Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Dziewczyny, a wiertełka wrzuciłyście oba do jednego rękawa czy każdy osobno? (to dla mnie byłoby jak marnotractwo, haha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I powiedzcie jeszcze...czy kiedy mieszałyście fleczer,oprócz maseczki miałyście okulary? Czy tylko maseczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ja dopiero mam 6.02 o 8 :00 Ciekawe kiedy beda wyniki ?Wydaje mi się że w czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyniki będą 31go marca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie co do szklanej plytki. Jesli to zrobicie..ten fleczer. To oczyszczacie jakos plytke czy od razu do sterylizacji? Moze po prostu dezynfekujecie i przecieracie? Mam pytanie do dziewczynny annamaja, czy diagnostyczne dawalas na osobna tacke a te do zabiegu na osobna czy razem na jedna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To pewne, że wyniki będą 31 marca???co tak długo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie uczyli ze na pakecie pisze date np 21.01.2016r i wazne do 20.04.2016r czyli trzy miesiace minus jeden dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam okulary i maseczke praktycznie do konca egzaminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak byl to sporal A temp bodajze 121 *C i czas 16 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak dalej podać tylko temperature i czas i tyle o co chodzi z obliczaniemtego sporala ze coś się sumuje itd o co chodź? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A te pakiety to ważne 3 miesiące czy 6 jal to wkoncu jest??i jaki trzeba wpisać cel wizyty w tej karcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Jańczuku pisze " 3 miesiace dla opakowań papierowo- foliowych (mimo, że producent opakowań może określić czas przechowywania od 2 do 3 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy którejś z was nie wyszedł fleczer? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czuję, że mi nie wyjdzie xD Szczerze? Powiem wam, że ja bym przygotowała dwie tacki. Jedną na narzędzia diagnostyczne, a drugą na upychadło, nakładacz, itd. A Wy dawałyście wszystko na jedną? Mnie uczono, że zestaw diagnostyczny zawsze na osobną tackę się daje. Proszę o odpowiedź! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak w Jańczuku pisze że 3 miesiące ale ja miałam niedawno kontrolę z sanepidu i Pani powiedziała że to zależy od producenta a że na tym opakowaniu nie jest napisane konkretnie jaki czas to powiedziała że 6 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tym sporalem A.. to parametry 134 stopni i czas.. wybieramy najczęściej wybierany program autoklawu czyli program uniwersalny. Ale tak naprawdę wszystko zależy od gabinetu.. i weź tu wybierz prawidłową odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Gość (wczoraj 19:31) ja płytkę oczyściłam i wrzuciłam do wanienki , później zapakować i do sterylizacji. Ja miałam jedną tackę i na tą jedną tackę wszystko układałam. Lekarze w różnych gabinetach mają swoje różne przyzwyczajenia i różnie uczą. Jeśli chodzi o Janczuka to zgadza się pisze tam, że pakiet ma ważność 3 m-ce jednak wg Sanepidu 6 m-cy. Tutaj proszę podaję link odnośnie wymogów sanitarno-epidemiologicznych http://www.oilkrakow.nazwa.pl/stomatolodzy/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kiedy kładłyście ten zestaw diagnostyczny i wszystkie inne narzędzia to od razu odpakowane czy w pakietach otwartych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie to wyglądało tak, że po dezynfekcji rozpoczęłam przygotowania do przyjęcia pacjenta: wg.schematu z książki Jańczuka str.81. czyli jeśli pacjent siedzi na fotelu to po jego prawej stronie rzeczy dla lekarza a po prawej stronie dla pacjenta i dla mnie(oddzielnie oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę o informację czy w tekście zadania pisze jakie wiertła na co założyć, czy trzeba zgadywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A trzeba zakład te wiertła czy można je zostawić przy odpowiedniej kątnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak wyglądało rozbieranie z tego wszystkiego po dezynfekcji chodzi mi po tym umyciu tych wanien? ? Jak to jest te narzędzia pakietu jemy w rękawiczkach czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A przed przyniesieniem wszystkich rzeczy tez trzeba mieć rękawiczki? ? I czy jedna para musi być w worku niebieskim? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asystentka93
hej a co musi być w niebieskim worku może któraś napisać? i czy mają tam być też jakieś rękawiczki? i ile wy zużyłyście tych chusteczek? bo albo bierzemy chusteczki albo ten płyn i gaziki tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asystentka 12
można zużyć więcej tych rękawiczek czy tylko 5 z czego jedne dla lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perfekcja
dziewczyny ogarnijcie się. niektóre pytania są śmieszne, ile par rękawiczek, fleczer w woreczku czy pudełku, z której strony co położyć. kochane skupcie się na tym co jest napisane w arkuszu, i zgodnie z nim wykonujcie zadania. dziewczyny i tak dużo pomogły. teraz trzeba poczytać Jańczuka, zajrzeć do ustaw i tyle. powodzenia :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hey mam pytanie. Czy szczotkę, którą czyścimy narzędzia to jakoś dezynfekujemy, sterylizyjemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×