Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Podobno chorą jest kobieta po zawale. Nie ma planu działania, tylko po kolei wykonuje się wszystkie czynności, a komisja przygląda się. Dla mnie problemem jest, w którym momencie po wykonaniu zabiegu wymiany worka stomijnego, przykryciu chorej i zabezpieczeniu barierką, zdejmuje się rękawiczki i wrzuca do czerwonego worka? Czy przy chorej, czy po odjechaniu z wózkiem na którym stoi cały sprzęt i środki, czy po zdjęciu wszystkiego z wózka i zdezynfekowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rękawiczki należy sciagnać po uporzadkowaniu całego sprzętu po zmianie stomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wielkie dzięki a co robimy z kołdrą co jest przykryty pacjent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa17892
czekamy na dzisiejsze opinie kto zdawał egzamin .Proszę pisać bo ja egzamin mam w niedziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie czy wszędzie jest takie samo zadanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po egzaminie juz jesli moge doradzic to niestresowac sie:-) bylo ok nalezy pamietac o zmianie rekawiczek mozna nawet 3 razy lepiej wiecej niz za malo wszystko wazne zostalo juz wyzej wypisane kolejnosc stomia pizama i poszwa na koc i chodzi tu o zmiane powloki na koldre :-) ale pisze na koc pozdrawiam zestresowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja zdaje w czwartek prosze napiszcie jak po kolei to robiłyście tzn wymiana stomi piżama i poszwa tylko chodzi mi o to czy wszystko bez odchodzenia od pacjenta? czy jak może ktoś napisze swój tel'/bardzo prosze zadzwonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko najpierw przygotowujesz co ci jest potrzebne do stomii i czysta pizame i poszwe .pytasz o zgode pacjenta na wykonanie tych rzeczy potem zabierasz sie do wymiany tej stomii nie odchodzisz od pacjenta jak skonczysz stomie to zakladasz pizame potem poszwe bez odchodzenia od lozka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam. Może mi ktoś powiedzieć na koniec sprzęt (tacy , miska nerkowata ,miska po wodzie) trzeba najpierw umyć ,wysuszyć i zdezynfekować , czy zdezynfekować, umyć i wysuszyć i tak samo z rękoma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po stomii należy posprzątać tace siebie tj fartuchy i rękawiczki.... dezynfekcja...potem nowy fartuch nie musi już byc foliowy i na tace piżama i poszwa i heja i kosz na brudną bieliznę nie zapomnijcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i nerkówka na każdej tacy musi być! to podręczny "kosz" np przy pościeli na pomidor z pościeli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie, czy worek stomijny wrzucaliście od razu do czerwonego worka, czy wcześniej go opróżnialiście? ( na zajęciach uczono, że worek opróżnia się do toalety, tylko na egzaminie nie sądzę, że będzie toaleta;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam jeszcze pytanie?Czy po zrobieniu stomi idziemy zdezynfekować ręce odchodząc od pacjenta? czy wyrzucamy rEkawiczki do worka czerwonego i zakładamy nowe bez dezynfekcji? plis o info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba umyc, zdezynfekować, potem nowy fartuch i rękawiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatni wpis wydaje mi się trochę nielogiczny ponieważ nie możesz odejść od łóżka pacjenta aby umyć ręce, zdezynfekować owszem bo płyn do dezynfekcji rąk masz na tacy wtedy nakładasz nowe rękawiczki i przystępujesz do dalszych czynności.Dopiero po wykonaniu całego zadania porządkujesz otoczenie pacjenta .Może się mylę ale tak nas uczono Katowice .Zdaje w piątek o 8 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikita
