Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Kosza nie trzeba bardziej krzesło asystor i ławkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas na koniec dnia bo tez pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym ułożyła w takiej kolejnośći lusterko, zgłębnik, pęseta. Oczywiścię wsystkie narzedzia w jedna strone tzn czescia pracującą do góry. I wszystko odpakowujemy przed przyjściem egzaminatora.ido niebieskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Metryczki są gotowe do uzupełnienia czy sami musimy sporządzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas również steyzlizujemy łopatki i szklane płytki więc dla mnie szpatułka do wanienki powinna iść. A bloczek wsosokwany do czerwonego- zobaczcie klucze z poprzednich egzaminów kilka lat temu też była protetyka i było napisane w kluczu że resztki masy traktuje się jak skarżone i powinny iść do czerwonego worka. W niebieskimi powinno być tylko opakowania papierowe po zestawach i frezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i narzędzia ułożone częścią pracująca w stronę asystentki więc jak dla mnie w dół a nie w górę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poproszę link do tego klucza po protetyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Linka nie ma bo przygotowyjac się do egzaminu w szkole robiliśmy wszystkie przykładowe zadania z poprzednich lat. Bodajże protetyka była w styczniu 2014 r. Trzeba poszukać na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znalazłam . rzeczywiście jest że resztki materiału do czerwonego... więc myślę że bloczek też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co z tymi metryczkami są gotowe i tylko uzupełnić czy sami piszemy.? Trzeba podać wzór do obliczania roztworu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wzór chyba nikogo nie interesuje. Ważne ze wiesz jak to się oblicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zeszlym roku trzeba bylp metryczke samamu sporządzić z tego co pamietam. A co do kosza też słyszałam że zdezynfekować. Aczkolwiek nie pamietam jak w zeszlym roku robiłam na egzaminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to jak będziecie mieli na egzaminie to zobaczycie. Ja juz jestem po i kłócić sie nie muszę bo mam dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam dziś i miałam dobrze ze papierek do niebieskiego a szpatułka zdezynfekowac. Kto co zrobi to sie okaże. Powodzenia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to zrobcie ze papier do czerwonego a szkatułkę do płynu. Potem dajcie znać jak to wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak znalazłaś ten klucz to możesz wystawić tu link bo też chciałabym zobaczyć... Będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już po. To był naprawdę łatwy egzamin. Wszystko zależy od tego jak przygotuje się szkoła na egzamin. Dlatego pojawiają się różne odpowiedzi. Generalnie cały proces postępowania można wywnioskować z tekstu..., Gdyby ktoś miał jakieś pytania, chętnie odpowiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skąd możecie wiedzieć że macie dobrze nawet jeżeli jesteście po egzaminie jeżeli wyniki dopiero w sierpniu są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jak to jest dziewczyny z ta szpatulka i bloczkiem? Ma ktoś pewne informacje? I czy podczas zadania praktycznego można wracać do stolnika i czytać treść zadania? Aha i czy najpierw robicie płyn, lyzke, sprzątanie i na końcu zasiadacie do uzupełniania dokumentacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A stąd wiemy jak poszło, że Pani egzaminator wyszła po egzaminie i powiedziała, że było bardzo dobrze. Dla mnie, to wystarczająca informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czego konkretnie dotyczyło pytanie odnoście bloczków i szpatułek, ja masę Stomaflex Ligt zarabiałam na bloczku woskowanym (Stomaflex) szpatułką metalową, taką jak do mieszania cementów, tą szpatułką łatwiej nakłada się na wycisk w żuchwie. Podczas zadania można wracać do stolika na którym leży arkusz dowolną ilość razy, jednak należy pamiętac aby nie dotykać go rękawiczkami. Kolejność postępowania u mnie była taka: obliczenie ilości płynu na arkuszu, dezynfekcja blatu, worki były już przyszykowane, więc tą czynność mogłam pominąć, szykowanie płynu, przygotowanie wszytskich materiałów niezbędnych do dalszej pracy na plastikowej tacce, przetransportowanie na blat roboczy, rozłożenie na blacie i asystorze, zarobienie masy, nalożenie na łyżke, dezynfekcja masy, odłożenie po ocenie egzaminatora na papierowy ręcznik, wrzucenie narzędzi do płynu, prostniće zdezynekowała i włożyłam do przyszykowanego rękawa, uprzątnięcie blatów i ich dezynfekcja, dokończenie wypełniania arkusza... i zgłoszenie końca pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jakie stężenie przy płynie do wanienki ? Bo w zadaniu napisane jest tylko 1l bez % to skąd mamy wiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ja nie pisałam, że zdałam na 100%. To z jakim wynikiem okaże się w sierpniu. Informacja "bardzo dobrze" pozwala mi się cieszyć tym, że zdałam w ogóle i jeśli były błędy, to było ich niewiele. Pisząc kolejny komentarz pisałam jak ja postępowałam, a nie jak należy postępować. To jest tylko podpowiedź, a nie odpowiedz. To tyle w temacie zaliczenia. Jeśli chodzi o 1l płynu, to trzeba patrzec na ulotkę informacją w kórej podane było stężenie. Aniosyme DD1, ma stężenie 0,5 proc., czyli musisz przygotować 995 ml wody i 5 ml środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojj, ktoś tu ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. Pisałam, że worki były przyszykowane, więc nie trzeba było tego robić. Nie pisałam, że nie trzeba było do nich nic wrzucać :)))) Wkładałam sobie wszystko pod fartuch, a na koniec powiedziałam, że napuchłam ze stresu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy trzeba bylo zrobic opis wykonywanych czynnosci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam pytanie masę wyciskowa, bolczek i szpatułkę kładziecie na asystorze po stronie asystentki czy na balacie. I gdzie zarabiałyście masę ( asystor, blat )??? Proszę o szybko odpowiedź bo jutro mam egzamin a mam sprzeczne informację od koleżanek :) a mnie że stresu już wszystko się pomieszało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czynności nie trzeba było opisywać, do wypełnieia byla karta pacjenta, karta do laboratoriu, metryczka na srodek dezyfekcyjy, metryczka na odpady, oraz data i godzina kolejnej wizyty oraz jej cel. Mase uszykowałam na blacie i tam tez mieszalam. Na asystorze odziez ochrona dla lekarza, zestaw diagnostyczny, prostnicei frez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w karcie do laboratorium trzeba bylo wypisac plan leczenia protetycznego ? karta protetyczna tez byla ? czy zalecenia do bezzebia tez byly ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak uzupełniałam kartę w odpowiedniej kolejności: Proteza całkowita górna lub dolna, pobrano wycisk czynnościowy w żuchwie lub szczęce, wzornik zwarciowy górny lub dolny - do wykonania przez technika, wpisujemy dwie daty, data wizyty na której pobrano wycisk i data na kiedy ma być wzornik gotowy, czyli za 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×