Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
21.Słanie pustego łózka: - Zdejmuję poduszki z łózka lekko je strzepując obok łózka i umieszczam je na krześle przy łóżkowym - Rozkładam wcześniej złożoną kołdrę w harmonijkę na całej długości łózka i składam na pół , po czym jeszcze raz na pół , odkładam ją na krzesło przy łóżkowe - Obluźniam dolne warstwy pościeli od strony bliższej począwszy od kierunku głowy w dół - Przechodzę na drugą stronę powtarzam wcześniejsze czynności - Wracam z powrotem na stronę bliższą [ lewą ] łóżka - Chwytam podkład półcienny i strzepuje go lekko nad ziemią składam na pół i jeszcze raz na pół odkładając go na krzesło przy łóżkowe - Chwytam prześcieradło w dole na linii środkowej i jednym ruchem marszczę wzdłuż całej długości , strzepuję nad ziemią i odkładam na krzesło przy łóżkowe - Biorę myjkę i ruchem wymiatającym strzepuję okruchy z materaca - Po wykonanej czynności myjkę jednorazową umieszczam w czerwonym worku! * Zaczynamy procedurę słania łóżka: - Biorę prześcieradło z krzesła przy łózkowego i estetycznie rozkładam na całej długości materaca, pamiętając o zachowaniu względnej symetrii boków, linia środkowa prześcieradła na środku łózka - Zakładam górną część prześcieradła pod górny poprzeczny brzeg materaca - Formuję trójkąt z prześcieradła od strony bliższej i podkładam pod materac, - Lekko marszcząc prześcieradło podkładam wzdłuż bliższego boku materaca na całej jego długości - Biorę podkład półcienny kładę go na środku materaca tak aby odwijana część [ zgięciem do nas ] swobodnie zwisała na bliższym brzegu materaca - Marszczę podkład i podkładam pod materac z prześcieradłem - Przechodzę na drugą stronę czynność powtarzam analogicznie - Wracając na stronę bliższą [ lewą ] łóżka sprawdzam estetykę wykonanej dotychczas pracy - Biorę kołdrę z krzesła przy łóżkowego, i kładę [w formie złożonej ] na górną część materaca , po czym rozkładam tak aby kołdra obejmowała całą powierzchnię łóżka , a wystające boki stanowiły symetrię - Podwijam kołdrę od strony dalszej , powtarzam czynność od strony bliższej - Podwijam kołdrę w nogach [ w dolnej poprzecznej krawędzi łóżka ] od strony bliższej , przechodzę na stronę dalszą i również podwijam - Składam ponownie kołdrę w harmonijkę tak aby znajdowała się w nogach - Wracając na stronę bliższą [ lewą ] zabieram poduszki strzepuję i układam na swoim miejscu na łóżku ( strzepnięciem do dołu stabilizacja kręgosłupa ) * czynność ta punktowana jest jako ergonomia pracy - Na sam koniec sprawdzam stan pościelonego łóżka i poprawiam ewentualne braki kosmetyczne 22. Dezynfekuję szafkę przy łóżkową [ wykorzystany do tego celu ręcznik jednorazowy wyrzucam do niebieskiego worka ] 23. Otwieram okno 24. Ponownie nawiązuję kontakt z pacjentką: - Pani Danuto czy wszytko w porządku? nie zmęczyła się Pani podczas zabiegu? - Dziękuję za współprace 25. Wracam do magazynu segreguje odpady: - worek czerwony do kosza z czerwonym workiem, - worek niebieski do kosza z niebieskim workiem, 26. Dezynfekuję i myję tacki wózka , osuszam 27. Dezynfekuję wózek 27. Zdejmuję fartuch i rękawiczki , wrzucam do czerwonego worka 28. Myję i dezynfekuję ręce po zabiegu Po wykonaniu owej prezentacji przystępujemy do częśc***isemnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani , czy może mi ktoś coś więcej napisać na temat egzaminu z opiekun osoby starszej jeśli chodzi o podmywanie i mycie stopy , bo moja grupa miała dziś mycie głowy a ja mam jutro ,więc obawiam się że będę miała właśnie to zadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do Goscia (z wczoraj 23.58). nie zgadzam sie z Tobą w kwestii czystej pracy przy przescieleniu łozka. łózko było jakiś czas juz uzywane przez pacjenta - a wiec posciel nie byla czysta! inna sprawa, mam pewien dylemat odnosnie konca egzaminu. jesli odnosze wszystko do brudownika, tam myje rece, zakladam rekawiczki i fartuch, dezynfekuje co trzeba i segreguje odpady medyczne - to gdy wracam do pacjenta , żeby zdezynfekowac stolik i krzesło (ktore byly uzywane do przesielenia łózka)to jak robie ? 