Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2015

Polecane posty

Gość lena15
sałatka z czerwoną fasolką witamy :) co do mojej niedoczynnosci tarczycy to ja też zażywam Euthyrox tyle że ja 50 ale robilam dzisiaj powtorne tsh żęby zobaczyć czy nie zwiększyć dawki bo wiadomo że ciąża potrzebuje więcej tego hormonu. No właśnie gdzie jest Nana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
sałatka z czerwoną fasolką witamy :) co do mojej niedoczynnosci tarczycy to ja też zażywam Euthyrox tyle że ja 50 ale robilam dzisiaj powtorne tsh żęby zobaczyć czy nie zwiększyć dawki bo wiadomo że ciąża potrzebuje więcej tego hormonu. No właśnie gdzie jest Nana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
sałatka z czerwoną fasolką witamy :) co do mojej niedoczynnosci tarczycy to ja też zażywam Euthyrox tyle że ja 50 ale robilam dzisiaj powtorne tsh żęby zobaczyć czy nie zwiększyć dawki bo wiadomo że ciąża potrzebuje więcej tego hormonu. No właśnie gdzie jest Nana ? a co do usg to mam robione co wizytę :) teraz idę 8.10 i mam nadzieję że też zobaczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salatka z czerwona fasola ale masz nick krociutki hehhe,jasne ze mozesz dolaczyc. Jesli chodzi o pytanie to ja mialam 3 wizyty do tej pory a wlasnie zaczynam 12 tc a w tym 2 usg,boje sie ze teraz w poniedzialek mi nie zrobi ale po 3 tyg moglaby,szczegolnie ze dzis od rana boli mnie ostro podbrzusze tak jak na miesiaczke. Dopisuj sie do tabelki bo mnie ciekawi ktory Ty tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
o matko :) nie chciało mi sie moje pisanie pojawić a teraz aż 3 razy się pokazało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagamami
Sałatko, zapraszamy!!! :) :) Ja usg mam co 4 tygodnie, tak jak wizyte u gin.prowadzącego. Teraz był wyjątek, bo miałam to prenatalne i wyszło co 2 tygodnie. Moja Pani doktor nie jest zwoleniczką usg, w sensie zbyt często, bo uważa że to szkodzi dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam wizytę co 4 tygodnie i na każdej wizycie mam robione usg, ale w pierwszych tygodniach co 2 tygodnie "dochodziłam " do innych lekarzy i robiłam usg żeby sprawdzić czy wszytko jest ok. Teraz już trzymam się tyko jednego doktorka, a we wtorek mam prenatalne, już nie mogę się doczekać. Dziś w nocy mi się śniło że dostałam okres i bardzo obfity, przestraszyłam się że jak dostałam okres to że ciąży nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatka z czerwoną fasolką
Dzięki Dziewczyny za przyjęcie. Spróbuję się dopisać do tabelki. Tak pytam o to usg, bo ja od początku ciąży miałam już kilka. Co prawda w 6 tc trafiłam do szpitala na 2 tygodnie z plamieniami i tam miałam 2x usg. Po szpitalu 4x. Choć te 3 pierwsze po szpitalu to tak na szybko, bo mój lekarz widział, że jestem spanikowana i za kazdym razem pokazywał mi szybciutko, że serduszko bije i koniec usg, heh. Ostatnie usg już było dłuższe, no bo prenatalne. A czy Wy też się tak bardzo denerwujecie przed wizytami? U mnie w domu cisnienie nie przekracza 120/80, a u doktora 160/ 90 !!! Dlatego kazał mi mierzyć 3xdziennie. Monisia ten sen to na odwrót :) Jeszcze długo nie dostaniesz :) Gabryjelka, jakby bardzo bolało, to nospę zażyj. Gdzieś czytałam, ze w II trymestrze może bardziej brzuch pobolewac. Nick_____Wiek__ TP___plec/imie___ Które dziecko? Miejscowość Miśka82__________32______01.04____syn___3___Lublin nana94___________20______01.04____xxx___1. katowice 79_______________35______02.04____xxx ___ Pola88 ___________26______ 04.04____xxx___1 lena15____________30______05.04___synuś __2_kraków frugo28___________28______ 05.04___córcia____1 jagamami_________26______05.04___xxx____1 poznań Sałatka z cz.fasolką_30______05.04___xxx____1_łódzkie Usia1993__________21______06.04____xxx___1__Gorzów WLkp misiabelka________23_______ 09.04___xxx____1 gałgolinka_________30______10.04____xxx____2 retro86____________28_____ 11.04____xxx____2 paulina00023______23______11.04.