Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MARCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość Słoneczko93
Ehhh juz nie wiem co gorsze mdlosci czy wymioty......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczynki mam pytanko. Od kilku godzin co chwila kłuje mnie w prawym boku. Taka jakby kolka.... nie wiecie co to? Do lekarza ide dopiero w czwartek a ja nie wiem co jest grane ... dzis rowny 12 tc. Pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszytskie przyszłe mamy. Czy 4 tyg po dniu spodziewanje miesiączki (6tyg od stosunku, 8tyg od ostatniej @) ginekolog na usg dopochwowym zobaczyłby już pęcherzyk ciążowy? Czy może jest jeszcze za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
no ja mam w sumie dużo śluzu i wchłania się jak mam wkładke, ale ten zauważyłam na papierze toaletowym bo się tak ciągnął; nic mnie nie piecze i nic mnie nie swędzi; gościu ja ostatnią miesiączke miałam 15.06; cykle miałam raczej regularne co 28dni; więc 13.07 robiłam test i wyszedł pozytywny; 14.07 byłam już u lekarza i nie było zupełnie nic widać na usg (ale poszłam bo w poprzedniej ciąży brałam duphaston, a wiedziałam, że moja gin idzie na urlop), na kolejnym usg byłam 23.07 i był widoczny pęcherzyk ciążowy, ale bez dzidzi; moje skarby zobaczyłam na usg dopiero 3.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli byłoby już widać pęcherzyk tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko93
Moim zdaniem tak u mnie w 8 tyg to juz było widać 2 cm dzidzie a tez sporo czekałam na pęcherzyk ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale 8 tyg od daty ostatniej miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vouga
Hej, jak tam Wasze pociechy w przedszkolu?? Mój synuś zadowolony mówi że było bardzo fajnie i bez problemu lezaczkowal. Oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
u mojej córki w przedszkolu też wszystko dobrze :) była uśmiechnięta i zadowolona, ale ona miała tą samą grupę i tą samą wychowawczynię; miłego dnia Wam życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko93
Tak w 8 tyg od spodziewanej @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyFox
vouga u nas tez super. troche ustawial dzieci ale taki charakter ma. hehe u nas na szczescie nie ma lezakowania na przymus bo moj szogun nie ma drzeme dziennych od ponad 1,5 roku wiec nie ma szans na sen czy odpoczynek :) przede mna dzien porzadkow w szafie... no i ogarniecia tych malych ciuchow bo synu (nie chce mi sie przeokropnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika114
Nadzieja i Lady Fox tak wam zazdroszczę tych ruchów! Wesołka ja też jestem z tych niecierpliwych. Mam ostatnio jakieś rewolucje w brzuchu, ale raczej to jelita ;/ tak mi się wydaję. Chyba, że się mylę a zorientuje się dopiero przy pierwszym kopniaku, że wcześniej to był dzidziuś a nie jelita :P chociaż w ciąży zmieniłam trochę dietę więc stawiałabym raczej na na to drugie. Mam ochotę na pikantne, ostre rzeczy, albo o intensywnym smaku. Mnie też bolą pachwiny, pytałam i moja ginekolog mówi, że to normalne, bo wszystko nam się tam naciąga. Kochane w sobotę czeka mnie nie lada wyczyn. Mam ślub brata gdzie jestem świadkiem. No i nie ma w tym nic takiego ale... Odkąd jestem w ciąży nie mogę wytrzymać w kościele. Albo zapach mnie przytłacza - mdli, sprawia że kręci mi się w głowie, albo pogłos i ta cała akustyka, a może ten tłum ludzi? Nie wiem sama, ale raczej po 15 minutach siedzę na Mszy i się już nie ruszam, nie wstaję, bo bym padła. Mam gdzieś komentarze starych bab, z tym że u brata jako świadkowa raczej nie mogę tak zrobić, bo to nie wypada i źle wygląda. Stresuje się tym. Macie jakiś "sposób" na złe samopoczucie i takie "słabości"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko93
