Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

z szafką chodzi o to, że taka była wg komisji poprawna odpowiedź w jednym pytaniu na teście pisemnym. Większość osób "poległa" na tym pytaniu (ja i moja grupa również), bo każdy takiej nie zaznaczył :) A z innej beczki, mam egzamin praktyczny 27 stycznia , proszę o jakieś wskazówki co było na praktycznym jeśli już ktoś z Was miał, podaję @ isadora70@wp.pl , też się podzielę wieczorem z chętnymi osobami co było. Głównie chodzi o treść zadania (mniej więcej).Samo zadanie praktyczne nie stanowi jakoby większego kłopotu, ale z tą pisaniną jest niefajnie, tzn przygotować plan opieki itp. Ciekawe na jakie jednostki chorobowe będzie cierpiała nasza egzaminowa pacjentka :) Pozdrawiam i liczę na dobrą duszyczkę, która podpowie czego się spodziewać. Trzymam za was kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 5
Witam, czy może ma ktoś jakieś wieści o egzaminie ,bardzo proszę o jakies informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powodzenia przyszlym opiekunom. Podzielcie sie wrażeniami po egzaminach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czekamy z niecierpliwością na Wasze wiadomości o egzaminach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ktoś miałby jakieś informacje na temat egzaminu praktycznego, bardzo proszę o informacje. Mój email hexa21@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dołączam się do prośby..:) postaram się zrewanżować tym samym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Asia
U nas w piątek - nikt jeszcze nie miał???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1994
egzaminy w całej Polsce zaczynają się 27 stycznia. także kto ma 27 idzie na żywioł . ( ja) i bardzo się denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Asia
Najgorzej mają Ci na 8 :/ ja mam na 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwaga Uwaga!!!!! na cito potrzebny algorytm na oklad zimy i cieply.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę jeśli ktos bedzie po egzaminie, napiszcie dzania14@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O co chodzi z tym okladem cieplym i zimnym mozesz dokladniej napisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zimno wigotny? czy żelowy ?bo to jest róznica :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zelowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No weźcie, jak pilnie to co może oznaczać. Zapewne wilgotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możliwe, że będzie okład zimny (żelowy).. i coś z zmianą pampersa.. ktoś już miał egzamin? Prosimy o informacje!! Ja mam jutro :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie, mówili nam że na egzaminie ma być lodówka/zamrażalka czyli na pewno będzie coś związanego z zimnym okładem, prawdopodobnie żelowym. Bo co innego mogłoby być na zimno? Ma ktoś jakieś info na temat tych okładów?? Dokładnie po kolei jakie czynności wykonać itp.????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Założenie choremu worka z lodem Definicja: zabieg terapeutyczny polega na miejscowym stosowaniu zimna suchego na małe powierzchnie najlepiej zastosować worek z lodem (30 – 60 min) z godzinną przerwą Cele: zmniejszenie (miejscowe) przemiany materii (w razie zapalenia) złagodzenie bólów miejscowych (w razie uderzenia, skręcenia) schłodzenie obniżenie temperatury ciała zwężenie naczyń (zmniejszenie krwawienia, zapobieganie krwiakom) Wskazania: krwawienie wewnętrzne, np. np. po porodzie stłuczenia świeże urazy stany zapalne bóle głowy stany zapalne jamy brzusznej gorączka bóle menstruacyjne Zagrożenia: odmrożenie wychłodzenie podrażnienie skóry Przygotowanie pacjenta: poinformuję o celu, istocie i przebiegu zabiegu uzyskam zgodę chorego na wykonanie zabiegu zbiorę informacje od chorego na temat tolerancji zimna zaopatrzę go w dodatkowe okrycie zalecę, żeby oddał mocz przed zabiegiem zachęcę go do odprężenia się i zachowania spokoju podczas zabiegu poproszę, żeby unikał gwałtownych ruchów poinformuję chorego o ograniczonej aktywności podczas zabiegu poinformuję o niebezpieczeństwach związanych z zabiegiem poinformuję go o konieczności zgłaszania niepokojących dolegliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przygotowanie zestawu: worek na lód lub kompres żelowy uprzednio schłodzony w zamrażalniku przez min. 2 godz. pokrowiec na worek z lodem lub kompres kostki lodu Wykonanie: ocena stanu chorego przygotowanie sprzętu Przygotowanie otoczenia: zamknięcie okien i drzwi podwyższenie temperatury w pokoju zapewnienie warunków wypoczynku higieniczne mycie rąk założenie rękawiczek ułożenie chorego w zależności od miejsca stosowania worka z lodem wypełnienie worka kostkami lodu, tak aby worek pozwolił dowolnie modelować (ok. 1/2 lub 2/3 objętości) usunięcie z worka powietrza (przez ucisk z góry na worek ułożony na twardym podłożu) sprawdzenie szczelności korka worka na lód (nie dotyczy kompresu żelowego) włożenie worka do pokrowca ułożenie worka na leczonym miejscu kontrolowanie przebiegu zabiegu uzupełnianie worka kostkami lodu w zależności od potrzeby lub wymiana kompresu żelowego na świeży zakończenie zabiegu- usunięcie worka z lodem z miejsca leczonego i dokładna ocena skóry w miejscu wykonania zabiegu uporządkowanie przyborów po zabiegu higieniczne mycie rąk udokumentowanie zabiegu w indywidualnej dokumentacji pacjenta Pamietajcie o Kocu!!! możliwe wystąpienie dreszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oklad zimny zelowy pieluchomajtki koszula nocna poszwa podklad przescieradlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A o co dokładnie chodzi z tym udokumentowaniem zabiegu w karcie pacjenta?? Ktoś wie jak to wygląda i co dokładnie trzeba wpisywać? I czy to już po wszystkich (np.trzech) wykonanych zadaniach wpisujemy czy od razu po każdym zadaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli na egzaminie będzie polecenie takie jak np. Zrobić pacjentowi zimny okład, zmienić pampersa i prześcielić łóżko, to w jakiej kolejności to robimy? I czy zmieniamy za każdym razem rękawiczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymamy mocno kciuki za tych co jutro zaczynają zmagania..... u nas luty więc liczymy na wasze doświadczenia i dobre serduszko... i oby się nie zmieniło coś przez ferie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odnotowanie zabiegu .. wszystko jedno kiedy ale z własciwa godziną w karcie zabiegow podopiecznego .. jesli nie ma gotowej rubryki to dopisujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawe gdzie haczyk, za proste się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem ciekawa gdzie haczyk, za proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po wszystkich czynnościach musisz wpisać do karty co zrobiłaś + godzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
różnie jest.... - raz dają tabelkę, - a raz musisz wypisać jakie zabiegi zostały wykonane. I tu trzeba odróżnić, co jest zabiegiem, a co czynnością pielęgnacyjną... Trzeba pamiętać godzinę wykonania zabiegu i wpisać ją później w kartę indywidualnej opieki, przy nazwie zabiegu, nieraz trzeba zakreślić krzyżykiem i dopisać godz. ...Zależy od karty, albo polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam jak bedziecie po egzaminie prosze o info monikaraczkowska88@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. na egzaminie podobno ma być okład zimny żelowy , zmiana pampersa częściowa zmiana pościeli (prześcieradła podkładu ,poszwy) Ja zdaję w sobotę jeśli ktoś zdaje w piątek proszę o jakieś info. będę wdzieczna. pozdrawiam zdających jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×