Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MARCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość wesołka91
chyba jesteśmy. Jak się czujecie? Jak mija weekend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
ja wczoraj byłam na wieczorze panieńskim :) nie powalczyłam za długo, ale było fajnie :) ponad to u mnie wszystko ok :) a od jutra córcia do przedszkola :) więc chyba będzie z górki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti_83
hej dziewczynki. Tydzień mnie nie było ale już przeczytałam wszystko i faktycznie nie było tego aż tak dużo. Zbliżam się do końca 10 tygodnia ale nie widzę końca mdłości. Tylko nie mogę nadziwić się jak was czytam że nie macie apetytu. Jak ja wam tego zazdroszczę. U mnie choćby minimalny głód objawia się jeszcze większymi mdłościami. Do tego mam ochotę na rzeczy, których wcześniej nie jadłam, np. na ziemniaki albo biały makaron. Mąż cierpi bo oboje zawsze lubiliśmy przyprawy a ja teraz tylko trochę soli i pieprzu. Nic więcej. Wyobraźcie sobie że przez ostatni tydzień budziłam się codziennie o 5:40 rano i już mnie tak ssało że nie mogłam wytrzymać. Najpierw muszę wziąć tabletkę na tarczycę i odczekać pół godziny zanim coś zjem. Męczarnia!! Po pół godziny zjadałam kilka łyżek musli z mlekiem i mogłam spokojnie pospać jeszcze godzinkę. Mąż się śmieje że mały mnie już tresuje. hehe W domu mamy ciemną sypialnię więc śpię spokojnie do 7 czy nawet 8 rano zanim się obudzę na śniadanie. Jutro idę na morfologię i mocz a w środę mam wizytę. Oczywiście nie mogę doczekać się żeby podejrzeć maluszka. Usg I trymestru mam dopiero 17 września i też już odliczam dni. Piszcie dziewczyny jak wyglądało to badanie u was. Jestem bardzo ciekawa. Zastanawiam się nad testem podwójnym ale to chyba najlepiej skonsultować z lekarzem wykonującym to badanie. Pozdrawiam marcóweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmnana
ja jakoś dobiłam do anglii . rano jeszcze wymiotuję i w sumie cały dzień mnie muli tak jakby nic się nie zmieniło. też tak macie że jesteście ciągle zmęczone. i nie możecie szybko wstawać bo wam się głowie kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti_83
Pmnana podziwiam że ci się udało. Jechałam ostatnio z mężem ok 25 km autkiem, fakt ze droga była kręta, ale pod koniec wystawiałam głowę za okno jak piesek bo myślałam że oszaleję. Jakby choroba lokomocyjna z dzieciństwa się nasiliła. Także podziwiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
pmnana mam dokładnie tak samo przy wstawaniu. beti_83 u mnie też minimalny głód kończy się mdłościami, a nawet wymiotami. Dlatego ciągle muszę jeść. Ale robię to bo muszę, a nie bo mam ochotę. Wczoraj byłam na działce u znajomych. Do domu wróciliśmy przed 3.00 nad ranem. Moja ciąża wyszła na jaw, gdy znajomy, nagle wyskoczył z tekstem: "Nie chcę być niedyskretny, ale dlaczego powiększyłaś sobie biust?" :) Okazało się, że nie tylko on się nad tym zastanawiał, tylko inni mieli więcej ogłady i nie pytali. Padłam ze śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha wesolka dobre z tymi cyckami. Mi tez sie zaczelo w glowie krecic i mecze sie szybko. Do tego od 3dni wrocily mdlosci i tez nie moge choc przez chwile byc glodna. Maly zaczął chodzić i nie nadążam za nim, a przewiniecie czy przebranie to jakis horror jest ;) jak plodzilismy dzidziusia to myslalam zjednak moj syn zawsze bedzie grzeczny jak do tej pory heheheeheh teraz mąż waca do pracy i nie wiem za bardzo jak bede sie zbierać na spacery, tzn wiem ale masakra jakas bedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pt porobilam badania, od internisty wzielam krew, mocz i glukoze na czczo, po reszte pojechalam do wawy bo mam pakiet w lux medzie (zawsze to oszczednosc 200pln) i wiecie ze tamtejsi ginekolodzy nie moga zlecic juz badan na cytomegalie? Bo podobno na to mozna chorowac kilka razy poza tym tego sie nie leczy w ogole, wiec uznali ze ta wiedza jest nie potrzebna. Az musze o tym poczytac. Ja mam wizyte we wtorek i szczerze stresuje sie nieźle, przed 1 usg tak sie nie stresowalam jak teraz ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabella1983
