Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
witam a może ktos na forum słyszał co było u opiekunek środowiskowych Z5 jutro zdaję a wiem że dziś juz były zdawane egzaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazali ulozyc w pozycji półleżącej bo pacjentka ma moktmry kaszel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zadaniu w którym jest oklad zimny żelowy trrzeba napisać problemy, potrzeby, cele, dzialania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zadaniu drugim Trzeba dac na rękę oklad zimny wysychajacy. Pacjentka ma stopę cukrzycowa i wdala jej się grzybica stopy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zadaniu pierwszym na karcie pacjenta trzeba wypełnić co się zrobiło przy chorym, czyli zmiana pieluchomajtek użycie krocza z posladkami, założenie okladu zelowego zimnego, zmiana pozycji pacjenta w łóżku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry miało być umycie krocza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy te zadania miala tylko jedna grupa? Co z zadaniami dla drugiej grupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są tylko dwa zadania Ci o 8 rano mieli zmianę pampersa i oklad żelowy Ci o 12 mieli oklad wysychajacy i zmiana pościeli częściowej. I od Nowa Ci o 16 zadanie z zelem a ci co maja egzamin na drugi dzien o 8 beda mieli oklad wysychajacy i tak dalej na przemian aż do zakończenia egzaminów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś potrafi wymienić te potrzeby, cele i działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy oklad trzeba później zdjąć czy trzeba gompo prostu zostawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy wiecie co miały opiekunki środowiskowe moze coś ktoś słuszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy w obu przypadkach odrazu dwa zestawy zabieramy czy najpierw zmiana pieluchy potem informujemy pacjenta ze na chwile go zostawiamy i idziemy przygotowac zestaw do okladu poniewaz oklad musial byc schlodzony przez conajmniej dwie godz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze mi powiedzcie czy oklad zelowy to zawija sie w sciereczke przy pacjencie czy mozna na magazynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flaki się wywracają jak się was czyta, przecież macie wszystko jak na dłoni, a jeszcze marudzicie. Może niech ktoś przyjdzie i zda za Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rano pacjent z cukrzycą. Ale nikt nie chce podać treści zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A u nas rano pacjentka ze złamaną piszczelą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie na dzień dobry cukrzyca i grzybica :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane dziewczyny napiszcie jakie dziś dali pytania czy te same co wczoraj Napiszcie co tam pisałyście przy tych chorobach dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiety Czy pacjenta z cukrzycą zdjąć z łóżka na czas wymiany podkładu i poszwy i posadzić go na krzesło czy zostawić na łożku i odpowiednio go przekładać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma zostać na łóżku . co za poryty pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze zrozumiałam, że zestaw 1 jest z okładem żelowym i zmianą pieluchomajtek; a zestaw drugi ze zmianą prześcieradła, podkładu i okładem wysychającym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy cukrzycy trzeba poić przebrać koszula smarować szwaje maścią karmić według diety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy w zadaniu z okładem żelowym trzeba na końcu zrobić zmianę pozycji ułożeniowej za pomocą poduszek, czy po prostu trzeba podnieść wezgłowie łóżka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Czy w zestawie ze zmianą pampersa i założeniem okładu żelowego pozycję ułożeniową na koniec wykonujemy za pomocą podłożenia poduszek czy po prostu tylko unosimy wezgłowie łóżka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem po i jestem zadowolona mialam pampersa i zelowy oklad. Gdy skonczylam robic przy pacjencie pani egzaminator usmiechnela sie do mnie..... Ciekawe czego to oznaka???? A tak wogole to wielkie dzieki dla jednej kolezanki z grupy za wsparcie za motywacje za te dluuuugie rozmowy i wspolna nauke!!!!! Do tych co sa przed egzaminem nie bojcie sie myslcie ze jestescie sami i mowcie fantomowi co po kolei robicie i praca wam pojdzie bez stresu. Trzymam kciuki za przyszlych zdawajacych!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cd zestaw 1 na jednej stronie 1-2 była tabelka 15 wierszy po lewej wypisać problemy // po prawej potrzeby na stronie 3-4 tabelka 12 wierszy po lewej cele // po prawej działania opiekuna medycznego na ostatniej stronie jest karta indywidualnej opieki chorego wpisać : imię i nazwisko pacjenta : Donata M... wiek: 68lat miejsce ZOL data wypełniania: wpisać datę egzaminu zaznaczyć zabiegi wykonane i godziny// parafka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie czy wyniki to ostatecznie sa 31 marca czy mozna wczesniej sie dowiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zestaw 2 zmiana prześcieradła podkładu płuciennego i poszwy oraz okład wysychający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy ktoś wie co było na egzaminie z opiekuna domu pomocy społecznej ? dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×