Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MARCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość Słoneczko93
Tez sie wlasnie nad tym zastanawiam zawsze to badanie jest dokładniejsze i mozna o wiele bardziej sie upewnić czy wszystko ok :) moj ginekolog niestety nawet usg ma niezbyt dokładne ;/ ale moja siostra mnie wczoraj zaskoczyła ma 7 mc synka i jest w ciazy :) chyba sama tez jest w szoku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esen
Narazie nie ma co sie martwic waga, wlasnie sprawdzilam, w poprzedniej ciazy pierwsze kilogramy doszly dopiero w 5mc, a potem juz polecialo. Ja cisnienie tez mam niskie, ale puls max 75. Ale u mnie to norma czy ciąża czy nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
Gratulacje dla siostry :) Ale Wam się rodzinnie złożyło. :) Podwójne szczęście. Znam dwie ciężarne siostry które mają termin od siebie różniący się o tydzień. Mam pytanie do tych co już czują ruchy. Czy to uczucie można porównać do stukania, albo do drżenia łydek po spacerze, przy niedoborze magnezu? Bo przed 5-cioma minutami coś mi tak delikatnie zatrzepotało tam gdzie powinnam mieć maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko93
Esen mam nadzieje ale muszę jeszcze poczekać jakoś mi sie dłużna te tyg :) wesołka dzieki bedzie 1,5 mc różnicy ale ona ma skłonności do wcześniaków oj ciekawe jak to bedzie :) co do ruchów tez sie zastanawiam :) przecież to nie możliwe ze zawsze sa to jelita :) tak bardzo juz bym chciała je poczuć :) a moze czujemy tylko jeszcze o tym nie wiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czuje przewalanie ;) heheh nie wiem jak to wytlumaczyc. Internety pisza ze moze to byc jak trzepotanie skrzydlami motyla wiec cos pod te lydki ;) heheheh ale to jest raczej charakterystyczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
Słoneczko93 ja w pierwszej ciąży miałam robione tylko usg połówkowe - takie dokładne, a tak to u mojej gin takie zwykłe na każdej wizycie; usg prenatalne robi się między 11 a 14 tygodniem ciąży; dzidziuś musi mieć odpowiedni rozmiar :) gratulacje dla siostry :D co do wagi - ja jestem mała i nie waże za dużo :) teraz mam jakieś 48 kg, czyli 2+ od wyjściowej wagi, ale mnie już tak brzuch wystaje, że znajomi na ulicy już gratulują maleństwa :) a ponad to chyba znowu mi piersi urosły bo już tak dziwnie z tego biustonosza wystają :P jak tak dalej pójdzie to nie wiem ile razy będę zmieniać biustonosz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
ja jeszcze ruchów nie czuje; mam dziś 12tydzień+2 dni; wczoraj widziałam na usg jak maluch się rusza, ale ja nic nie czułam, a ponad to lekarz musiał mi głowicą z usg mocno naciskać brzuch żeby wszystko dobrze zobaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko93
Midorka co do brzusia i piersi to tylko sie cieszyć ;) tez bym tak chciała ;) jakoś nie moge sie doczekać , chyba jestem niecierpliwia ;) co do prenatalnego to sie dopytam na wizycie 18 chyba ze ordynator zrobi mi wyraźne usg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko93
O ja tez mam 12 tydz tylko ze 1 dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyFox
wesolka chyba to to:) bo te pierwsze ruchy sa baaardzo delikatne i takie trudne do stwierdzenia to uczucie jakby cos sie tam robilo... hm jakby ruchy w jelitach jak sie za duzo zje. Moj ten kolega ginekolog powiedzial ze dzieci reaguja na slodkie wiec zjedz kawalek czekolady moze zmusisz mlode do aktywnosci :D dziewczyny jak ten czas zasuwa- dzis dzwonila do mnie pielegniarka z gabinetu mojego gina zeby... umowic mnie na usg polowkowe! dopiero co test byl pozytywny a tu za niedlugo bedzie polowa ciazy... dziewczyny wymiotujace jak wasze samopoczucie?? lepiej cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
U mnie mdłości przekształciły się w bolesne ssanie głodu. Nie wymiotuję. Odruch wymiotny też łapie jakoś rzadziej. Mogę sama robić zakupy i gotować. Wracają mi siły. Nawet w mieszkaniu panuje względny ład, z czym ostatnio było bardzo ciężko :) Chyba wracam do żywych. Problem z tym, że w dzień chce mi się spać, wieczorem padam jak kawka, a nocy się budzę i łapie mnie bezsenność. Lady Fox lecę po czekoladę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejdi88