Hej no właśnie a co jak płyn do dezynfekcji jest tylko jeden na 3 osoby bo niektóre osoby tak miały i nie można go zabrać ze sobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej .Zdawalam dzis o 8.00 wymiana stomi,całej piżamy i poszway.Stres jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje się iż ktoś mnie tutaj nie zrozumiał. Ja pytałam o czynności końcowe , jak już wszystko zrobię przy pacjencie, sprzątam stanowisko, zdejmuje fartuch i rękawicy i teraz myje , wysuszam i dezynfekuje sprzęt? czy dezynfekuje ,myje i osuszam? A tak na marginesie: płyn do dezynfekcji rąk powinien być przy umywalce, a ze sobą zabierasz płyn do dezynfekcji powierzchni i sprzętu żeby po skończeniu prac zdezynfekować stolik, taboret, krzesło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha i jeszcze coś: do pokoju pacjenta przynosimy dwie tacki naraz( jedna do stomii,a druga do zmiany piżamy i poszwy) PO zmianie worka stomijnego nie odchodzimy od pacjenta aby umyć ręce tylko zmieniamy rękawiczki i robimy resztę zabiegów. N chyba że u was przy każdym łóżku umywalka. I dla czego zmieniacie fartuch skoro w wytycznych od komisji jest przygotować dla każdego pacjenta po dwie pary rękawic i jeden fartuch. Jóź po tych wytycznych nauczycielka przygotowująca sprzęt do egzaminu powinna was poinformować o tym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas był jeden plyn do dezynfekcji przy zlewie, i tam po zmianie stomii nastepuje mycie, dezynfekcja rak, potem fartuch i rekawiczki. Po pizamie i zmianie poszwy mycie rak i dezynfekcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego nie mozna odejsc od łóżka pacjenta, tego nie rozumiem, jezeli zmienie stomie, barierki beda zamkniete, to chyba mogę odejsc od pacjenta, chociazby po to, zeby po skonczonej tej czynnosci wpisac godzine zakonczenia. Napiszcie, bo juz czytam te odp. i sie motam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie na egzaminie po zmianie stomi i uporzadkowaniu sprzetu dopiero,sciagalam,fartuch rekawiczki i dezynfekowalam rece a zmiana pizamy i poszwy robilam,jednym ciagiem jak sa wykonywane czynnosci zalezy od egzaminatora.worek pozmianie stomi od razu do czerwonego bez oprozniania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaki sprzet potrzebny jest do stomii?czy sie zgadza? miska nerkowata, gaziki, mydlo worek na odpady, ciepla woda w misecce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok a po skończeniu założenia poszwy gdy idziemy zdezynfekować sprzęt do brudownika to w tych samych rękawiczkach? I po dezynfekcji do czerwonego worka? Moim zdaniem po stomii gdy jest jeden płyn do dezynfekcji to można przeprosić na chwilę podopieczną zdezynfekować i wrócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesie mi podpowiedziec jak zdejmowaliście dolną część piżamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej,jak sądzicie,czy ważna jest karta indywidualnej pielęgnacji pacjenta?wydaje mi się,że w stresie żle zapisałam godziny(poszwa przed piżamą ; )jest jakaś punktacja?stres mnie oglupił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolanta213
Czy możecie napisać ogólnie o czym rozmawialiście z "pacjentem "w czasie egzaminu praktycznego Ja mam w sobotę rano i nie mam pojęcia co mam mówić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co egzaminator to inne wymagania.Do pacjenta najlepeij mowic to co sie bedzie robilo np.teraz odkleje worek,umyje i osusze ,a teraz poprawimy wszystko zeby bylo pani wygodnie.Poprostu powtarzac sobie co mamy zrobic po koleji.Ja po uporzadkowaniu i włozeniu rzeczy do dezynfekcji dopiero sciagnelam fartuch i rekawiczki przeciez ten sprzet mial stycznosc z pacjentem wiec jak mozna sciagac to wczesniej.plyn do dezynfekcji powierzchni bierzemy ze soba a rece dezynfekujemy plynem z dozownika przy zlewie.pamietajcie ohigienicznym myciu rak przed rozpoczeciem czynnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś wie coś o karcie pielęgnacji?powiedzcie proszę czy można zawalić egzamin przez kartę?żle zapisałam kolejność,przez stres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rękawiczki zawsze zdejmuje sie przy pacjencie!!!do dezynfekcji należy zalozyc nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×