Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
Dziś o 12 w Krakowie miałam zadanie z wózkiem. Nasza szkoła miała już dziś ostatni dzień egzaminu, nie wiem jak w innych szkołach. Trzeba było uzupełnić kartę chorej, wypisać z tekstu: imię i nazwisko, wiek, data, pod dwiema ostatnimi czynnościami trzeba wpisać godzinę i parafkę. Potem trzeba było wypisać z tekstu problemy pacjentki. W drugim zadaniu trzeba było napisać jak zaaklimatyzować pacjentke do placówki, w której jest pierwszy dzień i jak zaktywizować. Pani z komisji w drugim zadaniu kazała nam pisać wszystko co wiemy. Co trzeba mieć na tatce: rękawiczki, fartuch, myjka, płyn do dezynfekcji. Tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj skończyłyśmy egzamin w Zabierzowie ,egzamin odbywał się po kolei zad.1 zad.2.Powodzenia dla tych którzy jeszcze przed:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie trzeba mieć fartucha do zad 1... Fartuch jest potrzebny, jak się myje pacjenta. do innych czynności nie trzeba zakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 23
A właśnie że trzeba mieć fartuch zielony zakładasz gdy zaczynasz ścielić łóżko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba mieć fartuch i rękawiczki w obu zadaniach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę piszcie co było w drugim zadaniu .jakie problemy ma pacjent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie zdałam ten egzamin w 2012 r jest DO NICZEGO NIE PRZYDATNY! Stracony czas! W szpitalu zadnym w moim miescie nie ma stanowiska OM! Jest co najwyżej pomoc pielęgniarce, za niecałe tyś zł na miesiac w dodatku praca to zmienianie papierosów brak umowy et. To SCIEMA opiekun medyczny, to nieopłacalny zawód, nie ma po tym pracy. Odradzam Wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skala Norton 11 punktów czyli z taką skalą mogę podmyć na basenie pacjentkę czy też nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja znam kilka osób pracujących w tym zawodzie i jak na razie nie narzekają Zawsze warto coś zmienić i czegoś innego spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja od 4l nam kontakt z koleżankami z grupy i tylko 2 pracują w dps, i to sa emerytki dorabiajace. Nie wiem ile macie lat, ale ja nie mam zamiaru pracowac fizycznie jako om, nie mając umowy o prace z wynagrodzeniem 1tys podnoszac ludzi leżących. Na tym kierunku wciskano mi kit o pracy jak i podczas praktyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
--który zestaw dzisiaj jako pierwszy-podlegam pod jaworzno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam wszystkich z dających w łodzi i życzę powodzenia ,jeśli nie sprawi wam to kłopotu to piszcie co co dziś było pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z mojej grupy 4 czy 5dziewczyn ( ok 30 letnich) pracuje w DPS- ach i nie narzekaja. Maja normalna umowe o prace i wszelkie dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszalin na 8 przesadzanie na wózek i przescielenie, potem zmiana, o 12 mycie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja juz po egzaminie na opiekunkę osoby starszej. Chyba był nieco łatwiejszy niż na OM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj w Małopolsce od rana mycie a na 12 wózek 16 mycie jest ok trzymam kciuki za wszystkich którzy jeszcze są przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już po. Całkiem dobrze poszło. ;) Miałam wózek. Powodzenia zdającym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich serdecznie . Mam prośbę do gościa z opiekuna osób starszych, jeśli się pojawi to proszę o podpowiedz, co było na OOS .Powodzenia wszystkim co są przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosć z 13 ,33 z jakiego miasta jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest ktoś z oke jaworzno co było dziś na 8 dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Sokół2000 na egzaminie z OOS było umycie stóp, pacjentka z cukrzycą + podmycie na basenie . Życzę powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sokół było umycie stop pacjentka z cukrzycą plus podmycie na basenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam jutro zdaje w Łodzi o 8 rano.Napiszczie co bylo dzisiaj w Łodzi.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jesli pierwszego dnia bylo zad 1, zad 2 i zad 1 to następny dzien zaczynamy od 1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widać że w łodzi nasi koledzy i koleżanki zapomnieli jak sami zadawali pytania na forum i dostawali odpowiedzi na nurtujące ich pytania , może by choć trochę za to się odwdzięczyli i powiedzieli co dziś było pierwszym zadaniem , drugim i trzecim za co z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusskaaa
Ja mam jutro (woj.warmińsko mazurskie). Dam znać po egzaminie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusskaaa
Ja zdaje jutro w warminsko-mazurskim. Dam znać jak bede po :) Juz sie boje jutra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po i uwierzcie że nie istotne że znasz zadanie i masz wycwiczone i robisz już z zamkniętymi oczami to tam jest taki stres że nie wiesz co do czego i robisz strasznie głupie błędy i wychodzisz nie wiedząc co się z tobą stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Praca jest,tylko w większych miastach na pewno jest ją łatwiej znależdź.Po za tym,sam znam kilka szpitali,w moim mieście,które co raz częściej zatrudniają opiekunów medycznych,mając opracowany program wdrożeniowy ,tej grupy zawodowej.Z tego co wiem,z czasem tem program ma być wdrażany w całym kraju,zgodnie z wymogami unii europejskiej.Także pozdrawiam wszystkich przyszłych opiekunów medycznych.Najważniejsze to zdać ten egzamin zawodowy,a z pracą wszystko sie później ułoży,dla chcącego nic trudnego.Ze względu na starzejące się społeczeństwo,z pewnościa w geriatrii ,potrzebne będą kazde ręce do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej wszystkim! Ja zdawalam dzis w warminsko-mazurskim. Miałam na 8 i miałam pierwsze zadanie. Niby to łatwiejsze, ale stres byl taki ze zapomniałam manekinowi założyć chusty trójkątnej :( I zapomniałam wziąć z magazynu szlafroka(!), ale Pani egzaminator byla extra, podala mi go bo chyba widziała ze mega sie stresuje. Zapomniałam tez o podnoszeniu i opuszczaniu barierek bo u nas w łóżkach ich nie bylo(byly standardowe bez barierek). Ale moja Pani wychowawczyni powiedziała, ze na pewno zle nie będzie. Takze glowa do góry! Nie można sie nakręcać ze cos się zle zrobi bo wtedy nerwy gwarantowane. Trzymam za Was kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×