1) wracam bez rekawiczek (wyrzucilem je po skonczonej pracy w brudowniku) - i dezynfekuje u pacjenta 2) wracam w rekawiczkach w ktorych bylem w brudowniku 3) wogole nie dezynfekuje stolika u pacjenta tego jakos nie dopracowalismy na zajeciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeszów wczoraj rano i o 16 wozek. o 12 mycie. Dzis o 8 mycie a o 12 wozek. Powodzenia zycze tym co jeszcze nie zdawali. Dziekuje za pomoc wszystkim ktorzy tu pisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich przyszlych Opiekunow osob starszych i mam wielka goracą prośbę o podanie tematow egzaminow praktycznych ktore trwaja w całej Polsce, Ci ktorzy juz mieli niech coś rzucą na internet . Bardzo załuje, że nie jestesmy zorganizowani jak Opiekunowie medyczni .Powodzenia wszystkim -POZDRAWIAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do „ gość dziś „ Na sam koniec sprawdzam stan pościelonego łóżka i poprawiam ewentualne braki kosmetyczne  22. Dezynfekuję szafkę przy łóżkową [ wykorzystany do tego celu ręcznik jednorazowy wyrzucam do niebieskiego worka ]  23. Otwieram okno  24. Ponownie nawiązuję kontakt z pacjentką:  - Pani Danuto czy wszytko w porządku? nie zmęczyła się Pani podczas zabiegu?  - Dziękuję za współprace  25. Wracam do magazynu segreguje odpady:  - worek czerwony do kosza z czerwonym workiem,  - worek niebieski do kosza z niebieskim workiem,  26. Dezynfekuję i myję tacki wózka , osuszam  27. Dezynfekuję wózek  27. Zdejmuję fartuch i rękawiczki , wrzucam do czerwonego worka  28. Myję i dezynfekuję ręce po zabiegu  Po wykonaniu owej prezentacji przystępujemy do część pisemnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z brudownika w rękawiczkach po myciu sprzętów zabrać papier i przejść do pokoju pacjenta do tego stolika i krzesła. Z papierem wracasz do kosza na komunalne w brudowniku. To tak logicznie. A nam nikt nie pokazał całej procedury od początku do końca. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Opiekunów Medycznych , Głogów jest chyba po egzaminach, 01-06-16 mieliśmy 8,00 było Z 01 to pierwsze zadanie, o 12,00 było Z 02 to jest drugie zadanie, a dalej to nie wiem co było o 16,00. Jestem po egzaminie, serdeczne dzięki za wsparcie, informacje i podpowiedzi. Jednak medyczni są dobrze zorganizowani i wspierają się nawzajem. Jutro czeka mnie egzamin z Opiekuna Osób Starszych, jeśli zaglądają tu od Osób Starszych – a zaglądają tu i co nieco uchylą rąbka tajemnicy to niech udzielą więcej informacji. Jest link, http://f.kafeteria.pl/temat/f1/egzamin-zawodowy-opiekun-osob-starszych-czerwiec-2016-p_6559189 Egzamin zawodowy Opiekun Osób Starszych CZERWIEC 2016 Egzamin praktyczny Opiekun Osób Starszych CZERWIEC 2016 Jeszcze raz serdeczne dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam wszystkich dziś w łodzi o 8'00 była toaleta z podmyciem i zmianom pampersa, dla zdających jutro mam dobrą radę zaczynajcie od opisu bo potem trema was zje trema powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. Ja zdawałam dziś na Śląsku Opiekun Osób Starszych i było mycie głowy, wypisać warunki zdrowotne ,społeczne i mieszkaniowe, potrzeby , problemy i działania opiekuna do problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
