Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

pytanie do eMISIA..w moich notatkach niema nic o wiertłach i fleczerze na pierwszej wizycie ale już na drugiej jest wszystko co pisałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxeMiSiaxx
Etapy tworzenia pojedynczej korony obejmują najczęściej dwie wizyty. Na pierwszej wizycie wykonywane jest rtg zęba (aby ocenić stan zęba) na który planowane jest założenie korony protetycznej, potem wykonuje się oszlifowanie tego zęba wiertłami diamentowymi, dobiera się kolor przyszłej korony, pobiera się wyciski (anatomiczny i czynnościowy) i wykonuje się tymczasową koronę z kompozytu lub akrylu (i cementuje się ją na fleczerze-gęstej śmietanie) a na drugiej wizycie jest przymiarka i zacementowanie stałej gotowej korony protetycznej. Tak naprawdę wszystko zależy od gabinetu, niektórzy rozkładają to na 3 wizyty. A wy jak macie w notatkach swoich?wszystko zależy też od zadania egzaminacyjnego, niewiadomo jak to będzie rozpisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxeMiSiaxx
emila_16_15@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxeMiSiaxx
Odezwę się do Ciebie jak dostanę e-mail, bo na razie nic nie mam. Ja mam akurat takie podobne zadanie egzaminacyjne (było w czerwcu w 2012 roku). Podaj swojego e-maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxeMiSiaxx
Wysłałam, dostałaś wiadomość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak o matko i córko!!! to już w lipcu egzamin był łatwiejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxeMiSiaxx
Nie :( odpowiedz na moją wiadomość, albo wyślę ci drugą wiadomość z moim innym e-mailem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxeMiSiaxx
Dostałam wiadomość:) zdecydowanie lipcowy egzamin był łatwiejszy.. i wg tego zadania egzaminacyjnego z 2012 roku będziemy musiały zrobić ten wycisk czynnościowy i tymczasowe zacementowanie korony i wiertła diamentowe do oszlifowania wskazać ... no i dokumentacji dużo do wypełniania jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxeMiSiaxx
Taką informację uzyskałam od kilku dziewczyn, bo takie wytyczne (materiały do egzaminu) dostały ich szkoły, gdzie będzie przeprowadzany egzamin praktyczny.. ale ciężko mi powiedzieć czy to napewno będzie... ja obstawiam, że to może być, ze względu na to , że protetyki dawno nie było..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale troche dziwne żeby akurat na jednym egzaminie była masa i jeszcze ten fleczer ... u nas w lipcu to dawali też na zmyłke pare rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxeMiSiaxx
Dlatego wszystko zależy co będzie napisane w zadaniu.. może trzeba będzie wyłożyć wszystko-materiały (co potrzebne na danym etapie do wykonania korony) a naszym zadaniem będzie zrobić fleczer do gęstej śmietany i wypełnienie dokumentacji, płyn do dezynfekcji ma być już zrobiony, wiertła diamentowe mają być i dla zmyłki ćwieki z wodorotlenkiem Ca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeraża mnie to już ... ja nawet zapomniałam jak się masy robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxeMiSiaxx
masa alginatowa - woda destylowana (zimna) + proszek (Tropicalgin, Hydrogum, Kromopan) w gumowej miseczce z plastikową szpatułką, a masę silikonową (dwuskładnikowa - baza i katalizator -po 8 cm każdego składnika) na bloczku papierowym z metalową szpatułką :) sama zaczynam się obawiać tego egzaminu tym bardziej, że ja zdaję szybko..bo 19.01.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne bo jak pamietam na egzaminie było wszystko napisane że trzeba podnośić rękę przy robionych rzeczach itd ale coś mi się przypomina że my podchodzimy już do"nowego egzaminu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak ale i też było napisane że po każdej czynności podnosi się ręke a w tym co mi wysłałaś chyba nie było napisane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxeMiSiaxx
bo to jest stara wersja egzaminu (wszystko było pisane ręcznie).. a teraz jest nowa formuła egzaminu, z teorii (pisania) na praktykę przeszli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxeMiSiaxx
Hej Ola534, z tymi notatkami dotyczących wykonania korony można się pogubić. Na jednej wizycie jest od razu pobranie wszystkich wycisków, oszlifowanie, dobranie koloru, założenie tymczasowej korony i na drugiej wizycie stałe zacementowanie korony. Wg arkuszu egzaminacyjnego na pierwszej wizycie tylko wykonanie wycisku anatomicznego, kęska zgryzowego, na drugiej wizycie czynnościowego wycisku wraz z oszlifowaniem i założenie koron tymczasowych a na kolejnej wizycie stałe zacementowanie korony. A wg twoich notatek to już całkiem inaczej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola534
Takie notatki dostałam od mojej nauczycielki i z takich się uczyłam. Więc już.nie wiem nic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny o której jutro piszecie egzamin? ja mam na 14 dopiero więc moze ktoraś z was pisze wcześniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola534
egzamin pisemny piszą wszyscy tego samego dnia o tej samej godzinie.. mi na szczęscie został tylko praktyczny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxeMiSiaxx napisz mi prosze jakie są etapy robienia wycisków... potem się z łyżeczki wyciąga ten wycisk i chowa? nie pamiętam nic!! ://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość01025
Ola534 trudne miałaś pytania teoretyczne? kiedy je pisałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Selena, mogłabyś wysłać swój test z października? jutro o 14 mam egzamin i chciałabym go jeszcze zdązyć zrobić:) don_beti@tlen.pl z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×