Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2015

Polecane posty

Czesc dziewczyny ziolka obawiam sie ze ta lista sie zmieni bo to jednak koniec kwietnia wiec chyba cieple czapki i kombinezony odpadaja,wlasnie tym sie martwie mam syna z lutego i nie mialabym problemu z zakupami na zime ale na kwiecien to ja nie wiem jak takie czorta ubierac i boje sie ze bede przegrzewac z tej okazji. kati te podklady higieniczne to na lozko szpitalne? kasienka ja mam w planach rodzic z mezem,stwierdzil ze postara sie dac rade ale wiem ze bardzo chce,wiec pewnie sprobujemy tylko nie wiem czy to wczesniej trzeba zalatwiac jakos ze szpitalem. No ja notuje w folderze informacje o ktorych pojecia nie mialam np.o tym specyfiku na pepek tak ze dzieki za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiasianko ja rodzilam z mężem i powiem,że bardzo mi pomógł na początku starał się mnie rozsmieszać ,potem jak były bóle i chodzilam po korytarzu mogłam mu łamać ręce hahah i się przytulać, oddychał ze mną i potem parł,nawet lekarze się śmiali, że teraz muszę mu kupić maść na hemoroidy hihihi.Teraz tez idziemy razem i już sam stwierdził, że znowu 20 lat życia mu ubędzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiasianko ja rodzilam z mężem i powiem,że bardzo mi pomógł na początku starał się mnie rozsmieszać ,potem jak były bóle i chodzilam po korytarzu mogłam mu łamać ręce hahah i się przytulać, oddychał ze mną i potem parł,nawet lekarze się śmiali, że teraz muszę mu kupić maść na hemoroidy hihihi.Teraz tez idziemy razem i już sam stwierdził, że znowu 20 lat życia mu ubędzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziutkaaa
Dzień dobry :) no spora ta wyprawka.. ja mam nadzieję że mó będzie chciał przy mnie być bo on ma milion pomysłów :) a tak a propo zaliczyłam już niedzielny spacer i muszę wam powiedzieć że pogoda piękna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej bron Boze dziewczyny ta wyprawka to nie jest moje dzielo. Gdzies kiedys ktos wkleil i po prostu skopiowalam. Wiadomo, ze pewne rzeczy typu kombinezon/czapka nam sie nie przydadza, ale wkleilam jak lecialo. Teraz nas bedziecie mylic ziutka i ziolka ;) Podobne Moj nick tez od Ziutka- kota, ktorego znalezlismy (Ziutek +Olka) ;) Noc tragiczna, goraczkowal do 39,6, pocil sie i co 3 godziny pobudka, z placzem, to piciu to zmiana pizamy...Ja lewdwo sie na nogach trzymam. No i pierdzimy w domu a taka pogoda piekna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salatka- w pierwszej ciazy poczulam pod koniec czwartego miesiaca. wczesniej cos mi "jezdzilo" po brzuchu ale jestem pewna, ze to bylo cos w jelitach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, niezła ta wyprawka :) Muszę sobie kupić jakiś notatnik i pomału już wszystko spisywać bo za kilka dni tego nie znajdę.Ja oczywiście rodzę z mężem, już mu to zapowiedziałam że ja się sama męczyć nie będę :) Pogoda u nas też śliczna, zaraz na jakiś spacerek trzeba ruszyć. Dziewczyny te co już miały badania prenatalne, miałyście robione usg dopochwowo czy przez brzuch już ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagamami
Czesc dziewczyny! No jednodniowa przerwa i już mam takie zaleglości ;) Kurcze, wy już o wyprwce myślicie, kupujecie ubranka. Dla mnie to chyba troche za wcześnie. Ja narazie cieszę się, że powoli wychodzę z mdłości i zaczynam II trymest. Do porodu jeszcze pół roku. Zdąrze się jeszcze przygotować, myśle, że o takich sprawach jak wyprawka itd. Zacznę myśleć dopiero na zimę. Chociaż nie znam jeszcze płci, to mamy z mężem wymyślone imiona :) więc żeby nie było też przeżywamy bardzo to, że zostaniemy rodzicami. Wczoraj byliśmy na grzybach. Trochę zebraliśmy. Była piękna pogoda i dużo czasu spędziłam na świeżym powietrzu. Mój pies szalał w lesie. A ja czułam się dobrze. Super!!! :) Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagamami
Aha, a co do prenatalnych, to USG miałam przez brzuch. A jeśli chodzi o męża przy porodzie, to niestety, mój powiedział, że nie chce przy tym być. Będzie za drzwiami, 3 metry dalej. Oczywiście będzie ze mną do końca, tylko wyjdzie, jak będzie juz właściwa akcja. Pogodziłam się już z tym, chociaż było mi przykro. Ale nie będę go zmuszać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciazy to juz nie pamietam ale tak w 5 miesiacu to bylo,spacer wskazany w taka pogode ale czy ja dam rade wlasnie wstalam z popoludniowej drzemki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziolka też mi jeździ właśnie w jelitach i tak się zastanawiam, czy przy tym jeżdżeniu rozpoznam, że to ruchy ? Monisia miałam dopochwowo. Jagamami, a jak liczysz trymestry? Mamy termin na 5.04 i według mojego kalendarza na bellybestfriend to II trymestr się zaczął 30.09, a według jakiegoś innego wczoraj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziutkaaa
Z tymi trymestrami to jest dziwnie.. na jednym najwidoczniej licza do 12 tygodnia a na drugim do 13 albo 14. Moja ginekolog mi to mowila ze to zalezy od lekarza jeden liczy tak a drugi inaczej. Mowila ze prawidlowy to jest ten z polowkami i tak mi liczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka z czerw.fas ja ruchy w 1 ciązy czułam jakos ok 13 tyg juz ale mój gin sięśmiał,że to pewnie bąki ale ja wiem co czułam, to była mała i tak było juz do końca,że rozpoznawałam.Teraz też już czuję od jakiś 2 tyg ale takie bardziej jakby pływanie rybki, takie rozpychanie szczególnie wtedy jak się położę lub kucnę i mam brzuch zcisnięty jak bawię się z Nadusią to wtedy czuję,że się maluszek rozpycha tak pod pępkiem z lewej strony,może tam ma nóżki zobaczę już w środę na prenatalnym hihi. Jeśli chodzi o prenatalne to w 1 ciąży miałam przez brzuch ale czytałam, że niektóre dziewczyny miały tez dopochwowo bo dziecko nie chciało się odwrócić do pomiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salatka- wydaje mi sie, ze to za wczesnie, zeby czuc ruchy plodu. Ugotowalam mlodemu rosol, siadlam do papierow, moze cos mi sie uda zrobic przy tym chorowitku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ten czas leci mi podobno pierwszy trymestr konczy sie jutro, jutro mam wizyte u lekarza, wkoncu juz doczekac sie nie moge tylko czy zrobi mi usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziolka wiem, że za wcześnie niestety. Tylko na jakie odczucia mam zwracać uwagę, żeby wiedzieć, że to właśnie to? Jesli chodzi o usg prenatalne, to dopochwowe miałam dlatego, że w tym gabinecie, w którym akurat mnie przyjmował była jakaś inna sonda przezbrzuszna i nią się nie da zrobić usg prenatalnego. Tak więc to też zależy jakie usg ma Wasz lekarz. Ale od ułożenia dzieciątka też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka w 1 ciazy ruchy poczulam w 22tyg,w drugiej w 16,jestem osoba szczupla Teraz jedyne co czuje to jelia;) na ruchy jeszvze czas Kasiasianko ja chcialabym aby maz byl ze mna,przy 1 porodzie wyszedl na skurczach partych -niedlugo trwaly wiec krotko go nie bylo,przy drugim porodzie nie byl bo byl w pracy a ze pracuje pod ziemia nawet nie dzwonilam by go powiadamiali,nie wiem czy mialby jak stamtad wyjechac:D jak byl juz pod telefonem to corka byla na swiecie Teraz na czas skurczy bym go wziela ale pozniej nie wiem, chyba ze bedzie patrzyl mi w oczy i nawet nie centymetr nizej:) piekne sa narodziny dziecka,natomiast porod dla mnie to czysta fizjologia i nie ma w nim nic pieknego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarówka2015
Witam wszystkie kobietki w ciąży, właśnie dołączyła do tego forum. Jestem w 14tyg 2dni ta ciąża bardzo mnie cieszy lecz również przeraża bo jest moja pierwszą. Termin mam na 3kwietnia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
Witam kolejną nową mamusię :) Dziewczynki mam cpś dla Was bo każda z nas liczy zupełnie inaczej :) lekarka mi powiedziala własnie tak i podaję Wam teraz :) I trymestr - trwa od pierwszego dnia ostatniej miesiączki do 13 tygodnia ciąży - pierwszy trymestr to 1, 2 i 3 miesiąc ciąży. II trymestr - trwa od 14 do 26 tygodnia ciąży - drugi trymestr to 4, 5 i 6 miesiąc ciąży. III trymestr - od 27 tygodnia ciąży do czasu porodu czyli 40 tygodnia ciąży - trzeci trymestr to 7, 8 i 9 miesiąc ciąży. Każdy 3-miesięczny okres jest inny. W czasie pierwszego trymestru formują się główne narządy dziecka. W drugim trymestrze dziecko rozwija się i