Ja sie zastanawiam jak poradzilyscie sobie z wymiotami i mdlosciami co jadlyscie .... Ja jestem w 10 tyg i nic nie moge przełknąć .... Macie jakieś sposoby !??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnaj
cześć marcówki ja jak byłam w 8 tyg to widziałam już dzidziusia na usg miał 2cm teraz jestem w 10 tyg i czekam na badania prenatalne i trochę się ich boje ale mam nadzieję że wszystko jest w porządku choć to jeszcze dwa tygodnie a narazie badania krwi toxo, cyto,różyczka i inne trzymajcie za mnie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnaj
hej ''Słoneczko'' ja jadam słone krakersy, paluszki,chrupki kukurydziane a z owoców jabłka i śliwki tak trochę nie za dużo i jakoś przechodzi, oczywiście nie wszystko na raz ale polecam spróbój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko93
Ok spróbuje , czego sie nie robi dla maleństwa . Tez sie wybieram na te wszystkie badania nie wiem jak wytrzymam rano na czczo ale zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti_83
Też się o to bałam, czy wytrzymam rano na czczo??? Ale dość krótko przed snem zjadłam jeszcze małą owsiankę i tak jakoś trzymała mnie do rana. Śniadanie zjadłam dopiero ok 8:30 a wstałam o 6 rano i to dla mnie wyczyn. A jak jem ostatni posiłek ok 18-19 a kładę się zwykle przed 22 to już rano mnie ssie strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. A ja dalej nic nie mogę przełknąć. A jak juz mi sie cos uda to najwyzej na 10 min i koniec. Wszystko oddaje. Wczoraj oddalam krew na test pappa a w pt mam usg. Na pt musze tez powtorzyc mocz, bo ketony strasznie wysokie i bialkomocz. Dzis bylam. Jesli dalej wykaze bialko to antybiotyk. Dzis u mnie pierwszy dzien tak naprawde pracy. Juz po wakacjach mam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
pozytonka a ten test na pappa bo chcesz czy jak? mnie w sumie lekarz zaproponował, ale nie wiem co zrobić; chyba się nie zdecyduje... ja w poprzedniej ciąży w ogóle nie robiłam usg prenatalnego, dopiero to koło 20 tygodnia, a teraz to już sama nie wiem co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
midorka w pierwszej ciazy robilam, wiec teraz tez zrobię. Lekarz mi nie kazał,ale wiem , ze bede spokojniejsza. U mojego lekarza usg prenetarne z testem pappa kosztuje 320 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
aha rozumiem; ja mam usg prenatalne w poniedziałek i kosztuje mnie 250zł, gdybym chciała dodatkowo pappa to jeszcze 150 zł; a w czwartek wybieram się do mojej gin na normalną wizyte i tam bedzie penie kolejne 100zł; a jutro ide na badania z krwi i to też prywatnie, musze zrobić grupe krwi i coś tam jeszcze... o rety ile wydatków :) szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabella1983
Dziewczyny jak tam samopoczucie? U mnie bez zmian. Jutro rusza 12ty tydzień a końca mdłości ani widu. Aktualnie przerzuciłam się na fazy popołudniowe, do 14.00 jest w miarę OK a potem zaczyna mnie mdlić nie do zniesienia. Wieczorami wzdęcia i ból brzucha jakbym zjadła kilo smażonego, tłustego mięsa. Zasypiam w cierpieniach :/ I tak dzień w dzień! A nie jem prawie nic, kanapki, owoce, chrupki ryżowe... O obiedzie mowy nie ma. Aha i jeszcze jeden "objaw" mi doszedł - zimno mi wieczorami. Cała rodzina lata w krótkich spodenkach po mieszkaniu a ja siedzę w dresie a jak zasypiam dosłownie mnie trzepie zanim się zagrzeję pod kołdrą. DOŚĆ MAM TEGO WSZYSTKIEGO....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
