Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Jakie ksiązki ostatnio przeczytalyście?

Polecane posty

Gość The Jelly Bean
W tym roku: 3 książki z opowiadaniami chińskich pisarzy Inferno (no i teraz wiem, że w takiej "literaturze" nie gustuję) czytam też przewodniki :P w tym roku przeczytałam 2 (zależy gdzie jadę) - nie wiem czy to się liczy :P teraz kończę czytać Gawędy o sztuce" Ktoś wyżej pisał o tym, że niby jakąś wartość miałoby wymienianie bohaterów w ksiażce - ale w jakim celu? Literatura (o ile jest literaturą, a nie Grocholą) oddziałuje na wyobraźnię (np przez plastyczne, bogate opisy, wnikliwą obserwacje autora) i poszerza słownictwo (nawet przez używanie znajomego słowa w innym kontekście), ale nie przez fakt pamiętania imion głównych bohaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Targowisko próżności , i mimo,że akcja dzieje się w początkach XIXw to nie straciło na aktualności, chociaż zmieniły się okoliczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ostatnio przeczytałam U progu zagłady Martina Zelenaya, świetna powieść kryminalna. bardzo dobrze napisana, świetna fabuła. Rewelacyjnie się ją czyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie skończyłam czytać "Oczyszczenie" A. Millera i dalej jestem pod wielkim wrażaniem tej powieści. Jednym słowem świetna, bardzo dobrze się czyta, bo autor ma fajny styl, zaskakuje, momentami przeraża, wywołuje pełen wachlarz emocji. No i nie można się od niej oderwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie skończyłam czytać "Opis obyczajów za panowania Augusta III" Jedrzeja Kitowicza, i powiem wam, że ksiązka jest zaskakująco ciekawa. Staropolszczyzna w niej użyta wcale nie jest niezrozumiala, książke czyta sie łatwo. Pokazuje, ze dawniej ludzie wcale nie byli "święci". Świat ukazany przez Kitowicza jest jednocześnie podobny do naszego, a jednocześnie całkiem inny niż nasz. Polecam, a jednocześnie podnosze temat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Intercourse includes a,nal, f****ng morons...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cuda Erica Metaxasa, książka jest dowodem na to, że cuda mogą przytrafić zwykłym ludziom. Jest bardzo dobrze napisana, skłania do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamietniki Fannu Hill, bardzo inspirujace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przeczytałam ostatnio ''Ołówek'' ,Katarzyny Rosińskiej-Jaczyńskiej, teraz czytam ''Klucz Sary'', Tatiany de Rosnay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I.B.Singer"Szatan w Goraju","Dwór" i inne.Nieźle się go czyta pomimo trochę archaicznego języka.Oprócz tego różne ciekawe rzeczy na temat Izraela,bo jedziemy zwiedzać ze znajomymi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w trakcie lektury "Zapach kwiatu muszkatołowego", kupiłam w Matrasie w przedsprzedaży! :D Świetnie się czyta i jest dłuuuuuuga, więc cieszę się tym bardziej, bo tak szybko się z nią nie rozstanę. Wciąga od pierwszej strony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed egzekucją E.Silver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
,,Sońka'' Ignacego Karpowicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem w trakcie czytania Fynf und cfancyś Michała Witkowskiego i jestem nią zachwycona. Dawno mi się żadna książka nie podobała tak bardzo jak ta. Świetnie napisana i ten cierpki humor, super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×