Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
do gość 18.06 nie masz racji do -18 01 02 – Części ciała i organy oraz pojemniki na krew i konserwanty służące do jej przechowywania. -18 01 10 – Odpady amalgamatu dentystycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W metryczce na odpady należy wpisać nazwe i adres gabinetu,godzina i data rozpoczęcia gromadzenia odpadów,data godzina zamknięcia worka i kod na odpady jesli medyczne skażone to 180103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jaka będzie ta godzina zamknięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kuzwa wymysl sobie.. rozpoczecia np 8, zamkniecia 18. myslenie nie boli, masakra czego was w szkolach ucza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli należy taką wpisać to wpiszę godzinę kończącą moją prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niektóre dziewczyny nie pisały daty zamknięcia dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może nie musi być godzina zamknięcia ale myślę że też nie zaszkodzi napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prosze powiedzcie gdzie znajde testy i klucze z ubieglych lat? zeby nie bylo - umiem korzystac z internetu, ale niekoniecznie udalo mi sie wszystko znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie piszę się godziny zamknięcia worka jeśli to będzie pierwszy pacjent, ale nie ostatni w tym dniu możesz napisać godzinę założenia worka i datę w miejscu na godzinę zamknięcia zostawić puste miejsce lub wpisać, że worek zostanie zamknięty po zakończeniu pracy. Widziałam laski co wpisywały 8 rano na datę zamknięcia gdzie wyraźnie pisało, że nie ostatni pacjent. Co do 180102 no ameryki nie odkryłaś, że to worki skażone specjalistyczne używane w szpitalach czytajcie ze zrozumieniem było to podane przy błędnej informacji, że będą "skażone pozostałe" widzę, że ciężko co niektórym idzie czytanie ze zrozumieniem więc proponuje "zakuwać na pisemny" Do dziewczyny co dzisiaj miała wielkie dzięki. Aha u nas z gazikami mały problem połowa mówi, że niebieski bo bez kontaktu z pacjentem i, że nie jest skażony połowa, że czerwony. Jak mówią wasi wykładowcy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o kod 180102 to wiem że ameryki nie odkryłam ale to była akurat odpowiedź do konkretnej osoby która pisała wyżej ze jest to kod na resztki amalgamatu wiec nie oskarżaj że ktoś czyta bez zrozumienia bo najwidoczniej Ty też nie doczytałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doczytałam i pisałam do osoby która pisała jeszcze przed tym newsem, że to amalgamaty :D Po co takimi bzdurami zawracać sobie głowę przecież kody na odpady o chyba każda już na pamięć w październiku znała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha no to sorki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie o mycie narzędzi czy jesteście pewne, że trzeba to robić w rękawicach gospodarczych?? Przecież jak wyciągniemy sitko z narzędziami nie będziemy tej ręki wkładać do płynu, tak się zastanawiam jak umyć takimi wielkimi rękawicami!!?? i co przecież to mycie przed pakietowaniem jakoś nie wydaje mi się to super higieniczne myć takimi rękawicami i zastanawiam się czy można umyć je w normalnych. Jak uważacie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Godzinę otwarcia i zamknięcia worka podajemy rzeczywistą! Tzn. według zegara na egzaminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co w koncu z zestawem diagnostycznym jak to praca na 4 ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj miałam egzamin, z tego co wiem arkusze różnią się tylko numerem zęba oraz ilościa roztworu. W dokumentacji trzeba wypełnić metryczkę na odpady medyczne skazone pozostałe, na wanienke z roztworem dezynfekcyjnym, umówić pacjenta na wizyte za 7 dni w celu wypełniania stałego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak ulozylas narzędzia? ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej czyli u wszystkich ktore zdawaly do tej pory byl endoperox, tak? ja zdaję jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak u wszystkich było to samo czyli wybielanie zęba. Jest jedno zadanie różni się tylko ilością roztworu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny moze ktoras z was ma jakies informacje na temat testow, na co zwrocic uwage itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nauczyć się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytanie do koleżanki , która miała dzisiaj egzamin.Czy czasem nie pomyliłaś się z tymi kodami , chodziło Ci o odpady medyczne skażone - 180103 czy o odpady medyczne pozostałe 180104 ; jakoś nie pasuje mi odpady medyczne skażone pozostałe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tam jest pomylka jak pisze skazone pozostale to wpisz kod pozostale czyli 180104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc Dziewczyny moze jakas higienistka juz zdawala i sie podzieli co bylo na egzaminie??? juz wiadomo ze lakowanie zebow 37 i 47 ale jakie sa zalecenia i czy bylo pakietowanie jakie wskazniki do obliczenia czy plyn juz byl rozrobiony itp pomocyyy !!! dziekuje z gory za kazda informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
załozcie sobie osobny wątek dla higienistek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile jeszcze będzie wałkowany temat kodów. w cke(czy gdzieś tam) był błąd, który został już zgłoszony. nie ma czegoś takiego jak medyczne pozostałe. ale niestety takie arkusze wyszły i wpisujecie kod 18 01 04. ja miałam normalnie skażone, nie mialam błędnego arkusza. ogarnąc sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie , które było na poprzednich testach i za każdym razem była inna odpowiedź: w celu uzyskania dobrej widoczności powierzchni podniebiennych przedtrzonowców prawych należy usiąść i odwrócić głowę pacjenta: a/ na godz 11,30 i głowa w prawo b/ na godz 9,00 i głowa w prawo c/ na godz 11,30 i głowa w lewo d/ na godz 9,00 i głowa w lewo jak sądzicie , która dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusia19
niczka1988 bardzo proszę o arkusz egzaminacyjny na konto21@vp.pl dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny macie jakies testy przykładowe? Testy z 2 lat i starsze mam ale moze macie cos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×