____xxx___1 kasiasianko________22______11.04____xxx___1 łódzkie jeżynka123________25______15.04___xxx___1__mazowieckie monisia647________29______16.04____xxx_____1 Szczecin ziulka79__________35_______19.04____xxx___2 kati34_____________34______20.04 ____xxx___2 Piekary Slaskie Gabryjelka_________31______20.04____xxx___2 Szczecin syrfi ______________37______20.04_____xx___2 Boleczka__________20______23.04_____xxx___1 titilinkaa__________29______26.04_____xx___ 3 ma LENKA_________23______28.04_____xxx___3 jastrzębie i_ika_____________38_______05.05____xxx___3 warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pon zmieniam lekarza, i bede chodzic dalej prywatnie. czesc salatka ;) no usg bynajmniej u mnie, jest tak, ze co wizyta robia (mowie o prywatnej wizycie). ja w ciazy bliznaiczej mam wizyty co 3-4 tyg, zazwyczaj niepelny miesiac. salatka jestes z mojego woj. w jakim szpiatalu badz miejscowosci w kwietniu sie wymeczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołkowa2013
Nick_____Wiek__ TP___plec/imie___ Które dziecko? Miejscowość Miśka82__________32______01.04____syn___3___Lublin nana94___________20______01.04____xxx___1. katowice Aniołkowa2013____ 26_____01.04_xxx_2(1-Aniołek40tc) lubuskie 79_______________35______02.04____xxx ___ Pola88 ___________26______ 04.04____xxx___1 lena15____________30______05.04___synuś __2_kraków frugo28___________28______ 05.04___córcia____1 jagamami_________26______05.04___xxx____1 poznań Sałatka z cz.fasolką_30______05.04___xxx____1_łódzkie Usia1993__________21______06.04____xxx___1__Gorzów WLkp misiabelka________23_______ 09.04___xxx____1 gałgolinka_________30______10.04____xxx____2 retro86____________28_____ 11.04____xxx____2 paulina00023______23______11.04.____xxx___1 kasiasianko________22______11.04____xxx___1 łódzkie jeżynka123________25______15.04___xxx___1__mazowieckie monisia647________29______16.04____xxx_____1 Szczecin ziulka79__________35_______19.04____xxx___2 kati34_____________34______20.04 ____xxx___2 Piekary Slaskie Gabryjelka_________31______20.04____xxx___2 Szczecin syrfi ______________37______20.04_____xx___2 Boleczka__________20______23.04_____xxx___1 titilinkaa__________29______26.04_____xx___ 3 ma LENKA_________23______28.04_____xxx___3 jastrzębie i_ika_____________38_______05.05____xxx___3 warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis w nocy tak mnie brodawki bolaly ze spac na brzuchu sie nie dalo,myslalam ze to chwilowe ale znow zaczynam odczowac ten bol,tez tak moze macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatka z czerwoną fasolką
Kasiasianko ja Wieluń. A Ty? Gabryjelka, ja mam chwilę jakby przerwy z piersiami. Nadal bolą, ale już inaczej, bardziej właśnie brodawki i jak w nocy wstaję na siusiu, to muszę przytrzymać piersi dłońmi . Nowość to swędzenie i białe kropki na sutkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma  LENKA
