Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Dlaczego pakować do pracowni na mokro? Ten wycisk po spryskaniu sprayem do dezynfekcji wkłada się do suchego pojemnika. A o co chodzi z łyżką zieloną czy czerwoną? Indywidualne są różowe albo szare Tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Internecie jest wszystko napisane wystarczy wpisać odpowiednie hasło. Jeśli będzie masa putty to pobiera się miarkę gęstej pasty z pudełka , ugniata na gruby placek na dłoni, odciska się kształt miarki na tym placku, a następnie nakłada się dwa paski pasty katalizatorowej o długości odciśniętej miarki i całość zagniata w palcach jak plastelinę do uzyskania jednolitego koloru w ciągu 45 sekund. Nałożyć na łyżkę. Należy pamiętać aby założyć rękawiczki do zagniatania winylowe lub nitrylowe. Nie brać lateksowych Jeśli light to nakłada się na bloczek woskowany lub papierowy (dołączony do preparatu) odcinki pasty bazowej i katalizatorowej o jednakowej długości i miesza się szpatułką metalową - szerokimi ******** około 30 sekund do jednolitego zabarwienia i nakłada się na łyżkę . Przeciwzgryz to to, że jeśli będzie zadanie odnośnie bezzebia żuchwy to trzeba zrobić przeciwzgryz szczęki z alginatu dobierając odpowiednia metalowa lyzke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I silikon zawsze na sucho, było już to omówione... Łyżka indywidualna w zależności czy jest robiona z akrylu czy szelaku. Na ogół jest Zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podaj linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko napisalam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na specjalnym bloczku odmierzach dwa paski bazy i katalizatora, katalizatora lepiej dać cieńszy pasek żeby nie związała za szybko, mieszasz do uzyskania jednolitego koloru ale nie dłużej niż 30 sekund, następnie nakładasz na łyżkę indywidualną po same brzegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie kładzie rzeczy dla lekarza i pacjenta ,ile razy myje rece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej przypomnieć również sobie oznaczenia numeryczne odpadów . W większości egzaminów występowały. Ja w zeszłym roku zdawałam i zabrakł mi aż jeden punkt więc mam nadzieję że w tym roku szczęście mnie nie ominie. Teraz mam czteromiesieczna córkę więc nie ma czasu nawet na to by się uczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedy sie podaje łyzke egzaminatorowi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łyżkę podajesz jak nałożysz masę, chwytem w jego stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak zrobi mase metaplus z indjucent gel. pozniej robi preparat z indjucent gel.to sie nakłada sie na jedna łyzke co pozniej robi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak zrobi mase metaplus z indjucent gel. pozniej robi preparat z indjucent gel.to sie nakłada sie na jedna łyzke co pozniej robi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamy dwie masy to mam podac dwa rzy łyzke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kody to podstawa, dla lekarza asysty i pacjenta wszystko osobno w treści wszystko jest napisane. Uważnie czytać. Ręce myć przed założeniem rękawiczek i po każdej zmianie. Nikt wam tego nie mówił?! Zobaczcie klucze poprzednich egzaminów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na jakiej łyzce w koncu robi na metalowej czy na zielonej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko jest napisane w zadaniu wystarczy przeczytać. Ręce za każdym razem przed założeniem rękawiczek. Ochrona indywidualna dla każdego osobno. Kody to podstawa. Przeczytajcie klucze poprzednich egzaminów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytajcie że zrozumieniem jeśli będzie łyżka indywidualna to jak na metalowej?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tego nigdy w szkole nie robiłam ,bo nauczycielka stwierdziła tego na egzamninie nie bedzie bo za droge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też nam tak mówiono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś jest pewny gdzie wrzuca się frez i gumkę polerska? Czy do wanienki czy do boxa z obrotowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaka szpatułka to mieszac ten preperat orangash plus indjucent gel.to tez nałozyc na łyzke indywidualna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od jakiej masy zalezy łyzka ?niech mi ktos wyjani łyzki do ktorych mas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
proszę podajcie info czy jak będzie łyżka indywidualna i mamy zarobić tą masę silikonową to czy robimy przeciwzgryz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej do osoby co pisała ze może wysłać zdjęcia egzaminu bardzo proszę o wysłanie na meila Kowalewska.gim@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co gumka? Frez do małego boxu z płynem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poproszę o zdjęcie również: napiszcie jaka była treść zadania nataliabykalinowska@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak mozna o zdjecie egzamin ja mam 28 .06 senioritka82@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na jakies tacy ma byc ta gumka i frezz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na tej samej co narzedzia diagnistyczne razem z prostnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×