mam pytanie...Czy podczas sciągania koszuli mogę pacjętke z zad 2 lekko posadzić,czy sciagnąc koszulę na leżąco z racji jej problemow z kregosłupem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś wie kiedy są ostatnie egzaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunią
Witam ,śledziłam stronkę od początku,głupoty niektórzy wypisują szkoda oczu na czytanie,jeżeli podane tematy jak na tacy to idę z tym do opiekunki i to powtarzamy.Po co te zbędne pytania do książek lub notatek!!!Wielki szacun i podziękowania dla Gościa ta osoba pięknie i rzeczowo opisywała to wszystko.Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oh! jedna przynajmniej mnie doceniła i podziękowała za opis zadania 1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co miał dzis lubin i Legnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunią
1 lipca Radom miał o 8-ej Z 01 o 12-ej Z 02 drogą losowania.Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Gościa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunią
a i wszystkich opanowanych i logicznie myślących pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczecin ostatni 4 lipca . Ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sądząc po wpisach, to egzaminy już chyba wszyscy mają za sobą :) Teraz nam pozostaje czekać na wyniki, mają być, jak sprawdzałam na stronie CKE w Krakowie, 26 sierpnia :) Życzę wszystkim spokojnych wakacji, i obyśmy wszyscy 26.08. zostali dyplomowanymi opiekunami medycznymi :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz tylko poduczyć się języka niemieckiego lub angielskiego, ewentualnie włoskiego i można jechać do pracy jako opiekun medyczny za granicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2016
hej . .. i jak żyjecie po egzaminach?? Gratuluję wszystkim serdecznie .Mam nadzieję ,że wszyscy zdaliśmy. Ciekawa jestem kiedy będa wyniki z testu tez dopiero pod koniec sierpnia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyniki obu części egzaminu zawodowego są 26 lipca. Jeżeli dostałaś/łeś po egzaminie teoretycznym swój arkusz możesz już teraz sprawdzić swoje odpowiedzi z kluczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj przepraszam mała poprawka *26 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawidłowe odpowiedzi z testu są w internecie. Jak ktoś pamięta jakie odpowiedzi zaznaczył, to można mniej więcej wiedzieć jak poszło. Oficjalne wyniki z teorii i praktyki dopiero 26 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
26 sierpnia, a nie lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość z wczoraj - skąd ma pan/i informacje kiedy będą wyniki? Na stronie CKE jest wiadomość odnośnie 26 sierpnia ze bada przekazane świadectwa do szkół, o 26 lipca nic nie znalazłam, proszę o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2016
a to sprawdziłam miałam 3 błędy więc jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyniki są w sierpniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekun
Hej! Mnie poszło bardzo dobrze. Egzaminatorka podeszła do mnie po części praktycznej i szepnęła, że mam zdane bardzo wysoko. Tylko co z tego skoro w szpitalach dalej nie widzę, żeby "Nas" zatrudniali. W zolach chcą na marne grosze, w dpsach za 2050 brutto (plus dodatek za wysługę lat i może ewentualnie miesięczne premie 20-40% max). To i tak daje niewiele. Ja wiem, że wielu ludzi męczy się u nas w kraju za minimalną pensję, wiem. Ale tak ciężka praca, a takie pieniądze? Dorabiać prywatnie i owszem, dorobię, po to chciałem dyplom ale na etat za takie pieniądze z takim zakresem obowiązków i na tylu pacjentów się na razie nie wybieram. Takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×