Mucha moja lekarka mi robiła usg na wizycie i rzeczywiście nie było ani widać ani słuchać i się nie ruszał ale go zmierzyła. I wielkością wychodził na 10+1tc a ja miałam 9+6. Badała mnie w przychodni bo w swoim gabinecie ma remont. Wysłała mnie do szpitala. Ale nie mówiła o martwej ciąży. Napisała na skierowaniu brak tetna płodu. W szpitalu powiedzieli ze zrobią usg kontrolne rano i zabieg będzie... Kazali nie jeść nie pic bo narkoza. No i rano wzięli mnie na to usg i lekarz aż podskoczył na tym taboreciku... Patrzy patrzy i nagle aż krzyknął do ordynatora " ty misiek patrz jest! Slabe cholernie ale jest!" ja łzami zalana pytam ale co? "no tetno, małe żyje tylko słabiutkie jest, ale patrz rusza się troszkę, damy mu troszkę hormonkow i sił nabierze nie martw się" to lekarz który mi starsza odbierał. Ten który mnie pocieszał jak mi mówili ze maleństwa nie widać ze puste jajo.... (ze starsza) w sobotę następne usg i jak będzie ładne tetnoo to do domciu. Do naszego szpitala nie ma się co przyczepić specjaliści puerwsza klasa opieka położnych na patologii bez zarzutu. Moja lekarka też bardzo dobra, tylko tetno na prawdę ledwo wyczuwalne a w przychodni sprzęt średniej jakości choć do złomu nie należy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry. Ma lenka straszne jest to co musialas przezyc,wzruszylam sie normalnie po tym co napisalas.Jutro juz sobote pewnie wyjdziesz do domu bo wszystko bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagamami
Cześć, niestety dziś od rana wymiotowałam :(a już myślałam, że najgorsze za mną. Jestem po śniadanku i spacerze z psem. I zaraz trochę ogarnę mieszkanie. Taka rytyna. Chociaż totalnie mi sie nie chce. W sumie to nawet jeszcze chce mi się spać. Fajne, że już dziś piątek. Z mężem weekend spędze. Może jak dobrze będę się czuć, to pojedziemy na grzyby. A Wy jakie macie plany na sobotę i niedzielę? ! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za info o tarczycy,dziś byłam na badaniach F3 F4 zobaczymy co wyjdzie?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabryjelka ja chce rodzić w szpitalu w Policach bo mój lekarz z tamtąd jest.Zresztą dużo pozytywnych opini słyszałam o tym szpitalu tylko troszke daleko no ale trudno, zresztą u nas za dużo wybierać to nie można, bo albo Police, albo Zdroje, bo na pomorzanach to nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ;* maLenka, tak się cieszę ze jest wszystko dobrze;* sałatka ty bardziej na zachód a ja na wschod :) ja Opoczno, tylko że będę rodzić w Łodzi, dlatego że bliźniaki, i takie ciąże są kierowane na Łódź. poza tym znów rozmawiałam z mamą (jak się cieszę, że jest!) i pomyślałysmy, by może znaleźć lekarza prowadzącego w Łodzi, by tam jeździć na wizyty, skoro tam rodzę. W sumie to sama już nie wiem jestem po tym wczorajszym dniu taka zakręcona... Mój luby powiedział, by w poniedziałek iść prywatnie do innego lekarza, tu w mojej miejscowości, zapytać co on sądzi i co mi doradzi. a też takie chodzenie od jednego do drugiego... w ogole jak myślę ze porod daleko (100km) od domu to tez mnie ... chyba ze akcja porodowa bylaby raz dwa, i nie zdazyliby mnie zawieźć do Łodzi, to wtedy poród tu u siebie. Aj i takie mam to dylematy teraz weekendowe:) poza tym jadę własnie dziś do Łodzi do dziekana, trochę wojnę robię w szkole bo musiałam przedłużyc sesję bo moja 'wielebna' pani promotor nie dopuściła mnie(jak i 24 inne osoby) do obrony... także u mnie ciągle się dzieje i jestem w ruchu, a najgorsze że wszędzie sama i czasem martwię się, może niepotrzebnie na zapas, że coś się stanie a nikogo obok. poza tym ranek dzień jak codzień, głod niesamowity a żeby coś zjeść to apetyt taki sobie, co odbija się popołudniowym i wieczornym pochłanianiem lodówki. co do piersi, troszkę urosły i widoczne