Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
to jak mamy klasc te narzedia, wiem ze kolejnoscia uzycia, od lewej do prawej i konce pracujace w 1 strone, ale mam ustawic je ze konce pracujace od lewej, czy od prawej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boze... nie czytam wiecej tych bzdur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pewnie wszyscy forumowicze zauważyli nadal nie ma jednej wersji co położyć po stronie lekarza, asystentki a co zostawić na blacie! Może jakaś dobra dusza, która ma to za sobą i jest pewna w 99% jakie jest prawidłowe ułożenie wypowie się, żeby rozwiać niejasność:) z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po stronie lekarza kladziemy okulary ,maseczke i rekawiczki po stronie asysty dla pacjenta kubeczek ssak,slinociag ,sliniak,ochraniacz na zaglowek,wklad do spluwaczki dla asystenki rekawiczki maseczka przylbica.oraz plytka szklana i szpatulka metalowa endoperox gliceryne i oczywiscie tacke z narzedziami od lewej zestaw diagnostyczny ekskawator nakladacz i kulka,konce pracujace w strone asystentki wzgledem oczywuscie rysunku .Cos jeszce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy wszystkie narzędzia mają być na jednej tacce z diagnostycznym czy dwie tackie są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
popieram gosc 17.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam 1 tacke i wszystko na jednej ulozylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś a narzędzia rozpakowałaś przed czy po zawołaniu egzaminatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozpakowanie narzędzi to nie jest rezultat, nie trzeba wołać egzaminatora o ile nie jest nic napisane w arkuszu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wszystko rozpakowalam i przygotowalam dopiero zawolalam egzaminatora i kuleczki z waty tez otwarte ,tak jakby lekarz juz szedl do pacjenta i wszystko musu byc gotowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy kulki jałowe z waty mamy wyjąć z pakietu na tacę z zestawem diagnostycznym? powinny być chyba jałowe do zabiegu po założeniu endoperoxu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tacka z narzedziami,zestaw diagnostyczny ekskawator nakladacz i kulka sa dla lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś napisalas niejasno. napisz wprost co dla lekarza co asysty. ja upieram sie ze dla asysty tylko endoperox plytka i szpatulka plus ochrona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladowa13
W jakich rękawiczkach trzeba w koncu zarabiac ten endoperox?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czekoladowa13 dziś w zwyklych, lateksowych jenorazowych, ale z fartuchem, maseczka i przylbica lub okularami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladowa13
gość 20:03 dzięki za odpowiedz bo sietak własnie wahałam bo ktos pisal ze w gospodarczych i tak mi to troche nie pasowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanki! W którym miejscu w zadaniu macie polecenie wylania płynu i umycia wanienki?Nie ma też ani słowa o tym,że jest to ostatni pacjent w dniu dzisiejszym...Ja tego nie widziałam.Mamy tylko umyć narzędzia i przygotować do sterylizacji.A egzaminator ocenia metryczki i obliczenia w arkuszu oraz przebieg-czyli to,co,jak,w czym i za pomocą czego przygotowujemy roztwór dezynfekcyjny. Uprzejmie proszę o więcej kultury,bo forum czytają nasi nauczyciele i dyrektorzy szkół.Egzaminatorzy zapewne też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem już po egzaminie, egzaminatorka powiedziała ( nieoficjalnie ) , że cała grupa zdała bardzo ładnie. Cały drugi semestr ćwiczyliśmy egzaminy praktyczne .Za każdym razem zaczynaliśmy od zrobienia płynu kończąc na wrzucaniu narzędzi ( tak było na wszystkich poprzednich egzaminach ) , nie wylewałyśmy płynu bo w kluczach było sprawdzanie przez egzaminatorów sprawdzenie po zakończeniu zadania czy narzędzia były zanurzone w całości . Po rozpoczęciu egzaminów w tym roku wiedziałyśmy ,że będzie cała dezynfekcja wraz z pakowaniem i wtedy ćwiczyłyśmy to . Było powiedziane, że mamy zakończyć umyciem wanienki łącznie z wyparzeniem wanienki i wysuszeniem jej i uwierzcie mi egzaminatorki zwracały na to uwagę .W zadaniu jest napisane ,że mamy posprzątać całe stanowisko pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 21.23 dokladnie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Jańczuku przy pracy na cztery ręcę jest napisane, że asystentka wykonuje między innymi następujące czynności: pracę w jamie ustnej pacjenta oraz przekazywanie instrumentów i materiałów w strefie transferowej. Więc może to ma sens, że po stronie lekarza kładzie się tylko środki ochrony osobistej, a całą resztę po naszej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś gratuluję! :) powiedz proszę jak ułożyłaś narzędzia, watę i wałki z ligniny? co po stronie lekarza, a co po stronie astysty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie ze wszystko inne po naszej stronie czyli asysty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny nie cwiczylyscie przekazywania narzedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na egzaminie tego nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie ze wszystko inne po naszej stronie czyli asysty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale kazda umiec powinna, przynajmniej by wiedzialy co, gdzie i jak ulozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cd.21,23:) Nasza wykładowczyni jest egzaminatorką w innej szkole ( od kilku lat).Uczyła nas tak : bierzemy 2 tacki , jako pierwszą czyli najbardziej od lewej strony dałam tackę z zestawem diagnostycznym + wałeczki nad nią środki ochrony dla lekarza , jako druga w kolejności tacka z ekskawatorem , nakładaczem płaskim , kulkowym i wacikami , dalej płytka z łopatką .Narzędzia ułożone na tacce od lewej strony do prawej z końcówkami w jedną stronę . Pozdrawiam wszystkie przyszłe asystentki :) Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale na egzaminie jest 1 tacka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość dziś czyli Moniki :) czyli rozumiem ze po stronie lekarza tacka z zestawem, i walkami z ligniny, a po naszej ekstakator, plaski, kulka, endoperox, plytka i lopatka? ale wlasnie ktos xzauwazyl, u nas bedzie tylko 1 tacka, wiec co wtedy zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cd.Monika widocznie to zależy od szkoły i nie ma to znaczenia czy jest 1 czy 2 tacki , my miałyśmy przygotowane 6 tacek po 2 dla każdej .Jak będziecie miały tylko 1 to nawet lepiej , ja tylko mówię jak było u nas .Ogólnie myślałam,że będzie gorzej , ale było spokojnie , bez nerwów , robiłam wszystko normalnym tempem , sprawdziłam 2 razy i tak wyszłam 30 min wcześnie tak jak pozostałe dziewczyny. Mam tylko uwagę , że w porównaniu z poprzednimi latami zadanie było sformuowane w niezbyt jasny i czytelny sposób,Może dlatego jest tyle wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×