doskonali, jego ruchy stają się wyraźnie wyczuwalne. W trzecim trymestrze dziecko rośnie i przygotowuje się do przyjścia na świat. Podział ciąży na tygodnie i miesiące przedstawia się następująco: 1 miesiąc ciąży trwa od 0 do 4 tygodnia ciąży, 2 miesiąc ciąży trwa od 5 do 9 tygodnia ciąży, 3 miesiąc ciąży trwa od 10 do 13 tygodnia ciąży, 4 miesiąc ciąży trwa od 14 do 18 tygodnia ciąży, 5 miesiąc ciąży trwa od 19 do 22 tygodnia ciąży, 6 miesiąc ciąży trwa od 23 do 26 tygodnia ciąży, 7 miesiąc ciąży trwa od 27 do 31 tygodnia ciąży, 8 miesiąc ciąży trwa od 32 do 36 tygodnia ciąży, 9 miesiąc ciąży trwa od 37 do 40 tygodnia ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
Na podstawie obliczeń od pierwszego dnia ostatniej @ określisz wiek swojej ciąży np. jeśli wyjdzie Ci 6 tygodni i 2 dni to znaczy, że jesteś już w siódmym tygodniu ciąży. Czyli ja jestem 14 tyg i 1 dzień to znaczy że zaczęłam 15 tydz. :) a co do ruchów dziecka w 1 ciąży to poczułam gdzieś tak chyba ok 16 tyg natomiast teraz jak leżę w nocy nieruchomo to czasem odczuwam że coś pływa w moim brzucholu :) i nie są to na pewno jelita :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężarówka witaj!!:) Dzięki Dziewczyny za info o *****ch. Muszę się wsłuchiwać za kilka tygodni, choć właściwie to cały czas się wsłuchuję :) Lena też tak liczę. Ostatnią @ miałaś 29.06? Tylko ja liczę dziś 14 tydzień i 0 dni, właściwie już pół dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
sałatka z czerwoną fasolką tak dokładnie ostatnia @ była 29.06 :) termin wychodzi na 5 kwiecień :) chociaż na usg prenatalnym wyliczyło na 3 kwietnia :) ale to tylko dwa dni różnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ciezarowka :) monisia rozmawialam dzis z siostra na temat porodu rodzinnego w Policach,ona urodzila tam trojke swoich dzieci :),mowi ze tam sa sale porodowe oddzielne i ktos z rodziny moze byc bez powiadamiania wczesniejszego i bez dodatkowych oplat,jest tam tez porod w wodzie jeslibys sie zdecydowala. Ostatnio rodzila 4 miesiace temu wiec jest na bierzaco. Stwierdzila ze jak bede miec corke to nic mam nie kupywac bo ona wszystko dla mnie zostawia a przyjaciolka po synu dla mnie trzyma wiec jestem zabezpieczona hehe. Tak sie mowi ale i tak pewnie jak wpadne na zakupy to oszaleje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołkowa2013
Ja poczułam ruchy na początku 19 tygodnia. To wspaniałe uczucie, czujesz w podbrzuszu, jakby trzepot skrzydeł motyla. Później oczywiście to już nie trzepot skrzydeł, tylko solidne kopniaki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabryjelka to super wiadomość z tym szpitalem, ja już jestem zdecydowana na 100% że tam będę rodzić, tylko żebym zdążyła dojechać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salatka= cos w tym jest, ale wierz mi , ze jak poczujesz ruchy, bedziesz iedziala, ze to to. kasiasianko- maz byl przy pierwszym porodzie ze mna, bardzo mi pomagal, wiec przy tym tez na niego licze :) przespalam sie po poludniu, bo myslalam, ze mi glowe rozsadzi, skutek tego taki, ze teraz bede urzedowac do nocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewuchy:) monisia dojedziesz az tak daleko nie jest,przyjaciolka pol roku temu rodzila wlasnie tam i sama sie dowiozla samochodem hehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Jak plany na nowy tydzień? Ja mam dziś wizytę o 11.20. Zawsze bardzo się denerwuję, żeby było wszystko dobrze. I tak też jest tym razem. Czasem patrzę w poczekalni na te wszystkie kobitki, one takie wyluzowane. A ja przed wizytą ciśnienie 160 na 100 tętno 110, nie umiem tego opanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze w wyrku leże, planów na dziś jako takich nie mam, dzień jak co dzień. Wczoraj za to jak poszliśmy na spacer to nie mogłam się napatrzeć ile kobiet z wózkami chodzi, tak patrzałam na te wózki i wybierałam, i marzyłam że już ja chce tak pchać. Ale jestem mega zadowolona że rodzimy w kwietniu, będzie piękna pogoda i spacerki codziennie, i my szybciej zrzucimy zbędne kilogramy :) Sałatka ja też przed wizytą zaczynam się denerwować czy wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×