Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2015

Polecane posty

Gabryjelka! ja w 1 ciąży pamiętam też co chwilę panikowałam i dzwoniłam do mojego lekarza bo to brzuch jak na okres bolał,to jakieś skurcze i to podobno normalne macica rośnie i wiązadła.Ale zawsze możesz podejść do szpitala na ginekologię to Cię zbadają. Teraz w 2 ciąży jakoś tych dolegliwości nie odczuwam, z objawów to tylko spać i spać i zmęczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabryjelka z pewnością wszystko jest w porządeczku, nie każda kobieta ma objawy, możesz dopiero w pózniejszym czasie mieć objawy tj duszności, zawroty głowy ale nie koniecznie,tyle ile kobiet tyle objawów.Nie przejmuj się bo dzidzia też się stresuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak drażliwość, zmiana humoru, nerwowość, płacz i śmiech to jednak masz objawy!!!ja tez tak mam! czasem na moja małą się złoszczę i krzyknę o byle co a zaraz mi jej żal i tulę a ona na to mama tyty i grozi paluszkiem... hahaha A dzisiaj byłam na badaniu krwi, po pobraniu dałam się w gadkę z panią laborantką a Nadia sama siadła na tym fotelu, podwinęła rękaw i mówi mi mama ała przygotowana do pobrania krwi...ale się uśmiałam moja pocieszka kochana. Ma nie całe 2 latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati 34 takze nie bedziesz miala problemu, jak trzeba bedzie z małą iść na pobranie krwi :) gabryjelka, ja tez czasem mam wrazenie ze juz 'nie czuje tych bóli', ale to chyba jednak teraz od czasu do czasu, albo moze nie zwracam na to uwagi. nieraz tak mnie zaboli i pirwsza mysl - kurde czas do wc:) a jednak to nie to ;D lena15 czekamy na pozytywne wiadomosci !!i trzymamy kciuki !!:) poza tym czy tylko ja tak wczesnie wstaje :) ? ale budzi mnie ssanie, glod, a nie moge zjesc nic zrana, pol kromki chleba z szynka i herbata. i tyle, po poludniu i wieczorem apetyt dopiero sie zalacza i jem jak glupia co pod reke podejdzie, wazylam sie i stoje w miejscu, jakas zalamana tym jestem, brzucha nie ma, teraz widze tylko zaokraglenie nad spojeniem lonowym.. ajjj jakos tak dziwnie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez codziennie budzi ssanie w żołądku, wstaje ide siusiu, wezme sobie jogurcik i płatek ryżowy i spowrotem do wyrka, i tak leze sobie jeszcze z godzinke :) a dziś jest tak zimno że masakra, za oknem termometr pokazuje 11 stopni.brrr..,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma  LENKA
To ciepło masz maz jak o 5 szedł do pracy to na bramie 3,5 pokazywalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz to już tylko takich temperatur trzeba się spodziewać, chociaż teraz słoneczko u mnie wychodzi, to może jakiś spacerek dziś będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiasianko ja wstaję o 6.30, zawoze syna do szkoły a corke do przedszkola:) rano było u mnie 3,2 stopnia brrrr gabryjelka ja czasami tylko czuje taki bol jakby jajnik zabolał czy cos w tych okolicach, ale to rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialam wyjsc na spacer, ale najlepszym wyjsciem jest dzis kocyk i lozeczko:) nie powinno sie tak lenic, ruch jest teraz wazny i zdrowy, ale wyszlam pranie powiesic i jest tragedia, powietrze mrozne jak ciort !takze sloneczko dzis grzeje jedynie zza okna. a jutro pelny skonczony 12 tydzien:) prawie 1/3 za nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gałgolinka
U nas też od rana słońce świeci,ale strasznie zimno- teraz 14 stopni na słońcu. Po zaprowadzeniu córki do przedszkola, zrobieniu zakupów i zjedzeniu śniadania ucięłam sobie jeszcze poranną drzemkę :) non stop bym spała masakra. O 12 stwierdziłam,że trzeba wstawać bo obiad nieugotowany :) Pichci się zupa jarzynowa i łazanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gałgolinka nastepna mistrzyni w kuchni! łazanki o matko .... u mnie dzis sosik z ziemniaczkami. powiedzcie mi czy to juz czas na ogladanie wozka?:) cos tam patrze ale te blizniacze o matko ... nie ma takiego wyboru jak w pojedynczych, zalama....