Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2015

Polecane posty

Cześć dziewczynki! właśnie zjadłyśmy śniadanko,umyłam włosy,teraz gotuję zupkę pomidorową, zaraz biorę się za sprzątanie.Na 13 mam lekarza ogólnego, idę z wynikami tarczycy.U nas dziś piękna pogoda, więc po drodze spacerek zaliczymy. Miłego dnia życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry !:* witam ciężarowka ;* ja dziś mam po poludniu wizytę, u nowego lekarza, także jestem ciekawa bardzo, jakie będą moje odczucia, i mam nadzieję że w koncu na nim przystanę, bo nie chcę co miesiąc chodzić do innego. co do prenatalnych, mialam i przez brzuch usg i dopochwowo.ale dzieci były za malutkie i w tym tyg w czwartek mam powtórkę :) jeszcze dentysta, także tydz mam zabiegany i nudzić sie nie będę:) tydzień zapowiada się pięknie:) czuć chłod ale słonce za oknem to jak na pazdziernik to jeszcze cos pieknego, kolorowe liscie, taka jesien lubie:) co do ruchow nie znam sie, to 1 ciaza, a nie wiem co tam bulgocze, czy to sprawa jelit i wc czy maluchy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam serdecznie Panie w ciąży na badania prowadzone przeze mnie w ramach pracy magisterskiej. Jestem studentką V roku psychologii na Uniwersytecie Warszawskim i zbieram dane dotyczące doświadczeń kobiet na temat swojego dziecka w czasie ciąży. Badanie jest całkowicie dobrowolne i anonimowe. Odbywa się w całości przez internet. Polega na wypełnieniu dwóch wysłanych przeze mnie krótkich kwestionariuszy i odesłanie ich z powrotem na adres e-mail lub wysłanie na adres Wydziału. Więcej informacji na ten temat pod adresem: dorotakowalczyk-mgr@wp.pl Drogą mailową będzie również możliwość udostępnienia chętnym osobom końcowych wyników ogólnych z mojego badania. Opis i wszystkie informacje będą zawarte w mailu, które wyśle po zgłoszeniu. Zainteresowane Panie proszę o zgłoszenie się na adres mailowy: dorotakowalczyk-mgr@wp.pl (w temacie wiadomości proszę wpisać zgłoszenie) Z góry dziękuję za zgłoszenia i poświęcony mi czas. Dorota Kowalczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam serdecznie Panie w ciąży na badania prowadzone przeze mnie w ramach pracy magisterskiej. Jestem studentką V roku psychologii na Uniwersytecie Warszawskim i zbieram dane dotyczące doświadczeń kobiet na temat swojego dziecka w czasie ciąży. Badanie jest całkowicie dobrowolne i anonimowe. Odbywa się w całości przez internet. Polega na wypełnieniu dwóch wysłanych przeze mnie krótkich kwestionariuszy i odesłanie ich z powrotem na adres e-mail lub wysłanie na adres Wydziału. Więcej informacji na ten temat pod adresem: dorotakowalczyk-mgr@wp.pl Drogą mailową będzie również możliwość udostępnienia chętnym osobom końcowych wyników ogólnych z mojego badania. Opis i wszystkie informacje będą zawarte w mailu, które wyśle po zgłoszeniu. Zainteresowane Panie proszę o zgłoszenie się na adres mailowy: dorotakowalczyk-mgr@wp.pl (w temacie wiadomości proszę wpisać zgłoszenie) Z góry dziękuję za zgłoszenia i poświęcony mi czas. Dorota Kowalczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po wizycie,wyniki wszystkie ok. Usg nie zrobila tak jak myslalam ale skierowala mnie do Polic na te usg po 12 tyg szczerze nawet nie wiem o co chodzi ja nie robie genetycznych ale jakies dokladniejsze te ma byc niz te zwykle. Wiecie o co chodzi?.Zaskoczyla mnie ze u siebie nie robi.Umowilam juz wizyte na 15-tego bo mam je zrobic miedzy 13 a 17 pazdziernika. Umowilam sie tez na usg piersi ale to dopiero na koniec listopada. Najlepsze jest to ze przytylam 3 kg musze sie wziasc za siebie bo nie chce znow 30kg przytyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagamami
Witam w poniedziałek!!! Słoneczny i piękny poniedziałek! :) Sałatko, ja już z tymi tygodniami, trymestrami to się pogubiłam i nic z tego nie rozumiem. Może mi pomożecie?! Termin mam na 05.04.2015. Ostatnią miesiączke miałam 26.06. Cykle 32 dniowe. Więc według kalendarza i tego jaki termin określił mi lekarz, to jest to mój 15 tydzień. Ale wg USG, które robił mi lekarz tydzień temu, ciąża na dzień dzisiejszy ma 13 tyg +2 dni. Więc jak to jest? W którym w końcu jestem tygodniu: 13 czy 15?! Co do ruchów dziecka-to już nie mogę się doczekać aż je poczuje!