dziewczyny jak ja wam współczuję tych wymiotów i mdłości... mnie mdli troche, ale w sumie mogę jeść normalnie obiad (oprócz dzisiejszego gulaszu), no i mogę jeść ser żółty z pomidorem, więc stwierdzam, że ogólnie nie jest źle; mnie za to jak trochę dłużej stoję, np. przy prasowaniu, bolą plecy w krzyżu i to dosyć mocno daje mi się we znaki :P no i jak śpie na boku - jednym albo drugim to czasami mnie barki bolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejdi88
hej dawno mnie nie bylo..ale juz jestem:)dzis mam 13t1d ciazy i mdlosci od tyg jakby lzejsze tzn wymiotuje raz gora dwa dziennie..ale chyba zaczynaja znikac wiec i dla Was to nadzieja:)bo wczesniej nic nie moglam jesc..massakra:)brzuszek jakby ciut wqidac ale wszyscy sie smieja ze maja wiekszy bez ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejdi88
ladyFox________01.03____30 l._____???____2 ciąża____ przyszlamama91___01.03___23 l.____???_____1 ciąża____ok. Nowego Sącza magolk6344______01.03____???_____???____2 ciąża____ Lejdi88_________2.03______26l_____???____1 ciąża____Kalisz Soulija__________03.03____28 l._____???____2 ciąża____ Namii___________03.03____???_____???____1 ciąża____ Lilianka31_______05.03____32 l._____???____2 ciąża____Kraków ankaa116_______05.03____23 l._____???____1 ciąża____Kartuzy kika114__________06.03_____25l._____???____1 ciąża_____Poznań wesołka91_______07.03____23 l._____???____1 ciąża____ok. Katowic Wiktoria86_______07.03____28 l._____???____2 ciąża___ Białystok N@dziej@_______07.03____29 l._____??? ____2 ciąża____Warszawa Tyna83_________08.03____31 l._____???____2 ciąża____Poznań anka p__________09.03____22 l._____???____1 ciąża____Warszawa vouga__________10.03____30 l._____???____2 ciąża____ok. Katowic terlikula________11.03____29 l._____???____2 ciąża____ Ewa ____________11.03____35 l._____???____2 ciąża____Chełmża ano81__________12.03____32 l.______???___1 ciąża____Warszawa Czuprynaa_______14.03____25 l._____???____3 ciąża____ esen____________15.03____28 l._____???____3 ciąża____Warszawa anielkus86_______15.03___27 l._____???____1 ciąża____Warszawa pozytonka_______16.03____33 l._____???____2 ciąża____Szczecin Caarolinee88_____21.03____26 l._____???____3 ciąża____Warszawa midorka_________22.03_____???_____???____2 ciąża___Bielsko Biała Mirabella1983____25.03____31 l._____???____2 ciąża____Warszawa jakotaka1_______26.03____23 l._____???____1 ciąża____ pmnana________27.03____23 l._____???____1 ciąża____Rzeszów beti_83_________27.03____30 l._____???____1 ciąża____Wrocław evela92_________28.03____22 l._____???_____1 ciąża____Ostrów Mazowiecka GU_____________28.03____27 l._____???_____1 ciąża____ lusandra________30.03____???_____???_____1 ciąża____ 31marzec_______31.03____36 l._____???____2 ciąża____Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vouga
Hej, mały w przedszkolu a ja się szykuje na badania prenatalne. Nie byłabym sobą gdybym nie napisała jak strasznie się boje. Oby było wszystko ok. Odezwę się wieczorem. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyFox
vouga - bedzie dobrze:) czekamy na wiesci, moze juz poznasz płec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejdi88
vouga wszystko bedzie napewno dobrze:) czekamy na info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
vouga, oczywiście, że wszystko będzie ok. Ja się dziś obudziłam z bardzo twardym brzuszkiem. Czułam dokładnie granice mojej macicy. Trochę jakby mi ktoś takiego dużego grejpfruta włożył w podbrzusze. Bardzo mnie to wystraszyło. Nie czułam przy tym żadnego bólu ani napięcia. Przeszło po porannej wizycie w toalecie, ale to nie mógł być pęcherz, bo pęcherz nie sięga pod pępek. Któraś wie co to za dziwny objaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×