są żyły, ciemniejsze sutki i brodawki, no i te malutkie gruczoły na sutkach. nie bolą, ani nic. czasem w ogóle nie czuję że jestem w ciąży :D a te dwa szkraby nie dają o sobie znać - zapewne do czasu a po porodzie to już w ogóle. także się napisałam głupot o mnie, a Wam życzę pięknego i słonecznego piątku, jaki wlaśnie u mnie się zaczyna:) Jagamami, co dobrego z grzybów będzie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagamami jak byłam ostatnio na grzybach, to było mnóstwo pająków na pajęczynach między drzewami. A że ja jestem bardzo strachliwa pod tym względem, to niestety w ciąży nigdy więcej. Wolę się nie stresować :P Poza tym strasznie mnie wieczorem po grzybobraniu plecy bolały. A weekend właściwie u mnie jak każdy dzień. Bo ja na L4 od samego początku ciąży jestem ze względu na szpital. A mąż i tak od pon do pt pracę kończy o 14, więc dużo ze sobą jesteśmy teraz. Ale pewnie jakieś spacery i na obiad do teściowej się wbiję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka z cz.fas ból piersi to normalka ja praktycznie tylko taki objaw mam od początku, tylko teraz juz mniej bolą albo już się przyzwyczaiłam bardziej sutki wrażliwe są a te kropki to też normalne gruczoły pracują potem taki jakby nalot(osłona dla sutków)się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiasianko, też zawsze myślałam, że będę rodziła w Łodzi. Bo moja historia jest taka, że leczyłam się w Gamecie w Łodzi u pani dr, która pracuje w czmp, więc jak dla mnie nie było innej opcji. No ale plany poczęcia też mieliśmy inne, bo walczyliśmy o dziecko 5 lat i w maju mieliśmy invitro. Pierwsze i nieudane. Do kolejnego miałam mieć podejście teraz wrzesień/ październik. Tak więc, nasze dzieciątko to taki mały naturalny cud :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gałgolinka
Jeśli chodzi o wizyty ja mam co 4 tygodnie. Na usg chodzę książkowo tzn. byłam w 12 tygodniu i teraz będę szła w 22 tygodniu. U nas chłodno,ale świec***iękne słońce i taki też ma być weekend. Mężuś cały weekend w pracy. Jutro wybieram się z córcią do mamusi na obiad :) a w niedziele pewnie jak co dzień leniuchowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o sałatka, to fajnie gratulacje, to dopiero szczescie:) tzn ja chcialabym u siebie rodzic, ale lekarz powiedzial, ze ciaze blizniacze to llodz i takie tam, takze sama nie wiem jak to bedzie, i ta niewiedza tez mnei denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
maLenska,a kto terz siedzi w domu z dziecmi soro jestes w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma  LENKA
Maz bo ma opiekę szpitalna na najmłodsze dziecko. Z ta pierwsza też on siedział jak byłam w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc, mam pytanie, czy dretwialy wam dłonie w ciazy? Bo ja pierwszy raz poczulam wczorajw nocy ze mi palce scierply. Troche sie przestraszylam ale potem wyczytalam ze nie jestem jedyna i to calkiem normalne, ale szczerze to balam sie ze mi dlonodpadnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagamami
Co do grzybów, jeśli będą, to część na zaprawę w zalewie z octem, a część ususzona i do uszek na święta :) a jeśli chodzi o pajęczyny i pająki, to ja mam metodę: chodzę po lesie z długim kijkiem i macham przed sobą cały czas, wiec żadne robactwo minie grozi ;) Dziś u mnie, pod Poznaniem przepiękna pogoda. Słoneczko, cieplutko. Myslę, że po obiedzie wybiorę sie z psem na spacer do lasu. PS. Tylko głowa mnie boli cholernie. Muszę wziąć paracetamol niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×