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się Gabryjelka że to moze byc to genetyczne, a w sumie co Ci szkodzi, znów zobaczysz maluszka:) a może będzie dokładniejsze - na pewno - i dowiesz sie więcej :) Sałatka czekamy na relacje i same dobre wiadomosci, a co do fartucha... to chyba kazdy to ma ;p :) monisia mi tez cieplo się robi jak patrzę na wózki i dzieci, i powiem Ci, ze mam wrazenie, ze to pol roku tak zleci, nim sie obejrzymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gabryjelka to jest usg genetyczne/prenatalne robi sie je jak normalne usg moze byc nawet 2 D polega ono na 1- czy jest kosc nosowa (jak jest to dobrze wyklucza sie zespol downa, jak nie ma to kiepsko i trzeba robic dodatkowe badania) 2- mierzona dlugosc ciemieniowo-siedzeniowa CRL 3- przeziernosc karkowa NT 4- ocenę kształtu czaszki, splotów naczyniówkowych komór bocznych, jamę brzuszną, żołądek, serce płodu – ocenę czynności serca, pęcherz moczowy, kręgosłup, ocenę , kończyny górne i dolne, ocenę kosmówki. badanie bezbolesne,nie inwazyjne wiec bezpieczne i dlatego watro wykonac by sie przekonac ze zdrowe dziecko jest na tym etapie mozna wykryc wady serca zespol downa, zespol edwardsa itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagamami
Kasiasianko, poczytałam trochę w Internecie i z tego co ja rozumiem to jest to tak: Lekarze uznają tydzień ciąży licząc od daty ostatniej miesiączki i termin porodu ustalają na 280 dni pózniej. Natomiast wiek ciąży to co innego, liczy się go od daty zaplodnienia +/- 14 dzień cyklu, czyli tak naprawde ciąza trwa ok. 266 dni. Więc ja jestem w 15 tygodniu ciąży, a wiek płodu to 13 tygodni. No tak to mniej więcej wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisia647
gabryjelka chociaż obejrzysz porodówkę w Policach :P Ja na szczęście nie mam problemu z obliczeniem w którym tygodniu jestem. 10 lipca OM a zapłodnienie 24 lipca :) A jak idę na usg to za każdym razem inaczej pokazuję. Ale ja wiem że na 1000% dziś jest 12tydzień i 4 dzień OM a od zapłodnienia 10i 4 :) Słoneczko za oknem pięknie świeci ale wiaterek chłodny wieje, ale najważniejsze to jest to słonko :) Czekamy na wieści pozostałych dziewczyn z wizyt, moja jutro popołudniu już nie mogę się doczekać. A jak tam wasze mdłości ?? Mi po mału mija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagamami
No u mnie z mdłościami po malutku też lepiej. Tylko ostatnio dość często głowa mnie boli... Czyli, licząc od OM, skoro jestem w 15 tc, to śmiało mogę powiedzieć, ze to drugi trymestr? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatka z czerwoną fasolką
Jagamami jesteś równo ze mną. Zaczęłyśmy 15 tydzień :) to już drugi trymestr od tygodnia wedlug mojego kalendarza. Wróciłam, wszystko jest dobrze. Małe bryka i podskakuje, cudowne jest :D Nie przytyłam nic, więc wpitalam teraz hot-doga, no nas naszło :P Mdłości też już nie mam, ale u mnie minęły w 12 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma  LENKA
W domku:):) tetno ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżynka123
monisia 647, to jestesmy dokładnie w tym samym momencie, ze OM 10 lipca i ja tez tak licze, mój lekarz tak samo. Nigdy nie miałam problemu z tym liczeniem bo dla mnie to sie proste wydaje. Liczy sie wiek ciazy a on zawsze jest od OM, wiek płodu to co innego, na kazdym kolejnym uzg moze byc inaczej pokazywany, zalezy jak jest ustawiony aparat (czy lekarz tam od OM zaznacza) czy po prostu po wielkosci dziecka jakas srednia wartosc oblicza. Aparaty moga byc różne, wazne co lekarz mówi. Ja tak to sobie tłumacze chociaz mi na ostatnim usg praktycznie co do dnia mi sie zgadzało i nie wiem czy to był wiek obliczony z wielkości dziecka czy lekarz wpisał date om i tak pokazywało. Zobaczymy jak teraz bedzie. monisia fajnie ze wiesz kiedy zapłodnienie, ja wiem tylko kiedy był seks bo sobie w tamtym cyklu zaznaczałam, ale z którego razu było zapłodnienie nie mam pojecia, ani ile plamniczki musiały poczakac :P miałm rózne cykle i nie wiem jaki ten byłby czy owulacja w 11 czy np w 15 dniu cyklu, nigdy tego nie mogłam poznac. Ale to kwestia 3-4 dni róznicy wiec bez znaczenia mysle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżynka123
