Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy można kisić ogórki pokrojone w kosteczkę?

Polecane posty

Gość gość

chciałabym zrobić taką wersję żeby zimą do sałatki były już gotowe. ktoś tak może robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
UP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można, są smaczne i akurat do sałatki. Proporcje i dodatki jak,na normalne ogórki kiszone w słoikach. Popatrz na: http://smaki-i-smaczki.blog.onet.pl/2011/08/19/kiszona-kostka-ogorkowa/. Ja dodatkowo daję trochę wody (zimnej ale przegotowanej) i łyżkę soli na 1 kg ogórków. Wyparzone słoiki napełniam pokrojonymi ogórkami, przyprawami, solanką, zkręcam i ustawiam na tacy. W kuchni stoją ok. 3, 4 -5 dni w zaleznosci od temperatury. "Dojdą" jeszcze w chłodzie. Dokręcam, wstawiam do lodówki (nie mam piwnicy) i tak moje kiszone ogórki lub inne kwaszone sałatki dotrwają do wiosny. ( Popatrz na przepisy Domogórd). Na tak ukiszone ogórki można wykorzystać takie przerośnięte, z końca sezonu. Obieram skórkę, usuwam gniazda nasienne. Młode oczywiscie bez obierania, kroję jak leci. Tak samo kroję ogórki w zalewie jak na konserwowe do wykorzystania na szybką sałatkę. Należy zmniejszyć ilość octu- krojone mocniej go wchłoną.Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważna uwaga do tekstu jak wyzej:- NIE ZOSTAWIAM W SOLI TYLKO OD RAZU WKŁADAM DO SŁOIKÓW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×