburzenia, ale Amy nic już nie powstrzyma. Z dziką rozkoszą sieje ferment i zgorszenie odkrywając przy tym, że szczęśliwa mama to lepsza mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zrobiłem dyplom z tego zawodu: opiekun medyczny bo szkoła była za darmo i dawali legitymację szkolną czyli PKP i MPK ulgowe bilety:) Inni poszli na ten kierunek z powodu uzupełnienia kwalifikacji np. wiele było studentek pedagogiki, fizjoterapii itp. Byli też bezrobotni szukający pracy. Ostatnią ciekawą grupą byli słuchacze narodowości Ukraińskiej, brali zaświadczenia w październiku, dostawali za to różne pozwolenia dot. ich pobytu w PL, i tyle ich było widać w szkole na zajęciach;) I takie to kierunki za 0 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wole pracowac jako opiekun niz np sprzedawca w sklepie. Akurat mialam sposobnosc pracowac i tu i tu wiec wiem co mowie. Owszem praca opiekuna moze i ciezsza ale bardziej satysfakcjonujaca niz uzeranie sie z klientami ktorzy tylko by sie klicili. Jezeli chodzi o kase no to kokosow sie nie spodziewajmy... 2050 brutto?? Tyle to u mnie pielegniarki zarabiaja. Na szczescie jest mozliwosc dorobienia wziecia dodatkowych dyzurow. Pewnie ze chcialabym zarabiac wiecej ale jestem mloda nikt nie powiedzial ze bede opiekunem w Pl do konca zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej.Niedługo wyniki egzaminu.Czy ktoś się orientuje jaka jest zdawalność na tym kierunku?Jak OKE to ocenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ków
2050 brutto??!! A co to za zdziwienie?? To tylko 200 więcej od najniższej krajowej. No więc tak, u mnie w dpsie jest 2050 brutto plus wysługa lat (stażowe, czy jak to tam jeszcze zwał..), akurat w moim przypadku 10% do podstawy (co daje 205zł brutto) plus co najmniej 20% premii miesięcznej do podstawy (co daje 410zł brutto) plus więcej płatne nocki, ale nie licząc tych nocek bo różnie wypadają oraz zakładając najniższe premie miesięczne (są miesiące że dają 40% do podstawy), miałem zaproponowane 2665zł brutto (co daje 1923,66 na rękę). Uważam to za absolutne minimum jakie może zarabiać OM. Jeśli ktoś uważa inaczej, jego sprawa. Zdawalność? Odsyłam na stronę CKE, tam mają udostępnione statystyki. Jest to grubo ponad 90%... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rasalgul
Sausage Party (2016) dostępny już do pobrania oraz online >>>http://d8x.pl/r/Cy9sausage-party-2016 >>>http://d8x.pl/r/Cy9sausage-party-2016 >>>http://d8x.pl/r/Cy9sausage-party-2016 Kiełbasa wyrusza w podróż, aby dowiedzieć się prawdy o swoim pochodzeniu. Animowana komedia. Historia Franka, parówki, która odkrywa prawdę o sobie - o tym, kim jest i jaka jest jej rola. Po upadku z koszyka na zakupy, tytułowa parówka wraz z innymi przyjaciółmi z supermarketu odbywa wielką podróż przez sklep, podróż, która pozwala im odkryć prawdę o sobie. Za pomysł i scenariusz odpowiedzialny jest Seth Rogen, możemy więc spodziewać się kontrowersyjnego humoru i znakomitych tekstów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rasalgul
Sausage Party (2016) dostępny już do pobrania oraz online >>>http://d8x.pl/r/Cy9sausage-party-2016 >>>http://d8x.pl/r/Cy9sausage-party-2016 >>>http://d8x.pl/r/Cy9sausage-party-2016 Kiełbasa wyrusza w podróż, aby dowiedzieć się prawdy o swoim pochodzeniu. Animowana komedia. Historia Franka, parówki, która odkrywa prawdę o sobie - o tym, kim jest i jaka jest jej rola. Po upadku z koszyka na zakupy, tytułowa parówka wraz z innymi przyjaciółmi z supermarketu odbywa wielką podróż przez sklep, podróż, która pozwala im odkryć prawdę o sobie. Za pomysł i scenariusz odpowiedzialny jest Seth Rogen, możemy więc spodziewać się kontrowersyjnego humoru i znakomitych tekstów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rasalgul
Sausage Party (2016) dostępny już do pobrania oraz online >>>http://d8x.pl/r/Cy9sausage-party-2016 >>>http://d8x.pl/r/Cy9sausage-party-2016 >>>http://d8x.pl/r/Cy9sausage-party-2016 Kiełbasa wyrusza w podróż, aby dowiedzieć się prawdy o swoim pochodzeniu. Animowana komedia. Historia Franka, parówki, która odkrywa prawdę o sobie - o tym, kim jest i jaka jest jej rola. Po upadku z koszyka na zakupy, tytułowa parówka wraz z innymi przyjaciółmi z supermarketu odbywa wielką podróż przez sklep, podróż, która pozwala im odkryć prawdę o sobie. Za pomysł i scenariusz odpowiedzialny jest Seth Rogen, możemy więc spodziewać się kontrowersyjnego humoru i znakomitych tekstów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1nowy3
I jak z pracą? Życie usłane różami? - czy może: ŻYCIE OSRANE ŁOŻAMI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Którego są wyniki egzaminu w szkołach do odebrania 31 sierpnia czy 26 sierpnia? Pozdrawiam Om.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyniki juz jutro... Kto sie nie moze doczekac?! Ja jestem bardzo ciekawa. W. Szkole dostalam dane do logowania... Mam nadzieje ze wyniki sie ukaza po polnocy i bedzie mozna sprawdzic w necie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.czy nam opiekunom medycznym przepada dyplom jeśli nie podejmiemy pracy w przeciągu iluś lat,słyszałam że w przeciągu 5 lat,proszę o informacje.pozdrawiam.ps.kończy się sierpień a wyników nie ma:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×