Soulija ja tez co 2godz musze cos zjesc bo czuje glod, ssanie w zoladku i zaraz mnie mdli:) Słoneczko93 moje cisnienie zawsze tak 110/80, 120/80 ladyFox ja dwa dni nie wymiotowalam ale dzis arno niestety musialam pedzic na przytulaski z WC hehe:) co do wzrostu energii to tez powoli zauwazam ze mam wiecej sily i checi cos zrobic, bo 3 pierwsze miesiace to jak zombi chodzilam:( kazdej z Was zycze milego dnia i samej radosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja jeszcze nie czuję ruchów, a w czwartek maluch skończy już 15 tygodni, więc może niedługo poczuję to "trzepotanie motyla" ;) Ja też jem co 2h, mdłości jeszcze czasem dopadają mnie wieczorami. Nareszcie mam więcej energii i pozytywnych myśli - całe szczęście, bo na początku czułam się tak beznadziejnie, że bałam się, że wpadnę w jakąś depresję. Mi lekarz polecił badania prenatalne, nie musiałam się godzić, ale zrobiłam dla pewności. W końcu mam 30 lat i to moja pierwsza ciąża, więc zawsze jakieś małe ryzyko istnieje. Na szczęście maluszek jest zdrowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
Co do ruchow dziecka. Najlepiej polozyc sie na lozku. Odprezyc sie trzeba. Wtedy jest mozliwosc tak od 15tc Ale to raczej od drugiej ciazy. Ja poczulam biespodziewanie takie delikatne ruchy w Dole brzucha , po srodku. Takie delikatne. Inaczej niz gazy. Nigdy trzepotania motylka nie czulam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejdi88
tez chce juz poczuc moje serduszko w brzuszku:)zazdroszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko93
Lady88 to ja chyba tez wracam do żywych , wcześniej nie mogłam zapanować na porządkiem i nie mogłam podejść do kuchni ale z dnia na dzien jest jakby lepiej :) tez miałam chwile zwątpienia ale na szczęście to przechodzi :) wzajemnie miłego dnia dla was:) ja dzisiaj sie wybieram na dłuższy spacer ciekawe czy dam radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sloneczko93
Wesołka tez tak mam ze spaniem i nie wiem co wtedy robic ;) nie dość ze ciemno to jeszcze wtedy jesc mi sie chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evela92
Hej. Dziś coś mi się nie podoba w bólach w okolicach prawego jajnika... Takie krótko trwałe kucie ale chwilami często się pojawiają nawet jak leżę... Jutro mam wizytę ale jak zwykle czekanie jest najgorsze i tylko dzień mi się dłuży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka91
Evela ja też tak czasami mam..raz mnie kluje po prawej stronie a raz po lewej:/ nieraz jak się gwałtownie przewrócę z boku na bok a nieraz jak siedze spokojnie to też potrafi mnie dzgnąć mama twierdzi że to normalne i żebym sie nie przejmowała..wiec sama nie wiem. A co do ruchów..chyba wczoraj też coś poczułam;) dla porównania przyłożyłam reke z drugiej strony brzucha i nie czułam tam nic a w tym miejscu co jest dzidziuś czułam jakby ktoś lekko muskał mnie po ręce..w sumie to nawet mężowi nie mówiłam bo nie byłam pewna tego co czułam ale to aż było dziwne..takie inne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmnana
ja też jeszcze ruchów nie czuję, a wymiotuję rano przed jedzeniem. i też jem co dwie godziny, albo i częściej bo jak tylko poczuję głód to od razu mi niedobrze. i jeszcze nie toleruję niektórych zapachów, wczoraj jak używałam płynu do naczyń to myślałam że zemdleję tak na mnie podziałał. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evela92
Ja od jutro będę już w 12 tygodniu więc u mnie na czucie ruchów to chyba za wcześnie ale czytałam że przy pierwszej ciąży można je pomylić ale też nie mogę się już doczekać. A byłam zapytać co z tym moim skierowaniem które zagubiłam i jutro przy pomiarach lekarz może mi wyda nowe ale z rejestracji pani coś nie chętnie kręciła nosem... A najgorsze jest to że mój doktor przyjmuje tylko w środy od 10 ja mam usg na 13,40 i potem do lekarza a więc prawie cały dzień w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka91
