Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
poziomka_13

Ból pleców, praca siedząca

Polecane posty

Witam, pracuję w banku (czyli praca siedząca bądź stojąca). Od kilku miesięcy dokucza mi straszny ból kręgosłupa w części lędźwiowej. Ból jest czasem tak silny, że nie da się wytrzymać, czsasem nawet piecze. Czy nie wiecie co to może być?? Może ktoś zna dobrego specjaliste którego mógłby polecić??? Z góry brdzo dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka miesięcy cierpień i w końcu zajrzałaś do kafeterii. Cudownie! Lekarze by cię tylko oszukiwali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarzannaN
Pewnie też nie masz czasu na żadne wyjścia na siłownie- standard. Na pewno powinnaś zacząć się ruszać, np. fitness. Musisz rozruszać mięśnie. Ale jak mówisz, że tak Cię boli to może powinnaś skonsultować się z jakimś fizjoterapeutą, może to jakieś sprawy zwyrodnieniowe- nie wiem nie znam się :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_34
Wiesz co miałam to samo. Kilka miesiecy nie mogłam wytrzymać z bólu aż w końu koleżanka poleciła mi Fizjolinike w Warszawie w, której mi pomogli. teraz czuję się znacznie lepiej:) Ten doktor nazywał się chyba Sosnowski,ale dokładnie nie pamiętam :( musisz ich znaleźć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salsita
Przede wszystkim musisz raz na jakiś czas wstać od komputera, zrobić parę przysiadów, skłonów. Jakby to śmiesznie nie wyglądało - zdrowie ważniejsze. Dziwię się, że lekarz pracy nic Ci nie powiedział. Ile masz lat? Przede wszystkim ruch. Możesz sobie rzucić okiem na ćwiczenia ze strony dip rilifa, może nawet jak będzie mocno bolało to smarować się ich maścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_34
Dopiero zobaczyłam, że napisałam Fizjolinikę zamiast Fizjoklinikę:p Oczywiście chodziło mi o Fizjoklinikę, w Warszawie na Nowogrodzkiej. Poszukaj ich sobie w internecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poziomka_13
Dziękuję Coi bardzo, napewno ich poszukam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj to chyba jakas choroba cywilizacyjna ten bol pleców. Tez to mam. Ortopeda zalecił mi rehabilotacje i basen. Chodze 2 razy w tyug. do http://actireh.pl/dzial/oferta i jakos zyje. inaczej sie juz chyba nei da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu rehabilitacja nie pomoze,tu potrzebne readykalne leczenie,akupresura z masazami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No z praca siedzaca niestety tak jest:/ mnie zazwyczaj bolały plecy po kilku godzinach stania i był to ból nie do wytrzymania… jeśli jestes z Gdańska to mogę podać Ci namiary do neurologa, http://www.walentynykaneurologgdansk.pl/ może warto abys odwiedziła jakiegoś specjalistę, chyba ze masz dobrego rehabilitanta i tacy pomagaja; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tacy przede wszystkim pomagaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie co prawda bolaly okolice lopatek i tuz pod nimi, to byl az klujacy bol, ale te proste cwiczenia pomogly mi juz po kilku dniach od ich rozpoczecia. byc moze tobie tez pomoga, bo miesnie sa ze soba powiazane. zaszkodzic ci nie zaszkodzi na pewno. uniesc reke ku gorze w ten sposob, jakby sie do kogos machalo na pozegnanie i po prostu machac reka. reka moze byc calkiem wyprostowana lub leciutko zgieta. machanie powtarzac 3 razy dziennie po 2 minuty - rano, po cieplym prysznicu, w ciagu dnia i przed pojsciem spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem poważny (autorka ma już najpewniej mniej lub bardziej zaawansoawaną dyskopatię, wymagającą wielu ćwiczeń i zmian w życiu codziennym) a wy pierwolicie i spamujecie aż niedobrze się robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam podobnie. Mój lekarz rodzinny mnie wyśmiał i powiedział, żeby robić ćwiczenia na dolny odcinek kręgosłupa. Nie chciał przepisać żadnego skierowania. Dał mi książeczkę z ćwiczeniami. I... pomogło. Po kilku dniach ból ustąpił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poziomka_13
Dzięki gość_34 Znalazłam tę Fizjoklinikę i byłam już na kilku wizytach- okazało się, że są niedaleko od mojej pracy, więc po pracy do nich wpadam:). Faktycznie w moim przypadku odpowiednio dobrane ćwiczenia wystarczają. Nauczyłam się wykonywać poprawnie ćwiczenia i teraz ćwiczę przede wszystkim w domu, a do nich wpadam co jakiś czas na "kontrolę" i jakieś nowe ćwiczenie i jest naprawdę lepiej. Dzięki i polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martamariacka
Miałam dokładnie taki sam problem;/ ciągła praca siedząca sprawiła że nie tylko zaczął dokuczać mi ból pleców, ale i nawet wysunął mi się dysk! Ale znalazłam na śląsku bardzo dobrego fizjoterapeutę i naprawdę polecam http://centrumterapia.pl/ Jezeli macie takie problemy to narpawdę nie ma nad czym sie zastanwiac bo im dłużej się zwleka z wizytą tym gorzej potem ;///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdej godziny rób sobie kilka krótkich przerw (1-5 minut), odchodząc od komputera. Wykorzystaj ten czas aby odebrać tradycyjną pocztę, wykonać telefon, (jednocześnie spacerując) lub po prostu idź na kawę. W wyniku przeprowadzonych badań wielokrotnie udowodniono, że nawet osoby aktywne fizycznie są narażone m.in. na większe ryzyko chorób układu krążenia, jeśli spędzają zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Najbardziej niebezpieczne dla zdrowia jest długotrwałe przebywanie w zupełnie nieruchomej pozycji siedzącej. Ramiona: Usiądź na krześle z nogami szeroko rozstawionymi na boki. Prawą ręką złap siedzenie krzesła. Przechyl górną część ciała i głowę w lewą