Cześć dziewczyny, u mnie weekend ta sobie. W piątek odczułam zdecydowaną poprawę, mdłości jakby zniknęły, zjadłam normalny obiad, ogarnęłam trochę mieszkanie. Ale wczoraj i dziś już było gorzej. Też głód wzmaga u mnie mdłości ale problem w tym, że odczuwam głód a nie odczuwam chęci na nic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vouga
Jejku to ja naprawde objawowo czuje sie rewelacyjnie. Zero mdlosci ale i przy synusiu też nic nie mialam. Jutro pierwszy dzień przedszkola ;) ciekawe czy synuś będzie dzielny. Nawet nie wiem kiedy te trzy lata zlecialy. U nas burza, grzmi i leje takie pożegnanie lata hehe. W środę mam prenatalne oby było wszystko ok. Spokojnej nocy dziewczynki. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyFox
czesc dziewczyny u mnie zmiany- brzuch widac :D ciesze sie bo po ostatnich ekscesach juz sie martwilam no i czuje juz malego aaaaaa! :D - takie delikatne musniecia - kurcze ruchy dziecka bardzo uspokajaja - przynajmniej wie sie ze jest wszystko tak jak ma byc anka p- strasznie mi przykro i wspolczuje.zycze sily vouga- przedszkole :D u nas wspaniale- syn tak polubil ze nawet dzis pytal czy do przedszkola idzie:D on szczesliwy i ja tez wiec poszlo nam bezstresowo czego i wam zycze no i teraz mam tyle wolnego czasuuu bosssko jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
weekend przeleciał szybko :) dziś długi spacer z córką zrobiłam; jutro przedszkole, a właściwie zerówka :) w końcu obowiązek szkolny nas dopadł, ja czuje się dobrze, mdłości już prawie nie mam, z jedzeniem lepiej; w przyszłym tygodniu musze zrobić badania, ale nie pamiętam jakie, no i jeszcze tydzień i usg prenatalne - zaczynam się bać... dobrej nocki, aha i mnie też zaczyna kręcić się w głowie przy wstawaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Nadzieja
Hej dziewczyny:) U mnie wszystko ok. Ciaza mlodsza o tydzien ale dzidzia zdrowa. Ginek powiedzial ze nie widzi zeby to byl chlopak ale to tak narazie pol na pol. Tez juz czuje moja plywajaca rybke. W pierwszej ciazy nie wiedzialam ze to tak sie czuje i wyczekiwalam pierwszego pewnego kopniaka ktory nastapil.dopiero kolo 19 tyg. Mldlosci minely, zawroty glowy juz prawie tez. Wizyta dopiero 10 wrzesnia i bez usg. Zastanawiam.sie.nad zmiana lekarza ale dam mu jeszcze szanse teraz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
Nadzieja i Lady Fox, jak ja Wam zazdroszczę, że czujecie te ruchy... Nadzieja mamy termin na ten sam dzień, powiedz od kiedy to czujesz? Ja staram się wsłuchać organizm, przewracam się na bok (lekarka mi powiedziała, że tak się budzi dzidzie do ruchu)i nic... Tylko wczoraj przed snem jak czytałam książkę, to poczułam po prawej stronie takie jakby delikatniutkie naciąganie, napinanie... takie to było dość przyjemne uczucie, ale to chyba nie to? Od trzech dni mocno ciągną mnie pachwiny. Mocniej niż zwykle i to mnie trochę niepokoi. Wizytę mam w czwartek i już się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesolka u mnie to jest zawsze jak leze w lozku zazwyczaj wieczorem gdy juz nic nie musze robic- dziecko spi, maz tez nie zawraca mi glowy :-p i klade reke na brzuchu golym nie przez ciuchy.. no i jestem wyciagnieta, leze na plecach i czuje male :D nie sa to kopniaki i mocne ruchy jeszcze ale takie hm delikatne musniecia jakby piorkiem, nawet łaskotanie. Mnie to uspokaja bardziej niz lekarz, sto usg czy badan. jutro tata przywozi mi pudla ciuchow innych gadzetow po synu, rodzice robia remont strychu i nie maja co z tym zrobic... ja tez za bardzo miejsca nie mam ale chyba