Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MARCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość Margott89
Cześć, też mam termin na marzec, ale dopiero teraz pomyślałam o tym, żeby pisać na jakimś forum z kobietkami, które mogą mieć podobne obawy i dolegliwości. :) Pozdrawiam, Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vouga
Ja niestety nie pomogę z wynikami badań bo kompletnie się na Tym nie znam. O wszystkie obawy wypytaj lekarza. Trzymam kciuki za dobre wieści. Margott witamy w naszym gronie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
Margot witaj; ja po powrocie córki ogarniam pranie i jej zabawki :) na szczęście córka za tydzień idzie do przedszkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabella1983
Ja tylko napiszę, że kolejny ciężki dzień za mną i że jest źle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
a u mnie jakby lepiej; już mnie coraz mniej mdłości męczą i zaczynam jeść :) choć najlepiej wchodzą mi owoce :) to może i dobrze; no i ja muszę teraz po powrocie córki wejść na większe obroty - więcej obowiązków :) jak to przy dziecku; ponad to w tym tygodniu będę się umawiać na usg prenatalne bo zaczęłam właśnie 11 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria_86
Dziewczyny, a 4 dzien 12 tygodnia to nie za wczesnie? Bo jade na usg 150 km w jedna strone, a mam juz w srode i sie boje ze to za wczesnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
PrzyszłaMama91 ja miałam leukocyty 12 tysięcy, lekarka mi powiedziała, żeby się tym nie przejmować, bo w ciąży są inne normy i to do 20 tysięcy. Że po prostu organizm i jego przeciwciała sa w pełnej gotowości by bronić maluszka przed zagrożeniami i stąd takie wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vouga
Przypomniało mi się ze w pierwszej ciąży jak miałam 8 tys leukocytów to lekarz kazał wypić na wieczór 1,5l wody niegazowanej. Jak rano oddałam mocz do badania to leukocytów nie było. Ponoć nerki przy tak dużej ilości płynu lepiej pracują. Zresztą po cesarce im więcej wypilysmy wody Tym mocz byl ładniejszy i szybciej odlaczali cewnik To może spróbuj i oddaj jeszcze raz mocz mi wtedy pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
Wiktoria86 mnie gin powiedziała, że usg prenatalne robi się między 11 a 14 tygodniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...Jestem po wizycie i po prostu zdębiałam jak wczoraj usłyszałam że wyniki mam super o_0 ponoć na leukocyty sie nie patrzy zbytnio w ciaży tylko na inne wyniki w morfologii..doktorka mi powiedziała żebym sobie nawet głowy tym nie zawracała i niepotrzebnie dzidziusia tym nie denerwowała..no to skoro tak jest to czemu niektórzy w necie piszą coś innego? a ja to głupia łykam i się nakręcam i potem faktycznie bede miała płaczliwe dziecko..wczoraj dała mi też posłuchać tętna dziecka serduszko biło mu jak oszalałe i tętno ma idealne..mimo że już było prawie przed 22.00 to maluszek dalej rozrabiał zamiast sobie spać bo było słychać też jego ruchy..ehhhh od razu mi lepiej jak sobie o tym pomysle;D a co mi doktorka powiedziała na temat prenatalnych..że nie musze ich robić bo sie je robi tylko wtedy jak kobitka jest po 35roku życia albo w rodzinie sie dzidzi chore urodziło..ale ja tam wole jej nie słuchać i się umówić u innego gin na nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margott89