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam ochotę na kluchy ( bo je uwielbiam, jak gotuje makaron do czegoś to zawsze gotuję więcej ponieważ jem łyżkami taki świeżo ugotowany ) a że spaghetti niedawno było to mi wpadły go głowy łazanki :) Ja się na razie za niczym nie oglądam bo jest jeszcze kupa czasu. Wózek napewno będę kupować używany w komisie- tak zrobiłam w pierwszej ciąży kupiłam za grosze i byłam bardzo zadowolona. Myślę że grudzień-styczeń zacznę się zajmować zakupami. Natomiast Ty kasiasianko na pewno masz utrudnione zadanie z podwójnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no powiem ci ze nowki do 4tys sa, ( juz takie 3 w 1). bo taki mnie interesuje, a po komisach ciezko z takim .. ale niedlugo brata mam w stolicy odwiedzic, tam tego pelno bede chodzic i szukac, przeciez jak sie trafi to bym kupila od razu, bo uzywany to tez wiadomo taniej, a przeciez co to - ze uzywany - dla mnie zaden wstyd czy cos tam. co do makaronu, tez uwielbiam i moglabym ciagle ejsc, kupuje szpinak w kafelkach , na patelnie, do tego czosnek i serek topiiony, sos do makaronu jest:) no i w ogole na rozne sposoby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie. W twojej sytuacji jak bym znalazła też bym kupiła. Jeśli chodzi o wózki używane również nie mam z tym problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, sa dziewczyny ktorym to przeszkadza, ale sa kobiety, ktore dbaja o nie, a poza tym np. taka gondole co ci takie malenstwo zabrudzi :) a jak my rodzimy na wiosne, to do jesieni bedzie gondola jak nic :) a pozniej zima juz nie takie czeste spacery, zobaczymy jak pogoda pozwoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołkowa2013
Dziewczyny, moja głowa... :/ Zaczynają się migrenowe bóle. W pierwszej ciąży też zaczęły się na przełomie 3/4 miesiąca. Dziś 12+1 :) To według Was 12 czy 13 tydzień? ;) W pierwszej ciąży, jak było np. 11+5 to lekarz pisał, że to 11, a teraz było 9+3 jak byłam u lekarza i ten pisał, że to 10. ;) Dziś podniosłam się z wyrka o po 13. :D Niezły ze mnie śpioch. : D Ooooo. Łazanki też bym z chęcią zjadła, ale obiecałam sobie przerwę w jedzeniu fasoli i kapusty. :D Tylko, że chodzi za mną kapuśniaczek na wędzonym boczku z suszonymi grzybkami.... Udanej środy, ciężaróweczki. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gałgolinka
kasiasianko też jestem tego zdania więc nie widzę sensu kupowania nowego wózka. Szczególnie, że jest ten komis mogę pojechać dokładnie obejrzeć więc kota w worku nie kupuję. Aniołkowa2013 13 tydzień ci leci :) Mi na szczęście mdłości przeszły,głowa nie boli, czasami mam tylko zgagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
Usia , Frugo jak tam Wasze usg genetyczne ? :) u mnie wszystko dobrze na szczęście :) pani doktor ledwo udało się pobrać wszystkie pomiary bo dzidzia tak się wierci że ciężko było wymierzyc :) Prawdopodobnie będzie chłopczyk :) ale tak już wspominałam taki z niego wierc**ięta że trudno było to potwierdzić na 100 % :) Niestety rozczarowałam się bardzo samym badaniem i jakbym wiedziala że tak bedzie to bym poszła prywatnie . Chodzi o to że miało być 4D a był inny sprzęt ,poza tym moje znajome dostawały płyti i fotki z badan prenatalnych no a ja niestety w szptalu na NFZ nie dostałam nic :( płytek nie dają bo to nie było 4 d a fotkę dostałam ale cóż jak na niej nic nie widać bo dostałam w powiekszeniu główkę . Zależało mi na 4 d i na fotce bo chcialam wysłać mojemu mężowi mms który nie może być przy mnie bo pracuje za granicą :( Będzie dopiero 11 października .Ale juz wymyslilam że pojdziemy razem prywatnie na 4 D jak przyjedzie :) i będzie jeszcze lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mucha21212
Lena bo tych badań nie robi się na 4D bo ono pokazuje dziecko jakby z zewnątrz a w tych badaniach istotne jest to co w środku u malucha. Jak Ci wyszło NT? Ja wczoraj miałam usg też pod kątem wad gen. A na takie 4D wybiorę się dopiero jakoś w 23tc bo podobno wtedy najlepiej widać no ale Ty musisz korzystać z obecności męża. Co do wózków to my wczoraj oglądaliśmy różne w hurtowni ale kupimy używany na allegro lub OLX. Są naprawdę w dobrych cenach. Żałuję że u mnie nie ma takiego komisu z wózkami.... Mnie najbardziej przekonują X-landery a konkretnie model x-move lub XA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja siostra ma x-lander'a i bardzo mi sie podoba ksztalt, funkcje i w ogole taki stabilny i solidnie zrobiony, ale ciezki jak cholera..... Aniolkowa, jak chodzi za tobą kapusta to jedz, same witaminy przeciez:) a brzuch i tak rozsadzi, czy w te czy we w te :) ja też mam bóle glowy, slabo mi i jestem zmeczona, oby to juz koncowka skoro ten 1 trymestr ma sie powoli konczyc. co do tygodni tez sie dowiedzialam, ze my np liczymy jak 11 i1d to ze 12 juz tydzien, a lekarze podobno zapisuja tylko pelne tygodnie skonczone, moja siostra urodzila w 38 tyg i 3 dzien, to napisane ma ze 38 tydzien porod a nie 39. ale to w sumie chyba zalezy od lekarza. dziewczyny a to usg 4d to jest juz tez chyba sporo platne co? czy jak na normalnej prywatnej