bede musiala cos gdzies zygospodarowac. troche wczesnie jak na wyprawke ale musze to ogranac bo przeciez nie wywale na smieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sumie to mam 3 terminy :P w karcie ciąży mam 4 marca, ja wyliczyłam 7 marca, z usg wychodzi 11 marca :) Wesołka ja też tak jak LadyFox czuję. Wieczorem jak położę się na plecach, nogi położę na poduszce to czuję tak nisko jakby mi rybka przypływała i czasem się odbiła o ściankę macicy :) spokojnie doczekasz się :) a pod koniec będziemy się wszystkie modlić o lżejsze kopniaki po pęcherzu, zoładku, wątrobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
No ja co wieczór powtarzam rytuał takiego kładzenia się. Ok. 1,5 tygodnia temu zdawało mi się że coś takiego czułam przez kilka dni, a teraz nic. Cierpliwość nigdy nie była moją dobrą stroną... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko93
Hej dziewczyny niedawno znalazłam ten temat i chciałabym sie przyłączyć , niestety dopiero teraz bo wcześniej ledwo co żyłam i z odwodnienia wylądowałam w szpitalu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margott89
Cześć, też mam jeszcze nudnosci i nasilaja mi sie gdy jestem glodna a jednoczesnie nie mam na nic ochoty. Co chwile sie zastanawiam co by tu zjesc, ale wszystko co mi wpadnie do glowy, to mi jakos nie pasuje... No i te badania na czczo sa dla mnie nie do przezycia. Wymioty przed i po - do czasu az cos zjem. Ciesze sie, ze jak na razie jeszcze w zabiegowym nie wymiotowalam. A co do wyprawki... Dla Was za wczesnie a ja to gdy tylko dowiedzialam sie o ciazy, to zaczelam kompletowac rzeczy. Co chwile mysle, zeby cos kupic dla malenstwa... Jakos tak bardzo chce, zeby juz wszystko bylo przygotowane. Na szczescie powstrzymuje mnie maz, ktory mowi, ze jeszcze za wczesnie no i brak wiedzy na temat plci malenstwa. Ale i tak co chwile cos przegladam... Juz mam wszystko chyba wybrane. Ale i tak powiedzialam mezowi, ze zaraz po nowym roku skompletujemy wyprawke, bo co jesli to bedzie wczesniak ;p Biedny nie ma ze mna latwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margott89
Cześć Sloneczko :) Przylaczaj sie i pisz co tam u Ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko93
ladyFox________01.03____30 l._____???____2 ciąża____ przyszlamama91___01.03___23 l.____???_____1 ciąża____ok. Nowego Sącza magolk6344______01.03____???_____???____2 ciąża____ Soulija__________03.03____28 l._____???____2 ciąża____ Namii___________03.03____???_____???____1 ciąża____ Lilianka31_______05.03____32 l._____???____2 ciąża____Kraków ankaa116_______05.03____23 l._____???____1 ciąża____Kartuzy kika114__________06.03_____25l._____???____1 ciąża_____Poznań Monisiaaaaaa____06.03____27l._______???___2ciąża____ ok Wawy wesołka91_______07.03____23 l._____???____1 ciąża____ok. Katowic Wiktoria86_______07.03____28 l._____???____2 ciąża___ Białystok N@dziej@_______07.03____29 l._____??? ____2 ciąża____Warszawa Tyna83_________08.03____31 l._____???____2 ciąża____Poznań anka p__________09.03____22 l._____???____1 ciąża____Warszawa vouga__________10.03____30 l._____???____2 ciąża____ok. Katowic terlikula________11.03____29 l._____???____2 ciąża____ Ewa ____________11.03____35 l._____???____2 ciąża____Chełmża ano81__________12.03____32 l.______???___1 ciąża____Warszawa Czuprynaa_______14.03____25 l._____???____3 ciąża____ esen____________15.03____28 l._____???____3 ciąża____Warszawa anielkus86_______15.03___27 l._____???____1 ciąża____Warszawa pozytonka_______16.03____33 l._____???____2 ciąża____Szczecin Novika87________17.03____27 l._____???____1 ciąża____Warszawa Słoneczko93_____21.03____21l._____???____1ciąża____Puławy Caarolinee88_____21.03____26 l._____???____3 ciąża____Warszawa midorka_________22.03_____???_____???____2 ciąża___Bielsko Biała Mirabella1983____25.03____31 l._____???____2 ciąża____Warszawa jakotaka1_______26.03____23 l._____???____1 ciąża____ pmnana________27.03____23 l._____???____1 ciąża____Rzeszów beti_83_________27.03____30 l._____???____1 ciąża____Wrocław evela92_________28.03____22 l._____???_____1 ciąża____Ostrów Mazowiecka GU_____________28.03____27 l._____???_____1 ciąża____ młoodziutka_____29.03____18 l._____???_____1 ciąża____ok Warszawy lusandra________30.03____???_____???_____1 ciąża____ 31marzec_______31.03____36 l._____???____2 ciąża____Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko93