Cześć, czytalam troche o tym USG miedzy 11-14 tygodniem, bo w czwartek mam wizyte u gina a bedzie to ostatni dzien 12 tyg i nie wiedzialam czy beda mi robic jakies USG, a chce wiedziec, czy brac ze soba meza czy tez nie. No i wyczytalam, ze miedzy 11-14 tyg USG nalezy do badan obowiazkowych wedlug Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. A jesli to USG wyjdzie niepokojaco, lub gdy sie juz mialo chore dziecko, lub gdy sie ma powyzej 35 roku zycia, to daja skierowanie na USG PRENATALNE, czyli inaczej GENETYCZNE. Oczywiscie mozna je zrobic sobie je bez skierowania, ale tego badania nie zrobi wam wasz ginekolog, tylko specjalista od genetyki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evela92
Hej dziewczyny u mnie bóle jakby znów takie przed miesiaczkowe i stres bo nie wiem co jest czy to nic groźnego. Naszczescie wizyta jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o właśnie..to tak samo jak ja..i dlatego szybciutko znalazlam sobie tez w gorlicach takiego ginekologa co robi usg prenatalne i sie zapisałam przedtem i wizyta już dziś..mam pietra odrobine..ale wole wiedzieć na czym stoje z małym i podenerwować sie przez dzisiejszy dzień niż przez nastepne pół roku i zastanawiać czy aby na pewno z dzieckiem wszystko ok. Wole żeby dwóch lekarzy potwierdziło ze ciaza rozwija sie prawidłowo..wtedy człowiek bedzie troche bardziej spokojniejszy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewuszki :) pierwszy raz pisze na jakimkolwiek forum ;) wg lekarza termin mam na 18 marca 2015 r, mam nadzieję że wszystko będzie oki, chociaż tylko coś poczuje w podbrzuszu to już chora jestem, jak do końca ciąży nie wyląduje w wariatkowie to będzie mega sukces ;) aaaaa i wczoraj zauważyłam pierwsze rozstępy na piersiach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
ja mam usg prenatalne 8 września; już nie mogę się doczekać; ponad to wszystko dobrze; brzuszek rośnie :) dziewczyny czy wy już chodzicie w spodniach ciążowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaMama91
Hej Pysiaczek. To widze że nie tylko ja jestem taką panikarą..heh zresztą mozesz sobie wcześniej poczytać moje wypowiedzi i "problemy" które były tylko moim wymysłem..za każdym razem wmawiałam sobie najgorsze a tu prosze to tylko moja wyobraźnia..a w podbrzuszu ma boleć wkoncu macica się rozciąga..pewnie boli cie dołem a do tego raz po lewej stronie jajnika a raz po prawej tak na zmiane cie może kłuć..to wszystko jest wporządku i jak najbardziej normalne jeśli tylko nie masz plamienia;) nawet wczoraj jak byłam na badaniach to sie ginka pytała czy były jakieś bóle..a jeśli tak to żebym sobie no-spe zażywała..wszystko to jest dobrym znakiem bo wiadomo że dzidziuś rośnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaMama91
Dziewczyny jestem właśnie bo usg prenatalnym i czuje sie o 3 kg lżejsza;D a myslałam że nie przezyje przez te nerwy..na szczescie z dzidziusiem wszystko ok pan doktor dokładnie zbadał dzieciątko wyogladał z każdej strony dokonał wszystkich pomiarów sprawdził bijące serduszko i nawet policzył czy ma w każdym paluszku po trzy kosteczki i wszystko wyszło idealnie..;) jestem prze szcześliwa!;D a musze przyznać że cieżko się było doczekać aż się odpowiednio ułozyl do zmierzenia przezierności karku bo praktycznie cały czas sie urwis do nas wypinał:P ale sie udało..ooo maaaatko..;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabella1983
Ja dzis mam wizyte i bede umawiac usg prenatalne. Czuje sie bez zmian czyli koszmarnie. Caly dzien wczoraj na sucharkach i wodzie z cytryna. Nie potrafie cieszyc sie ciaza, nic mi sie nie chce, jestem kompletnie wykonczona i zdolowana. Zazdroszcze Wam ze macie w sobie tyle energii i radosci bo ja jestem wrakiem czlowieka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaMama91