ma LENKA super że juz w domu!!! naprawde uważaj na siebie, śmiało proś kogos o pomoc jesli masz taka mozliwość, a nie wszysto sama. Jakos przeczekacie ten najbardziej ryzykowny czas, a potem juz miejmy nadzieje bedzie łatwiej jak dzidzia nabierza siły. Powiem wam ze mam taka znajomą która w ciazy przelezała w szpitalu prawie 3 miesiace, w najgorszym momencie zero wstawania z łózka, potrzeby w basenik, pod prysznic nosił ją mąż, potem stopniowo przechodziła do pozycji siedzacej, potem do wstawania i na ostatnie 3 tyg wyszła do domu. To jest dopiero ciezka ciaza. Bardzo szczegółów nie znam ale główny powód niewydolnosc szyjki. ps. nie pisze zeby straszyc tylko tak opowiedziec w ramach informacji jakie to zyciepotrafi byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja dzisiaj sie fatalnie czuje. Chyba od początku ciąży najgorszy dzień. Rano miałam taki ucisk na dole, jakbym miała jeden wielki skurcz. Do tego promieniujacy ból do pachwiny i ból pleców. Nie jest ostry, ale dokuczliwy. Ogólnie wszystkiego sie odechciewa ... Całe szczęście dziasiaj mam wolne bo sie zamieniłam na dni. Monisia - ja dopiero W piątek mam usg prenatalne plus krew. MaLENKA- dobre wiadomości :) Sałatka - cieszę dwie ze wszystko ok Jagamami - mi rownież ostatnio dokucza ból głowy , jak nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisia647
Jezynka moja znajoma z pracy też tak miała że praktycznie całą ciąże przeleżała w szpitalu bo też coś tam miała z szyjką, dokładnie nie kojarzę. Mi lekarz jak wyliczał z OM poród to wyszło 16 kwiecień, a na drugi raz obliczał po wielkości maluszka to termin był już na 13 kwietnia. I tak znając życie nie urodzimy w terminie, zawsze jest poślizg kilka dni do przodu lub do tyłu. Sałatka było widać już na usg czy chłopiec czy dziewczynka?? Ja tak po cichu mam nadzieję że jutro może się dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilinkaa
Czesc dziewczyny Ja trzymam sie tygodni wg daty ost @,jestem w 12tyg, wg usg ciaza jest starsza i na pewno tak jest bo musialam zajsc w 10dc Mam nadzieje ze poprostu urodze przed terminem tak jak w poprzednich ciazach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
witam :) ja dzisiaj po wizycie u endokrynologa i dostałam zwiększoną dawkę leku ech . Moje tsh nadal złe . A 8.10. idę do mojej lekarki i może zobaczę maleństwo :) Dzisiaj był piękny słoneczny dzień więc pospacerowałam trochę :) Cieszę się że u Was wszystko dobrze po wizytach u lekarzy :) .Leci czas szybko i już niektóre z nas w 2 trymestrze :) ja też już 15 tydz. Oby ta zima szybko minęła :) a moje mdłości też już przechodzą :) jedyny problem to taki że nadal nie moge wszystkiego jeść i nie moge patrzeć na wędlinę a i nie mogę być jeszcze głodna ani minuty bo od razu chce mi sie wymiotowac,ale mam nadzieję że to też się niedługo skończy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagamami
Lena15, to minie. Naprawdę. Ja też tak miałam, jak Ty. A teraz mdłości mam sporadycznie, odchodzą w zapomnienie. Tylko paskudny ból głowy mi dokucza. Aż wzięłam paracetamol, ale pół tabletki. Próbowałam się przespać w ciągu dnia, ale nic to nie dało. Czekam aż minie, bo nie mogę funkconować. Sałatko, no to fajnie, że jesteśmy na tym samym etapie :) też już nie możesz się doczekać aż poczujesz ruchy dziecka? Bo ja tylko na to czekam. Za tydzień wizyta kontrolna u lekarza, a lada dzien mam wyniki testu Pappa. Stresuję się tym trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżynka123
monisia, mi z om wyliczył najpierw na 16 kwietnia, z usg w 9 tyg wyszło ze 14 to w karcie ciazy wpisał ze 15 :) chociaz tak naprawde mysle ze ten 15 wpisał ze względu na to ze najczesciej miałam krótkie cykle. Wiadomo ze to orientacyjny termin, dziecko i tak sobie wybierze najlepszy dla siebie moment. A czy którąś z Was bolą tez biodra? bo mnie tak dziwnie ciagna kosci i stawy biodrowe, az na uda, tam gdzie jestem najszersza. Nie wiem czy to ze wzgledu na moje problemy z kregosłupem czy juz tak wczesnie sie poszerzam! to az niemozliwe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syrfi
Hej słonka. Ja już po prenatalnych. Szału nie było. 70 km jechać po to by mieć usg w gorszej jakości niż u mojego prowadzącego lekarza. I nawet nie widziałem co na monitorze bo odwrócił w swoją stronę. Skierowanie miało złą pieczątkę wiec muszę dostarczyć takie z dobrą i na domiar złego nie dali mi rady pobrać krwi. 20 wkluć i kicha. Jutro znów musze zapitalac 70 km w jedną stronę na pobranie krwi. Poza tym wszystkim to kość nosowa jest :), NT 1,8 a crl 59 mm. Oczywiście o poznaniu płci dziecka nie było nawet mowy. A na tygodnie nie ma co patrzeć bo gdzie się nie pójdzie to liczą inaczej a data porodu i tak prawie taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×