Nie mogę dodać sie do listy bo mi nie chce wejść ;( ale napisze tu 21.03 lat 21 1 ciąża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko 93
Obecnie jestem strasznie osłabiona , juz nie wiem co lepsze mdlosci czy wymioty ... Dzisiaj zaczęłam 10 tydz wiec jeszcze troche ... Juz raz byłam w szpitalu nic nie jadłam i nic nie piłam i ciśnienie 84na 45 ... Kroplówki i hydroxyzyna i jakoś przeszło , ale niestety znowu wszystko wróciło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
ja też myślałam, że mi mdłości przeszyły, ale chyba za wcześnie się cieszyłam :( nie wymiotuje, ale dziś czuję się okropnie, chyba jest strasznie niskie ciśnienie, a do tego ja mam swoje niskie; ostatnio mi wyszło 90/60; a ponad to jakoś dużo pracy w pracy - nie wiem do czego mam ręce włożyć; a przed 16 musze jeszcze biec do przedszkola :) ja też się nie mogę doczekać ruchów dziecka :) wyprawkę będę kompletować dopiero po nowym roku, bo teraz to nawet nie mam miejsca żeby to wszystko gdzies trzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko93
Mam małe pytanie jak to możliwe ze niektóre z was czuja juz ruchy dziecka??? Jak byłam w szpitalu i koleżanka powiedziała lekarzom ze w 13 tyg czuje ruchy dziecka to każdy ja wyśmiał łącznie z 3 lekarzami i ordynatorem , mówili ze prędzej ma wzdęcia niż czuje 6 cm dziecko... Jak sądzicie ??? Jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o ruchy to mówimy o takich muśnięciach a nie o kopniakach...a swoja drogą kocham jak mężczyźni mówią jak można czuć ruchy czy ból w ciąży. Mój ginek też bagatelizuje takie rzeczy typu jakie skurcze na szyjce? ból w klatce to nie od ciąży, ból rwy kulszowej też raczej nie ma nic wspólnego, czasem tak się ma. Ja opisuje tylko to co widzę po sobie, a że jest to 2 ciąża to juz wiadomo mniej wiecej co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyFox
Nadzieja dokladnie ..faceci eksperci od ciazy i porodow. Przy pierwszym moim porodzie polozna smiala sie ze lekarze ginekolodzy to teoretycy- filozofowie. :) No i w sumie w 13 tyg to nie mozliwe,ale janiedlugo zaczynam 16 tydz i na usg prenalalnym mialo 9cm wiec teraz mysle ze jest juz ok 10cm Z reszta kobiety ktore juz rodzily szybciej odczuwaja ruchy bo juz wiemy jak je poznac W sumie na poczatku to takie jakby ruchy w jelitach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
Sluchajcie dziewczyny troche sie niepokoje, bo właśnie przed momentem jak bylam w toalecie to zauważyłam taki gęsty śluz, on był jak bialko jajka kurzego tylko ze nie przezroczysty. Nie wiem czy to normalne, generalnie śluzu mam dużo, ale ten był taki spójny, no jak bialko z jajka. Miala któraś z was też tak jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
midorka, ja to mam chyba jeszcze gęstszy... na tyle gęsty że nie wchłania się we wkładkę. To chyba normalne. Ale będę o ten śluz pytać lekarki w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko93
Hahahahha no w sumie mężczyźni najlepiej wiedza o *****ch dziecka :D co do śluzu ja często tak mam ze jest go nawet sporo ale i to nie zawsze zależy od dnia, często jak cie to piecze, ma nieprzyjemny zapach i masz silne upławy moze to oznaczać zakażenie pochwy ale jeżeli nic takiego nie masz to moim zdaniem nie masz powodu do obaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×