wizycie? ja w poniedzialek mam usg genetyczne :) ciekawe jak moje dwa cukierki juz wygladaja, ostatnio byly taka plamka i widzialam serduszka bijace, teraz to juz pewnie ' kawal człeka' z nich :) u mnie w miescie sa chyba tylko 2 badz 3 komisy, a szalu i tak nie ma, wiec wszystko przez internet badz jak pojade do brata to uda mi sie cos znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiasianko ty masz troche trudniej z wyborem wozka bo jednak podwojny, a interesuja cie takie jedna gondola za druga czy te obok siebie? moja kolezanka miała dla blizniakow ten gdzie dzieci sa obok siebie no i stasznie waskie te gondole,a sam wozek szeroki trezba brac pod uwage szerokosc drzwi w domu, no i to jaki masz samochod czy wozek wejdzie do bagaznika juz o wozkach był temat wczesniej, ja mam wozek po corce, dla mnie nie liczyła sie jego waga bo mieszkam w domku wiec nie musze go targac po schodach ale do bloku mysle ze jest istotne ile wozek wazy aniołkowa moim zdaniem jestes teraz w 13 tyg, ja tak licze lena no to gratuluje chłopczyka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak byłam teraz na wizycie i lekarz kazał się zapisać na prenatalne, to się zapytałam czy zapisywać się na 3d czy normalne 2d. Powiedział że nie ma sensu płacić za 3d bo lekarz bada narządy dzidziusia a jak chce płacić więcej tylko żeby zobaczyć jak wygląda to żebym poczekała tak do ok 20 tygodnia, bo teraz wszystkie bobaski wyglądają tak samo.Mówi że jak by zrobił zdjęcie innej dzidzi i mi pokazał jako moje to bym uwierzyła bo dzieci w tych tygodniach niczym się nie różnią. No i mnie przekonał. A co do wózka to ja nie mam pojęcia jaki mam kupić, jestem zielona w tym temacie. U nas z tego co się orientuje chyba nie ma komisu z wózkami.Ale za to wczoraj byłam w tesco i był wystawiony kosz ze śpioszkami, takie cudowne, już miałam wziąć i kupić jeden ale w ostatniej chwili odłożyłam, za wcześnie jeszcze na takie zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
nie wiem jak to jest bo wczesniej nie mialam styzności z badaniami prenatalnymi i dawniej nie bylo to tak głośne badanie. Teraz to prawie co druga kobiet w ciąży robi te badania. Learz kierujacy mnie powiedzial że tam robia te badania 4 D wiec dlatego sie zdziwiłam.Moje znajome które były prywatnie na tych badaniach maja taie kolorowe fotki i płytki i również miały robione pomiary .Dlatego myslałam że w tj klinice też tak będę miała zrobione badania :) .No ale pojde z mężem na to 4 D jak przyjedzie :) Mucha miałam robione wszystkie pomiary ale nie mam wyników ze sobą bo bedę je odbierac razem z wynikiem z testu PAPA . Lekrka mi tylko powiedziala ze wszystko dobrze ze tylko mam sie oszczedzac bo mam położenie łożyska tylnie i nisko.Dała mi tylko fotkę główki i tyle.Na wynik z krwi mam czekac ok. tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
titilinkaa, powiem ci ze patrze i takie i takie, te na przeciw siebie teoretycznie fajne bo waskie (jezeli chodzi o wszystkie drzwi i w ogole, ) ale jest to kawal tez wozka,i troche mnie denerwuje ze widzialabym tylko jedno dziecko, te obok siebie gondole, tez mi sie podobaja, nie raz trafi sie, gdzie jest dosc waski to nawet w kazda futryne by wszedl ;) i wtedy czy spacerowka czy gondola, to widze oboje, sama nie wiem, pojedyncze sa takie sliczne a te podwojne krowy jak cholera:) ale jak patrze dla 3 dzieci to mam pocieszenie ahaha :):) no wlasnei troszke wczesnie na to, ale mimo wszystko interesuje sie, bo mowie, jakis komis czy allegro czy cos, i moze sie trafi za pol ceny. w pon mam te usg genetyczne, i w sumie nie wiem czy jest robione w tym 3d czy 4d - ani sie na tym nie znam, ani nie wiem jaki sprzet, zapewne jest dobry, ze te wady moze wykryc i to jest w sumie teraz dla mnie najwazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej tu Paczu, A ja mam wyrzuty sumienia bo wciągnęłam dziś kupę słonych paluszków i wypiłam trochę Coli :( i jednej strony chcę mi się wymiotować a z drugiej mam ochotę na kotlety jajeczne. Kurcze nie chcę utyć za bardzo. niby nie wyglądam tłusto, ale mało się ruszam. dziś prawie cały dzień spedziłam w łóżku. dylematy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Paczu, przeciez codziennie zapewne tak nie jesz, jeden dzien slabosci to nic strasznego, kilka z nas ostatnio raczyło sie w Mc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pacz. jak ja sie raz uraczyłam McD to szczerze tak to ze mnie wylatywało, że tylko sobie mogę wyobrazić co jest w tym jedzeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×