stronę, obróć głowę w prawo, a następnie oprzyj ją na lewej ręce. Zmień strony. Pośladki: połóż prawą nogę na stole. Kolano powinno znajdować się dokładnie przed stawem biodrowym, a staw kolanowy powinien tworzyć kąt 90 stopni. Pochyl górną część ciała do przodu. Zmień strony Biodra: Oprzyj się pośladkami o krawędź stołu. Odchyl się do tyłu tak, aby plecami położyć się na blacie. Przyciągnij nogi do klatki piersiowej. Lewe kolano złap obiema rękami, a prawą nogę osuń w dół, by zwisała swobodnie. Zmień strony. Klatka piersiowa: Stań w rogu pokoju twarzą do ściany. Jedną stopę ułóż w samym rogu między obiema zbiegającymi się ścianami. Unieś do góry zgięte ręce i oprzyj dłonie, przedramiona i łokcie o ściany. Pochyl ciało do przodu, w kierunku rogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzący tryb życia to największa męka dla kręgosłupa – siedząc obciążamy go prawie dwukrotnie bardziej niż stojąc. Przeciążenia i brak ruchu osłabiają mięśnie i więzadła utrzymujące kręgosłup w prawidłowej pozycji. Przyczynia się do tego także nadwaga – dodatkowe obciążenie dla kręgosłupa. Pojawiają się deformacje – skolioza, okrągłe plecy, odstające łopatki, które przysparzają coraz więcej bólu. „Kanapowy” styl życia sprzyja też osteoporozie oraz zesztywnieniom i zwyrodnieniom stawów. Bezr*****asila bowiem proces odwapnienia i utraty masy kostnej, pogarsza odżywienie stawów. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest uelastycznienie i wzmocnienie mięśni podtrzymujących kręgosłup (mięśni klatki piersiowej i brzucha). Wskazany jest umiarkowany wysiłek fizyczny, niepowodujący przeciążeń, np. pływanie, taniec, gimnastyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolą plecy
a ja siedzę ponad 40 godzin tygodniowo przed komputerem od kilku lat i strasznie mnie bolą plecy ciagle :( troche sie przyzwyczailam ale tez bym poszla do fizjoterapeuty jakiegos tylko ze to drogie pewnie i ja nie mam nigdy czasu przez te prace... kolezanka z Warszawy mowila ze oni w pracy mają masaze i fizjoterapeutow, ktos moze słyszał więcej o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryśś
Ja słyszałam, u nas w pracy to jest:) jest kilka takich firm fizjoterapeutów, u nas jest care solutions:) bardzo fajny zespół i naprawdę robią rzeczy które pomagają,chodze czasem na te masaze i szkolenia. jakbyś miała wiecej pytan to pisz do mnie na mbystrzycka@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryśś
Albo poczytaj ich bloga http://physioprofit.pl/category/blog/ mozna się duzo dowiedzeić, jakie ćwiczenia mozna wykonywać nawet w pracy, jak się odżywiać i wogole co robić zeby lepiej się czuc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małagonia_
To niestety wina siedzącego trybu życia. Znam to, bo sama mam pracę przy komputerze, do tego niewiele ruchu i też czasem mnie boli kręgosłup. A jaki masz fotel? U mnie nastąpiła poprawa, jak kupiłam sobie porządny fotel do biurka. To naprawdę ma ogromne znaczenie. Też myślę, że warto wybrać się na masaż leczniczy. Sama się nad takim zastanawiam, widziałam, że w tym salonie wykonują http://medicaspa.pl/nasza-oferta/masaze/masaze-lecznicze/masaz-leczniczy/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam koszulkę woolmed z wełną owczą na plecach. Jej właściwości prozdrowotne uśmierzają bóle pleców. Mój tata jest zawodowym kierowcą i siedzący tryb pracy spowodował bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Od kiedy nosi tą koszulkę odczuwa wielką ulgę. To naprawdę przynosi efekty i on sam teraz wszystkim ją poleca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IlonkaMEN
Ja to bym najpierw poszła do fizjoterapeutki mojej, bo ona zawsze mnie dokładnie zbada, powie co i jak, dostosuje ćwiczenia takie co mogę robić i w domu i w pracy i podpowie na jakie zajęcia chodzić i jakich ćwiczeń unikać, czasem jak jest potrzeba to też jakieś zabiegi mi robi. I teraz to bólu nie ma, jedynie jak mam gorący okres w pracy to pojawia się takie dziwne napięcie, ale nie ból. Ćwiczenia fitness, basen itd to swoją drogą chodzę. Także polecam, bo warto zadbać o siebie. Ja chodzę do gabinetu na Słomczyńskiego 12/16 w Krakowie. Można się tam zarejestrować przez stronę www.rehabilitacje.org więc bardzo wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście tez mialam problem z kręgosłupem, głownie z karkiem i lędźwiami i polepszyło się gdy zaczęlam spac na poduszce ortopedycznej. Moja mama od 25lat pracuje za biurkiem i bardzo ją bolą plecy i nogi. Nawet po spaniu ma problem. W pracy ma specjalny fotel, ale on nie pomaga. Rehabilitacje ma wiznaczoną na październik :) także rewelka. Kupiłam jej na świeta tą samą poduszkę ortopedyczna ktrórj ja używam i już widzi poprawę. Moze ktos z Was będzie potrzebował także to jest adres https://www.e-poduszki.pl/sissel-soft-plus-poduszka-ortopedyczna-poszewka-p209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracuje na co dzień przy biurku z elektryczną regulacją wysokości blatu od https://indesks.eu/ i muszę powiedzieć, że nie mogło mnie nic lepszego w życiu spotkać. Nigdy nie sądziłem, że można przy biurku pracować zarówno w pozycji stojącej jak i siedzącej. Pracuje od trzech lat w takim trybie i muszę powiedzieć, że czuje się znacznie lepiej. Po pierwsze udało mi się poprawić koncentrację i konfort pracy, a po drugie zrzuciłem parę kilogramów. A co najistotniejsze w tym wszystkim przestałem mieć problemy z bólem kręgosłupa. Jeżeli komuś z was zależy na swoim zdrowiu polecam wdrożyć takie rozwiązanie w swój cykl pracy. Nowoczesność i zdrowie w jednym. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kompes