NNie martw sie kochana ja miałam dosłowie to samo.. od 8 tyg. mdliło mnie od rana do nocy a do ust to nie mogłam dosłownie nic wziąć a już nie wspomne o tym jak mi wszystko smierdziało i przez to jeszcze bardziej mnie mdliło:/ już jestem w połowie 13 tygodnia i jest lepiej znacznie lepiej..mimo że przedtem miałam szybki kurs do łazienki bo mnie musiało lekko przymdlic:/ nawet wcześniej każdej osobie ktora pytała jak się czuje bedąc w ciąży mówiłam że gdybym wiedziała ze tak zrycie bede sie czuć to bym jeszcze poczekała na maleństwo bo życ sie nie dało przez ostatnie tygodnie ale już jest lepiej i tobie też wkoncu sie poprawi:) a jak już bedziesz po badaniach i wszystko bedzie ok to bedziesz najszczesliwą kobieta pod słoncem..;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria_86
Ja mam dzis ug genetyczne. Trzymajcie kciuki. Martwie sie. Ile wam wyszlo nt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmnana
Mirabella mam dokładnie tak jak ty mam już dość rano jeszcze nie wstanę z łózka a już galop do łazienki. cały dzień chodzę z mulona i co zjem to się tylko zastanawiam czy zaraz polecę czy nie. mam nadzieje ze tak jak piszę PrzyszłaMama że przejdzie to od 12 tyg a jeszcze piersi mnie tak bolą jakby miały mi pęknąć, brzuch nie rośnie tylko cycki z każdym dniem coraz większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam wczoraj i przed wejsciem do gabinetu tak cała dygotałam z nerwów że ledwo mnie mąż na krześle utrzymał..a jak go za reke trzymałam to mówił ze jeszcze troche i mu palece połamie:P ale to wszystko z nerwów a jak sie okazało wszystko nie potrzebnie..u mnie na szczescie wszystkie pomiary wyszły prawidłowo tak jak wyżej pisałam a nt 1,4 mm tak ze w normie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia_S_B
Jestem już w połowie 10 tygodnia. Jedyne objawy ciąży to bolące i powiększające się piersi i lekkie klucie brzucha ... to moja pierwsza, dlugo wyczekiwana ciąża i chyba dlatego ją tak super zaczynam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
Agusia SB witaj :) ja czuje się dobrze, codziennie chodze do pracy :) badań jeszcze się nie boję, ale wszystko przede mną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
Wiktoria ja miałam NT 1.00 mm. Czuję się dziś okropnie... 12 tydzień i 4 dzień... a ja wymiotuję dalej niż widzę... złapało mnie po drodze do pracy... musiałam wysiąść z autobusu, resztę drogi przeszłam pieszo, co 5 kroków wymiotując, na środku miasta... myślałam, ze zapadnę się pod ziemie. Zanim doszłam do pracy jakoś mi przeszło, ale nadal nie czuje się najlepiej. Kiedy się to skończy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margott89
Wesolka, tez wszedzie wymiotuję - na parkingach, w supermarketach... I strasznie mi wstyd, gdy ludzie mnie mijaja i sie tylko na mnie patrza. :( Ale coz zrobić... Mam nadzieje, ze niedlugo mi to minie ;) I tobie tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
dziewczyny serdecznie Wam współczuję z tymi wymiotami; mnie tak nie męczy, a w zasadzie to już mdłości zanikają; czasami mi tak rano dziwnie mdło, ale potem w miare ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria_86
U nas tez ok. Nt 0,8. Kosc nosowa 2,2. :) u tego lekarza bylam www.znanylekarz.pl/slawomir-sobolewski/ginekolog-polozna-poloznik/bialystok , jestem bardzo zadowolona i szczesliwa. Na 70% chlopiec. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
jaka wczoraj była cisza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmnana
ja za to mam straszne młodości wczoraj leciałam do auta żeby koła auta wymiotować jakaś kobieta stała i się tak patrzyła, masakra. ludzie chyba myślą że pijana albo coś. my dzisiaj wieczorem wracamy do anglii autem boję się trochę tej podróży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×