A odnoście badan prenatalnych u mnie też lekarz powiedzial że robić ich nie muszę bo mam mniej niż 35lat i w rodzinie nie było chorych dzieci że jestem młoda zdrowa bla bla bla i że nie widzi potrzeby...jednak ja tam wolałam dmuchać na zimne i jeszcze tego samego dnia umówiłam się u innego ginekologa na badania. Na kolejny dzien wieczorem już miałam pewność że z dzieckiem jest wszystko ok. ale dopóki nie weszłam do gabinetu to bylam jednym kłębkiem nerwów..zreszta pisałam juz jak to u mnie wygladało;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka91
Wiem ja też o tym czytałam..tyle ze ja juz jestem w połowie 15 tygodnia i to co wczoraj czułam to było całkowita nowością..bo jak od jelit bulgocze przynajmniej w moim przypadku to na całym brzuchu czuć a wczoraj czułam tylko w miejscu gdzie sobie przebywa młody a z drugiej strony cisza i spokój była..no chyba że tylko jedna strona jelit się odzywała?0_0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny powiedzcie mi czy to jest normalne że non stop mnie ssie w żoładku?? jadłam ponad godzine temu obiad i teraz czuje znowu głód..jakbym od rana nic nie jadła:/;/ aż mnie żołądek z głodu boli:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejdi88
kazda z nas ma roznie ale widze ze sporo z nas ma ta dolegliwosc -ssania w zoladku..trzeba cos drobnego przekasic i juz:) u mnie lepsze samopoczucie, tylko co wieczor mdlosci, no i zapachy nadal draznia i malo co moge jesc ale sobie radze:) ja czesto jezdze do lasu na grzyby ale tak po dobrej godz chodzenia jestem juz wykonczona hehe nie ta forma juz:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evela92
Mnie coś gardło zaczyna boleć jak myślicie czy można zażywać tabletki do ssania akurat mam jakieś ISLAN imbirowe bodajże i nie wiem czy można czy iść do apteki i farmaceutka żeby cośdała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ladyFox________01.03____30 l._____???____2 ciąża____ przyszlamama91___01.03___23 l.____???_____1 ciąża____ok. Nowego Sącza magolk6344______01.03____???_____???____2 ciąża____ Lejdi88_________2.03______26l_____???____1 ciąża____Kalisz Soulija__________03.03____28 l._____???____2 ciąża____ Namii___________03.03____???_____???____1 ciąża____ Lilianka31_______05.03____32 l._____???____2 ciąża____Kraków ankaa116_______05.03____23 l._____???____1 ciąża____Kartuzy kika114__________06.03_____25l._____???____1 ciąża_____Poznań wesołka91_______07.03____23 l._____???____1 ciąża____ok. Katowic Wiktoria86_______07.03____28 l._____???____2 ciąża___ Białystok N@dziej@_______07.03____29 l._____??? ____2 ciąża____Warszawa Tyna83_________08.03____31 l._____???____2 ciąża____Poznań anka p__________09.03____22 l._____???____1 ciąża____Warszawa vouga__________10.03____30 l._____???____2 ciąża____ok. Katowic terlikula________11.03____29 l._____???____2 ciąża____ Ewa ____________11.03____35 l._____???____2 ciąża____Chełmża ano81__________12.03____32 l.______???___1 ciąża____Warszawa margot89_______12.03____25 l.______///____1 ciąża_____ Tychy Czuprynaa_______14.03____25 l._____???____3 ciąża____ esen____________15.03____28 l._____???____3 ciąża____Warszawa anielkus86_______15.03___27 l._____???____1 ciąża____Warszawa pozytonka_______16.03____33 l._____???____2 ciąża____Szczecin Słoneczko93______21.03____???_____????____1 ciaza Caarolinee88_____21.03____26 l._____???____3 ciąża____Warszawa midorka_________22.03_____???_____???____2 ciąża___Bielsko Biała Mirabella1983____25.03____31 l._____???____2 ciąża____Warszawa jakotaka1_______26.03____23 l._____???____1 ciąża____ pmnana________27.03____23 l._____???____1 ciąża____Rzeszów beti_83_________27.03____30 l._____???____1 ciąża____Wrocław evela92_________28.03____22 l._____???_____1 ciąża____Ostrów Mazowiecka GU_____________28.03____27 l._____???_____1 ciąża____ lusandra________30.03____???_____???_____1 ciąża____ 31marzec_______31.03____36 l._____???____2 ciąża____Warszawa dziewczyny te ktore znacie plec, wpisujcie w tabele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evela92
Przepraszam ISLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lejdi88
Raczej nie można..slyszalam ze żadnych tabletek bez konsultacji z lekarzem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×