Niestety, ale konsekwencje pracy siedzącej są poważne - trzeba działać. U mnie pojawiły się bóle nóg, mrowienie, było bardzo nieprzyjemnie, chwilami ból naprawdę mocny. Aktualnie mam trochę spokoju - piję S8 na poprawienie krążenia. Wygląda na to, że zmiana jest dzięki temu. Zamierzam wprowadzić sobie trochę ruchu, żeby ze zdrowiem było lepiej. Teraz dowiaduję się od bliskich, że zakrzepica jest u nas chorobą rodzinną/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ander

Poważnie to ci pomogło? Siedzę w biurze, coraz częściej właśnie odczuwam mocne boleści nóg - właśnie siedząc, i to jest najciekawsze. Jak często to pijesz? Po jakim czasie zmiana była zauważalna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiman

Potwierdzam, że to pomaga - miałem dokładnie ten sam problem i rzeczywiście mi pomogło. Jeżdżę tirami. Często bez przerwy powyżej 8 godzin. To masakra dla nóg. S8 piję od kilku tygodni. Nawet zastanawiałem się, czy to nie wynika z czegoś innego, ale nic poza tym się nie zmieniło, więc o co innego miałoby chodzić? Nawet nic mi nie przychodzi na myśl. A zmiana rzeczywiście zauważalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×