Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
Niech ktoś napisze dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dokładny opis choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam czy do tych dwóch zestawów należy pisać wykaz kolejnych czynności do wykonania zadania. Czy może plan profilaktyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1994
ciekaw jestem jak będzie punktowane ostatnie zadanie . przy łóżku wszystko zrobiłem dobrze chodzi o dzisiejszy egzamin ( oklad żelowy i pieluchomajtki) ale chyba zawalilam ostatnie zadanie pisemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te wszystkie inf niewiele wnoszà naprawdę nikt nie potrafi dokładnie okreßlić co było?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1994
ciekaw jestem jak będzie punktowane ostatnie zadanie . przy łóżku wszystko zrobiłem dobrze chodzi o dzisiejszy egzamin ( oklad żelowy i pieluchomajtki) ale chyba zawalilam ostatnie zadanie pisemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję, że jak zgięłam pacjentce prawą nogę, tą chorą, to nie będzie to uznane za błąd :( .. może ktoś dokładnie opisać jak wykonał te czynności? Ja najpierw dałam podkład higieniczny, zmieniłam pampersa, wytarłam okolice intymne mokrymi chusteczkami, posmarowałam oliwką i dałam nowego pampersa. Później ten okład na kolano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okład zimny na kolano, najpierw dałam kawałek flaneli później ten żel zimny i owinęłam bandażem aby się trzymał. Po zdjęciu posmarowałam kolano wazeliną. Cos wydaje mi się że za mało rzeczy zrobiłam . :( a wy jak wykonaliście zadanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okład zimny na kolano, najpierw dałam kawałek flaneli później ten żel zimny i owinęłam bandażem aby się trzymał. Po zdjęciu posmarowałam kolano wazeliną. Cos wydaje mi się że za mało rzeczy zrobiłam . :( a wy jak wykonaliście zadanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ktoś opisze wszystko jak dokładnie zrobił i w jakiej kolejności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
piszecie jakoś zdawkowo,:(,może znajdzie się jedna dobra duszyczka ,,i napisze konkretnie co miała w zadaniu i co wykonała ,,wtedy może my podyskutować jak powinno być prawidłowo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
okład żelowy i wazelina? pierwszy raz słysze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo proszę aby ktoś napisał czy ma być opisana profilaktyka do cukrzycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Przygotowanie zestawu: worek na lód lub kompres żelowy uprzednio schłodzony w zamrażalniku przez min. 2 godz. pokrowiec na worek z lodem lub kompres kostki lodu Wykonanie: ocena stanu chorego przygotowanie sprzętu Przygotowanie otoczenia: zamknięcie okien i drzwi podwyższenie temperatury w pokoju zapewnienie warunków wypoczynku higieniczne mycie rąk założenie rękawiczek ułożenie chorego w zależności od miejsca stosowania worka z lodem wypełnienie worka kostkami lodu, tak aby worek pozwolił dowolnie modelować (ok. 1/2 lub 2/3 objętości) usunięcie z worka powietrza (przez ucisk z góry na worek ułożony na twardym podłożu) sprawdzenie szczelności korka worka na lód (nie dotyczy kompresu żelowego) włożenie worka do pokrowca ułożenie worka na leczonym miejscu kontrolowanie przebiegu zabiegu uzupełnianie worka kostkami lodu w zależności od potrzeby lub wymiana kompresu żelowego na świeży zakończenie zabiegu- usunięcie worka z lodem z miejsca leczonego i dokładna ocena skóry w miejscu wykonania zabiegu uporządkowanie przyborów po zabiegu higieniczne mycie rąk udokumentowanie zabiegu w indywidualnej dokumentacji pacjenta Pamietajcie o Kocu!!! możliwe wystąpienie dreszczy TAK powinno byc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś mógłby doprecyzować polecenia pisemne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam takie pytanie jezeli bedzie tabelka w ktorej jest potrzeba to co zaliczmy do potrzeb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak bardziej konkretnie o tej chorej z piszczelą jakieś inne dolegliwości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktos wie co bylo na egzaminie o 16?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to samo co o 8 czyli pampers i okład:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuje za odpowiedz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może ktoś się orientuje co może być rano który przypadek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę podać co trzeba było zrobić z zadaniem 2. Pacjentka z cukrzycą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
proszę, napiszcie czy na karcie trzeba było napisać problemy i działania, czy też problemy, cele i działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy w karcie pacjenta trzeba było napisać problemy i działania, czy problemy, cele i działania? I co z tymi stawami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A przy zmianie pampersa w ocenie opisowej co miałyście; problemy i działania opiekuńcze czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pacjentka lat 68 kilkacmies temu złamana nogą w piszczelu obecnie przebywa w zolu. Obrzęk prawego kolana. Pacjentka rozmawia tylko z personelem medycznym ma problemy z przemieszczaniem się z łóżka na wózek samodzielnie nie wykonuje nic prócz zbadania małych porcji jedzenia. Cały czas przebywa w łóżku oglądając tv ma syna z którym rzadko się widuje kiedyś lubiła czytać książki z powodu nie trzymania moczu ma założone pieluchomajtki. Wykonaj zmianę pampersa wraz z myciem krocza i pośladków oraz wykonaj oklad zimny żelowy na prawym kolanie pacjentki. Po zakończeniu czynności ułóż Pacjentka w pozycji półleżącej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pacjentka lat 68 kilkacmies temu złamana nogą w piszczelu obecnie przebywa w zolu. Obrzęk prawego kolana. Pacjentka rozmawia tylko z personelem medycznym ma problemy z przemieszczaniem się z łóżka na wózek samodzielnie nie wykonuje nic prócz zbadania małych porcji jedzenia. Cały czas przebywa w łóżku oglądając tv ma syna z którym rzadko się widuje kiedyś lubiła czytać książki z powodu nie trzymania moczu ma założone pieluchomajtki. Wykonaj zmianę pampersa wraz z myciem krocza i pośladków oraz wykonaj oklad zimny żelowy na prawym kolanie pacjentki. Po zakończeniu czynności ułóż Pacjentka w pozycji półleżącej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co z tym cukrzykiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego pacjentka ma byc pozostawiona w pozycji pollezoncej? Czyzby miala jakas dolegliwosc oddechowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×