Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Hejka, może ktoś mi powiedzieć na czym i czym zarabiamy preparat Endoperox.?? Z góry wielkie dzięki ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Strona prędzej było pisane!!!! Dwie miarki granulek i kropla gliceryny na szklanej matowej płyce metalową szpatułką. Miarka jest dołączona do preparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale tą miarą nic nie odmierzamy skoro endoperox bierzmy szpatułką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaką szpatułką dziewczyno???Umiesz czytać ?Z tysiąc razy już pisało,że MIARKĄ ,która jest dołączona.O jezu..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miarką dołączoną nabieramy a szpatułką tylko mieszamy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tysiąc razy to było o płynie. z miarką później coś robimy czy chowamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do dziewczyn które zdawały czy na metryczce z płynem jest już napisane co wpisać czy cała jest wykropkowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
metryczka z płynem cała wykropkowana jest więc należy samemu wypisać. Ja pisałam nazwę i adres gabinetu, nazwę płynu,stężenie płynu,czas działania,data i godzina sporządzenia płynu i spektrum działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wyżej pisałam o metryczce na wanience z płynem. Na samej metryczce z płynem było wykropkowane tylko ilość w mililitrach płynu i ilość wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie powiedzcie jak rozrabiałyście płyn ? ze wzoru czy jak w instrukcji ze na 5l wody 25 ml środka dezynfekcyjnego czyli na 1 l ma być 5 ml co w sumie daje 1005 ml roztworu dezynfekcyjnego. bo ze wzrou wychodzi inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wy na wanience coś piszecie? u nas tylko pisaliśmy w arkuszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W treści zadania pisze zrób płyn dezynfekujący zgodnie z ulotką. Ja byłam nastawiona że będę odliczać ilość płynu od wody czyli na 3litry płynu dezynfekującego dałam 15ml płynu i 2985 wody ale tego akurat nikt dokładnie nie sprawdzał jak robimy. Natomiast w metryczce płynu wyraźnie pisze ilość płynu w mililitrach i ilość wody w mililitrach więc w metryczce na bank należy wpisać ilość wody po odmierzeniu płynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie było nic do wypisania na wanienkę.Tylko w arkuszu się wypisywało. Nawet w treści zadania pisało że należy wypisać metryczkę na płyn dezynfekujący do wanienki ale nic na wanienkę nie dawać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to czyli jak w koncu z tym plynem do dezynfekcji ? na 1l wody 5 ml plynu ? czy z wzoru to liczyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt nie wie jaka jest poprawna wersja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie co z tym płynem?. bo jeżeli wg instrukcji to nie należy odlewać wody tylko do np 2 l dodać te 10 ml środka dezynf.. Bo wyraźnie pisze na 5 l wody 25 ml środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ilość płynu wychodzi tak samo czy z ulotki czy z wzoru. Jedynie spór na tym forum jest na temat wody. Mnie uczono że zawsze się odejmuję dlatego te 15ml odjęłam tej wody ale tak jak pisałam akurat przy tym nikt nas nie pilnował natomiast w metryczce na pewno należy wpisać według wzoru i płyn i wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a powiedzcie ile miałyście sztuk fartuchów foliowych i maseczek? I co wczesniej robiłyście: dezynfekcję asystora i krzesła a później środek dezynfekcyjny czy na odwrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maseczek było całe opakowanie a fartuchów chyba tyle ile nas zdawało albo jeden więcej.Ja najpierw założyłam worki na kosze później dezynfekowałam biurko i asystor później robiłam płyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale kiedy założyłaś fartuch? dopiero do przygotowania środka dezynfekcyjnego? czy przed dezynfekcją blatów. no i czy wy go traktujecie jako jednorazowego użytku i wyrzucacie? bo jeżeli był tylko jeden to braknie go do mycia narzędzi po dezynfekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fartuch ubrałam tylko do zrobienia płynu czyli juz po dezynfekcji stanowiska pracy i później go zdjęłam.rękawice i ten fartuch zdezynfekowałam odłożyłam a później do mycia znów go ubrałam.Gdybym go wyrzuciła to nie miałabym w czym myć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie też tak chyba zrobię. Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co zabrac do tego endoperoxu? nakladacz upychadlo plytka szklana szpatulka metalowa... to wystarczy czy cos jeszcze trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Narzędzia które należy zabrać to zestaw diagnostyczny, nakładacz płaski,upychadło kulkowe,ekskawtor,szklaną płytkę i metalową szpatułkę.Jeszcze dodatkowo Wałeczki z ligniny i kuleczki z waty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka. Czytam to forum. Oczom nie wiedzę. Dziewczyny jak was uczą w szkołach, że o wszystko musicie się po 100 razy pytać? Nie miałyście egzaminów próbnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja jestem po egzaminie i w miarę możliwości odpowiadam dziewczynom ale sama w szkole nie miałam żadnych próbnych egzaminów ani nawet pracowni wszystko co nauczyłam się to na praktykach i przed egzaminem sama korzystałam z tego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy nie powinna znajdować się jeszcze penseta?kulki z waty przecież nie podaje się ręką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahaha to pytanie raczej nie do tych pytajacych tylko do tych uczacych powinno byc skierowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kazdy ma prawo czegos nie wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Penseta to jest w zestawie diagnostycznym !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×